Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Βρε κορίτσι μου μήπως να ρωτούσες και σε κάποιον άλλο γιατρό εξωσωματικής το σχετικό θέμα σου, μήπως και δεν χρειάζεται όντως να πας για άλλο χειρουργείο;

Να πάρεις μια 2η γνώμη από άλλο γιατρό που ειδικεύεται σε εξωσωματικές, μήπως και όντως δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα έτσι όπως είσαι τώρα....

Προσπαθώ να σκεφτώ κάτι να σε βοηθήσω....

και στην τελική αν σου πει και ο άλλος τα ίδια τότε να πας στον Α...και να του το πεις. Μπορεί να σε αναλάβει χωρίς χρήματα;)....αν του εξηγήσεις είμαι σίγουρη ότι δεν θα προσπαθήσει να σε ξεφορτοθεί αλλά θα θελήσει να σε βοηθήσει...ή ακόμη να μιλήσει και ο ίδιος μαζί τους για να δουν τι πρέπει πραγματικά να κάνεις. Πρότεινέ του κι όλας, γιατί όχι;

Προσπάθησε να το δεις πιο ψύχραιμα και ήρεμα...όσο μπορείς φυσικά, γιατί καταλαβαίνω την ψυχολογία σου...

συμφωνω.ρωτα κι αλλο εξωσωματικο στο αλλο νοσοκομειο.στη λαρισα εχει πολυ καλο εξωσωματικο λενε στο δημοσιο νοσοκομειο με μεγαλη εμπειρια.μη στηριζεσαι σε μια γνωμη παρε κι αλλες

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Girandola ,καλημερα !

Μια μερα μετα την υστεροσκοπηση σου γραφω την εμπειρια μου .

Αρχικα , μου εκαναν εξετασεις : πηραν ιστορικο , θερμοκρασια , πιεση , αιμα , εκανα καρδιογραφημα και ακτινες θωρακος . Περιμμενα κανα 2ωρο μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα και μετα ετοιμαστηκα για χειρουργειο οπου μου εβαλαν ορο και πιεσομετρο και μου εδωσαν μεθη . Οταν ξυπνησα ποναγα πολυ (σαν πονοι περιοδου) και παρολο που μου ειχαν βαλει υποθετο , μου χορηγησαν ενδοβλεβιο παυσιπονο . Οταν συνηλθα καπως με πηγαν στο δωματιο (δεν ξαναπονεσα απο τοτε ) , μου εφεραν φαγητο ( εφαγα η γουρουνα !!!! γιατι ημουν νηστικη απο το βραδυ της προηγουμενης ) και μετα απο μια ωρα περιπου ενιωσα καλυτερα ...και εφυγα για το σπιτι . Απο το τελος της επεμβασης μεχρι και τωρα που σου γραφω εχω μικρη αιμοραγια , η οποια μπορει να κρατησει για λιγες μερες . Επισης μου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να καθυστερησει η περιοδος μου λιγο . Αυτα . Σε γενικες γραμμες δεν ειναι τιποτα τρομακτικο .

Αν κανεις την υστεροσκοπηση τελικα , σου ευχομαι καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα !

 

Kαλημερα Βασσιλικη, σιδερενιαααα!!! Μπραβο κοριτσακι μου παει κι αυτο, προχωραμε μπροστα! Χαιρομαι που δεν ηταν τιποτα και δεν ταλαιπωρηθηκες καθολου! Πολυ απλη διαδιακασια τελικα!!! Η βιοψια αληθεια ποσο καιρο κανει? Κ για το ινομοιωμα που εχεις τι σου ειπαν?

Εγω δυστυχως την ακυρωσα την υστεροσκοπηση γιατι ειχα προβλημα μεταφορας! Απο Δευτερα ξεκινανε απεργιες τα καραβια και δεν θα μπορουσα να παω, θα το αφησω για αμεσως μετα το Πασχα που θα ειναι οι σωστες μερες και ισως να σκεφτω να κανω και Λαπαροσκοπηση μαζι για ενα ινομοιωμα που εχω εξωτερικο! Θα δουμε, αν και φοβαμαι παρα πολυ!!!!

Σε φιλω, καλη αναρρωση και τα καλυτερα ερχονται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα Βασσιλικη, σιδερενιαααα!!! Μπραβο κοριτσακι μου παει κι αυτο, προχωραμε μπροστα! Χαιρομαι που δεν ηταν τιποτα και δεν ταλαιπωρηθηκες καθολου! Πολυ απλη διαδιακασια τελικα!!! Η βιοψια αληθεια ποσο καιρο κανει? Κ για το ινομοιωμα που εχεις τι σου ειπαν?

Εγω δυστυχως την ακυρωσα την υστεροσκοπηση γιατι ειχα προβλημα μεταφορας! Απο Δευτερα ξεκινανε απεργιες τα καραβια και δεν θα μπορουσα να παω, θα το αφησω για αμεσως μετα το Πασχα που θα ειναι οι σωστες μερες και ισως να σκεφτω να κανω και Λαπαροσκοπηση μαζι για ενα ινομοιωμα που εχω εξωτερικο! Θα δουμε, αν και φοβαμαι παρα πολυ!!!!

Σε φιλω, καλη αναρρωση και τα καλυτερα ερχονται!!!!

 

Σευχαριστω για τις ευχες !

Για την βιοψια δεν ξερω ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα , θα με ειδοποιησει ο γιατρος μου .

Εχω και εγω ινομοιωμα αλλα επειδη ειναι εξω απο τη μητρα και παρολο που εχει μεγαλωσει απο περυσι , δεν το πειραζω ακομα .

Κριμα που ανεβαλες την υστεροσκοπηση . Θελω να πιστευω οτι θα βοηθησει στην περιπτωση μας .Σου ευχομαι τα καλυτερα , το συντομοτερο !

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου μήπως να ρωτούσες και σε κάποιον άλλο γιατρό εξωσωματικής το σχετικό θέμα σου, μήπως και δεν χρειάζεται όντως να πας για άλλο χειρουργείο;

Να πάρεις μια 2η γνώμη από άλλο γιατρό που ειδικεύεται σε εξωσωματικές, μήπως και όντως δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα έτσι όπως είσαι τώρα....

Προσπαθώ να σκεφτώ κάτι να σε βοηθήσω....

και στην τελική αν σου πει και ο άλλος τα ίδια τότε να πας στον Α...και να του το πεις. Μπορεί να σε αναλάβει χωρίς χρήματα;)....αν του εξηγήσεις είμαι σίγουρη ότι δεν θα προσπαθήσει να σε ξεφορτοθεί αλλά θα θελήσει να σε βοηθήσει...ή ακόμη να μιλήσει και ο ίδιος μαζί τους για να δουν τι πρέπει πραγματικά να κάνεις. Πρότεινέ του κι όλας, γιατί όχι;

Προσπάθησε να το δεις πιο ψύχραιμα και ήρεμα...όσο μπορείς φυσικά, γιατί καταλαβαίνω την ψυχολογία σου...

Θα περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός και μετά θα δω. Απλά, ρε κορίτσια, έρχομαι πάλι πίσω. Ενώ έκανα όλα αυτά (λαπαρ- υστεροσκ) για να ξεκινήσω άνετη την εξωσωματική, να με βρίσκει αυτό και να μου χαλάει την ψυχολογία; Σε λίγες μέρες περνάω από επιτροπή εξωσωματικής. Ο γιατρός που μου ετοίμασε το παραπεμπτικό είπε πως δεν θα γράψει για διαφραγμα γιατί δεν υπάρχει περίπτωση : θα με κόψουν. Από την στιγμή λοιπόν που η επιτροπή θα με κόψει για το λόγο αυτό, αυτό σημαίνει πως δύσκολα θα με αναλάβει ένας γιατρός αν του πω για το διάφραγμα (έστω το μικρό, που λέει και ο Αρ.....)

Και ωραία, πείτε ότι παίρνω τα φάρμακα. Αν μου πουν πρέπει να το κάνεις το χειρουργείο δεν θα χρειαστώ χρόνο να βρω γιατρό, να κανονίσω ημερομηνία, να περιμένω μετά 3 μήνες.....Πότε θα την κάνω την εξωσωμ; Πρέπει σε 3 μήνες από την στιγμή που θα εγκρίνει την προσπάθεια η επιτροπή να κάνω την εξωσωματικη. Ολα αυτά σκέφτομαι και πάει να μου φύγει το κεφάλι.

Εγώ τώρα θα έπρεπε να είμαι ήρεμη κι όχι να σκέφτομαι σε ποιους γιατρούς να πάω να ζητήσω δεύτερη γνώμη. Είχα μπει σε μία σειρά, είχα βρει γιατρό, είχαμε πει ξεκινάμε και γκρεμίζονται έτσι όλα;;; Επειδή καποιος έκρινε ότι το διάφραγμα δεν αποτελεί πρόβλημα;

 

Και τζάμπα να με αναλάβει ο Α......, (που το αποκλείω και δεν ξέρω πλέον αν το θέλω) το νοσοκομείο ποιος θα το πληρώσει; Αυτός; Δεν νομίζω....... Εγώ θα απαιτήσω επιστροφή μέρους των χρημάτων που του έδωσα, πάει και τελείωσε.

 

Αφήστε κι είμαι πολύ απογοητευμένη. Δεν ξέρω τι μου ξημερώνει. Εχω μία πολύ κακή διαίσθηση.....Πού να απευθυνθώ και ποιον να ρωτήσω πια;;;Δεν εμπιστεύομαι κανέναν τους.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με ειδικό στις εξωσωματικές. Είπε πως αν είναι 1,3 πρέπει να αφαιρεθεί!!! Αυριο ή μεθαύριο θα ξέρω ακριβώς πόσο είναι και πώς πρέπει να κινηθώ.....

Ο Α........ κρίνει λάθος λοιπόν που αφήνει διαφράγματα αν είναι κάτω από 2,5 εκατοστα! Πόσο λάθος έκανα που τον εμπιστεύτηκα! Αν υποψιαστώ ότι θα χρειαστώ κι άλλη επέμβαση και θα έρθω πίσω άλλους 6 μήνες, δεν ξέρω τι θα κάνω......Ειλικρινά! Μακάρι να μην χρειαστεί να γκρεμιστεί η ωραία εικόνα που είχα χτίσει για αυτόν. Μακάρι να μην χρειαστεί να γκρεμιστεί η ωραία εικόνα που χτίσαμε για αυτόν σε αυτό το τόπικ!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί να κάνει το λάθος σε εμένα; Μόλις έκοψα τα ράμματα από το χειρουργείο, πήγα κι άναψα κεράκι για αυτόν τον άνθρωπο! Τόσο σίγουρη ήμουν πως με βοήθησε......Ο άντρας μου δεν μπορεί να το πιστέψει πως υπάρχει περίπτωση να μας έκανε τέτοια ζημιά! Διατηρεί ακόμη τις ελπίδες του πως δεν έκανε λάθος. Εγώ όμως ρε κορίτσια φοβάμαι πως θα διαψευστεί!!!

 

Υπομονή δύο μέρες ακόμη.......

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Γκρεμίστε την εικόνα του γιατρού μας! Για μένα τελικά αυτό το φόρουμ αποδείχτηκε γκαντέμικο! Ειδικά η συγκεκριμένη ενότητα.....Σας χαιρετώ δια παντός. Απλά από εδώ και στο εξής όσο καλός και να είναι ο γιατρός σας, μην το κατανομάζετε.

Κορίτσια, μην ακούτε τίποτα και κανέναν από εδώ και στο εξής......

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λυπάμαι που εξελίχθηκαν έτσι τα πράγματα για εσένα...

 

Εγώ θα σταθώ στις τόσες κοπέλες που έχουν βοηθηθεί μέσα από αυτό το θέμα και όχι μόνο με τον συγκεκριμένο γιατρό...

Η κάθεμία λέει την εμπειρία της και φυσικά κανένας γιατρός δεν είναι Θεός...

 

Εγώ είμουν σε αυτή την ενότητα πριν ακόμη αποκτήσω τα παιδάκια μου και τώρα που έχω πλέον παιδάκια παραμένω για να βοηθήσω και άλλες κοπέλες!

Και συγκινούμαι τόσο πολύ κάθε φορά που ακόμη μία κοπέλα τα καταφέρνει να μείνει εγκυος και να αγκαλιάσει το αγγελούδι της!!!

 

Θα μπορούσα να μη γράφω καν εδώ αφού δεν με αφορά λογικά....αλλά θεωρώ ότι σας καταλαβαίνω αφού έχω περάσει από αυτά που περνάτε και θέλω πολύ να βοηθήσω...

 

Τώρα αν προτείνουμε η καθεμία από εμας τον γιατρό μας, αυτό είναι άλλο θέμα...εγώ προσωπικά όποια μου ζητήσει το όνομά του φυσικά και θα το δώσω! Συλλογικά πάντα βλέπουμε την προσπάθεια των γιατρών και όχι μεμονομένα!

 

Καλή επιτυχία κοπέλα μου και ελπίζω όταν τελικά κρατήσεις και εσύ το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου να γυρίσεις εδώ και να βοηθήσεις με την εμπειρία σου και άλλες κοπέλες! Δεν πιστεύω στην γκαντεμιά αλλά στην προσφορά άνευ όρων και ανταλλαγμάτων!

 

Δεν σε κατηγορώ σε καμία περίπτωση (μη με παρεξηγήσεις) γιατί δεν είσαι καθόλου καλά ψυχολογικά...προσπάθησε όμως να ηρεμήσεις και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλύτερα!!! Κάνε την προσπάθειά σου και εμπιστεύσου τον Θεό! Όλα θα πάνε καλά! Θα δεις!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λυπάμαι που εξελίχθηκαν έτσι τα πράγματα για εσένα...

 

Εγώ θα σταθώ στις τόσες κοπέλες που έχουν βοηθηθεί μέσα από αυτό το θέμα και όχι μόνο με τον συγκεκριμένο γιατρό...

Η κάθεμία λέει την εμπειρία της και φυσικά κανένας γιατρός δεν είναι Θεός...

 

Εγώ είμουν σε αυτή την ενότητα πριν ακόμη αποκτήσω τα παιδάκια μου και τώρα που έχω πλέον παιδάκια παραμένω για να βοηθήσω και άλλες κοπέλες!

Και συγκινούμαι τόσο πολύ κάθε φορά που ακόμη μία κοπέλα τα καταφέρνει να μείνει εγκυος και να αγκαλιάσει το αγγελούδι της!!!

 

Θα μπορούσα να μη γράφω καν εδώ αφού δεν με αφορά λογικά....αλλά θεωρώ ότι σας καταλαβαίνω αφού έχω περάσει από αυτά που περνάτε και θέλω πολύ να βοηθήσω...

 

Τώρα αν προτείνουμε η καθεμία από εμας τον γιατρό μας, αυτό είναι άλλο θέμα...εγώ προσωπικά όποια μου ζητήσει το όνομά του φυσικά και θα το δώσω! Συλλογικά πάντα βλέπουμε την προσπάθεια των γιατρών και όχι μεμονομένα!

 

Καλή επιτυχία κοπέλα μου και ελπίζω όταν τελικά κρατήσεις και εσύ το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου να γυρίσεις εδώ και να βοηθήσεις με την εμπειρία σου και άλλες κοπέλες! Δεν πιστεύω στην γκαντεμιά αλλά στην προσφορά άνευ όρων και ανταλλαγμάτων!

 

Δεν σε κατηγορώ σε καμία περίπτωση (μη με παρεξηγήσεις) γιατί δεν είσαι καθόλου καλά ψυχολογικά...προσπάθησε όμως να ηρεμήσεις και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλύτερα!!! Κάνε την προσπάθειά σου και εμπιστεύσου τον Θεό! Όλα θα πάνε καλά! Θα δεις!!!

Συμφωνώ απόλυτα.

Ειμαι και εγώ μία ακόμη κοπέλα που την βοήθησε έκανα λαπαροσκόπηση είχα ενδομητρίωση και διάφορα άλλα ακολούθησα θεραπεία με arvekap και πριν την πρώτη περίοδο έμεινα έγκυος.

Φυσικά δεν θα τον κατηγορούσα αν δεν έμενα.Πρόσφατα μία φίλη μου έβγαλε ένα μεγάλο ινομύωμα απο την μήτρα στον ίδιο γιατρο, είχε άλλα 7 μικρότερα που δεν της τα πείραξε γιατί ότι δεν ενοχλεί δεν το πειράζουμε, μάλιστα συμβουλεύτηκε και άλλο γιατρο πριν πάει σάυτόν και της είπε ακριβώς το ίδιο.

Όπως η marilyn έτσι και εγώ συνεχίζω να γράφω στο forum γιατί παρ'ότι πέτυχα τον στόχο μου ίσως μπορέσω με τις εμπειρείες μου να βοηθήσω και άλλες κοπέλες, γι'αυτό έχουμε γραφτεί νομίζω εδώ....

Ούτε εγώ πιστεύω στην γκαντεμιά.Αν σου γράψω τί έχω περάσει για μείνω έγκυος και πόσους γιατρούς άλλαξα δεν θα το πιστεύεις ποτέ όμως δεν είπα ότι με κυνηγάει γκαντεμιά βαριά λέξη, πίστευα ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρω όσο και να πονούσα και να απογοητευόμουν κάθε φορά.

Όλοι οι γιατροί και γενικά όλοι οι άνθρωποι κρινόμαστε στο σύνολο των πράξεων μας και όχι μεμονωμένα θα ήταν πολύ άδικο.Η τελευταία γιατρός που πήγαινα απο τις 10 ασθενείς στις 9 έκανε τραγικά λάθη, νομίζω ότι η συγκεκριμένη δεν θα μπορούσε να θεωρηθεί καλή γιατρός.

Ούτε εγώ σε κατηγορώ, όλες εδώ δύσκολά περάσαμε, είσαι πανικοβλημένη και δεν μπορείς να σκεφτείς ψύχραιμα τώρα.

Αυτό που έχω να σου πω είναι να μην χάνεις την πίστη σου, η τύχη μας καλώς ή κακώς δεν κρέμεται απο το συγκεκριμένο forum......Άλλος κρατάει τις τύχες μας στα χέρια Του.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Ειμαι και εγώ μία ακόμη κοπέλα που την βοήθησε έκανα λαπαροσκόπηση είχα ενδομητρίωση και διάφορα άλλα ακολούθησα θεραπεία με arvekap και πριν την πρώτη περίοδο έμεινα έγκυος.

Φυσικά δεν θα τον κατηγορούσα αν δεν έμενα.Πρόσφατα μία φίλη μου έβγαλε ένα μεγάλο ινομύωμα απο την μήτρα στον ίδιο γιατρο, είχε άλλα 7 μικρότερα που δεν της τα πείραξε γιατί ότι δεν ενοχλεί δεν το πειράζουμε, μάλιστα συμβουλεύτηκε και άλλο γιατρο πριν πάει σάυτόν και της είπε ακριβώς το ίδιο.

Όπως η marilyn έτσι και εγώ συνεχίζω να γράφω στο forum γιατί παρ'ότι πέτυχα τον στόχο μου ίσως μπορέσω με τις εμπειρείες μου να βοηθήσω και άλλες κοπέλες, γι'αυτό έχουμε γραφτεί νομίζω εδώ....

Ούτε εγώ πιστεύω στην γκαντεμιά.Αν σου γράψω τί έχω περάσει για μείνω έγκυος και πόσους γιατρούς άλλαξα δεν θα το πιστεύεις ποτέ όμως δεν είπα ότι με κυνηγάει γκαντεμιά βαριά λέξη, πίστευα ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρω όσο και να πονούσα και να απογοητευόμουν κάθε φορά.

Όλοι οι γιατροί και γενικά όλοι οι άνθρωποι κρινόμαστε στο σύνολο των πράξεων μας και όχι μεμονωμένα θα ήταν πολύ άδικο.Η τελευταία γιατρός που πήγαινα απο τις 10 ασθενείς στις 9 έκανε τραγικά λάθη, νομίζω ότι η συγκεκριμένη δεν θα μπορούσε να θεωρηθεί καλή γιατρός.

Ούτε εγώ σε κατηγορώ, όλες εδώ δύσκολά περάσαμε, είσαι πανικοβλημένη και δεν μπορείς να σκεφτείς ψύχραιμα τώρα.

Αυτό που έχω να σου πω είναι να μην χάνεις την πίστη σου, η τύχη μας καλώς ή κακώς δεν κρέμεται απο το συγκεκριμένο forum......Άλλος κρατάει τις τύχες μας στα χέρια Του.

 

 

Και να συμπληρώσω σε όλα τα παραπάνω που συμφωνώ επίσης, πως ότι και αν κάνουν οι γιατροί, ο καλύτερος του κόσμου να είναι...στο τέλος ο Θεός είναι Αυτός που δίνει τα παιδιά!!!!

Γιαυτό πίστη και ελπίδα!

Ο Θεός ξέρει τις καρδιές μας και ας αφήσουμε στην άκρη όσο μπορούμε τη θλίψη, το άγχος, την απαισιοδοξία και την πικρία. Χαρά, πίστη και ελπίδα και όλα θα γίνουν!!!!:)

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια. Ειχα πει πως δεν θα ξαναμπω στο φορουμ εαν δεν εχω να ανκοινωσω ευχαριστα απο την στιγμη που με τετοια ψυχολογια δεν εχω να προσφερω κατι θετικο σε καμια. (παρακολουθουσα απο μακρια λιγο..)

Αλλα ελα που δεν εχω ευχαριστα....

Υπαρχει περιπτωση πολυποδα στη μητρα. Γινεται τον Νοεμβριο να μην βρηκαν τιποτα στην υστεροσκοπηση και τωρα μια σκια στη μητρα να ειναι πολυποδας;

Τι να πω; Επισης παμε για σπερματεγχυση απο τον αλλο μηνα αν ολα πανε καλα και δεν ειναι πολυποδας. Ολο εμποδια βρίσκουμε.

Ελπιζω να ειστε καλα στην υγεια σας ολες σωματικα και ψυχικα.

margi εισαι στις σκεψεις μου.

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!ειμαι καινουρια στο forum παρολο που το παρακολουθω παρα πολυ καιρο διοτι μου δινει δυναμη και κουραγιο!δυστηχως εγω εχω ενδομητριωση τεταρτου βαθμου και θα χρειαστει να κανω λαπαροσκοπηση και διακοπη περιοδου τριμηνη μιας και θελω τοσο μα τοσο πολυ να γινω μανουλα!ενα αγχος το εχω βεβαιως και θα ηθελα οποιες κοπελες εχουνε περασει κατι παρομοιο να μου πουνε τις εμπειριες τους.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Ειμαι και εγώ μία ακόμη κοπέλα που την βοήθησε έκανα λαπαροσκόπηση είχα ενδομητρίωση και διάφορα άλλα ακολούθησα θεραπεία με arvekap και πριν την πρώτη περίοδο έμεινα έγκυος.

Φυσικά δεν θα τον κατηγορούσα αν δεν έμενα.Πρόσφατα μία φίλη μου έβγαλε ένα μεγάλο ινομύωμα απο την μήτρα στον ίδιο γιατρο, είχε άλλα 7 μικρότερα που δεν της τα πείραξε γιατί ότι δεν ενοχλεί δεν το πειράζουμε, μάλιστα συμβουλεύτηκε και άλλο γιατρο πριν πάει σάυτόν και της είπε ακριβώς το ίδιο.

Όπως η marilyn έτσι και εγώ συνεχίζω να γράφω στο forum γιατί παρ'ότι πέτυχα τον στόχο μου ίσως μπορέσω με τις εμπειρείες μου να βοηθήσω και άλλες κοπέλες, γι'αυτό έχουμε γραφτεί νομίζω εδώ....

Ούτε εγώ πιστεύω στην γκαντεμιά.Αν σου γράψω τί έχω περάσει για μείνω έγκυος και πόσους γιατρούς άλλαξα δεν θα το πιστεύεις ποτέ όμως δεν είπα ότι με κυνηγάει γκαντεμιά βαριά λέξη, πίστευα ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρω όσο και να πονούσα και να απογοητευόμουν κάθε φορά.

Όλοι οι γιατροί και γενικά όλοι οι άνθρωποι κρινόμαστε στο σύνολο των πράξεων μας και όχι μεμονωμένα θα ήταν πολύ άδικο.Η τελευταία γιατρός που πήγαινα απο τις 10 ασθενείς στις 9 έκανε τραγικά λάθη, νομίζω ότι η συγκεκριμένη δεν θα μπορούσε να θεωρηθεί καλή γιατρός.

Ούτε εγώ σε κατηγορώ, όλες εδώ δύσκολά περάσαμε, είσαι πανικοβλημένη και δεν μπορείς να σκεφτείς ψύχραιμα τώρα.

Αυτό που έχω να σου πω είναι να μην χάνεις την πίστη σου, η τύχη μας καλώς ή κακώς δεν κρέμεται απο το συγκεκριμένο forum......Άλλος κρατάει τις τύχες μας στα χέρια Του.

εβιλ, ειχες προσπαθησεις πριν την επεμβαση και με εξωσωματικη να μεινεις εγκυος? μπορει δηλ να εφταιγε η ενδομητριωση? τι βαθμου ηταν?

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι απλό κορίτσια εγώ η ίδια είχα ενδομητρίωση δευτέρου σταδίου χειρουργήθηκα λαπαροσκοπικά ,μου έκοψε την περίοδο και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής και τώρα είμαι 10 εβδομάδων. για αυτό σας λέω μην αγχώνεστε με τίποτα .μια κοινή μου γνωστή όμως έμεινε έγκυος με την δεύτερη προσπάθεια.οπότε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Υπάρχει κάποια κοπέλα που με την υστεροσκόπηση βρήκε κάτι και μπορεσε να διορθώσει λεπτό ενδομήτριο? ¨Εχω αγχωθει πολύ με το θέμα του ενδομητρίου...

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα πριν 2χρονια υστεροσκοπηση γιατι ειχα 2 οινομιωματα και επρεπε να τα βγαλω για να ξεκινησω εξωσωματικη.Και τωρα που θα ξεκινησω για εξωωματικη 8α μου ξανακανει υστεροσκοπηση για να δει αμα αμα ειμαι καθαρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει κάποια κοπέλα που με την υστεροσκόπηση βρήκε κάτι και μπορεσε να διορθώσει λεπτό ενδομήτριο? ¨Εχω αγχωθει πολύ με το θέμα του ενδομητρίου...

στην υστεροσκοπηση που εγινε σε μενα αφαιρεσε ενα μικρο πολυποδα που δεν φαινοταν στον υπερηχο.Οσο για το ενδομητριο, σε καθε υπερηχο που εκανα το εβρισκαν πολυ λεπτο:!:

Τελικα εμεινα εγκυος φυσιολογικα 4 μηνες μετα την υστεροσκοπηση:P

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια να γινεται αποξεση (σε παλλινδρομη) με υστεροσκοπιση;

 

Όχι, δεν υπάρχει λόγος υστεροσκόπησης για παλίνδρομη κύηση. Μια απλή απόξεση χρειάζεται. Εκτός και αν υπάρχει άλλος λόγος... !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εβιλ, ειχες προσπαθησεις πριν την επεμβαση και με εξωσωματικη να μεινεις εγκυος? μπορει δηλ να εφταιγε η ενδομητριωση? τι βαθμου ηταν?

Oχι πριν την επέμβαση προσπαθούσαμε μόνοι μας και ναι έφταιγε η ενδομητρίωση, ένας πολύποδας στην μήτρα και διάφορα άλλα, δύο ενέσεις διακοπής περιόδου έκανα και έμεινα έγκυος φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Oχι πριν την επέμβαση προσπαθούσαμε μόνοι μας και ναι έφταιγε η ενδομητρίωση, ένας πολύποδας στην μήτρα και διάφορα άλλα, δύο ενέσεις διακοπής περιόδου έκανα και έμεινα έγκυος φυσιολογικά.

 

 

Evil να σου ζησει το αγγελουδι σου, να ειναι γερο κι ευτυχισμενο!!!αν θυμασαι ειμαι ομοιοπαθουσα κι εγω..εκανα την τελευταια ενεση 30/3...σε φιλω..

Link to comment
Share on other sites

Evil να σου ζησει το αγγελουδι σου, να ειναι γερο κι ευτυχισμενο!!!αν θυμασαι ειμαι ομοιοπαθουσα κι εγω..εκανα την τελευταια ενεση 30/3...σε φιλω..

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες.Ναι σε θυμάμαι......Καλή επιτυχία να έχεις!Πότε περιμένεις δηλαδή να αδιαθετήσεις?Λογικά κοντά στον Ιούνιο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες.Ναι σε θυμάμαι......Καλή επιτυχία να έχεις!Πότε περιμένεις δηλαδή να αδιαθετήσεις?Λογικά κοντά στον Ιούνιο?

 

Σε ευχαριστω πολυ...μεσο ορο λενε τους δυο μηνες απο την τελευταια ενεση..αρα ναι καπου τελη Μαιου εως μεσα Ιουνιου..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...