Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ο μικρος μου εχει συχνα το στομα του ανοικτο και του τρεχουν σαλια...

ειναι αυτο δειγμα για καποια παθηση? Καποιος μου ειπε εαν πανω απο 2 χρονων τρεχουν σαλια στο παιδι εχει καποιο προβλημα ακοης!!!

Οποιος ξερει ας απαντησει.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


????????????ΠΡΟΒΛΗΜΑ ακοης???????????

Δεν παιρνεις τον γιατρο τηλεφωνο?οτι και να πουμε εμεις .....

δηλ εμενα το μυαλο θα πηγαινε σε δοντια αν δεν τα εβγαλε ολα...η σε κρεατακια δηλ αν δεν μπορει να αναπνευσει καλα ανοιγει το στομα και πεφτουν σαλακια..αλλα εγω λεω χαζομαριτσες ο γιατρος μονο θα σου απαντησει με σιγουρια αφου εξετασει το παιδι..

Link to comment
Share on other sites

Του Θανούλη του έτρεχαν τα σάλια μέχρι 3 χρονών. Μιλάμε για πολύ σάλιο, ιδιαίτερα τις περιόδους που έβγαζε δόντια. Μετά η ροή σταμάτησε ξαφνικά. Κι εγώ ανησυχούσα τότε γιατί είχα διαβάσει διάφορα αλλά ο παιδίατρος ήταν καθησυχαστικός και όντως το παιδί δεν είχε κανένα πρόβλημα. Δεν νομίζω ότι τα σάλια από μόνα τους είναι ένδειξη πάθησης.

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ εχω δει αυτά τα χρόνια καποια παιδιά που ειχαν πολλά σάλια, αλλά δεν ειχαν καποιο πρόβλημα ακοής ... :shock: ...

για να μην ξοδεψεις ουτε δευτερόλεπτο περεταιρω σε αυτή την ανησυχία, πάρε τηλεφωνο τον παιδίατρο για να σου ξεκαθαρίσει το τοπιο.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Τελικά τι έγινε? Ρώτησες το παιδίατρό? Και εμάς ο Γιάννης μας είχε πολλά σάλια μέχρι και 2,5 χρονών. Τώρα έχει πότε πότε. Αλλά έχει ακόμα πιπίλα και νομίζω οφείλεται σε αυτό.

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...