Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρωτος ερωτας!!


Recommended Posts

Κοριτσια ελατε να μιλησουμε για τους ερωτες μας!ο αντρας σας ειναι ο πρωτος σας μεγαλος ερωτας η ειχατε και αποτυχημενες σχεσεις πριν απο αυτον;(πρωτος ερωτας που λες οτι θα μπορουσες να τον παντρευτεις οχι στην α γυμνασιοιυ που λιωναμε για το κουκλο του σχολειου και λεγαμε πως θα ηταν ο ενας και μοναδικος):lol::lol::lol:;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λιγο πονεμενο θεμα αυτο...ναι ο αντρας μου ειναι ο πρωτος μου μεγαλος ερωτας τον οποιο παντρευτηκα κιολας!!!ολα οκ,απλα θα ηθελα να εχω περισσοτερες εμπειριες...ειναι κακο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καθολου κακο δε θα ελεγα,απλα ειναι το ποτε θα σου τυχει να ερωτευτεις πραγματικα.Μπορει να εχεις γνωρισει 100 αντρες και να μην ερωτευτεις κανεναν και να εχεις γνωρισει μονο 1 και να ειναι το αλλο σου μισο!Υπαρχουν βεβαια και οι περιπτωσεις που εσυ θες να ειναι ο αντρας της ζωης σου αλλα αυτος μαλλον δε σκεφτεται ετσι!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσουμε τα ερωτοχτυπηματα στο σχολειο και λοιπα, ο αντρας μου ηταν η 3η πιο σημαντικη μακροχρονια σχεση (και φαρμακερη:lol:) και ερωτας/αγαπη στη ζωη μου!! Δεν μετανιωνω για το πως εγιναν τα πραγματα μεχρι τωρα. Ηταν η καλυτερη- και εννοειται με τα χρονια- η πιο ωριμη επιλογη μου!Αχ, αυτα....

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι ωραιο θεμα ανοιξες......εμενα ο αντρας μου δεν ηταν ο πρωτος αλλα ηταν ο πρωτος που αγαπησα...νομιζω οσο ειμαστε μικρες μπερδευουμε την αγαπη με τον ερωτα,την καψουρα,τον ενθουσιασμο....μολις τον γνωρισα δεν επεσα που λενε ξερη αλλα μεσα σε λιγο διαστημα ηξερα οτι θα ειναι ο πατερας τον παιδιων μου....σε ενα χρονο αρραβωνιαστηκαμε και παντρευτηκαμε πριν 4 χρονια...ειμαστε μαζι 7 ολοκληρα χρονια....και το λεω ετσι γιατι δεν καταλαβα ποτε περασαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ωραιο θεμα ανοιξες......εμενα ο αντρας μου δεν ηταν ο πρωτος αλλα ηταν ο πρωτος που αγαπησα...νομιζω οσο ειμαστε μικρες μπερδευουμε την αγαπη με τον ερωτα,την καψουρα,τον ενθουσιασμο....μολις τον γνωρισα δεν επεσα που λενε ξερη αλλα μεσα σε λιγο διαστημα ηξερα οτι θα ειναι ο πατερας τον παιδιων μου....σε ενα χρονο αρραβωνιαστηκαμε και παντρευτηκαμε πριν 4 χρονια...ειμαστε μαζι 7 ολοκληρα χρονια....και το λεω ετσι γιατι δεν καταλαβα ποτε περασαν.

 

 

ακριβως τα ιδια και εγω απλ εμεις γνωριστηκαμε και μετα 8 μηνες αρραβωνιαστηκαμε και μετα 3 χρονια παντρευτηκαμε..

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο θεμα....

ΝΑΙ εμενα ο αρραβωνιαστικος μου ειναι ο πρωτος και μοναδικος ερωτας της ζωης μου!

Οτα τα φτιαξαμε, δεν ημουν καψουρα, ουτε καν μου ελεγε κατι...απλα τα εφτιαξα μαζι του γιατι η κολλητη μου τα ειχε με τον φιλο του και να ειμαστε ζευγαρια..μετα σκεφτομουν πως θα φυγω σε 8-9 μηνες για σπουδες και ....γεια χαρα!!

Και εκει που περναει το 3μηνο σκαει η καψουρα και απο τους δυο...και να'μαστε τωρα μετα απο 9 χρονια να περιμενουμε αν βγει η αδεια για το σπιτι μας και να σκεφτομαστε πως ισως ηρθε η ωρα να γινουμε τρεις...

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ...ενδιαφέρον θεματάκι:rolleyes:!Ο άντρας μου δεν ήταν ακριβώς ο πρώτος μου έρωτας...ήταν όμως αυτός που όταν τον γνώρισα με έκανε να σκεφτώ το γάμο και ήταν αυτός που για πάρτι του έκανε θυσίες που δεν είχα κάνει ποτέ για κανέναν:rolleyes:...Οπότε δεν ήταν ο πρώτος μου έρωτας αλλά ο έρωτας της ζωής μου:-D.Άλλο αν τώρα μου σπάει τα νεύρα:mad:...Άλλο θεματάκι αυτό;):lol::lol::lol:...

Link to comment
Share on other sites

ναι ενδιαφερον.ο αντρας μου και εμενα δεν ηταν αυτο που λεμε πρωτος ερωτας.ειχα σχεσεις πριν απο εκεινον οι οποιες δεν βγηκαν πουθενα,λεμε.αλλα δεν με πειραζει γιατι ο αντρας μου ηταν αυτος που μου εδειξε πραγματικα οτι με αγαπαει οπως τον αγαπησα πολυ και εγω.

καταφερε ομως να μου το αποδειξει κιολας αρα δεν τον αλλαζω με κανεναν παρολα τα χουγια του.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ειναι ο πρωτος έρωτας ....απο το σχολειο αυτος ηταν 19 και εγω 17 αχ ....τωρα εχουν περάση 20 χρόνια , έχουμε 3 παιδιά και να φανταστεις όταν τον γνώρισα πρωτη φορά εμένα μου άρεσε ο φίλος του φαντάσου ....ποιος θα το περίμενε ......ποτε δεν ξέρεις λοιπον πως θα τα φερει η ζωή .......Τον ξέρω μια ολοκληρη ζωή και ναι μου παιζει και εμένα τα νεύρα πολεεες φορές αλλα τι να κανεις δεν υπάρχει ο τέλειος , ουτε και εγώ δεν ειμαι τελεια .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω ειχα προηγουμενες σχεσεις.Οταν γνωρισα τον αντρα μου ημουν ηδη μεσα σε μια μακροχρονια σχεση και πηγαινα σοβαρα.Ο αντρας μου ομως κατα ενα περιεργο τροπο μου κεντρισε το ενδιαφερον απο την αρχη αν και εμφανισιακα υστερει πολυ απο τον πρωην μου...αλλα σ'εμας τις γυναικες νομιζω δεν παιζει καθοριστικο ρολο η εμφανιση.Τεσπα...μετα απο εναμισι χρονο χωρισα απο τον πρωην μου μετα απο 5 χρονια σχεσης για δικους μας λογους και τρεις μηνες αργοτερα εκανα σχεση με τον αντρα μου.Ειναι ομως σιγουρα ο ερωτας της ζωης μου...

Link to comment
Share on other sites

λιγο πονεμενο θεμα αυτο...ναι ο αντρας μου ειναι ο πρωτος μου μεγαλος ερωτας τον οποιο παντρευτηκα κιολας!!!ολα οκ,απλα θα ηθελα να εχω περισσοτερες εμπειριες...ειναι κακο αυτο?

Πίστεψέ με από την μία είσαι πολύ τυχερή γιατί υπάρχουν τόσοι βλάκες εκεί έξω που καλύτερα που γνωρισες έναν και ΣΩΣΤΟ !!!

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά ούτε που θέλω να τους θυμάμαι (όχι ότι έζησα και τπτ συγκλονιστικό πριν τον Βασίλη):lol:. Ειλικρινά, εύχομαι ο πρώτος μου έρωτας να ήταν ο άντρας μου. Τέσπα, για να απαντήσω στο ερώτημα, ο πρώτος μου έρωτας ήταν στα 19 με τον Χάρη από Ρόδο που ήταν 27... Πάντα είχα μια τάση προς τους μεγαλύτερους.:) Τότε στενοχωρήθηκα που χωρίσαμε:-P

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Και γω κοριτσια ειχα εναν μεγαλο ερωτα πριν απο τον αντρα μου,ειμασταν μαζι αρκετα χρονια,πηγαιναμε για γαμο,συζουσαμε ωσπου ενα ωραιο πρωινο μου ζηταει να χωρισουμε:mad:.Ημουν 22 χρονων και ελεγα παει αυτο ηταν,πως θα το ξεπερασω και τετοιες χαζομαρες!Ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει απο την στεναχωρια μου!Για καλη μου τυχη ομως μετα απο λιγο καιρο γνωρισα τον αντρουλη μου(που τελικα δε τον αλλαζω με τιποτα) μεσω ενος κοινου φιλου με τον πρωην μου και σκεφτομαι οτι αυτο τελικα δεν ηταν τιποτα σε σχεση με αυτο που νιωθω τωρα για τον αντρα μου!!!!(ο οποιος πρωην μετα απο καιρο που ειχα φτιαξει τη ζωη μου εγω γυρισε και ηθελε να παμε σοβαρα αλλα δυστυχως ειχε πεταξει το πουλακι!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως, αν δεν είχαμε και αυτές τις εμπειρίες με τους μ...ες πρώην, ίσως να μην ήμαστε σε θέση να εκτιμήσουμε τους άντρες μας.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Όταν γνώρισα τον άντρα μου, λίγους μήνες πριν είχα βγει από μια μικρή σχέση, η οποία είχε κρατήσει ένα χρόνο!!!! (του στυλ 10 χωρίζουμε, 1 είμαστε μαζί). Είχα φάει φρίκη εγώ και είχα ορκιστεί να μη ξανακάνω σχέση, να μη ξαναδοθώ και να μην επιτρέψω σε κανένα να με πληγώσει και τσοουουουουουπ σκάει μύτη ο άντρας μου!:D

Όλα αυτά σε ηλικία 22 χρονών.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος μου έρωτας.....μμ....αχ τί μου θυμίσατε...δυνατά συναισθήματα κι απο τους δυο...ένα τέλειο καλοκαίρι μαζί...έμαθα αργότερα οτι ήμουν το ευχάριστο διάλειμα του χωρισμού του με τη γυναίκα του...περίεργο όμως:πριν αρραβωνιαστεί ήρθε και με βρήκε και μου είπε οτι αν θέλω με παντρεύεται εγω αρνήθηκα γιατί....πραγματικά δεν ξέρω τί μ'εκανε τότε και αρνήθηκα.Εκείνος πήρε το καράβι για Κρήτη κι εγω συνέχισα τη ζωή μου.Είχα ήδη γνωρίσει το Νίκο τότε είμασταν απλοί γνωστοί...πέρασαν χρόνια αρραβωνιάστηκα χώρισα κι ένα χρόνο μετά τα έφτιαξα με το Νικολάκη μου...σήμερα για να ακριβολογώ κλείνουμε 2 χρόνια μαζί κι εγω πραγματικά απορώ αν όντως έχουν περάσει 2 χρόνια ή 2 βδομάδες...!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κ εμενα ο 1ος ερωτας μου ηταν στα 15. και μειναμε μαζι ως τα 19 μου...

ηταν στη γειτονια μου και στα αγγλικα μου κ περασαμε μαζι ολα τα πρωτα καρδιοχτυπια, στο ιδιο θρανιο στο φροντιστηριο, κρυφα ραντεβου ( "μαμααααα παω στο περιπτερο να παρω σοκολατααααα "κι ελειπα μιση ωρα και αλλα τετοια χαριτωμενα) πετρουλες στο τζάμι, κρυφα τηλεφωνηματα και δεν υπηρχαν και κινητα τοτε! και αλλα τετοια που χαιρομαι που τα εζησα. Χωρισαμε ασχημα στο τελος για διαφορους λογους αλλα οταν ολα αυτα ξεχαστηκαν κ βρισκομασταν τυχαια σε παρεες μετα απο ενα δυο χωρισμους με αλλες σχεσεις μου ηταν αυτος που με παρηγορουσε φιλικα. (οκ μια φορα μονο δεν ηταν τοσο φιλικα μετα απο χμμμμμ.... 5-6 χρονια)... παντως ακομα αν βρεθουμε θα μιλησουμε, τον ειδα μια φορα στο δρομο (μενουμε σε αλλες πολεις και ειχα παει επισκεψη εγω στην αδερφη μου) αφησε το αμαξι μεσα στη μεση του δρομου και κατεβηκε να με αγκαλιασει, ειχα και τα παιδια μαζι :D:D:D:D:D και τα ειδε τους μιλησε, μετα μου εστειλε μηνυμα πως χαρηκε πολυ που μας ειδε, και πραγματικα το πιστευω και χαιρομαι κι εγω να μαθαινω νεα του και πως ειναι καλα. αλλωστε ηταν η 1η αγαπη που ποτε δε πεθαινει τουλαχιστον σαν αναμνηση. Χαιρομαι επισης που τελειωσε τοτε που επρεπε γιατι ημασταν πολυ διαφορετικοι ετσι οπως φανηκε και καλυτερα που τραβηξε το δρομο του ο καθενας...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ο βλακας μιας ειναι ο ιδανικος καποιας αλλης οποτε.......

 

 

Υπάρχουν βέβαια και μερικές εξαιρέσεις,που όσο και να τον "ανακυκλώσεις",βλάκας ήταν και βλάκας θα παραμείνει!!!Θα έπρεπε μάλιστα να τοιχοκολλούν τις φωτογραφίες τους,με την αντίστοιχη λεζάντα από κάτω!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βέβαια και μερικές εξαιρέσεις,που όσο και να τον "ανακυκλώσεις",βλάκας ήταν και βλάκας θα παραμείνει!!!Θα έπρεπε μάλιστα να τοιχοκολλούν τις φωτογραφίες τους,με την αντίστοιχη λεζάντα από κάτω!:lol:

Υποκλίνομαι ! Και εγω δεν το είπα τυχαία .....δεν χρησιμοποιώ εύκολα τετοιες εκφράσεις .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βέβαια και μερικές εξαιρέσεις,που όσο και να τον "ανακυκλώσεις",βλάκας ήταν και βλάκας θα παραμείνει!!!Θα έπρεπε μάλιστα να τοιχοκολλούν τις φωτογραφίες τους,με την αντίστοιχη λεζάντα από κάτω!:lol:

 

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Δωσε Χριστινακι!!!! Πεθανα!!!!!

 

 

Δεν ηταν ο πρωτος μου ερωτας.........ηταν ομως ο μεγαλυτερος...σχεδον τυφλωθηκα....τετοιο συναισθημα απ τα λιγα!!!! Υπηρχαν στιγμες που κατι φωναζε μεσα μου.....αυτος ειναι! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ!!!

 

Και οντως οπως ειπε και μια αλλη κοπελα....ειναι ασχετο το οτι τωρα θελω να τον πεταξω απο τον Τριτο και να περιμενω με το αυτι τεντωμενο να ακουσω το γκουπ! :lol:

 

Ειναι ομως ο ανθρωπος μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...