Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δωρο βαφτισης!!


maspir

Recommended Posts

μια φιλη μου(αρκετα κολλητη) βαφτιζει τον γιοκα της την κυριακη 8 ιουνη.ειναι 7 μηνω.θελω να της παρω κατι διαφορετικο απο ρουχα-παιχνιδια κλπ.ελεγα για γυαλια ηλιου,αλλα μηπως ειναι μικρουλη ακομα??για πειτε καμια ιδεα!! :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραία ιδέα τα γυαλιά αλλά νομίζω πως είναι μικρό. Από παιχνίδια θα μπορούσες να πάρεις μία κούνια (αν έχει βεράντα ή κήπο), ποδηλατάκι. Εκτός από παιχνίδια και ρούχα αυτά που μου'ρχονται είναι σεντόνια μονά που σίγουρα θα χρησιμοποιήσει αργότερα, σερβίτσιο φαγητού πορσελάνινο (μου είχαν κάνει ένα πολύ ωραίο από την Παρουσίαση) επίσης για αργότερα, κορνίζα, φωτιστικό ή ένα ωραίο πίνακα για το παιδικό δωμάτιο. Αυτά προς το παρόν. Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη πια εμπειρια εγω θα προτιμουσα δωρα πιο πρακτικα οπως για παραδειγμα μια κουβερτουλα, ενα σετ μπουρνουζι-πετσετουλες κτλ που οσο τετοια και αν εχεις ποτε δεν ειναι αρκετα :)

 

Ειναι οντως πολυ μικρουλης και τα ρουχακια δεν θα προλαβει να τα φορεσει πανω 2-3 φορες, παιχνιδια θα εχει απειρα και καλα το σκεφτηκες να παρεις κατι διαφορετικο.

 

Η κουμπαρα μου οταν γεννησα μου εκανε δωρο το καρεκλακι φαγητου και ανυπομονω να το χρησιμοποιησουμε!

Ειναι απο τα ελαχιστα δωρα που δεν αλλαξα :)

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο κολλητή είναι αλλά αν δεν θες να διαθέσεις πολλά, ωραίο δώρο είναι και ένα σετ παραλίας δηλαδή μαγιώ πετσέτα-μπουρνουζάκι καπελάκι έχει πολύ ωραία το benetton, μαζί με γυαλάκια ειδικά για μωρό που είναι με λάστιχο 20-25ευρώ έχουν.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Σεντονια ψηφιζω και εγω :)

Μου εφερε μια φιλη μου ενα σετ με σεντονια και κουβερλι barbie τα λατρευωωωω :) Ετσι και αλλιως εχω λιγα και κανενα απο αυτα που εχω δεν ειναι τοσο ομορφο :):):):)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια φιλη μου(αρκετα κολλητη) βαφτιζει τον γιοκα της την κυριακη 8 ιουνη.ειναι 7 μηνω.θελω να της παρω κατι διαφορετικο απο ρουχα-παιχνιδια κλπ.ελεγα για γυαλια ηλιου,αλλα μηπως ειναι μικρουλη ακομα??για πειτε καμια ιδεα!! :?

 

Καλησπέρα σε όλες.

 

Εγώ που βάφτισα το γιο μου πριν δύο εβδομάδες σε μία φίλη μου είπα να μου φέρει παπουτσάκια γιατί συνήθως δε φέρνουν σε βάφτιση. Πιστεύω πως έχεις το θάρρος να τη ρωτήσεις τι θα χρειαστεί περισσότερο. Εάν πάλι δεν μπορεί να αποφασίσει, μπορείς να κανονίσεις να της πάρεις κάτι μετά τη βάφτιση για να αποφύγεις την αγορά κάποιου δώρου που ίσως να της πάνε πολλοί.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε μια βάφτιση που πήγα αγόρασα ένα ποδηλατάκι-καροτσάκι που είναι για παιδάκια από 15 μηνών και πάνω! Είναι ένα ποδήλατο, που έχει στη σέλα ζώνη για να δένεις το παιδί και επειδή είναι πολύ μικρό για να κάνει μόνο του έχει ένα κοντάρι ακριβώς πίσω από τη σέλα με λαβή για να τον σπρώχνεις εσύ! Μεγαλώνοντας το μικρό, βγάζεις την χειρολαβή και γίνετε ένα αυτόνομο 4ροδο ποδηλατάκι! Ίσως να το έχετε δει οι περισσότερες! Το αγόρασα από το Jambo 30 ευρώ! Είχε και με 50, με σκίαστρο (το οποίο αφαιρείτε)!

Εμένα μου άρεσε γιατί και λόγω καλοκαιριού μπορείς άνετα αντί για το κλασικό καρότσι να το βγάλεις έξω το μωρό βόλτα με αυτό!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα συμφωνήσω υπέρ των παπουτσιών. Σε νούμερο λογικό 21-22 για όταν περπατήσει. Θα το εκτιμήσουν πιστεύω...

Στη βάφτιση της κόρης μου μας έφεραν 2 ζευγάρια αθλητικά το ένα 21 νούμερο και το άλλο 22. Τα ευχαριστηθήκαμε και τα 2 όταν περπάτησε. Από τότε πάντα παπουτσάκια παίρνω σε βαφτίσεις και αν τους τύχουν πολλά απλά θα αλλάξουν το νούμερο! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει ,μα ειναι το μοναδικο δωρο που μου εκαναν στη βαπτιση και το χρησιμοποιουμε μεχρι και σημερα :D

Παιδικη βαλιτσα!Ειναι ομορφη και αντεχει,εχει ροδακια,χερουλι που κλεινει και υπαρχει σε πολλα σχεδια χελωνα,πασχαλιτσα,κ.α.(εμεις εχουμε την χελωνα)

Κανεις δεν το εχει στο μυαλο του σαν χρησιμο δωρο μα οταν θα ερθει η ωρα των διακοπων που βαζεις τα ενα σωρο φορμακια,πανες,πετσετες,φανελακια,κ.λ.π.,κ.λ.π?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το εχω ξαναγραψει ,μα ειναι το μοναδικο δωρο που μου εκαναν στη βαπτιση και το χρησιμοποιουμε μεχρι και σημερα :D

Παιδικη βαλιτσα!Ειναι ομορφη και αντεχει,εχει ροδακια,χερουλι που κλεινει και υπαρχει σε πολλα σχεδια χελωνα,πασχαλιτσα,κ.α.(εμεις εχουμε την χελωνα)

Κανεις δεν το εχει στο μυαλο του σαν χρησιμο δωρο μα οταν θα ερθει η ωρα των διακοπων που βαζεις τα ενα σωρο φορμακια,πανες,πετσετες,φανελακια,κ.λ.π.,κ.λ.π?

 

Νιnetta πολύ ωραία η ιδέα σου,δεν το είχα σκεφτεί καθόλου.Αν με ρωτήσουν οι στενοί συγγενείς τι δώρο θέλουμε στην βάπτιση του μικρού Γιώργου αυτό θα πω σίγουρα.Αχ δεν ξέρετε τι τραβάω με τα ρούχα κάθε φορά που πάμε στους παπούδες,εκατό ρούχα για δύο ημέρες και δεν χωράνε πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιζω κι εγω παπουτσακια... Ενα αθλητικούλι σε νουμερο 21-22 που στανταρ θα το φορεσει το παιδακι, οτι εποχη κι αν ειναι οταν φτασει το ποδαρακι του σε αυτο το νουμερο..

Γυαλια θα ελεγα ειναι μαλλον νωρις.. και γω τοσο του πηρα του δικου μου περυσι και φετος τα φοραει (που και που) και τα εχει σπασει και δυο φορες ηδη)

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

προχθές στη βάφτιση γεμίσαμε όμορφα ρουχαλάκια...πολύ χάρηκα...όμως το wow της υπόθεσης ήταν ένα ζευγάρι κατακόκκινα λουστρινένια Μούγερ παπουτσάκια "της κοκκινοσκουφίτσας"όπως τα λέω εγώ :D θα φορεθούν μάλλον τον άλλο χειμώνα,αλλά όποτε και να φορεθούν είναι υπέροχα και εντελώς διαφορετικό δώρο!

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΓΙΑ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ,

ΞΕΡΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΕΛΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΗΜΙ ΣΧΕΔΙΑΚΙ,

ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΡΚΕΤΕΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ.

ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΟΟΟΟΣΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ.........

line_test_beg_16_time_1192161600_text_c720c6cfd5c6cfd520ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμεις με τα παπουτσια την εχουμε πατησει πολλες φορες και αυτο γιατι το ποδαρακι του μεγαλωνε και το νουμερο αλλαζε την...λαθος εποχη.Για παραδειγμα μας εφερνε η μαμα μου σουπερ μποτακια απο την Αγγλια ενα νουμερο πιο μεγαλα απο αυτα που φορουσε ωστε να τα βαλει τον χειμωνα...ελα ομως που μεχρι να πιασουν τα κρυα και να τα βαλει αλλαξε 2 νουμερα και δεν του εκαναν :( Πανε τα παπουτσακια.....

ετσι εγω παντα θα παρω παπουτσια την εποχη που θα τα βαλει και στο νουμερο του.Ουτε στις εκπτωσεις για την επομενη χρονια(το εκανα και επεσα εξω παλι)ουτε τιποτα,μονο στην σωστη εποχη και στο σωστο νουμερο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επίσης μπορείς να πάρει εικονίτσα ασημένια για το κρεβατάκι του. Εϊναι κάτι πολύ όμορφες μικρές σχετικά με μπλε ή ρόζ δερματινο περιγραμμα. πολλες φορες συνοδεύεται με άλμπουμ φωτογραφιών πάλι με ασήμι, ή αλυσίδα για την πιπίλα πάλι με ασήμι ή κορνιζούλα πάλι με ασήμι. Είναι δωράκια που δεν πάνε άχρηστα και εκτιμούνται.

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...