Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ = ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ


chatzico

Recommended Posts

Έχω ένα θέμα και θα ήθελα να σας το πώ.

 

Λοιπόν, όταν κόβω διπλωματικές σχέσεις με έναν άνθρωπο, δεν θέλω να κρατάω πράγματα που μου έχει δώσει/δωρίσει. :confused::confused::confused:

 

Έχω μια αίσθηση όταν δίνοντας/χαρίζοντας τα πράγματα, βγάζω από την ζωή μου εντελώς την παρουσία του. Δεν έχω επιστρέψει πράγματα σε κάποιον, μιλάμε κιόλας για πράγματα που δεν έχουν ιδιαίτερη αξία. Εντάξει, δεν μου έχει δώσει ποτέ κανείς και ΜΑΖΕΡΑΤΙ ή ένα δίπατο σπίτι ή ....... καταλάβατε τέλοσπαντων.

 

Σας συμβαίνει κάτι παρόμοιο ή μόνο εγώ είμαι ψυχωτική ?

 

Το έχετε εκλογικεύσει αυτό αν σας συμβαίνει ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εξαρτάται για ποιόν άνθρωπο μιλάμε.Αν αναφέρεσαι σε παλιά σχέση,μου έχει περάσει και εμένα από το μυαλό να πετάξω κάποια πράγματα,αλλά τα λυπήθηκα(μόνο και μόνο γιατί ήταν από λευκόχρυσο!:lol::lol:).

Αν μιλάμε για κάποιον ο οποίος μας έκανε κάτι πολύ άσχημο,μπορεί και να αλλάζει το πράγμα.Δεν μου έχει συμβεί,αλλά νομίζω πως το πιο δύσκολο είναι να βγάλεις από το μυαλό σου τις άσχημες στιγμές.Αυτές είναι που σου θυμίζουν περισσότερο τον συγκεκριμένο άνθρωπο,παρά κάποια αντικείμενα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ανηκω στην κατηγορια που τα κρατανε ολα..γιατι τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη τα ενοιωθαν για να τα δωρισουν και ηταν καλες στιγμες..θελω παντα να θυμαμαι ολες τις καλες μου μερες με οποιον ανθρωπο ηταν αυτο..αν ομως τα ζητησουν πισω τοτε τα δινω αλλα αυτο σημαινει πως δεν αξιζει και τιποτα να θυμασαι..δεν υπαρχει λογικη αλλοι νομιζουν πως πετωντας η δωριζοντας πραγματα κλεινουν κεφαλαια..

Link to comment
Share on other sites

αναλόγως....πρόσφατα που μάζευα τα πράγματά μου για τη μετακόμιση βρήκα κάτι παλιά γράμματα μιας πρώην φίλης μου και τα σούταρα όλα ανακύκλωση...τόσο καιρό τα κράταγα κι εγω ηλίθια και συναισθηματική αλλά μόλις τα είδα μπροστά μου μου γύρισε το μάτι...αφ'ενός μεν θυμήθηκα όλα όσα έμαθα πως έλεγε πίσω απο την πλάτη μου τόσο καιρό αφ'ετέρου ΔΕΝ πρόκειται να τα ξανβρώ μαζί της,οπότε ποιός ο λόγος;απο πρώην δεν έχω κρατήσει κάτι μόνο ένα cd ενός μεγάλου έρωτα το οποίο ο Νικόλας δε γνωρίζει....δε του το κρύβω γιατί τρέχει κάτι αλλά γιατί θέλω εγω να το κρατήσω για τον εαυτό μου..

δεν είσαι ψυχωτική απλά ΕΤΣΙ ΕΙΣΑΙ!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αναλόγως....πρόσφατα που μάζευα τα πράγματά μου για τη μετακόμιση βρήκα κάτι παλιά γράμματα μιας πρώην φίλης μου και τα σούταρα όλα ανακύκλωση...τόσο καιρό τα κράταγα κι εγω ηλίθια και συναισθηματική αλλά μόλις τα είδα μπροστά μου μου γύρισε το μάτι...αφ'ενός μεν θυμήθηκα όλα όσα έμαθα πως έλεγε πίσω απο την πλάτη μου τόσο καιρό αφ'ετέρου ΔΕΝ πρόκειται να τα ξανβρώ μαζί της,οπότε ποιός ο λόγος;απο πρώην δεν έχω κρατήσει κάτι μόνο ένα cd ενός μεγάλου έρωτα το οποίο ο Νικόλας δε γνωρίζει....δε του το κρύβω γιατί τρέχει κάτι αλλά γιατί θέλω εγω να το κρατήσω για τον εαυτό μου..

δεν είσαι ψυχωτική απλά ΕΤΣΙ ΕΙΣΑΙ!!!

 

Αυτό ακριβώς !!!!!!!! Μου συμβαίνει με ανθρώπους που δεν έχω σχέση πιά και που χωρίσαμε όχι καλά. Δεν θέλω τίποτα.

 

Ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης !!!! :lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω σκίσει μέχρι και φωτογραφίες. Ειδικά εάν δεν έχουμε χωρίσει καλά (είτε φιλικά είτε ερωτικά). Τα δώρα ακόμα και χρυσά τα έχω επιστρέψει ή τα έχω δωρίσει σε αδελφή , φίλες κλπ. Δεν μπορώ να τα βλέπω μπροστά μου. Προφανώς γιατί είμαι ίσως λίγο συναισθηματική παραπάνω να πώ?

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

chatzico ολα μαζι μας τα λες αυτες τις μερες :P:lol::lol::lol:

 

Βρε μηπως εχεις μοναξιες και υπεραναλυεις τα παντα; Μια χαρα φυσιολοικο μου ακουγεται αυτο που κανεις. Αν εχεις στεναχωρηθει με την αποτομη διακοπη καποιας σχεσης, τα αντικειμενα αυτα θα σου θυμιζαν το ολο σκηνικο και θα σε στανοχωρουσαν καθε φορα, θα το ξαναζουσες απ΄την αρχη..

Link to comment
Share on other sites

chatzico, άλλη μία ψήφος εμπιστοσύνης κι από εμένα.

Το ίδιο κάνω κι εγώ. Δεν κρατάω τίποτα, όποια αξία κι αν έχει.

Μάλιστα, σε μία σχέση (όχι φιλική), επειδή δεν είχα άλλο τρόπο για να τα στείλω, τα έκανα πακέτο και τα έστειλα με το ταχυδρομείο. Όταν μετά από χρόνια, τον συνάντησα - εντελώς τυχαία - με κοίταξε με ένα ύφος...... Ο άντρας μου το πρόσεξε και με ρώτησε, γιατί με κοιτάει έτσι αυτός;; Άντε τώρα να εξηγήσεις.

Ο λόγος που το κάνω;;; Όταν τελειώνει μια σχέση, η όποια σχέση, δεν θέλω να κρατάω τίποτα. Είμαι πολύ συναισθηματική κι άκρως ρομαντική, κι εάν πέσω από τύχη σε κάποιο δώρο ή φωτογραφία από αυτό το άτομο, κι έρθουν όλες οι αναμνήσεις, θα στεναχωρηθώ πάρα πολύ, μα πάρα πολύ. Το βλέπω ως άμυνα, αλλά κι ότι κλείνω τις πόρτες και δεν χρωστάω τίποτα. Είναι το δικό μου τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με τον τροπο και την ενατση της διακοπης το εχω κανει. Εγω μαλιστα επεστρεψα τα πραγματα στο ατομο που μου τα δωρισε και οταν τα αρνηθηκε τα εδωσα σε τριτους. Ειχε γινει φοβερος καυγας ομως..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ έχω σκίσει μέχρι και φωτογραφίες. Ειδικά εάν δεν έχουμε χωρίσει καλά (είτε φιλικά είτε ερωτικά). Τα δώρα ακόμα και χρυσά τα έχω επιστρέψει ή τα έχω δωρίσει σε αδελφή , φίλες κλπ. Δεν μπορώ να τα βλέπω μπροστά μου. Προφανώς γιατί είμαι ίσως λίγο συναισθηματική παραπάνω να πώ?

 

chatzico, άλλη μία ψήφος εμπιστοσύνης κι από εμένα.

Το ίδιο κάνω κι εγώ. Δεν κρατάω τίποτα, όποια αξία κι αν έχει.

Μάλιστα, σε μία σχέση (όχι φιλική), επειδή δεν είχα άλλο τρόπο για να τα στείλω, τα έκανα πακέτο και τα έστειλα με το ταχυδρομείο. Όταν μετά από χρόνια, τον συνάντησα - εντελώς τυχαία - με κοίταξε με ένα ύφος...... Ο άντρας μου το πρόσεξε και με ρώτησε, γιατί με κοιτάει έτσι αυτός;; Άντε τώρα να εξηγήσεις.

Ο λόγος που το κάνω;;; Όταν τελειώνει μια σχέση, η όποια σχέση, δεν θέλω να κρατάω τίποτα. Είμαι πολύ συναισθηματική κι άκρως ρομαντική, κι εάν πέσω από τύχη σε κάποιο δώρο ή φωτογραφία από αυτό το άτομο, κι έρθουν όλες οι αναμνήσεις, θα στεναχωρηθώ πάρα πολύ, μα πάρα πολύ. Το βλέπω ως άμυνα, αλλά κι ότι κλείνω τις πόρτες και δεν χρωστάω τίποτα. Είναι το δικό μου τέλος.

 

Αναλογα με τον τροπο και την ενατση της διακοπης το εχω κανει. Εγω μαλιστα επεστρεψα τα πραγματα στο ατομο που μου τα δωρισε και οταν τα αρνηθηκε τα εδωσα σε τριτους. Ειχε γινει φοβερος καυγας ομως..

 

Δεν έχω επιστρέψει ποτέ κάτι, όπως είπα δεν μιλάω για πράγματα αξίας. Έχω σκίσει, έχω πετάξει, έχω δωρίσει.....

 

Θεωρώ ότι κλείνω τις πόρτες, ότι έτσι βγάζω έναν άνθρωπο από την ζωή μου εντελώς.

 

chatzico ολα μαζι μας τα λες αυτες τις μερες :P:lol::lol::lol:

 

Βρε μηπως εχεις μοναξιες και υπεραναλυεις τα παντα; Μια χαρα φυσιολοικο μου ακουγεται αυτο που κανεις. Αν εχεις στεναχωρηθει με την αποτομη διακοπη καποιας σχεσης, τα αντικειμενα αυτα θα σου θυμιζαν το ολο σκηνικο και θα σε στανοχωρουσαν καθε φορα, θα το ξαναζουσες απ΄την αρχη..

 

Τι να κάνω ? Έχω έμπνευση με την ζέστη φαίνεται, σαν τα καναρίνια που τους ρίχνεις καναβούρι....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που το κάνω;;; Όταν τελειώνει μια σχέση, η όποια σχέση, δεν θέλω να κρατάω τίποτα. Είμαι πολύ συναισθηματική κι άκρως ρομαντική, κι εάν πέσω από τύχη σε κάποιο δώρο ή φωτογραφία από αυτό το άτομο, κι έρθουν όλες οι αναμνήσεις, θα στεναχωρηθώ πάρα πολύ, μα πάρα πολύ. Το βλέπω ως άμυνα, αλλά κι ότι κλείνω τις πόρτες και δεν χρωστάω τίποτα. Είναι το δικό μου τέλος.

 

Αυτή ακριβώς είναι η ανάλυση του γιατί κάποιοι άνθρωποι το κάνουν αυτό... Καλύτερα δε θα μπορούσα να το γράψω!

 

Κάποιοι άνθρωποι που είναι πιο πρακτικοί (πόσο τους θαυμάζω δε λέγεται) δε νιώθουν αυτή την ανάγκη. Τα τακτοποιούν αλλιώς στο μυαλό τους...:wink:

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκεφτεί να πετάξω πράματα, αλλά δε το έκανα. Δε νομίζω πως υπάρχει νόημα..... Εάν θέλω να βγάλω κάποιον από τη ζωή μου, το κάνω! Είναι πολύ απλό νομίζω.

Τα πράγματα είναι δευτερευούσης σημασίας......

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα δεν εχω επιστρεψει ποτε τιποτα εκτος απο τοτε που πηγαινα στο γυμνασιο!!!!!! απο εκει και μετα τα καταχωνιαζα σε ενα κουτι που μου το θυμισατε τωρα και εχω στο πατρικο μου, τελικα χαρηκα που δεν τα πεταξα γιατι τωρα που το ξαναβρηκα εχει πολυ γελιο να θυμασαι καταστασεις παλιες και με αλλο ματι!!!!!!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα δεν εχω επιστρεψει ποτε τιποτα εκτος απο τοτε που πηγαινα στο γυμνασιο!!!!!! απο εκει και μετα τα καταχωνιαζα σε ενα κουτι που μου το θυμισατε τωρα και εχω στο πατρικο μου, τελικα χαρηκα που δεν τα πεταξα γιατι τωρα που το ξαναβρηκα εχει πολυ γελιο να θυμασαι καταστασεις παλιες και με αλλο ματι!!!!!!

το ιδιο εχω κανει κι εγω..και πολλες φορες μεσα απο αυτα τα πραγματα οταν πεσουν στα χερια μου βλεπω και τον εαυτο μου πως ηταν τοτε..τι μου αρεσε,τι με συγκινουσε κλπ

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...