Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΗΜΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΙΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΧΩΝΕΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΚΤΛ. ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΗΣ (ΟΥΦ) ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ (ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ) ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΙΝΟΧ ΨΥΓΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΑΛΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΥΑΛΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ. ΕΧΕΤΕ ΥΠ' ΟΨΗ ΣΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΓΥΑΛΙΖΟΥΝ ΤΑ ΙΝΟΧ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΔΑΧΤΥΛΙΑ;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

εγω για καθαρο οινόπνευμα εχω ακούσει πάντως.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν πει να περάσω όλα τα inox με βαζελίνη γιατί έτσι δήθεν θα γυάλιζαν και δε θα έκαναν δαχτυλιές. Το απότέλεσμα? Έγιναν σα λαδωμένοι ποντικοί, αλλού πιο γυαλιστερά και αλλού λιγότερο και όπου τα ακουμπούσες έκαναν μεγαλοπρεπέστατες δαχτυλιές που "πότιζαν" και έφευγαν με τα χίλια ζόρια. Τρόμαξα να ξεφορτωθώ αυτό το απαίσιο στρώμα βαζελίνης και έκτοτε χρησιμοποιώ μόνο καθαρό υγρό πανάκι και τίποτε άλλο. Γι' αυτό προσοχή με το λάδι. Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια αλλά για καλό και για κακό δοκιμάστε πρώτα σε μια μικρή κρυφή επιφάνεια. Αν τα αποτελέσματα είναι θετικά ενημερώστε και μένα σας παρακαλώ!!

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ελαιόλαδο το είχα διαβασει κάπου εδω μέσα.

Μόλις ειχα αγοράσει ένα καινούργιο βραστήρα inox και το έκανα.

Κατενθουσιάτηκα!

Καταπληκτικό και δεν έκανε δακτυλιές μετά.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ λάδι χρησιμοποιώ, αλλά πάντα έχει δακτυλιές.. με 2 μικρά ζουζούνια τί να περιμένω.. απλά αδιαφορώ!

ο πρώτος χρόνος είναι ο δύσκολος! μετά συνηθίζεις!

O gios mou-3 H korh mou-4

weight.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προς το παρόν πάντως το καθαρίζω με το ειδικό λαδάκι που μου έδωσαν όταν αγόρασα το ψυγείο... Κάνει δουλειά... Θα ρωτησω πόσο έχει όταν τελειώσει κι αν είναι ακριβό θα καταφύγω σε πρακτικές λύσεις...

 

Πάντως είναι πολυ ωραία τα ΙΝΟΧ αλλά γίνονται χάλια με τις δαχτυλιές... Να μην αναφέρω βέβαια ότι σε μας πιο πολλές δαχτυλιές κάνει ο σύζυγος παρά η μικρή :)

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω σαφως και απερριψα τα ΙΝΟΧ ακριβως για αυτο το λογο.

Δαχτυλιες παντου, περισσοτερες απο το συζυγο και λιγοτερες απο το μικρο.

Στα ΙΝΟΧ οι δαχτυλιες θα φυγουν με το ΒΑΒΥ ΟΙL, το ξερω απο πρωτο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα το baby oil αλλά μην ξεχνάτε ότι είναι μες το χημικό όπως και η βαζελίνη. Σε ένα ινοχ σιδηρόδρομο και φωτιστικά χρησιμοποίησα μικρή ποσόστη ελαιολάδου και ήταν τέλεια. Και το ξύδι επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...