Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟΚΕΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ


nina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 4 χρόνια μετά...

Κοριτσια καλησπερα σε ολες.. Δε θελω να ρωτησω απλα για

προβλημα κυταρητιδας , η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Μετα το τοκετο επειδηνωνεται; Λογω ορμονων; Εχω 40 μερες

που γεννησα και ειναι τοσο εντονο οσο ποτε!!!!!

Με το καιρο οι ορμονες αν αλλαξουν θα καλυτερευσουν τα πραγματα;

Περιτο να σας πω οτι κανω τα παντα , νερο πολυ , κινηση

μασαζ ειμαι διαβασμενη πιυ λενε.. Τι λετε θελει χρονο; Κ οι ορμονες φτενε..; Συγνωμη αν ειμαι λιγο ανορθογραφη δε ζω Ελλαδα

κ τα χω ξεχασει λιγο..

Σας ευχαριστω ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα! έχετε ακούσει αν μετά τον τοκετο αλλάζει ο μεταβολισμός μας; Παχαίνω ενώ δεν τρώω περισσότερο από πριν και κουράζομαι περισσότερο από πριν

 

απο τον τοκετο δεν αλλαζει ο μεταβολισμος αλλα απο την ελειψη υπνου ή το μη συνεχομενο υπνο μπορει να αλλαξει και ο μεταβολισμος αλλα και η κουραση ειναι πιο εντονη, ακομη επηρρεαζει και τη μνημη και γενικα ολο το σωμα. αν το μωρο σου κοιμαται το βραδυ προσπαθησε να κοιμασαι κι εσυ τουλαχιστον 6-7 ωρες συνεχομενα το βραδυ και ξεκλεβε και καμια ωρα στη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σε ολες.. Δε θελω να ρωτησω απλα για

προβλημα κυταρητιδας , η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Μετα το τοκετο επειδηνωνεται; Λογω ορμονων; Εχω 40 μερες

που γεννησα και ειναι τοσο εντονο οσο ποτε!!!!!

Με το καιρο οι ορμονες αν αλλαξουν θα καλυτερευσουν τα πραγματα;

Περιτο να σας πω οτι κανω τα παντα , νερο πολυ , κινηση

μασαζ ειμαι διαβασμενη πιυ λενε.. Τι λετε θελει χρονο; Κ οι ορμονες φτενε..; Συγνωμη αν ειμαι λιγο ανορθογραφη δε ζω Ελλαδα

κ τα χω ξεχασει λιγο..

Σας ευχαριστω ..

 

εγω δεν ειχα ποτε κυτταριτιδα αλλα τον πρωτο καιρο μετα τις γεννες παρατηρουσα στο εσωτερικο των μηρων κατι σαν κυτταριτιδα αλλα μπορει να ηταν και χαλαρωση επειδη δεν γυμναζομουν. κατι τετοιο δεν εχω ακουσει.

μηπως πηρες κιλα και γι αυτο φαινεται πιο εντονα? δοκιμασε να τριβεις τα σημεια που εχεις κυτταριτιδα με σφουγγαρι λουφας οταν κανεις μπανιο, περπατα οσο μπορεις, προσπαθησε ν ανεβαινεις σκαλες αντι για ασανσερ (οταν δεν εχεις καροτσι κλπ μαζι) δεν ξερω καποιο αλλο κολπο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...