Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΜΑΤΑ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΜΕ ΦΩΤΟ Κ ΣΑΙΤ


κατερινα κωστας

Recommended Posts

τα γλυφιτζουρια σου μπορεις να τα βαλεις σε διαφανα βαζα με αμμο χρωματιστη..κ πολλες κορδελες απ εξω..

ή σε καφασια που εχεις παρει απο καποιο μαναβη τα εχεις βαψει στα χρωματα που θες κ μεσα εκει βαλε φελιζολ κ καρφωσε τα πανω...στολισε το κ βουαλααα!!

ή στα κουβαδακια που ειπε η ζουζουπινα

ή δεστα πανω σε ανεμομυλους..

ή βαλτα ατομικα μεσα σε ποτηρια με χρωματιστο νερο (πολυ φτηνο απ το τζαμπο) κ βαλε κ κορδελες παλι...

ή πανω σε κεκακια που μπορεις να φτιαξεις μονη σου κ να τα διατηρησεις σε σελοφαν (2-3 μερες πριν)

ή ακομα κ σε πινιατα να την σπασουν τα παιδια κ να απασχοληθουν κι ολας...

:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΥΛΙΚΑ

 

Θα χρειαστείτε:

Μπουκάλια (το δικό μου έχει ύψος 14 εκ., πλάτος 4 εκ., στόμιο 1,5 εκ., & φελό)

Κορδόνι ποντικοουρά σε 2 διαφορετικά χρώματα για να κάνει αντίθεση (για τη συγκεκριμένη διάσταση μπουκαλιού εγώ χρησιμοποίησα 1μ από κάθε χρώμα για κάθε μπουκάλι)

Χρωματιστό χαλίκι μικρό για να χωρά από το στόμιο (ή ότι άλλο θέλετε να βάλετε μέσα π.χ. άμμο, κοχύλια, αποξηραμένα λουλούδια κ.λπ)

Διακοσμητικό (η άγκυρα έχει διάσταση 3 χ 3,5 εκ.) - μπορείτε να χρησιμοποιείσετε οτιδήποτε ταιράζει με το θέμα σας!

Ψαλίδι, κόλλα στιγμής, αναπτήρα

 

 

δειτε κ το βιντεο για να εχετε πληρη εικονα..

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς φτιάχνουμε τον πάπυρο για το προσκλητήριο σε μπουκάλι !

Τι θα χρειαστείτε:

 

Φύλλα Α4 ημιδιάφανα στο χρώμα της αρεσκείας σας.

(εγώ προμηθεύτηκα από το Πλαίσιο - A4 Sheet Translucent paper 210x297 mm 100gsm 10pcs colour:18 trans blue)

Εκτυπωτή

Microsoft Word ή Open Office (λογισμικό ανοικτού κώδικα - δωρεάν)

 

Εκτέλεση:

 

Ανοίγουμε νέο έγγραφο στο Word και επιλέγουμε

Orientation -> Landscape

Columns -> three 3

γράφουμε το κείμενο της πρόσκλησης

το στοιχίζουμε στο κέντρο

το αντιγράφουμε και το επικολλάμε σε κάθε μια από τις στήλες.

Θα δείχνει κάπως έτσι...

 

 

 

 

 

Κάντε μια εκτύπωση σε απλό χαρτί και κόψτε μια πρόσκληση. Τυλίξτε τη και περάστε τη σε μια θηλιά από μια κορδελίτσα. Βάλτε τη στο μπουκάλι και αν σας ικανοποιεί το αποτέλεσμα, ξεκινήστε την εκτύπωση στο ειδικό χαρτί που αγοράσατε!

 

 

Το παπυράκι είναι έτοιμο! Με αυτό τον τρόπο μπορείτε να φτιάξετε πάπυρο για προσκλητήριο και να τον κρεμάσετε σε οποιοδήποτε προσκλητήριο! Δείτε μερικές ιδέες εδώ!

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατερινακι εκλεισα μια νεραιδα για το κεντρο για να παιζει με τα παιδακια!σαν θεμα σκεφτομαι καρουζελ ειδα ενα τελειο βιβλιο ευχων http://boobookaki.blogspot.com/search/label/%CE%92%CE%99%CE%92%CE%9B%CE%99%CE%9F%20%CE%95%CE%A5%CE%A7%CE%A9%CE%9D-%CE%9A%CE%9F%CE%A1%CE%99%CE%A4%CE%A3I και ειδα και μια μπομπονιερα ενα γυαλινο καρουζελ με ασημενια αλογακια και το κουτακι απο εξω εχει ενα ροδι την ειδα στο elxis αλλα θελω να την δω και απο κοντα....κοιτα εκκλησια,κεντρο,νεραιδα.κομμωτρια,μακιγιαζ και φωτογραφο τα εχω κλεισει.τωρα μου μενουν στολισμος κουστουμι,νυφικο και μπομπονιερες.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το καρουζέλ!!!Κάποια έχουν αρκετή διαφορά στην τιμή μεταξύ τους, αλλά αν προσέξετε,έχουν και διαφορά στο σχέδιο.Και επίσης παίζει ρόλο το κουτάκι που θα διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

κατερινα πολυ ομορφα!χριστινα112 η μονη διαφορα που ειδα ειναι το ενα εχει γυαλινα αλογακια και το αλλο σιδερενια υπαρχει και αλλη διαφορα?

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τα ξαναβλέπω,αυτή είναι η διαφορά τους,απλά οι φωτογραφίες τα κάνουν να φαίνονται κάπως διαφορετικά σε μέγεθος.Και νομίζω κάποια απ'όλες έχει πιο ωραίο κουτάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζω οτι αν παρω την δευτερη απο εδω http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=646

θα ειμαι οκ το καρουζελ για την βαφτιση και το ροδι για το γαμο....2 σε 1......

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αν παρω την δευτερη απο εδω http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=646

θα ειμαι οκ το καρουζελ για την βαφτιση και το ροδι για το γαμο....2 σε 1......

 

 

Θα δίνεις σε όλους και ρόδι και καρουζέλ?

Link to comment
Share on other sites

η μπομπονιερα που ειδα ειναι ενα κουτακι μπεζ εχει μεσα το γυαλινο καρουζελ θα ειναι δεμενη με κορδελιτσα και απο εξω θα εχει το ροδι σκεφτομαστε να τις εχουμε μεσα στο πιατο στην δεξιωση και να μην τις δωσουμε στην εκκλησια ουτε να μπουμε στην διαδικασια με παιδικες τα παιδακια θα παρουν την ιδια μπομπονιερα και θα τους δωσει η νεραιδουλα μπαλονακια και θα τα βαψει.....

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...