Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ευχαριστήριες κάρτες


fourfourina

Recommended Posts

Βαφτιστηκανε οι δίδυμες το Σάββατο και μου αρεσει η ιδέα του να στείλουμε ευχαριστήριες κάρτες στους καλεσμένους που μας τίμησανε ή σε αυτους που δεν μπορεσαν να ερθουν αλλά εστειλαν κάτι στα μωρά.

Πότε τις στέλνουμε?

Σε ποσο χρονικό περιθώριο είναι σωστό να τις στείλουμε?

Βάζουμε και φωτογραφία του παιδιού από τη βάφτιση ή άσχετη?

Μπορουμε να βάλουμε κατι άλλο? Εννοω καραμελιτσες ή κάτι τέτοιο?

Ευχαριστούν τα μωρά ή οι γονείς?

Μπορει να ειναι χιουμοριστικό ή μονο σοβαρό?

Σας βομβάρδισα ε? Συγνώμη :oops::oops:

Πειτε μου σας παρακαλώ γιατι βλέπω ότι εχετε φοβερές ιδέες. :idea:

 

Για τη βάφτιση βεβαια χωρις να το ξέρετε με βοηθήσατε πάρα πολύ. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σου ζήσουν τα κουκλάκια σου και να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς ναι να στείλεις φώτο της βάφτισης και ένα κειμενάκι και γιατί όχι καραμελίτσες πολύ ωραία ιδέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βγάλαμε μια φωτό του Χαραλαμπού με τα βαπτιστικά του ρουχά , όπου κράτούσε μια τεραστια κάρτα , που έγραφε επάνω :

Σας ευχαριστώ ,

Χαράλαμπος ,

1-10-2006 (ημ.Βαπτισης).

Τον έβαλα λοιπόν να σταθεί σαν να κρατάει ο ιδιος την κάρτα ( με τα χίλια ζόρια ... :lol: γιατι ηταν μόλις 3,5 μηνων)

 

Το αποτέλεσμα όμως ηταν πάρα πολύ καλό! Την στήλαμε σε όλους , μεσα στις επόμενες 2 εδβομάδες , όλοι μας πήραν τηλέφωνο ενθουσιασμένοι! :)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βγάλαμε μια φωτό του Χαραλαμπού με τα βαπτιστικά του ρουχά , όπου κράτούσε μια τεραστια κάρτα , που έγραφε επάνω :

Σας ευχαριστώ ,

Χαράλαμπος ,

1-10-2006 (ημ.Βαπτισης).

Τον έβαλα λοιπόν να σταθεί σαν να κρατάει ο ιδιος την κάρτα ( με τα χίλια ζόρια ... :lol: γιατι ηταν μόλις 3,5 μηνων)

 

Το αποτέλεσμα όμως ηταν πάρα πολύ καλό! Την στήλαμε σε όλους , μεσα στις επόμενες 2 εδβομάδες , όλοι μας πήραν τηλέφωνο ενθουσιασμένοι! :)

καταπληκτική ιδέα !!!!! μπράβο :shock::shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταπληκτική ιδέα !!!!! μπράβο :shock::shock::shock::shock::shock:

 

Ευχαριστώ Mersy :)

 

ΑΨΟΓΗ ΙΔΕΑ!!!

Ενθουσιαστηκα....

Να με δω πως θα τις καταφερω και τις δυο αλλά θα έχει πλάκα :lol::lol:

 

ναι και με τις 2 θα είναι φοβερή η φωτό ! :)

(σαν να τις εχω μπροστά μου , με τα καπελάκια τους , τα φορεματάκια τους ...)

θα φτάξεις και μια τσακπινικη κάρτα , με καρδουλες , λουλουδάκια ή το θέμα της βαπτισης...κτλ- στην δική μας έβαλα επάνω ψαρακια και καραβάκια που μου είχαν μείνει απο τα διακοσμητικά της προσκλησής)

μην περιμένεις να την πετυχειςς με την 1η την "καλή φωτό".... :lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Ειμαι σιγουρη οτι δεν θα τα καταφερω με τη μια και οτι θα τις κυνηγάω :lol::lol: αλλά θα περασουμε ενα ενδιαφερον απογευμα ή πρωινό :!::!:

Αναλόγως ποτε θα γίνει η....φωτογραφηση :lol::lol::wink:

Link to comment
Share on other sites

και εμείς είχαμε στείλει φωτό του μπέμπη από την βάπτιση - όχι ολοσωμη, αλλά μόνο το προσωπάκι του- που τους ευχαριστούσε και έγραφε το όνομά του με την ημερομηνία της βάπτισης....όλοι τρελάθηκαν και την έχουν φυλάξει... :)

.....το ίδιο θα κάνουμε και για τον μπέμπη τώρα... άλλωστε με το που έμαθαν για την βάπτιση , πολλοί ήταν αυτοί που μου είπαν "δεν πιστεύω να μην μας στείλεις φωτογραφία"... :D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...