Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

KΟΥΦΕΤΑ


GAVRIELA

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΚΟΥΦΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ 150 ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ 5 ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΥΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

GAVRIELA

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΚΟΥΦΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ 150 ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ 5 ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΥΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

GAVRIELA

 

το κιλό εχει περίπου 250-260 κουφέτα

.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω με 3 κιλα rondo bebe Χατζηγιαννάκη έκανα 280 μπομπονιέρες και έβαζα 7 κουφετάκια για να φαίνεται πιο πλούσιο . Για το συγκεκριμένο κουφέτο με 1 κιλό μάλλον είσαι ΟΚ .Να φανταστείς φάγαμε αρκετά και περίσσεψαν περίπου 250γρ και τα έβαλα σε ένα γυάλινο μπολ για τα παιδάκια στο τραπέζι με τα γλυκά.

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τα κουφέτα του Χατζηγιαννάκη με τις γεύσεις (τα choco almond που έχουν και αμύγδαλο, όχι τα bijoux, που είναι μόνο σοκολάτα), βγαίνουν 190-220 μαξιμουμ στο κιλό. Οπότε με 1 κιλό θα σου βγούν 40 μπομπονιέρες περίπου με 5 κουφέτα η καθεμία. Τα bijoux είναι ελαφρύτερα (άρα πιο πολλά τεμάχια ανα κιλό), αλλά, προσωπική μου άποψη, δεν είναι τόσο ωραία. Είναι πιο σκληρά και με πιο "τεχνητή" γεύση.

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...