Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙΙΙΙΙ!!!!!


Recommended Posts

Με τη ζέστη τι κάνετε? Εγώ πάντα είχα πρόβλημα, αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη έχω ξεφύγει! Ο γιατρός μου έδωσε 2 βδομάδες αναρρωτική για να ηρεμήσω λίγο, γιατί στη δουλειά μου έχει πολύ κόσμο και μου ανεβαίνει η πίεση αλλά έχω πρόβλημα με τη ζέστη. Σήμερα πχ, που δεν ήμουν υποχρεωμένη να σηκωθώ νωρίς, από τις 7 παρά είμαι στο πόδι. Προσπάθησα να κοιμηθώ λίγο ακόμα, αλλά το μόνο που κατάφερα είναι να στριφογυρίζω στο κρεβάτι για κανά 2 ώρες, να γίνω μούσκεμα και να μην ξέρω τι να κάνω.

 

Τώρα έχω τον ανεμιστήρα στο φουλ, αλλά... Το κλιματιστικό δεν θέλω ακόμα να το ανοίξω, γιατί πρέπει να το καθαρίσουμε πρώτα. Και αυτό που σκέφτομαι είναι τι θα κάνω όταν ξαναπάω στη δουλειά, γιατί όλες εκεί κρυώνουν συνέχεια και δεν ανοίγουν το κλιματιστικό. Πέρσι το καλοκαίρι μόνο μία ή δύο φορές το ανοίξανε!

 

Και με πιάνουν συνέχεια και ταχυπαλμίες. Έσκασα!!!!!

NLYdp2.png VqePp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απίστευτη ζέστη σήμερα!!!

Δροσερά ρούχα,νερό μπόλικο και ντουζάκια!Πάω για ένα τώρα.

Με τους ανεμιστήρες,τα ανοιχτά παράθυρα κλπ φοβάμαι μην αρπάξω κανα κρύωμα ή πιάσιμο στο τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια όντως είναι άσχημος συνδυασμός ζέστη και εγκυμοσύνη… εγώ είχα και το κρυολόγημα που ακόμα δεν με έχει αφήσει ήσυχη από τη περασμένη εβδομάδα και έπρεπε και να καθαρίσω το σπίτι… Μούσκεμα έγινα… Και εγώ για μπανάκι ετοιμάζομαι γιατί δεν υποφέρεται…

 

Και έχουμε ακόμα Μάιο… Κλαψ!!! Τι θα κάνω μέχρι τον Αύγουστο;;;;;;;;

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι συνεχώς με 3 ώρες ύπνο την νύχτα...μουσκίδι στον ιδρώτα... ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυφ! :(:(

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΛΕΕΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ 36 ΒΑΘΜΟΥΣ!!!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ!!! :(:( ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ :shock::shock:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΛΕΕΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ 36 ΒΑΘΜΟΥΣ!!!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ!!! :(:( ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ :shock::shock:

 

 

Και εγώ μαζί σου ( 15 σεπτέμβρη!!!) ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???

:?:?:?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα φαω εγκυος ολο το καλοκαιρι και οταν περασει το καλοκαιρι και αρχιζει να δροσιζει επιτελους καπου τελη Οκτωβριου αρχες νοεμβριου τοτε θα γεννησω και εγω :) με το καλο παντα σε ολες μας

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κοριτσάκια μου...ξέρω θα περάσετε δύσκολα με τις ζέστες :(

Ανάψτε κλιματιστικό να δροσιστείτε λιγάκι...σηκώστε τα πόδια ψηλά και πιείτε έναν παγωμένο χυμό :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ζεστη στην εγκυμοσυνη δεν εχει σχεση με την εποχη! Δυστυχως!

Εγω γεννησα Μαρτιο, ειμαι κ λιγο θερμοαιμη να σημειωσω, κ ομως ολο τον χειμωνα κυκλοφορουσα με κοντομανικα... Μιλαμε για ΤΙΣ καψες.

Γελαγε ο κοσμος μαζι μου. Πιστευω πως αν στην επομενη εγκυμοσυνη τυχει να ειναι καλοκαιρι το πιο μεγαλο μερος ισως να μην μπορω να ανασανω. Θελω ομως κ ενα καλοκαιρινο παιδακι!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To έχω ρίξει στα ντουζάκια...

βγήκα πρωί πρωί για ψώνια γύρισα σπίτι μετά από 45λεπτά και έσταζα κυριολεκτικά...οπότε κατευθείαν ντουζάκι.

Φέτος έχω και κληματιστικά στο σπίτι...λέτε να τα ανάψω λιγάκι σήμερα;;; Έλεγα αν τα ανάψω από τώρα τί θα κάνω άμα χτυπίσουμε 40άρια, αλλά μάλλον σήμερα το μεσημέρι που το σπίτι μου είναι σάουνα πρέπει να το ανάψω λιγάκι! :wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΏ παλί η αναίσθητη δεν αταλαβαίνω τιποτα... ολη μερα δεν νε νοιάζει καθόλου , όσο για το βραδυ, όπως εχω πεί στην φιλη μου ασρδελάκι και μόλις της το είπα έσκασε απο τη ζεστη, κοιμαμαι με παπλωματακι........

 

μηπως ειμαι ανώμαλο :shock::shock: ??????

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΏ παλί η αναίσθητη δεν αταλαβαίνω τιποτα... ολη μερα δεν νε νοιάζει καθόλου , όσο για το βραδυ, όπως εχω πεί στην φιλη μου ασρδελάκι και μόλις της το είπα έσκασε απο τη ζεστη, κοιμαμαι με παπλωματακι........

 

μηπως ειμαι ανώμαλο :shock::shock: ??????

 

για φυσιολογική δεν σε βλέπω πάντως... :P:P:P

καλέ τί παπλωματάκι;;; Χθες κοιμήθηκα με ανοιχτή μπαλκονόπορτα, ξεσκέπαστη και μόνο βρακάκι και τοπ :P:oops: και πάλι μούσκεμα ήμουν και δεν έκλεισα μάτιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :evil:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα φαω εγκυος ολο το καλοκαιρι και οταν περασει το καλοκαιρι και αρχιζει να δροσιζει επιτελους καπου τελη Οκτωβριου αρχες νοεμβριου τοτε θα γεννησω και εγω :) με το καλο παντα σε ολες μας

 

 

Μάλλον μαζί θα γεννήσουμε εμείς,και εγώ αρχές Νοέμβρη με έχει!!!Μαζί θα φάμε και τις ζέστες αχαχαχα και θα γκρινιάζουμε εδώ μέσα!!!Δεν πειράζει που θα πάει θα περάσει και αυτό!!Σήμερα θα πάω να δώ για κλιματιστικό γιατί εμείς δεν έχουμε,μέχρι πριν απο λίγο καιρό το σνόμπαρα αλλά τώρα χωρίς αυτό δεν με βλέπω να το βγάζω το καλοκαίρι!!!! :shock::shock:

[link=/][image noborder]/cache/7c9e28bff8.png[/image][/link]

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΏ παλί η αναίσθητη δεν αταλαβαίνω τιποτα... ολη μερα δεν νε νοιάζει καθόλου , όσο για το βραδυ, όπως εχω πεί στην φιλη μου ασρδελάκι και μόλις της το είπα έσκασε απο τη ζεστη, κοιμαμαι με παπλωματακι........

 

μηπως ειμαι ανώμαλο :shock::shock: ??????

 

Μαλλον κι εγω ειμαι ανωμαλο κουκλα!! :lol::lol::lol:

Καθολου δεν με ενοχλει η ζεστη, μη σας πω οτι μου αρεσει κιολας!!! :P

Το βραδακι δεν κοιμαμαι με παπλωμα, αλλα το πικε το κουβερτακι ειναι μια χαρα!!

Βεβαια το οτι μενω Κρυονερι μπορει να παιζει ρολο.... :lol::lol::lol:

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τί να πω ρε κορίτσια;;; Μάλλον είστε από τις τυχερές...εγώ πάντως θα το ανάψω σήμερα το μεσημέρι το κληματιστικό...

 

Κοιτάξτε εγώ μένω τέταρτο όροφο...κι από πάνω έχω πλάκα...παίζει πολύ σημαντικό ρόλο αυτό για την ζέστη :(:(

γιαυτό και φέτος έβαλα κληματιστικά διότι το νινάκι μου θα σκάσει...θα το ανάβω βέβαια με μέτρο, αλλά θα το ανάβω, διότι πέρυσι στις μέρες του καύσωνα που έξω είχα 40 βαθμούς εγώ στο σπίτι είχα 35 :shock::shock:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έχω ΜΕΓΑΛΟΟΟΟΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με τη ζέστη. Το σπίτι μου ειναι και στον τελευταίο όροφο και είναι φούρνος.Εδώ και λίγες μέρες λοιπόν έχω ανοίξει κλιματιστικό γιατί δεν παλεύεται...Ακόμη και το βράδυ κοιμάμαι με αυτό και είναι μια χαρά...Ευτυχώς το ανάβουμε και στη δουλειά και μπορώ και είμαι οκ, διαφορετικά θα είχα κλατάρει!!!

Γεννάω αρχές Σεπτέμβρη και ξέρω ότι μέχρι τότε θα έχω αγκαλιά το αγαπημένο μου κλιματιστικό !!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έχω ΜΕΓΑΛΟΟΟΟΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με τη ζέστη. Το σπίτι μου ειναι και στον τελευταίο όροφο και είναι φούρνος.Εδώ και λίγες μέρες λοιπόν έχω ανοίξει κλιματιστικό γιατί δεν παλεύεται...Ακόμη και το βράδυ κοιμάμαι με αυτό και είναι μια χαρά...Ευτυχώς το ανάβουμε και στη δουλειά και μπορώ και είμαι οκ, διαφορετικά θα είχα κλατάρει!!!

Γεννάω αρχές Σεπτέμβρη και ξέρω ότι μέχρι τότε θα έχω αγκαλιά το αγαπημένο μου κλιματιστικό !!! :lol::lol::lol:

 

στην ίδια μοίρα είμαστε με τον τελευταίο όροφο....κι εγώ μου φαίνεται θα το ανάψω σήμερα γιατι δεν παλεύεται άλλο!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χθες το άναψα κορίτσια

 

κι εσύ ε;;; Εεεεεεεεεεεεεεε, δεν μου την γλιτώνει σήμερα θα το ανάψω κι εγώ λιγάκι! :wink:

Έστω κανα δυο ωρίτσες που είναι αφόρητη η ζέστη τουλάχιστον να μπορέσω να κοιμηθώ λιγάκι το μεσημέρι η καψερή!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα φαω εγκυος ολο το καλοκαιρι και οταν περασει το καλοκαιρι και αρχιζει να δροσιζει επιτελους καπου τελη Οκτωβριου αρχες νοεμβριου τοτε θα γεννησω και εγω Smile με το καλο παντα σε ολες μας

 

Και εγω καπου εκει γενναω :) Τι να κανεις ομως ? Θα το αντεξουμε.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγω να φανταστείτε το σιχαίνομαι το κλιματιστικό αλλά χτες στο γραφείο κόντεψα να σκάσω και είπα τέρμα φέτος θα ειμαι συνεχώς σε κλιματιζόμενο χώρο. Παραγγείλαμε και ενα 12αρι για το σαλόνι γιατί αμά άρχισαν απο τώρα οι ζέστες σε ενα μήνα θα γινόμαστε hot dog στην Αθήνα!

Link to comment
Share on other sites

εμεις μενουμε στον 4ο οροφο,με ενα ευαερο και ευηλιο διαμερισμα οπου συνηθως κανει ρευμα τα βραδια και ειναι δροσερα.φετος ομως εγω λιωνω σαν τυρι πανω σε μπιφτεκι :lol: !

ετσι εδω και τουλαχιστον 10μερες χρησιμοποιω κλιματιστικο αποκλειστικα.αφορητη η ζεστη και πως θα τη βγαλω καθαρη,που γενναω τελη οκτωβριου.

κουραγιο κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

εμεις μενουμε στον 4ο οροφο,με ενα ευαερο και ευηλιο διαμερισμα οπου συνηθως κανει ρευμα τα βραδια και ειναι δροσερα.φετος ομως εγω λιωνω σαν τυρι πανω σε μπιφτεκι :lol: !

ετσι εδω και τουλαχιστον 10μερες χρησιμοποιω κλιματιστικο αποκλειστικα.αφορητη η ζεστη και πως θα τη βγαλω καθαρη,που γενναω τελη οκτωβριου.

κουραγιο κοριτσια

 

Όλα καλά,αυτό με το τυρί στο μπιφτέκι τι το ήθελες?

Γιατί η ζέστη ζέστη αλλά κι η όρεξη δεν κόβεται!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντα ήμουν κρυουλιάρα...και εδώ στο γραφείο πάντα τσίριζα να κλείσουν το air condition...φέτος τα πραγματα άλλαξαν... το air condition είναι στην μέση και εγώ σκάω!..αυτήν την στιγμή ιδρώνω στο πρόσωπο...

 

πως θα βγει το καλοκαιράκι;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...