Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τεστ εγκυμοσύνης...


Recommended Posts

ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΙ! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?????? 6 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΡΧΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΚΟΜΑ....... ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΘΟΛΗ ΓΡΑΜΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΡΚΙΒΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ....ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΟΚ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.........ΑΠΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ............

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

 

Γενικα, υπαρχει για τα τεστ του εμποριου το ρητο : "Ψευδως θετικο δεν υπαρχει!". αυτο σημαινει πως αν εχεις εστω και αχνη γραμμουλα το πιο πιθανο ειναι οτι εχει ερθει! για σιγουρια ομως, οποια ωρα και να πας σε ενα μικροβιολογικο με μια β-χοριακη να το επιβεβαιωσεις!!! ευχομαι μονο καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γενικα, υπαρχει για τα τεστ του εμποριου το ρητο : "Ψευδως θετικο δεν υπαρχει!". αυτο σημαινει πως αν εχεις εστω και αχνη γραμμουλα το πιο πιθανο ειναι οτι εχει ερθει! για σιγουρια ομως, οποια ωρα και να πας σε ενα μικροβιολογικο με μια β-χοριακη να το επιβεβαιωσεις!!! ευχομαι μονο καλα...[/Q ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΡΧΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΔΩ ΑΝ 8Α ΜΟΥ ΕΡ8ΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!περίμενα περίοδο στις 3-4 Αυγουστου και μάλιστα ήμουν σίγουρη οτι θα αδιαθετήσω καθως πονούσα από μια εβδομαδα πρίν!Ειδικα το Σαββατο ήμουν σιγουρη ότι έρχεται καθως είχα και πολλη υπερένταση και νεύρα!Απο την Κυριακη είμαι ήρεμη όμως, και έχω ανεπαίσθητες καφε ανοιχτες εκκρισεις!περιόδος τίποτα!!!α, και θερμοκρασία 36,8 ενω συνηθως πριν αδιαθετησω μου πεφτει τουλάχιστον στο 35,5!εκανα σήμερα ενα τεστ clear blue και εβγαλε αρνητικο!αλλα η κοιλιά μου ποναει χαμηλα ελαφρα...(τον ιανουαριο ειχα μια παλλιδρομη, και θυμαμαι οτι καταλαβα οτι είχα μεινει εγκυος επειδη πανω που νομιζα οτι θα αδιαθετήσω ξαφνικα ηρεμησα σαν να μου ειχα ερθει περίοδος, αλλα δε μου ειχε ερθει!) Λετε το clear blue να μου έδειξε λαθος βρε κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για σας... απο χτες κανονικα επρεπε να μου ειχε ερ8ει περιοδος μια μερα μετα το μονο που εχω δει ειναι πολυ λιγο αιμα οτι μονο που εγινε το χαρτι ροζ και ποναω μης ξερετε στο περιπου αν ειναι συπτωματα εγκυμοσινης η κατι αλλο?????????????????????????ανησυχω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια αυτες τις μερες ειμαι λιγο αγχωμενη εχω 15 μερες καθηστεριση διαβαζω ολες αυτες τις μερες συζητησης σας κ σημερα πηρα την αποφαση να μπω κ εγω σε αυτη την παρεα.με τον φιλο μ προσεχουμε δεν ειχαμε τπτ απροοπτο αυτο τον μηνα κανουμε ελευθερα αλλα παντα τραβιεται.εχω κανει 2 τεστ κ τα 2 εχουν βγει αρνητικα η κοιλια μ ποναει πολυ κ η μεση μ..τις ποιο πολλες φορες ποναω οταν σηκωσω βαρυ κ μετα.ο κυκλος μ ειναι σταθερος κ ξανηκα 15 μερες;;; μπορει να βοηθισει καμια;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και τελικα ηρθε η περιοδος με ψυχολογια σκατα και πολους πονους προσπαθω να την παλεψω.........ειναι ακομα η αρχει αλλα για οσες το εχετε περασει θα ξερετε απο πρωτο χερι οτι η ορμονες ειναι το υπουλο πραγμα για την γυναικα................ τα νευρα σπασμενα αλλος ενας μηνας ετσι και ξερω καταβαθως οτι θα περασουν πολοι μηνες ακομα με αρνητικα τεστ και με ορομονες σαλεμενες.....:-(:sad::-(:sad:αυτα κοριτσια αντε καλος σας βραδι και κουραγιο σε οσες ειναι στη θεση μου και προσπαθουν για ενα αγγελο μεσα στην κυλιτσα τους.......

Link to comment
Share on other sites

και τελικα ηρθε η περιοδος με ψυχολογια σκατα και πολους πονους προσπαθω να την παλεψω.........ειναι ακομα η αρχει αλλα για οσες το εχετε περασει θα ξερετε απο πρωτο χερι οτι η ορμονες ειναι το υπουλο πραγμα για την γυναικα................ τα νευρα σπασμενα αλλος ενας μηνας ετσι και ξερω καταβαθως οτι θα περασουν πολοι μηνες ακομα με αρνητικα τεστ και με ορομονες σαλεμενες.....:-(:sad::-(:sad:αυτα κοριτσια αντε καλος σας βραδι και κουραγιο σε οσες ειναι στη θεση μου και προσπαθουν για ενα αγγελο μεσα στην κυλιτσα τους.......

 

'Οσο το σκέφτεσαι,ναι θα περάσουν πολλοί μήνες. Συγνώμη που είμαι σκληρή αλλά το βιώνω 2 χρόνια τώρα,έχω θυμό,πίκρα με μένα,με τον άντρα μου που φοβάται να κάνει μια γ......η εξέταση. Και ναι ξέρω ότι θα έρθουν πολλοί μήνες ακόμα χωρίς εγκυμοσύνη. Γιατί; Γιατί έτσι νιώθω.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

'Οσο το σκέφτεσαι,ναι θα περάσουν πολλοί μήνες. Συγνώμη που είμαι σκληρή αλλά το βιώνω 2 χρόνια τώρα,έχω θυμό,πίκρα με μένα,με τον άντρα μου που φοβάται να κάνει μια γ......η εξέταση. Και ναι ξέρω ότι θα έρθουν πολλοί μήνες ακόμα χωρίς εγκυμοσύνη. Γιατί; Γιατί έτσι νιώθω.

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ, πως σε νιώθω να ήξερες!!στα ίδια είμαι κι εγω, τις προαλλες τις μερες τις ωορρηξιας, τσακωθηκαμε με τον άντρα μου διοτι τον ειχε παρει ο υπνος στον καναπε...ενω εγω ήθελα να κανουμε σεξ!χαχαχαχα, είμαι τραγικη το ξέρω!προς το παρον ειμαι στην 4 μερα καθυστερησης ακομα, εκανα ενα τεστ την πρωτη μερα αλλα βγήκε αρνητικο....αλλα περιμένω υπομονετικα!!αποφασισα λοιπον, αν δεν τα εχουμε καταφερει αυτο το μηνα, να ξεχασω υπολογισμους ημερων, να ξεχασω γόνιμες μερες, να ξεχασω τα παντα!το ξερω ότι αυτο είναι το λάθος που κανουμε....!!το εχουμε αναγαγει σε ολοκληρη επιστήμη και τελικα ειναι το πιο φυσικο και απλο πραγμα στο κοσμο!!όλες μα όλες οι γυναικες λενε, ότι όταν το αφησεις τότε έρχεται!οποτε τωρα θα παμε διακοπες και απλα θα κανουμε σεξ όπως κανουν όλα τα ζευγαρια!!που θα παει....καποια στιγμη θα ερθει!!

Link to comment
Share on other sites

'Οσο το σκέφτεσαι,ναι θα περάσουν πολλοί μήνες. Συγνώμη που είμαι σκληρή αλλά το βιώνω 2 χρόνια τώρα,έχω θυμό,πίκρα με μένα,με τον άντρα μου που φοβάται να κάνει μια γ......η εξέταση. Και ναι ξέρω ότι θα έρθουν πολλοί μήνες ακόμα χωρίς εγκυμοσύνη. Γιατί; Γιατί έτσι νιώθω.

αχαχααχαχ και παλι αχ ποσο σε καταλαβενω...αλλα ξερω ομως οτι με καταλαβενεις περισοτερο εσυ εγω ειμαι ακομα στην αρχη με εχει κουραση τοσο πολυ αυτο το θεμα που λεω να το σταματησω εδω να μην ξανα ασχολειθω με γονιμες μερες και με αλλα τετοια σκινικα και να ξεχασω και το παιδι τωρα θα μου πεις ετσι ευκολα ναι ετσι ευκολα γιατι ειναι πολυ δυσκολο μετα απο δυο χειρουργια μεσα στο αγχος να συναιχισω ετσι θελω πραγματικα να ηρεμισω αν ειναι γραφτω να γινω μαμα θα γινω οσο το κυνιγαω τοσο δεν ερχεται και τοσο κακο κανω σε μενα και σε οσους ειναι γυρω μου........στο κατω κατω της γραφεις δεν μου φταει κανενας αν δεν μπορω να κανω παιδακι θα το περασω μονη μου και ευχομαι να την παλεψω ειμαι σκληρη μαζι μου ναι και ετσι πρεπει γιατι αυτη ειναι η αλη8εια..........ολα μεσα στη ζωη ειναι...κια 8α σας πω ακομα ενα πραγμα εγω λεω οτι αν ειμαι αξια να κανω μωρακι καποια στιγμη 8α ερ8ει μονο του αν δεν ειμαι τοτε ευχομαι πραγματικα να κανουν μωρο αυτες που το αξειζουν στη ζωη τους αυτα κοριτσια καλο κουραγιο...........

Link to comment
Share on other sites

αχαχααχαχ και παλι αχ ποσο σε καταλαβενω...αλλα ξερω ομως οτι με καταλαβενεις περισοτερο εσυ εγω ειμαι ακομα στην αρχη με εχει κουραση τοσο πολυ αυτο το θεμα που λεω να το σταματησω εδω να μην ξανα ασχολειθω με γονιμες μερες και με αλλα τετοια σκινικα και να ξεχασω και το παιδι τωρα θα μου πεις ετσι ευκολα ναι ετσι ευκολα γιατι ειναι πολυ δυσκολο μετα απο δυο χειρουργια μεσα στο αγχος να συναιχισω ετσι θελω πραγματικα να ηρεμισω αν ειναι γραφτω να γινω μαμα θα γινω οσο το κυνιγαω τοσο δεν ερχεται και τοσο κακο κανω σε μενα και σε οσους ειναι γυρω μου........στο κατω κατω της γραφεις δεν μου φταει κανενας αν δεν μπορω να κανω παιδακι θα το περασω μονη μου και ευχομαι να την παλεψω ειμαι σκληρη μαζι μου ναι και ετσι πρεπει γιατι αυτη ειναι η αλη8εια..........ολα μεσα στη ζωη ειναι...κια 8α σας πω ακομα ενα πραγμα εγω λεω οτι αν ειμαι αξια να κανω μωρακι καποια στιγμη 8α ερ8ει μονο του αν δεν ειμαι τοτε ευχομαι πραγματικα να κανουν μωρο αυτες που το αξειζουν στη ζωη τους αυτα κοριτσια καλο κουραγιο...........

γιατι να μην είσαι αξια να κανεις παιδάκι?δλδ όλες αυτες που κάνουν είναι όλες άξιες????καλα κανεις που πηρες αποφαση να ηρεμήσεις!βρες ασχολίες, γυμναστικες, γιόγκες, δε ξερω κι εγω τι!!ετσι θα ερθει και πιο φυσικα και πιο ομορφα!γιατι σίγουρα ειναι το πιο ομορφο πραγμα στον κοσμο, δεν αξίζει να το χαλαμε απο το άγχος!!!!τα γραφω για να τα ακούω κι εγω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στεναχωριεμαι πολυ να διαβαζω οτι εχετε κουραστει, απογοητευτει ή νιωθετε αναξιες... δεν εχω βρεθει στην θεση σας, οταν αποφασισαμε με τον αντρα μου με την πρωτη ειχαμε θετικο τεστ... αλλα λυπαμαι γιατι νιωθω οτι στην πραγματικοτητα φοβαστε και χανετε την πιστη σας! ΟΟΟΟΟΧΧΧΧΧΙΙΙΙ!!!! Να στε δυνατες! να πεισμωσετε, να το πιστεψετε και να το αφησετε να ρθει! ξερω, μπορει να ακουγομαι καπως, αλλα μετα απο ενα μωρακι που εχασα, τωρα ειμαι στον 6ο και προσπαθω να μαι, με οσες δυσκολιες, θετικη! η ζωη ειναι μαχη και οποιος μαχεται ζει! ζει και τα ασχημα, αλλα ζει και τα ομορφα!!! Καλη δυναμη, ηρεμια και γαληνη ψυχης σας ευχομαι! μην εγκαταλειπετε! υπαρχουν θαυματακια που περιμενουν να μπουν στην κοιλιτσα και την αγκαλια καθεμια μας!

Link to comment
Share on other sites

στεναχωριεμαι πολυ να διαβαζω οτι εχετε κουραστει, απογοητευτει ή νιωθετε αναξιες... δεν εχω βρεθει στην θεση σας, οταν αποφασισαμε με τον αντρα μου με την πρωτη ειχαμε θετικο τεστ... αλλα λυπαμαι γιατι νιωθω οτι στην πραγματικοτητα φοβαστε και χανετε την πιστη σας! ΟΟΟΟΟΧΧΧΧΧΙΙΙΙ!!!! Να στε δυνατες! να πεισμωσετε, να το πιστεψετε και να το αφησετε να ρθει! ξερω, μπορει να ακουγομαι καπως, αλλα μετα απο ενα μωρακι που εχασα, τωρα ειμαι στον 6ο και προσπαθω να μαι, με οσες δυσκολιες, θετικη! η ζωη ειναι μαχη και οποιος μαχεται ζει! ζει και τα ασχημα, αλλα ζει και τα ομορφα!!! Καλη δυναμη, ηρεμια και γαληνη ψυχης σας ευχομαι! μην εγκαταλειπετε! υπαρχουν θαυματακια που περιμενουν να μπουν στην κοιλιτσα και την αγκαλια καθεμια μας!

κάτια δεν είναι θεμα φόβου!είναι λογικο και αναμενόμενο, ότνα προσπαθεις επι μήνες και δεν γίνεται τίποτα να αρχισεις να αγχώνεσαι και μετα να χανεις την πίστη σου!απλα αυτο προσπαθούσα να εξηγήσω, ότι ακριβως σε αυτη την φαση, χρειάζεται η χαλαρωση!γιατί όσο κάποια γχω΄νεται τόσο χειρότερα!είναι πάντως πολύ ψυχοφθόρο!!!

Link to comment
Share on other sites

κάτια δεν είναι θεμα φόβου!είναι λογικο και αναμενόμενο, ότνα προσπαθεις επι μήνες και δεν γίνεται τίποτα να αρχισεις να αγχώνεσαι και μετα να χανεις την πίστη σου!απλα αυτο προσπαθούσα να εξηγήσω, ότι ακριβως σε αυτη την φαση, χρειάζεται η χαλαρωση!γιατί όσο κάποια γχω΄νεται τόσο χειρότερα!είναι πάντως πολύ ψυχοφθόρο!!!

 

το καταλαβαινω, κοπελα μου! απλα για μενα καμια γυναικα δεν πρεπει να νιωθει αναξια και να στρεσσαρεται ετσι ασχημα μ'αυτο το τοσο ομορρφο πραγμα! γι αυτο και συμφωνω μαζι σου... χαλαρα!!! συνηθως τοτε που ξεφευγει το μυαλο, αρχιζει και λειτουργει κι η τυχη! να περνατε ομορφα και να κανετε "ο,τι" σας ευχαριστει, χωρις ψυχαναγκασμο και αγχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι περιεργο αλλα εχετε ολες τα δικα σας δικια απο τα δικα σας βιοματα εχω απογοιτευει πολυ με αυτο το θεμα αυτη τη στιγμη δεν μπορει να μου το αλαξει κανενας ισως οταν ηρεμισω μονη να αλαξω και γνωμη οντως ειναι πολυ ψυχοφθωρο και για μενα που εχω περασει πολα με αυτο το θεμα αλλα και με αλλα θεματα......καποια στιγμη θα το περασω ............

Link to comment
Share on other sites

ειναι περιεργο αλλα εχετε ολες τα δικα σας δικια απο τα δικα σας βιοματα εχω απογοιτευει πολυ με αυτο το θεμα αυτη τη στιγμη δεν μπορει να μου το αλαξει κανενας ισως οταν ηρεμισω μονη να αλαξω και γνωμη οντως ειναι πολυ ψυχοφθωρο και για μενα που εχω περασει πολα με αυτο το θεμα αλλα και με αλλα θεματα......καποια στιγμη θα το περασω ............

 

Πόσο καιρό προσπαθείτε;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι περιεργο αλλα εχετε ολες τα δικα σας δικια απο τα δικα σας βιοματα εχω απογοιτευει πολυ με αυτο το θεμα αυτη τη στιγμη δεν μπορει να μου το αλαξει κανενας ισως οταν ηρεμισω μονη να αλαξω και γνωμη οντως ειναι πολυ ψυχοφθωρο και για μενα που εχω περασει πολα με αυτο το θεμα αλλα και με αλλα θεματα......καποια στιγμη θα το περασω ............

 

μοναχα να ξερεις οτι δεν εισαι η μονη, αλλα ουτε και μονη!!! καθενας εχει τους χρονους του και καλο ειναι αυτο να το σεβομαστε ολοι...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό προσπαθείτε;

εδω και 2 χρονια που εχει πεθανη ο αδελφος μου....τον μαιο εκανατο δευτερο χειρουργιο και απο τοτε μας ειπε η γιατρος μπρος ολοταχος για μωρακι ετσι θα γλυτοσω αλλο χειρουργιο

Link to comment
Share on other sites

μοναχα να ξερεις οτι δεν εισαι η μονη, αλλα ουτε και μονη!!! καθενας εχει τους χρονους του και καλο ειναι αυτο να το σεβομαστε ολοι...

σιγουρα δεν ειμαι μονη αλλα σε αυτο το θεμα νιωθεις μονη

Link to comment
Share on other sites

maraki, κοριτσακι, μην στεναχωριέσαι!!θα έρθει στην ώρα του!όσο αγχωνεσαι και το περιμένεις αγωνιωδώς να έρθει, μονο κακο κάνεις!προσπαθησε να βρεις τόπους να ξεχνιέσαι το μυαλο, ωστε να μην εισαι συνεχεια να μετρας μερες και συμπτωματα κτλ και τσουπ θα έρθει!α, και προπσαθησε να είσια πολυ σεξυ για τον αντρούλη σου....ωστε να κανετε ωραιο σεξάκι!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

maraki, κοριτσακι, μην στεναχωριέσαι!!θα έρθει στην ώρα του!όσο αγχωνεσαι και το περιμένεις αγωνιωδώς να έρθει, μονο κακο κάνεις!προσπαθησε να βρεις τόπους να ξεχνιέσαι το μυαλο, ωστε να μην εισαι συνεχεια να μετρας μερες και συμπτωματα κτλ και τσουπ θα έρθει!α, και προπσαθησε να είσια πολυ σεξυ για τον αντρούλη σου....ωστε να κανετε ωραιο σεξάκι!!!!;)

χαχαχαχαχ να σε καλα μου εφτιαξες τι διαθεση ευχαρηστω για την στιριξει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11:razz::-P:razz::oops::oops::oops::-P:razz::-P:oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

τίποτα!τι ευχαριστείς?τα γραφω για να τα διαβαζω κι εγω...γιατι και εγω στην ιδια φαση είμαι!!!!και εχω και καθυστερηση απο το σαββατο και είμαι στην αναμονη!!!!

Link to comment
Share on other sites

τίποτα!τι ευχαριστείς?τα γραφω για να τα διαβαζω κι εγω...γιατι και εγω στην ιδια φαση είμαι!!!!και εχω και καθυστερηση απο το σαββατο και είμαι στην αναμονη!!!!

σου ευχομαι τα καλυτερα κοριτσακι μου ........ευχομαι να ναι αυτο που περιμανεις αντα περιμενω να μου πεις οταν μαθεις ε??? μην μας ξεχασεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...