Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πώς μας πλασάρουν ότι θέλουν


eleanax

Recommended Posts

λοιπόν έχω ένα αρνητικό, το πρωί, ανοίγω πάντα λίγο την τηλεόραση μέχρι να ανοίξει το μάτι μου, αφήνω όποιο κανάλι έχει ξεμείνει από την προηγούμενη, πέφτω λοιπόν στην γνωστή καφετζού παρουσιάστρια που μιλάει για τα κιλά της εγκυμοσύνης και πώς τα έχασε και τις 3 φορές, και πέφτει η ατάκα, εγώ με το που τελειώσα το θηλασμό, ε! περίμενω να ακούσω κάτι σε ...μηνο, λέει όλο χαρά, στις 45 μέρες! ουγκ!!!! πήγα σε διαιτολόγο

δε μας χ....ουν με τις δίαιτες, τα ηλίθια πρότυπα και δεν ξέρω τι άλλο, να μη θηλάζεις το παιδί σου για να αποκτήσεις το σώμα που είχες, ωραίες μάνες είναι αυτές, δεν μου αρέσει να κρίνω αλλά αυτά που λένε επηρεάζουν άλλες μανούλες, και για μένα αυτός ΕΙΝΑΙ λόγος να επέμβει το ΕΣΡ, μπορούμε να κάνουμε κάτι μέσω φόρουμ? κάποια διαμαρτυρία? μιλάμε τα πήρα!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολυ απλα καλη μου, αλλαζουμε καναλι και στην καλυτερη κλεινουμε την τιβι. Φυσικα και αυτες οι γυναικες δεν αποτελλουν προτυπα για τις... συνηθισμενες γυναικες οπως εμεις. Επαγγελμα τους ειναι αυτο ακριβως, να πλασαρονται ωραιες και μοιραιες για να μπορουν ετσι να επιβιωνουν τηλεποτικα και να κανους τις αρπαχτες τους.

 

Ας μην συγχεουμε ομως τα πραγματα. Αλλος ο κοσμος τους και αλλος ο δικος μας.

 

Υ.Γ Το ΕΣΡ δεν επεμβαινει εκει που θα επρεπε, σιγα μην ασχολειθει με κατι αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα καλη μου, αλλαζουμε καναλι και στην καλυτερη κλεινουμε την τιβι. Φυσικα και αυτες οι γυναικες δεν αποτελλουν προτυπα για τις... συνηθισμενες γυναικες οπως εμεις. Επαγγελμα τους ειναι αυτο ακριβως, να πλασαρονται ωραιες και μοιραιες για να μπορουν ετσι να επιβιωνουν τηλεποτικα και να κανους τις αρπαχτες τους.

 

Ας μην συγχεουμε ομως τα πραγματα. Αλλος ο κοσμος τους και αλλος ο δικος μας.

 

Υ.Γ Το ΕΣΡ δεν επεμβαινει εκει που θα επρεπε, σιγα μην ασχολειθει με κατι αναλογο.

 

μα εγώ κι εσύ κλείνουμε το κανάλι αλλά άλλες κοπέλες μπορεί να τις επηρεάζει, γι'αυτό με ενοχλεί, πάντως ήταν κορυφαία ατάκα, τελειώστε με το θηλασμό για να κάνετε δίαιτα, έλεος

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

μα εγώ κι εσύ κλείνουμε το κανάλι αλλά άλλες κοπέλες μπορεί να τις επηρεάζει, γι'αυτό με ενοχλεί, πάντως ήταν κορυφαία ατάκα, τελειώστε με το θηλασμό για να κάνετε δίαιτα, έλεος

 

να κάνετε δίαιτα....

να βάψετε τα μαλλιά σας.....

να καπνίσετε και να πιείτε όσο θέλετε.....

να γίνετε σουπερ τρεντι γκομενάρες.....

 

αυτά προστάζουν οι καιροί μας.....

Link to comment
Share on other sites

μα εγώ κι εσύ κλείνουμε το κανάλι αλλά άλλες κοπέλες μπορεί να τις επηρεάζει, γι'αυτό με ενοχλεί, πάντως ήταν κορυφαία ατάκα, τελειώστε με το θηλασμό για να κάνετε δίαιτα, έλεος

 

Καλα σ΄αυτο δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου, οπως το λες ατακα...

 

Πραγματικα θελω να πιστευω οτι ειναι ευδιακριτα τα ορια της... ζωης, συμπεροφορας αυτων τω κυριων ωστε να μην επειρεαζεται καμμια μας απο αυτες, αλλωστε ειναι τοσο ξεκαθαρο οτι ειναι τοσο δηθεν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσια δικαιωμα του καθενος ειναι να κανει αυτο που θελει.

Οτι δεν μας αρεσει απλα δεν το βλεπουμε :wink: .

Εαν καποιος ενδιαφερεται ψαχνει... δεν περιμενει απο την εν λογω καφετζου ή την καθε καφετζου να μαθει καποια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

πάντως ήταν κορυφαία ατάκα, τελειώστε με το θηλασμό για να κάνετε δίαιτα, έλεος

 

Μια χαρά θήλασα και μια χαρά έχασα τα 20 κιλά μου !!!!! Χωρίς δίαιτες και χωρίς στερήσεις !!!

Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί αυτός ο περιορισμός !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα πάντως ο θηλασμός με βοήθησε να χάσω τα κιλά μου και πιστεύω και πολλές άλλες κοπέλες. Αλλά αυτό που λέει η eleanax, είναι για τις κοπέλες που δεν γνωρίζουν όσα έχουμε μάθει εμείς εδώ στο φορουμ, και δεν είναι σχετικές με το θέμα του θηλασμού και μπορεί πολύ εύκολα να παραπλανηθούν και να παραπληροφορηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θήλασα και μια χαρά έχασα τα 20 κιλά μου !!!!! Χωρίς δίαιτες και χωρίς στερήσεις !!!

Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί αυτός ο περιορισμός !

 

κι εγώ 20 είχα πάρει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να μην είμαστε τόσο απόλυτες! Μήπως ξεχνάμε ότι αυτή η μανούλα με αυτή τη δουλειά ζει και μεγαλώνει τα παιδάκια της; Και μήπως δεν ξέρουμε ότι αυτή η δουλειά απαιτεί κυρίως μια πολύ καλή εμφάνιση; Αν δεν την είχε δεν θα βρισκόταν εκεί που βρίσκεται και αν δεν την διατηρούσε μετά από την κάθε εγκυμοσύνη της μάλλον δεν θα την είχε ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με το σπουργίτι. Ο θηλασμός είναι υπέροχος, αλλά υπάρχουν μανούλες που αναγκάζονται να το σταματήσουν για άλλους λόγους και όχι για την ομορφιά τους. Και εγώ ανάγκαστηκα να διακόψω τον θηλασμό που τόσο μου άρεσε και ας είχα δίδυμα, πράγμα πολύ δύσκολο στο θηλασμό, αλλά αφού έπρεπε να πάω για δουλειά όταν ήταν 2,5 μηνών που ζητούσαν συνεχεια γάλα και επιπλέον δεν ήμουν πάντα στο γραφείο, καθώς επισκέπτομαι πελάτες, πως θα έβγαζα γάλα και που θα το φύλαγα 8-9 ώρες που έλειπα από το σπίτι?:?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με το σπουργίτι. Ο θηλασμός είναι υπέροχος, αλλά υπάρχουν μανούλες που αναγκάζονται να το σταματήσουν για άλλους λόγους και όχι για την ομορφιά τους. Και εγώ ανάγκαστηκα να διακόψω τον θηλασμό που τόσο μου άρεσε και ας είχα δίδυμα, πράγμα πολύ δύσκολο στο θηλασμό, αλλά αφού έπρεπε να πάω για δουλειά όταν ήταν 2,5 μηνών που ζητούσαν συνεχεια γάλα και επιπλέον δεν ήμουν πάντα στο γραφείο, καθώς επισκέπτομαι πελάτες, πως θα έβγαζα γάλα και που θα το φύλαγα 8-9 ώρες που έλειπα από το σπίτι?:?

 

μα προφανώς δε μιλάμε για αυτό, προσωπικά το καταλαβαίνω απόλυτα και θα ήμουνα στη θέση σου αν δε με είχαν απολύσει, κι εγώ εξάλλου ένα 4μηνο κατάφερα να θηλάσω, ήθελα περισσότερο βέβαια, άλλο θέμα

μιλάμε για τη διακοπή του θηλασμού καθαρά για λόγους αυταρέσκειας, το θεωρώ τραγικό, και να συμπληρώσω ότι δε χάνουν όλες με το θηλασμό, εγώ ήμουνα πρησμένη τρελλά και είχα πάρει κι άλλα κιλά, είχα φτάσει 80, αλλά δεν το σκεφτόμουνα, αντίθετα όταν σταμάτησα να θηλάζω έχασα εύκολα, αλλά δεν ήταν αυτό το ζητούμενό μου, θα ήθελα πολύ να θηλάσω περισσότερο κι ας μην έχανα εύκολα τα κιλά

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Ελεαναχ μου, το μικρόφωνο και το γιαλί είναι πια πιο ισχυρό και από την εξουσία. Κυβερνήσεις πέφτουν από δημοσιογράφους, ζωές διαλύονται από συμβουλές μέσω προγραμμάτων της τιβί και πορείες ανθρώπων διαγράφονται μέσα από κανάλια. Είναι στο χαρακτήρα του καθενός να ξεσκαρτάρει τι πληροφορία θα λάβει και τι θα στείλει στα σκουπίδια του εγκεφάλου. Ακόμα και αν επέμβει η οποιαδήποτε αρχή, η ζωή της Μενεξεδάκη λανσάρεται ως μόδα σε λάιφστάιλ περιοδικά.

Link to comment
Share on other sites

μα προφανώς δε μιλάμε για αυτό, προσωπικά το καταλαβαίνω απόλυτα και θα ήμουνα στη θέση σου αν δε με είχαν απολύσει, κι εγώ εξάλλου ένα 4μηνο κατάφερα να θηλάσω, ήθελα περισσότερο βέβαια, άλλο θέμα

μιλάμε για τη διακοπή του θηλασμού καθαρά για λόγους αυταρέσκειας, το θεωρώ τραγικό, και να συμπληρώσω ότι δε χάνουν όλες με το θηλασμό, εγώ ήμουνα πρησμένη τρελλά και είχα πάρει κι άλλα κιλά, είχα φτάσει 80, αλλά δεν το σκεφτόμουνα, αντίθετα όταν σταμάτησα να θηλάζω έχασα εύκολα, αλλά δεν ήταν αυτό το ζητούμενό μου, θα ήθελα πολύ να θηλάσω περισσότερο κι ας μην έχανα εύκολα τα κιλά

αυτή ήταν η δική σου επιλογή και μπράβο σου, δεν μπορούμε να αφαιρούμε όμως το δικαίωμα μιας άλλης γυναίκας να κάνει διαφορετικές επιλογές και να υιοθετεί διαφορετικά γονεικά πρότυπα...

τώρα αν κάποια επηρεάζεται από την κάθε πρωινατζού για το πόσο θα θηλάσει και το πως θα μεγαλώσει το παιδάκι του είναι άξιος της μοίρας του...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

μα προφανώς δε μιλάμε για αυτό, μιλάμε για τη διακοπή του θηλασμού καθαρά για λόγους αυταρέσκειας,

Ε, σε αυτό δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.

Αλλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του και έρχετε το πλήρωμα του χρόνου, και μετά το κοπανάς το ρημάδι σου στον τοίχο. Δεν ήθελα τίποτα άλλο από το να θηλάζω τις μικρουλες μου... και το στερήθηκα. Και είναι κάτι που ΔΕΝ ΞΕΓΙΝΕΤΑΙ :-(

Τουλάχιστον εμείς, έχουμε ένα ελαφρυντικό για να το κοπανάμε λιγότερο.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

μιλάμε για τη διακοπή του θηλασμού καθαρά για λόγους αυταρέσκειας,

 

Θα έλεγα να μην είμαστε τόσο απόλυτες! Μήπως ξεχνάμε ότι αυτή η μανούλα με αυτή τη δουλειά ζει και μεγαλώνει τα παιδάκια της; Και μήπως δεν ξέρουμε ότι αυτή η δουλειά απαιτεί κυρίως μια πολύ καλή εμφάνιση; Αν δεν την είχε δεν θα βρισκόταν εκεί που βρίσκεται και αν δεν την διατηρούσε μετά από την κάθε εγκυμοσύνη της μάλλον δεν θα την είχε ακόμη...

Συμφωνώ με το σπουργίτι, η συγκεκριμένη καλώς ή κακώς κάνει αυτή τη δουλειά και μπορεί θεώρησε πως δεν είχε τα περιθώρια να μείνει εκτός επαγγελματος (μπορεί να μας φαίνεται υπερβολικό γιατί με τα λεφτά που βγαζει αυτή σε ένα μήνα εμείς περνάμε 2 χρόνια, αλλά αυτό δεν μας αφορά)

Μπορεί η διατύπωσή της να ηταν κάπως άστοχη αλλά δεν νομίζω πως τίθεται μόνο θέμα αυταρέσκειας, όχι μόνο στην περίπτωση της συγκεκριμένης κυρίας, αλλά και άλλων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάλι πιστεύω ότι για να μπορέσουν να σου πασσάρουν οτιδήποτε πρέπει να βρουν κενά μέσα στο μυαλό του οποιουδήποτε...

 

 

 

Σωστόοοοοςς :!::!::!::!:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτή ήταν η δική σου επιλογή και μπράβο σου, δεν μπορούμε να αφαιρούμε όμως το δικαίωμα μιας άλλης γυναίκας να κάνει διαφορετικές επιλογές και να υιοθετεί διαφορετικά γονεικά πρότυπα...

τώρα αν κάποια επηρεάζεται από την κάθε πρωινατζού για το πόσο θα θηλάσει και το πως θα μεγαλώσει το παιδάκι του είναι άξιος της μοίρας του...

Συμφωνω απολυτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η παρουσιάστρια είπε ότι σταμάτησε τον θηλασμό για να πάει σε διαιτολόγο? Η όταν σταμάτησε τον θηλασμό πήγε σε διαιτολόγο? Έχει σημασία...

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Η παρουσιάστρια είπε ότι σταμάτησε τον θηλασμό για να πάει σε διαιτολόγο? Η όταν σταμάτησε τον θηλασμό πήγε σε διαιτολόγο? Έχει σημασία...

 

κοίτα δεν ήμουνα κολλημένη και στο γυαλί, πέρναγα από μπροστά κυνηγώντας τον μικρό, αυτό που κατάλαβα είναι ότι θεώρησε ορόσημο θηλασμού τις 45 μέρες γιατί μετά ήθελε να επανέλθει το σώμα της στην πρότερη κατάσταση και φυσικά, περίεργο που το κατάλαβε, δεν μπορούσε να κάνει αυστηρή δίαιτα, όχι σωστή διατροφή, αλλά δίαιτα θηλάζοντας παράλληλα

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...