Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σανιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια, το παρκε στα δωματια του σπιτιου σας τρίζει;;; στο παιδικο και στην κρεβ/ρα δεν μπορω να πατησω... τωρα αφησα το μικρο μου στο κραββατι του και μεχρι να βγω εχει πεταχτει πανω... τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχετε κανονικο παρκε η εχετε laminate?εμεις στα υπνοδωματια εχουμε laminate και σε ορισμενα σημεια τριζει τρομερα.τα σημεια αυτα δεν εχουν απο κατω αυτο το λεπτο στρωμα αφρολεξ που χρησιμοποιειτε για μονωση και ετσι οι σανιδες ερχονται κατευθειαν σε επαφη με το μωσαικο που ειχε πριν τις βαλουμε.αποτελεσμα?αυτο το υπεροχο τριξιμο που ακους!παντως εγω τα εχω τσεκαρει τα σημεια και δε παταω εκει ειδικα οταν εχει κοιμηθει το παιδι.καμια φορα ομως μπορει να πατησω εκει πανω και ο δικος μου πεταγεται σαν το δικο σου.δε ξερω αν μπορουμε να κανουμε κατι γιαυτο,αν υπαρχει λυση ομως πολυ θα ηθελα να τη ξερω!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

το laminate τρίζει από την αρχή αλλά και το παρκέ όσο περνάει ο καιρός σαν να χαλαρώνουν οι σανίδες, φθείρονται, τόσο πιο πολύ τρίζει

στο λέω με βεβαιότητα έχω κατοικίσει σε σπίτια με παρκέ κάθε ηλικίας (σχεδόν αρχαία) και πάντα μ'άρεσε αυτό το γλυκό τρίξιμο επειδή περπατάω ξυπόλητη

 

όχι όμως να ξυπνάει το παιδάκι

 

- τσέκαρε τα σημεία που τρίζει πιο πολύ

- βάλε ένα χοντρό χαλί διάδρομο από την πόρτα ως την κούνια

- άλλαξε διαρύθμιση ώστε να περνάς από ένα σημείο που είναι λιγοτερο φθαρμένο

 

- προληπτικά ξέρω ότι το περνάνε με ένα ειδικό βερνίκι για να αντέξει περισσότερο

 

οριστική λύση δεν νομίζω να υπάρχει, είναι αναπόφευκτο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...