Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πεθερά μου η απερίγραπτη..


dumbo

Recommended Posts

Η πεθερά μου, δεν παίζεται.. είναι από μόνη της μία ξεχωριστή κατηγορία..

Η μία "παλαβομάρα" διαδέχεται την άλλη και χθες το βράδυ έδωσε ρεσιτάλ, και πάλι..

Και εξηγώ.

Συζητούσαμε για τις διακοπές και ρωτάει "αγοράσατε μαγιώ για το μωρό?"

-Όχι, της λέμε, δεν θα την βάλουμε στη θάλασσα, είναι πολύ μικρή ακόμα. (το μωρό θα είναι 5 μηνών, όταν θα πάμε διακοπές)

-Μήπως να ρωτήσετε το γιατρό αν κάνει?

-Η παιδίατρος μας το είπε, της λέμε.

Και γυρίζει στο μωρό και του λέει, "μην στεναχωριέσαι νινί μου, του χρόνου θα κάνεις όσα μπάνια θες και θα σου βάζει και η μαμά λαδάκι και θα γυρίσεις αραπάκι πίσω.."

-Αραπάκι? δεν νομίζω της λέω.. έχετε δει πολλά χρονιάρικα να κάθονται στον ήλιο χωρίς αντιηλιακό, καπέλο, μη πω και μπλούζα?

Και συνεχίζει λέγοντας.. το καλύτερο!!! "και άμα μεγαλώσεις λίγο ακόμα θα σε πηγαίνω και για σολάριουμ!!!!!!!!!!"

 

Κάγκελο μείναμε :shock::shock::shock: κι εγώ και ο άντρας μου..

 

Κι έτσι για μια ακόμα φορά μας "διασκέδασε" με τα ωραία της..

 

Όχι τώρα, πείτε την αλήθεια..

Και τα δικά σας μωρά/παιδιά σολάριουμ δεν κάνουν???

Φυσιολογικό δεν είναι? απλά εγώ είμαι η κολλημένη και η οπισθοδρομική..

 

Και ρωτάω.. τέτοιες παλαβομάρες (για να μην το πω αλλιώς), λένε οι δικές σας πεθερές? Ή μόνο εγώ έχω την χαρά να ζω τέτοιες "ανεπανάληπτες" στιγμές??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε,ναι μωρέ, και εγώ φαντάζομαι οτι για πλάκίτσα τα λέει στο μωρό...

Στην ηλικία που είναι -και δεν καταλαβαίνει- ίσως να τα έλεγα και εγώ!

"Δεν θα κάνεις μπανάκι φέτος ,αλλά από του χρόνου θα λιωνουμε στις παραλίες","θα είσαι απο το πρωι ώς το βράδυ στην θάλασσα", εγώ του λέω του δικού μου "θα βγάλεις τους κοιλιακούς σου σε κοινή θέα και θα χαζεύουν όλα τα κοριτσάκια", "θα σε γράψω στην ομάδα πολο και θα γίνεις φέτες"....και πολλά άλλα χαζά!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντε βρε χιουμοράκι έκανε.

ίσως άνοστο για τα δικά σας γούστα αλλά όχι και να το πάρεις στα σοβαρά.

5 μηνών το μωρό και δεν σου επιτρέπει ο γιατρός να το βάλεις στη θάλασσα;

Την δικια μου απο 6 μηνων την βουτούσα κανονικά και μάλιστα με την προτροπή του παιδιάτρου μου αλλά μόνο τις πρωινές ώρες.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

μαλον της εχουμε παραξηγηση τις πεθερες μας και το χιουμορ τους , το περνουμε παλι για κακο, μηπως ειμαστε λιιιιγο υπερβοληκες ,,,,,Σιγουρα οι γυναικα εκανε χιουμορ...αλλα η προκαταληψη μας δεν τις αφηνει ουτε να αγιασουν πια , να πουμε και του στραβου το δικιο...............

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μαύρο χιούμορ έκανε η πεθερά σου...αν είναι να δίνεις σημασία σε αυτά φαντάσου στα πιο δύσκολα τι πρέπει να κάνεις...χαλάρωσε και απόλαυσε τον παλιό ελληνικό κινηματογράφο:wink:;-)

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι , ναι , δίκιο έχει η πεθερά σου , εμείς πριν βγούμε στην παραλία , εκτός από σολάριουμ κάναμε και αποτρίχωση στέρνου στο μικρό...:P

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

βρε,μην αρπάζεσαι και συ τόσο εύκολα.πλάκα σου κάνει..και μάλλον καταλαβαίνει ότι πειράζεσαι και το χοντραίνει.από τέτοια ουυυυυ οι πεθερές!σίγα μην χαλάσεις την ζαχαρένια σου.καλά σου είπε η παιδίατρος.όχι μπανάκι φέτος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ναι , δίκιο έχει η πεθερά σου , εμείς πριν βγούμε στην παραλία , εκτός από σολάριουμ κάναμε και αποτρίχωση στέρνου στο μικρό...:P

 

Ωραία υπογραφή έχεις xuito κάπως έτσι νιώθω και εγώ για την μανούλα μου....αχ με συγκινησες γιατί είναι άρρωστη τώρα και δυστυχώς λίγος ο χρόνος....

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας την περιγραφή σου, μου φάνηκε ότι ήθελε να κάνει χιουμορ η γυναίκα. Μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι έχετε χρόνο να "μαλώσετε" για άλλα πιο σημαντικά. Μη σκας από τώρα...εξάλλου επειδή είπε κάτι (από άγνοια ή απλά για να σε τσιτώσει) δεν σημαίνει ότι εσυ θα το κάνεις. Άστην να λέει και μη χαλιέσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι και η δικια μου να ειχε λιγακι χιουμορ ( εστω και μπλακ)

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι χαζη και εντελως χωριο, αμα κανω παιδια δεν θα την αφηνω να τους μιλαει. Μακαρι να ειχε λιγη ευφυια να κανει χιουμορ. Αφηστε που αρχιζει τις κουβεντες της ολες με: ίίίίίίίίίίίί, οπως η Ζουμπουλια. Σας διαβαζω να μιλατε για πεθερες αλλα και μονο που ειναι ικανες να σας κρατανε τα παιδια ειστε τυχερες. Η δικη μου ειναι σαραβαλο, και στο μελλον οταν θα παμε να μεινουμε στον τοπο του αντρα μου, θα τη βοηθαμε παρα θα μας βοηθαει.Δεν ειναι ικανη να σηκωσει ποτηρι, οχι μωρο! Και να φανταστειτε θα αφησω τη μανουλα μου που ειναι νεα και μπορει να μου προσφερει για να ακουω αυτη την "ίίίίίίίίίίί" ολη την ωρα!! Μην παραπονιεστε λοιπον!Ειμαι off topic? Σορρυ αλλα ειναι ενα αλλο ειδος "πεθεροπληκτιασης" ή οπως αλλιως θελετε!

Link to comment
Share on other sites

Η πεθερά μου, δεν παίζεται.. είναι από μόνη της μία ξεχωριστή κατηγορία..

Η μία "παλαβομάρα" διαδέχεται την άλλη και χθες το βράδυ έδωσε ρεσιτάλ, και πάλι..

Και εξηγώ.

Συζητούσαμε για τις διακοπές και ρωτάει "αγοράσατε μαγιώ για το μωρό?"

-Όχι, της λέμε, δεν θα την βάλουμε στη θάλασσα, είναι πολύ μικρή ακόμα. (το μωρό θα είναι 5 μηνών, όταν θα πάμε διακοπές)

-Μήπως να ρωτήσετε το γιατρό αν κάνει?

-Η παιδίατρος μας το είπε, της λέμε.

Και γυρίζει στο μωρό και του λέει, "μην στεναχωριέσαι νινί μου, του χρόνου θα κάνεις όσα μπάνια θες και θα σου βάζει και η μαμά λαδάκι και θα γυρίσεις αραπάκι πίσω.."

-Αραπάκι? δεν νομίζω της λέω.. έχετε δει πολλά χρονιάρικα να κάθονται στον ήλιο χωρίς αντιηλιακό, καπέλο, μη πω και μπλούζα?

Και συνεχίζει λέγοντας.. το καλύτερο!!! "και άμα μεγαλώσεις λίγο ακόμα θα σε πηγαίνω και για σολάριουμ!!!!!!!!!!"

 

Κάγκελο μείναμε :shock::shock::shock: κι εγώ και ο άντρας μου..

 

Κι έτσι για μια ακόμα φορά μας "διασκέδασε" με τα ωραία της..

 

Όχι τώρα, πείτε την αλήθεια..

Και τα δικά σας μωρά/παιδιά σολάριουμ δεν κάνουν???

Φυσιολογικό δεν είναι? απλά εγώ είμαι η κολλημένη και η οπισθοδρομική..

 

Και ρωτάω.. τέτοιες παλαβομάρες (για να μην το πω αλλιώς), λένε οι δικές σας πεθερές? Ή μόνο εγώ έχω την χαρά να ζω τέτοιες "ανεπανάληπτες" στιγμές??

 

ελα βρε,δεν ειπαι και κατι κακο η γυναικα....μην τα βλεπουμε ολα στραβα αυτα που λενε οι πεθερες...

ααα ασχετο γιατι δεν κανει να μπει το μωρο θαλασσα??:confused:εμεις απο 3 μηνων το βαζαμε μεσα....

Link to comment
Share on other sites

χιουμορ εκανε η γυναικα, σιγα!

εγω απο τη μερα που γεννησα το κοριτσι της λεω οτι αυριο παμε να τρυπησουμε τα αυτια.

Στα πλαισια της υπεροβολης, της αγαπης και του χιουμορ, κι εγω της εχω ταξει σολαριουμ .. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Προσπερναω την πεθερα και μενω σε αυτο που ειπε ο παιδιατρος ,να μην μπει το μωρακι στην θαλασσα.....

Γιατι παρακαλώ ? Νομιζω πως σε καθοδηγει λαθος ...για ανοιξε ενα θεματακι και ρωτα τις αλλες μανουλες να δεις.;)

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Προσπερναω την πεθερα και μενω σε αυτο που ειπε ο παιδιατρος ,να μην μπει το μωρακι στην θαλασσα.....

Γιατι παρακαλώ ? Νομιζω πως σε καθοδηγει λαθος ...για ανοιξε ενα θεματακι και ρωτα τις αλλες μανουλες να δεις.;)

Οι περισσότεροι γιατροί αφήνουν μπανάκι στην θάλασσα μετά τους 6 μηνες και μερικοί μετά τον χρόνο.

Καλό είναι να ακούσει τον γιατρό της....

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι γιατροί αφήνουν μπανάκι στην θάλασσα μετά τους 6 μηνες και μερικοί μετά τον χρόνο.

Καλό είναι να ακούσει τον γιατρό της....

 

 

 

Ηκαθε μανουλα ξερει καλυτερα απο τον καθενα τι ειναι καλο για το μωρακι της.

 

Ο ενας γιατρος λεει ετσι και αλλος γιουβετσι.....

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι γιατροί αφήνουν μπανάκι στην θάλασσα μετά τους 6 μηνες και μερικοί μετά τον χρόνο.

Καλό είναι να ακούσει τον γιατρό της....

αν ακουμε παντα τι λενε οι γιατροι...θα επρεμε να περνουν παντα αντιβιωση...να μην θηλαζουμε...;)και πολλα αλλα...
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...