Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ομολόγησαν οι δολοφόνοι !


Messinia

Recommended Posts

Στον εισαγγελέα οδηγούνται σήμερα οι δύο συλληφθέντες για τη δολοφονία του 44χρονου Μανώλη Κάνταρη, το πρωί της 10ης Μαΐου.

Οι δύο που συνελήφθησαν είναι Αφγανοί, 27 και 20 ετών, οι οποίοι ομολόγησαν την πράξη τους, ενώ ο τρίτος που αναζητείται είναι υπήκοος Πακιστάν.

Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τρεις δολοφόνους του Μανώλη Κάνταρη. Πρόκειται για δύο Αφγανούς οι οποίοι μένουν στην οδό Μενάνδρου και ήταν σεσημασμένοι για μικροαδικήματα και διοικητικές παραβάσεις.

Όπως ομολόγησαν οι δράστες, για το ποσό των 120 ευρώ σκότωσαν τον 44χρονο Μανώλη Καντάρη το πρωί της 10ης Μαίου στην οδό 3ης Σεπτεμβρίου. Όπως έγινε γνωστό από την αστυνομία, οι τρεις δράστες πήραν από τον άτυχο 44χρονο την κάμερα που κρατούσε στο χέρι του για να καταγράψει τη γέννηση του δεύτερου παιδιού του, την οποία πούλησαν στη συνέχεια στο Μοναστηράκι για το παραπάνω ποσό.

Οι δύο που συνελήφθησαν είναι Αφγανοί, 27 και 20 ετών, οι οποίοι ομολόγησαν την πράξη τους, ενώ ο τρίτος που αναζητείται είναι υπήκοος Πακιστάν. Οι δύο Αφγανοί συνελήφθησαν κατά τη διάρκεια επιχείρησης που έγινε χθες από την αστυνομία σε εγκαταλελειμμένο κτίριο επί της οδού Μενάνδρου, όπου υπήρχαν πληροφορίες ότι κρύβονταν μαζί με άλλους αλλοδαπούς.

Όπως έγινε γνωστό, ο 27χρονος είχε συλληφθεί στις 3 Δεκεμβρίου 2010 για διακίνηση χασίς, προφυλακίστηκε και αφέθηκε ελεύθερος στις 5 Απριλίου 2011. Και οι δύο παρέμεναν στην Ελλάδα έχοντας υποβάλλει αιτήματα για παροχή ασύλου. Αύριο θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα.

 

http://newsmessinia.blogspot.com/2011/05/120.html?spref=fb

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με ολο το χαλι που συμβαινει σ'αυτη τη χωρα, τολμω να χαιρομαι για αυτες τις συλληψεις. Τελικα αν θελει η Αστυνομια να κανει τη δουλεια της, μια χαρα τα καταφερνει...

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Άσυλο...... μάλιστα....

 

 

μα ακριβως αυτο ειναι το τρυκ. τους καθοδηγουν αυτοι που τους "διακινουν", τους στελνουν σε συγκεκριμενους δικηγορους που ειναι στα κυκλωματα και τους βαζουν να κανουν αιτηση ασυλου. παιρνουν ενα χαρτακι που βεβαιωνει οτι εχουν ζητησει ασυλο (μεχρι αυτο το σημειο δεν εχει σημασια απο που προερχονται, δηλ αν συντρεχει λογος ασυλου). ετσι κυκλοφορουν ημινομιμοι.

 

η επιτροπη (χα,χα, χα) χορηγησης ασυλου αργει(?) υπερβολικα πολυ!, δεν τολμα να εξετασει(?), δεν συνεδριαζει(?). ετσι κανεις δεν παιρνει ασυλο αλλά και κανενος η αιτηση δεν απορριπτεται.

αρα λοιπον κανεις δεν ειναι εντελως παρανομος!

 

παρανομο ειναι η ειναι το ελληνικο κρατος που δεν λειτουργει! διαιωνιζεται το προβλημα.

βεβαια καποιοι μαλλον εξυπηρετουνται απο αυτη την κατασταση. γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ολοι οι μαυροι (δεν ειναι ρατσιστικος ο χαρακτηρισμος, ειναι προσδιορισμος χρωματος δερματος) μικροπωλητες εξω απο τον οτε και την ασοε στην πατησιων που κανουν μονιμη καταληψη πεζοδρομιου δρουν μονοι τους και ποτε δεν εχει παει η στυνομια να δει εστω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα ακριβως αυτο ειναι το τρυκ. τους καθοδηγουν αυτοι που τους "διακινουν", τους στελνουν σε συγκεκριμενους δικηγορους που ειναι στα κυκλωματα και τους βαζουν να κανουν αιτηση ασυλου. παιρνουν ενα χαρτακι που βεβαιωνει οτι εχουν ζητησει ασυλο (μεχρι αυτο το σημειο δεν εχει σημασια απο που προερχονται, δηλ αν συντρεχει λογος ασυλου). ετσι κυκλοφορουν ημινομιμοι.

 

η επιτροπη (χα,χα, χα) χορηγησης ασυλου αργει(?) υπερβολικα πολυ!, δεν τολμα να εξετασει(?), δεν συνεδριαζει(?). ετσι κανεις δεν παιρνει ασυλο αλλά και κανενος η αιτηση δεν απορριπτεται.

αρα λοιπον κανεις δεν ειναι εντελως παρανομος!

 

παρανομο ειναι η ειναι το ελληνικο κρατος που δεν λειτουργει! διαιωνιζεται το προβλημα.

βεβαια καποιοι μαλλον εξυπηρετουνται απο αυτη την κατασταση. γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ολοι οι μαυροι (δεν ειναι ρατσιστικος ο χαρακτηρισμος, ειναι προσδιορισμος χρωματος δερματος) μικροπωλητες εξω απο τον οτε και την ασοε στην πατησιων που κανουν μονιμη καταληψη πεζοδρομιου δρουν μονοι τους και ποτε δεν εχει παει η στυνομια να δει εστω τι γινεται.

 

Έλλάς το μεγαλείο σου!!

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι οι προϋποθέσεις για χορήγηση ασύλου είναι συγκεκριμένες και αυστηρές. Αλλά με αυτό το μπάχαλο που γίνεται εδώ, ξέρουν όπως λες τα κυκλώματα και εκμεταλλεύονται τις καταστάσεις... Δικαιούνται-δεν δικαιούνται, ζητούν άσυλο... Εδώ σκίζουν τα χαρτιά τους και δηλώνουν ψευδώς ότι προέρχονται από άλλες χώρες για να ζητήσουν άσυλο.

 

Όσο για το τελευταίο που λες, σίγουρα δεν δρουν μόνοι τους... Και που πάει για τα μάτια του κόσμου η αστυνομία μια στο τόσο, κάτι γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξέρω αν ήταν στην χώρα τους αυτή τη στιγμή με ποιο τρόπο θα τους τιμωρούσαν ? Μήπως με απαγχονισμό ή λιθοβολισμό ?

 

 

Στο Ισλαμ,το νομικο συστημα ειναι διαφορετικο για τον αντρα απο οτι ειναι για την γυναικα!Καλα για την γυναικα,δεν το συζητω καν,θανατος δια λιθοβολισμου,ακομα και γιατι αναπνεει!

Για τους αντρες,αν ληστεψεις,σου κοβουν το χερι(και χωρις πλακα!)

Αν σκοτωσεις,δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

μα ακριβως αυτο ειναι το τρυκ. τους καθοδηγουν αυτοι που τους "διακινουν", τους στελνουν σε συγκεκριμενους δικηγορους που ειναι στα κυκλωματα και τους βαζουν να κανουν αιτηση ασυλου. παιρνουν ενα χαρτακι που βεβαιωνει οτι εχουν ζητησει ασυλο (μεχρι αυτο το σημειο δεν εχει σημασια απο που προερχονται, δηλ αν συντρεχει λογος ασυλου). ετσι κυκλοφορουν ημινομιμοι.

 

η επιτροπη (χα,χα, χα) χορηγησης ασυλου αργει(?) υπερβολικα πολυ!, δεν τολμα να εξετασει(?), δεν συνεδριαζει(?). ετσι κανεις δεν παιρνει ασυλο αλλά και κανενος η αιτηση δεν απορριπτεται.

αρα λοιπον κανεις δεν ειναι εντελως παρανομος!

 

παρανομο ειναι η ειναι το ελληνικο κρατος που δεν λειτουργει! διαιωνιζεται το προβλημα.

βεβαια καποιοι μαλλον εξυπηρετουνται απο αυτη την κατασταση. γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ολοι οι μαυροι (δεν ειναι ρατσιστικος ο χαρακτηρισμος, ειναι προσδιορισμος χρωματος δερματος) μικροπωλητες εξω απο τον οτε και την ασοε στην πατησιων που κανουν μονιμη καταληψη πεζοδρομιου δρουν μονοι τους και ποτε δεν εχει παει η στυνομια να δει εστω τι γινεται.

 

Χα χα χα..αχ,και να ηξερες που δουλευω και τι βλεπουν τα ματακια μου!!!

 

1)Παρανομοι αλλοδαποι.....που δεν εχει σημασια πως ηρθαν και πως μενουν εδω χωρις χαρτια,αλλα το οτι μενουν.Αυτοι οι ανθρωποι εχουν δικαιωμα να κανουν αιτηση για αδεια παραμονης!Αρχικα για δυο χρονια και μετα για δεκαετη παραμονη (δηλ μονιμη)

 

2)Αλλοδαποι που εχουν μπει στον καταλογο των ανεπιθυμιτων λογων ταδε,ταδε και ταδε παραβιασεων....ξαφνικα κανουν ενα ταξιδι εξπρες(εννοειται χωρις χαρτια)σε καποια αλλη χρονια...και ως εκ θαυματος,σβηνονται απο τον καταλογο!!!

 

3)Αυτο με τους δικηγορους με νευριαζει παρα πολυ!!!!Εχω προσβαση σε αρχεια....και το τι διαβαζω δεν λεγεται!!!Θυμαμαι χαρακτηριστικα,ενας αλλοδαπος που "βγηκε" απο την Ελλαδα ξημερωματα,τον πιασανε κατα την εισοδο και ο δικηγορος του,δικαιολογηθηκε ως εξης..."Εχω τρεις αδερφες.Το βραδυ του ταδε μηνος,πεθανε η αγαπημενη μου απο ολες τις αδερφες μου...στεναχωρεμενος,πηγα στα συνορα,τα οποια βρηκα κλειστα και περασα χωρις να σκεφτω τις συνεπειες κατα την επιστροφη μου!!!.Με το τελος της κηδειας της πολυαγαπημενης μου αδερφης,με πιασανε στα συνορα.....:shock::shock::shock:"Δηλ,ειναι για γελια και για κλαματα μαζι!!

 

4)Οσες αδειες παραμονης εχουν κριθει απορριπτεες,για τον αλφα,βητα λογο,κανενα προβλημα!Κανεις μια ενστανση και ολα οκ!!Απορω,γιατι μας βαζουν να κανουμε οληηηη αυτη την δουλεια,αφου στην τελικη κανεις δεν απορριπτεται!!!!!!!

 

Πως στο καλο γραφεται αυτο το απορριπτω????!!!:?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Χα χα χα..αχ,και να ηξερες που δουλευω και τι βλεπουν τα ματακια μου!!!

 

1)Παρανομοι αλλοδαποι.....που δεν εχει σημασια πως ηρθαν και πως μενουν εδω χωρις χαρτια,αλλα το οτι μενουν.Αυτοι οι ανθρωποι εχουν δικαιωμα να κανουν αιτηση για αδεια παραμονης!Αρχικα για δυο χρονια και μετα για δεκαετη παραμονη (δηλ μονιμη)

 

2)Αλλοδαποι που εχουν μπει στον καταλογο των ανεπιθυμιτων λογων ταδε,ταδε και ταδε παραβιασεων....ξαφνικα κανουν ενα ταξιδι εξπρες(εννοειται χωρις χαρτια)σε καποια αλλη χρονια...και ως εκ θαυματος,σβηνονται απο τον καταλογο!!!

 

3)Αυτο με τους δικηγορους με νευριαζει παρα πολυ!!!!Εχω προσβαση σε αρχεια....και το τι διαβαζω δεν λεγεται!!!Θυμαμαι χαρακτηριστικα,ενας αλλοδαπος που "βγηκε" απο την Ελλαδα ξημερωματα,τον πιασανε κατα την εισοδο και ο δικηγορος του,δικαιολογηθηκε ως εξης..."Εχω τρεις αδερφες.Το βραδυ του ταδε μηνος,πεθανε η αγαπημενη μου απο ολες τις αδερφες μου...στεναχωρεμενος,πηγα στα συνορα,τα οποια βρηκα κλειστα και περασα χωρις να σκεφτω τις συνεπειες κατα την επιστροφη μου!!!.Με το τελος της κηδειας της πολυαγαπημενης μου αδερφης,με πιασανε στα συνορα.....:shock::shock::shock:"Δηλ,ειναι για γελια και για κλαματα μαζι!!

 

4)Οσες αδειες παραμονης εχουν κριθει απορριπτεες,για τον αλφα,βητα λογο,κανενα προβλημα!Κανεις μια ενστανση και ολα οκ!!Απορω,γιατι μας βαζουν να κανουμε οληηηη αυτη την δουλεια,αφου στην τελικη κανεις δεν απορριπτεται!!!!!!!

 

Πως στο καλο γραφεται αυτο το απορριπτω????!!!:?

 

 

Έτσι όπως το γράφεις. Σωστά το γράφεις. Ήθελα να γράψω και ότι η αστυνομία βαρέθηκε πια να κάνει συλλήψεις και προσαγωγές και επιχειρήσεις σκούπα. Αφού όταν τους συλλαμβάνουν μετά από λίγο τους αφήνουν ελεύθερους. Τόσος κόπος για το τίποτα δηλαδή.

Μου έλεγε ένας φίλος αστυνομικός, ότι συνέλαβε έναν λαθρομετανάστη στην πλατεία της πόλης μας. Δεν είχε ούτε άδεια παραμονής, ούτε χαρτιά.

Τον πήγε στο τμήμα και μετά έφυγε ο αστυνομικός και πήγε πάλι στην πλατεία.

Μιάμιση ώρα μετά, βλέπει πάλι τον λαθρομετανάστη, στην πλατεία, να ζητιανεύει. Παίρνει τηλέφωνο στο τμήμα και του απαντούν, ότι δεν είχαν που να τον βάλουν. Δεν υπήρχε χώρος στα κρατητήρια, του πήραν τα στοιχεία και τον άφησαν να φύγει :evil:.

Τα στοιχεία βέβαια τους τα είπε ο ίδιος προφορικώς γιατί δεν είχε χαρτιά πάνω του. Μπορεί δηλαδή να τους είπέ ότι είναι ο Κάρολος της Αγγλίας, για παράδειγμα.

Εκεί έχουμε καταντήσει δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Ισλαμ,το νομικο συστημα ειναι διαφορετικο για τον αντρα απο οτι ειναι για την γυναικα!Καλα για την γυναικα,δεν το συζητω καν,θανατος δια λιθοβολισμου,ακομα και γιατι αναπνεει!

Για τους αντρες,αν ληστεψεις,σου κοβουν το χερι(και χωρις πλακα!)

Αν σκοτωσεις,δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι!!!

 

Σωστά! Προσφατα, ακουστηκε για ενα παρανομο ζευγαράκι που τους επιασαν, και τον ανδρα τον σκότωσαν απλά (!), ενώ την γυναίκα την λιθοβόλισαν!

Made in Pakistan!

Και ερχονται στην χώρα μας και ζητάνε και δικαιώματα!

Link to comment
Share on other sites

ελα μου ντε ζητανε κ δικαιωματα, κανονικα θα επρεπε να τους στελουμε πισω να του ςλιθοβολησουν ή να τους λιθοβολησουν οι 'δικοι τους' στο συνταγμα.

ετσι θα πετυχουμε ΚΑΙ εδω την πληρη ανομια και αποκτηνωση...made in greece

 

αν ηταν ολοι νομιμοι (δλδ με αποτυπωματα επισημα εγγραφα κτλ)η εφαρμογη του νομου θα ισχυε για ολους με τον ιδιο τροπο κ θα ηταν αποτελεσματικη.

αλλα αυτο ειναι κατι που μοιαζει δυσνοητο κατα πως φαινεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δικαιουνται μια δικαιη δικη, που(?) ομως εδω ή στη χωρα τους? εννοω, ξερετε αν απελαυνονται? μαλλον οχι...

οσο για τις ασπρες κουκουλες... νομιζω οτι τα παιδια του δεν θα τις φορεσουν καν.

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες, σε αρκετά θεματα, (Οχι απαραιτητα για μεταναστες, γενικά μιλάω)

πιστευω ακράδαντα οτι θα επρεπε να ισχυει η θανατικη ποινή....

Ειμαι ΧΟ, το γνωρίζω οτι αυτό που λεω δεν ειναι και δεν ακουγεται χριστιανικό, όμως, σε κάποιες περιπτωσεις, είναι το πρωτο που ερχεται στο μυαλό...

Ειδικά, οταν για πολυ βαρια αδικήματα, βλεπουμε τους δραστες να τελουν ποινη 4-5 ετων και στην πορεια να βγαινουν εξω...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εμείς πρέπει να ζητήσουμε άσυλο από όλους αυτούς που είναι εγκληματίες και συνεχίζουν να βρίσκονται εδώ. Αυτοί θα βγουν και πάλι θα σκοτώσουν κάποιον άλλο για 120 ευρώ και για μια κάμερα. Μπράβο μας.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ λεώ να φορέσουμε άσπρες κουκούλες,να στήσουμε σταυρούς στο Σύνταγμα και να τους κάψουμε όλους μαζί...τί λέτε;ε;καλό;;;;;;

 

Σωστήηηηη.....

 

Δεν πιστεύω στα μάτια μου με αυτά που διαβάζω....Επειδή στις χώρες τους ισχύει ο νόμος "κλέβει χέρι-κόβει χέρι" να γίνουμε κι εμείς έτσι? Εγώ αρνούμαι. Δε θέλω Κου Κλουξ Κλαν στη χώρα μου, ούτε τις ισλαμικές ψυχανώμαλες τιμωρίες. Θέλω ο εγκληματίας να πληρώνει για το έγκλημά του σύμφωνα με το νόμο (όχι τον ισλαμικό όμως...)- είτε είναι έλληνας είτε αλλοδαπός. Ισόβια, 25άρες, και ό,τι τελος πάντων προβλέπεται. Και να την εκτίει την ποινή του, όχι μ....κίες. Όσο για τη θανατική ποινή...αν πρόκειται η κοινωνία να τιμωρεί το φονιά με φόνο, ουαί κι αλίμονό μας.

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Σωστήηηηη.....

 

Δεν πιστεύω στα μάτια μου με αυτά που διαβάζω....Επειδή στις χώρες τους ισχύει ο νόμος "κλέβει χέρι-κόβει χέρι" να γίνουμε κι εμείς έτσι? Εγώ αρνούμαι. Δε θέλω Κου Κλουξ Κλαν στη χώρα μου, ούτε τις ισλαμικές ψυχανώμαλες τιμωρίες. Θέλω ο εγκληματίας να πληρώνει για το έγκλημά του σύμφωνα με το νόμο (όχι τον ισλαμικό όμως...)- είτε είναι έλληνας είτε αλλοδαπός. Ισόβια, 25άρες, και ό,τι τελος πάντων προβλέπεται. Και να την εκτίει την ποινή του, όχι μ....κίες. Όσο για τη θανατική ποινή...αν πρόκειται η κοινωνία να τιμωρεί το φονιά με φόνο, ουαί κι αλίμονό μας.

 

 

Ειναι καλύτερο δηλ να βλεπεις τον φονιά μετα από 4-5 χρονακια, εξω ελευθερο και ωραιο να ζει την ζωούλα του?

Διοτι, εάν υπήρχε πραγματική ισοβεια ποινή, δεν θα προτεινα το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλύτερο δηλ να βλεπεις τον φονιά μετα από 4-5 χρονακια, εξω ελευθερο και ωραιο να ζει την ζωούλα του?

Διοτι, εάν υπήρχε πραγματική ισοβεια ποινή, δεν θα προτεινα το ίδιο...

 

 

 

άρα το πρόβλημα δεν είναι ο φονιάς αλλά το σύστημα

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλύτερο δηλ να βλεπεις τον φονιά μετα από 4-5 χρονακια, εξω ελευθερο και ωραιο να ζει την ζωούλα του?

Διοτι, εάν υπήρχε πραγματική ισοβεια ποινή, δεν θα προτεινα το ίδιο...

 

Είναι δυνατόν να το θεωρώ καλύτερο? Το ότι οι ποινές σε αυτή τη χώρα έχουν ξεφτιλιστεί, δε σημαίνει ότι θα δεχτώ ποτέ θανατική ποινή, ακόμη και για φονιά.

Δείτε αυτό:

Ενώπιον της δικαιοσύνης οι δράστες της δολοφονίας Καντάρη

Οι δύο αλλοδαποί παραδέχθηκαν τις πράξεις τους, υποστήριξαν όμως πως δεν ήταν αυτοί που τον σκότωσαν

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 14:36

 

 

 

 

 

 

Αθήνα

 

Στις 6 το απόγευμα αναμένεται να οδηγηθούν στον Δικαστήριο οι δυο αφγανοί, ένας 20χρονος και ένας 27χρονος, οι οποίοι κατηγορούνται για την δολοφονία του 44χρονου Μανώλη Καντάρη την περασμένη εβδομάδα στην οδό Γ΄ Σεπτεμβρίου στο κέντρο της Αθήνας.

 

Ο εισαγγελέας απήγγειλε σε βάρος τους τις κατηγορίες της ανθρωποκτονίας από πρόθεση, κατά συναυτουργία, απλής συνέργειας σε ανθρωποκτονία από πρόθεση κατά συναυτουργία, ληστείας από την οποία επήλθε θάνατος προσώπου κατά συναυτουργία, καθώς και για τα πλημμελήματα της παράνομης οπλοφορίας, οπλοχρησίας και οπλοκατοχής.

Σύμφωνα με αξιωματικούς της Ασφάλειας Αττικής οι δυο αλλοδαποί παραδέχθηκαν τις πράξεις τους, ωστόσο υποστήριξαν πως δεν ήταν αυτοί που σκότωσαν τον άτυχο οικογενειάρχη, προσπαθώντας να ρίξουν το βάρος στον τρίτο συνεργό τους, πακιστανικής καταγωγής, ο οποίος αναζητείται.

 

Οι αστυνομικοί πιστεύουν πως θα τον εντοπίσουν και θα τον συλλάβουν, ωστόσο δεν αποκλείουν και το ενδεχόμενο να έχει εγκαταλείψει την Ελλάδα για να αποφύγει την σύλληψη. «Η ζωή για αυτούς δεν έχει την ίδια αξία όπως έχει για εμάς και για αυτό δεν διστάζουν να σκοτώσουν», λέει αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ.

 

Ο 27χρονος είχε συλληφθεί για υποθέσεις ναρκωτικών και πριν από ενάμιση μήνα είχε αποφυλακιστεί. Και οι δυο αφγανοί είχαν έρθει παράνομα στην Ελλάδα πριν από περίπου δυο χρόνια και παρέμεναν εδώ με τις προσωρινές άδειες που δίνονται σε όσους μετανάστες προέρχονται από εμπόλεμες περιοχές. Σύμφωνα με τους αστυνομικούς δεν είχαν σταθερή δουλειά και συνήθως αποκτούσαν χρήματα από μικροκλοπές.

 

Από την έρευνα των αστυνομικών διαπιστώθηκε πως οι συλληφθέντες διέμεναν σε κτίριο της οδού Μενάνδρου στο κέντρο της Αθήνας. Ωστόσο «επειδή όλοι αυτοί μοιάζουν», όπως δικαιολογούνταν οι αστυνομικοί, προχώρησαν σε προσαγωγές σωρηδόν όλων όσων βρίσκονταν εκείνη την ώρα στο κτίριο και μέσα από την έρευνα εντόπισαν τους δυο δράστες.

 

Οπως διαπιστώθηκε, πάντως, τους πρόλαβαν στο…παρά ένα, καθώς ετοιμάζονταν να διαφύγουν στην Τουρκία.

 

(Πηγή: Το βήμα)

 

Εάν καταδικαστούν για όοοολα αυτά, τους βλέπω δις ισόβια....

 

Επίσης προσέξτε το αστείο: Η παράνομη οπλοκατοχή και οπλοχρησία είναι πλημμέλημα (και όχι κακούργημα)....Αν είναι δυνατόν:mad::-x

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικός άνθρωπος που θα μπορούσε να δώσει μια αρμόζουσα ποινή σε αυτά τα κτήνη είναι η γυναίκα του ανθρώπου που χάθηκε. Ότι ποινή και να πρότεινε ποιος θα μπορούσε να της φέρει αντίρρηση και να πει "είναι σκληρή ποινή"; Τη δική της καταδίκη και των παιδιών του άτυχου Μανώλη την υπέγραψαν οι απάνθρωποι... δε θα τους λυπηθώ κιόλας, τους αξίζει ότι χειρότερο γιατί αυτό πρόσφεραν και αυτοί.

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

άρα το πρόβλημα δεν είναι ο φονιάς αλλά το σύστημα

 

Εννοείται οτι το προβλημα είναι το σύστημα!!!!

Φονιάδες, πάντα υπήρχαν, πάντα θα υπάρχουν!

Οταν όμως, η χώρα και οι νόμοι της, αδυνατούν να προστατεψουν τον απλό πολιτη, οταν η εγκληματικοτητα αυξάνεται, σε μια ακρως φιλήσυχη χωρα, η οποια, οσους πολεμους περασε, τους περασε επειδή ηθελαν να την κατακτησουν και οχι να κατακτησει, τοτε πρεπει να ληφθουν άλλα μετρα! Δεν ειναι ορατό?

Ο Ελληνας, φιλησυχος λαος, αντιμετωπίζει σορεια εγληματικών πραξεων, και το συστημα ειναι σε αδρανεια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...