Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιλογή Παιδικού Σταθμού Β.Προάστεια


Recommended Posts


Διαφημίσεις


melita_ σου έστειλα προσωπικό μύνημα αλλα δεν ξέρω αν το έλαβες γιατι την ώρα που το έστελνα έπαθε μπλάκ αουτ ο υπολογιστής μου αν δεν το έλαβες -που ελπίζω να τα έλαβες και να μην σβήστηκε- ενημέρωσε με να σου το ξαναγράψω

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑΣ ΜΟΥ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα melita_ δεν μπορώ να καταλάβω τι με τα προσωπικά μυνήματα , προσπάθησα πάλι να σου στείλω και δεν μπορω! τέλος πάντων , θα σου τα γράψω με συντομία εδω!

¨εχω ένα κοριτσάκι 3 ετών και βασικά αυτό που με ενδιαφέρει σε ένα σταθμό είναι η ασφάλεια, η καθαριότητα και να περνάει καλά κάνοντας δημιουργικά πράγματα ! Τώρα αν θα κάνει 5 ώρες την εβδομάδα αγγλικά και όχι 10 και 8 ώρες μπαλέτο και όχι 3 δεν είναι και τόσο σημαντικό για μένα σε αυτή την ηλικία τουλάχιστον! Η χαρούμενη πολιτεία που επισκεφτηκα είναι το κτίριο στην πολιτεία . Καταρχάς σε όλα τα τμήματα ήταν τουλάχιστον 16-18 παιδιά με 1 δασκάλα και όχι 2 όπως μου είπε ο ιδιοκτήτης, δεν είναι παιδαγωγός όπως μου συστήθηκε κάτι που δεν μου έκανε καλή εντύπωση, ο κάτω χώρος μύριζε μούχλα και κλεισουρα , τα παιδιά ήταν υπερβολικά ήσυχα-μου έκανε σαν να ήταν προετοιμασμένα για την επισκεψη μου σε αντίθεση με άλλους σταθμούς μου επικρατούσε μαι ζωντανια- και οι τάξεις παραπολύ τακτικές και δεν πήγα 8 το πρωί πήγα 10,30!

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑΣ ΜΟΥ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ΜΑΙΡΑ .Αν τα πράγματα είναι ακόμη όπως τα ήξερα, η δασκάλα,που είναι στην ηλικία,που σε ενδιαφέρει είναι καλή. Αυστηρή λίγο αλλά πολύ καλή κ με εμπειρία. Πράγματι μια είναι η δασκάλα σε κάθε τμήμα, εκτός από τα βρέφη,που έχουν κ βοηθό στα μωρά. Σαν κτίριο είναι πολύ πιο καινούριο κ πιο συντηρημένο απο τη θεία τατα,που όμως έχει σε όλα τα τμήματά 2 δασκάλες ,μπορεί κ τρεις .Σαν γενική εικόνα θα σου πω πως στη θεια τατα τα πράγματα είναι πιο τυπικά,ενω στο άλλο σαν πιο μικρό είναι πιο οικογενειακά. Πράξεις κ λόγια εντυπωσιασμού θα ακούσεις ΟΠΟΥ κ να πας κ η βασική συμβουλή μου είναι να πιστεύεις αυτά,που βλέπουν τα μάτια σου κ όχι τόσο αυτά,που ακους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΣΤΑ Β.ΠΡΟΑΣΤΙΑ.ΜΕΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ Κ ΛΕΜΕ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΟΥΜΕ, ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 1/2 ΧΡΟΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ.

ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ Κ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΒΟΡΕΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΧΤΟΥΝ... ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΙΤΗΣΗ?.ΚΤΛ..

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα

στη Νέα Ερυθραία έχει έναν παιδικό σταθμό δημοτικό που κτηριακά είναι πολύ καλός, είναι στην περιοχή μορτερό. Ο άλλος που είναι στην Λ. Κηφισίας (ο Α') επίσης στη Νέα Ερυθραία είναι επίσης μια χαρά, αλλά σαν παιδαγωγός που είμαι οφείλω να πω πως από την πρώτη στιγμή κάτι δεν μου πήγαινε καλά, μέχρι που το παιδί μου επιβεβαίωσε αφ'ενος το πόσο φωνάζει η δασκάλα, αφ'ετέρου ότι στις 2 που φεύγαν τα πολλά παιδιά έπαιζε σε καθημερινή βάση dvd... κρίνεις εσύ...

όσο για τους ιδωτικούς που αναφέρθηκαν, για τη χαρούμενη πολιτεία στην πολιτεία έχω ακούσει 4-5 γονείς που λένε πως ο διευθυντής είναι καθαρά επιχειρηματίας κι αντιπαθής. Δεν τον γνωρίζω τον κύριο.

Έχω δουλέψει σε 4-5 σταθμούς στα Β.Π. (κυρίως για πρακτική) ο Μοντεσσοριανός Σταθμός Learning Steps στη Νέα Κηφισία όπου κι εργάζομαι από τον Ιούνιο, είναι μακράν ότι καλύτερο έχω δει και ζήσει.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από καιρό για να μοιραστώ την εμπειρία μου από τη Χαρούμενη Πολιτεία, την οποία τελικά επέλεξα.

Εμείς πήγαμε στο σχολείο της Πολιτείας, που είναι πιο κοντά μας, αλλά έχω δει και της Κηφισιάς και είναι ανάλογο.

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, παρόλες τις επιφυλάξεις που είχα. Αν και τα παιδιά είναι πράγματι πολλά, αυτό δεν φαίνεται να έχει αρνητικές συνέπειες, τουλάχιστον δεν έχω εντοπίσει κάτι μέχρι τώρα. Αντιθέτως και στην προσαρμογή όλα πήγαν μια χαρά και τώρα δεν έχω νιώσει ποτέ ότι το παιδί μου παραμελείται. Θα προτιμούσα βέβαια κι εγώ να είναι μικρότερες οι τάξεις, αλλά δεν μπορείς δυστυχώς να τα έχεις όλα....

 

Ο μικρός πάντως είναι πολύ ευχαριστημένος και χαρούμενος από την αρχή, ενώ ποτέ δεν μου είπε κάτι αρνητικό. Οι δασκάλες που μέχρι τώρα είχαμε ήταν εξαιρετικές (αν και ίσως λιιιιίγο αυστηρές, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό...:wink:), ξέρουν και φαίνεται να αγαπούν τη δουλειά τους.

 

Οσο για τον ιδιοκτήτη για τον οποίο αναφέρετε, την πρώτη φορά που πήγα, ήθελα να τον χαστουκίσω...θεώρησα ότι μου κάνει τον έξυπνο και κάπως χαλάστηκα. Ο άντρας μου ήταν αυτός που με έπεισε ότι πρέπει να το παραβλέψω, εφόσον μας άρεσε το σχολείο.

Οταν τον γνώρισα καλύτερα και μίλησα μαζί του, κατάλαβα ότι είναι απλώς το στυλ του αυτό, είδα όμως και δύο πολύ σημαντικά πράγματα. Αγαπάει πολύ τα παιδιά, τα ξέρει όλα με το μικρό τους όνομα (και είναι πολλά, πιστέψτε με!) και μπορεί ανά πάσα στιγμή να σου πει για το κάθε παιδάκι. Και τα παιδιά τον αγαπάνε και τον θεωρούν δικό τους άνθρωπο. Ακόμα σημαντικότερο, ασχολείται πάρα πολύ με το σχολείο, σε όλα τα επίπεδα και καθημερινά, με μεγάλη αγωνία για να είναι όλα εντάξει, κάτι που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Και πράγματι η γυναίκα του μου έκανε και μένα εξαιρετική εντύπωση (εκείνη είναι στο σχολείο της Κηφισιάς, αλλά έχω καταλάβει ότι και οι δύο ασχολούνται εντατικά και με τα δύο σχολεία, ας πούμε εκείνη γνωρίζει το γιο μου κι ας είναι στο άλλο σχολείο).

 

Οι εγκαταστάσεις είναι πάρα πολύ καλές, καλοσυντηρημένες και οι αίθουσες μεγάλες και φωτεινές. (Δεν θα ξεχάσω την επίσκεψή μου στη Θεία Τάτα, που θεωρώ ότι κατά τ' άλλα είναι ένα πολύ καλό σχολείο, όταν όμως είδα αίθουσες παλιές, σκοτεινές, με εμφανή (πράσινη) μούχλα στο ταβάνι και τους τοίχους, σκουριασμένα καλοριφέρ, παλιές μοκέτες στο πάτωμα και γενικά αρχαίο εξοπλισμό, δεν μου έκανε καρδιά να στείλω το παιδί μου εκεί μέσα, όσο καλά και να ήταν όλα τα άλλα.)

 

Το φαγητό είναι γενικά ο.κ. με το λίγο - πολύ γνωστό μενού και συμπαθητικά πρωινά (όχι πολλά γλυκά, μόνο μία φορά κέικ και μια φορά ψωμί με μερέντα ή κάτι τέτοιο).

Οι δραστηριότητες είναι επίσης αρκετές, κολυμβητήριο, γυμναστική, αγγλικά (για τα 3 και πάνω), εκδρομές, θεατρικά, κ.λπ.

 

Από τη Χαρούμενη Πολιτεία είμαι πολύ ευχαριστημένη, το ίδιο και πολλοί γνωστοί μου που πάνε ή πήγαιναν τα παιδιά τους. Το παιδί μου δεν γύρισε ποτέ βρώμικο, χτυπημένο ή έστω παραπονεμένο, αντιθέτως η χαρά που κάνει για το σχολείο είναι τέτοια που ώρες-ώρες κάνω το σταυρό μου...:shock:

Επίσης, κάθε επαφή μου με το σχολείο με πείθει ότι όλοι οι άνθρωποι που είναι εκεί έχουν μεράκι και καλή διάθεση και κάνουν το καλύτερο για τα παιδιά, ενώ παρόλο που τα παιδιά είναι πολλά υπάρχει (παραδόξως) οικογενειακό και ζεστό κλίμα.

Σε γενικές γραμμές νιώθω ότι τελικά είναι μια πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τους μπαμπάδες. Μένω στο Χαλάνδρι και ψάχνω βρεφονηπιακό σταθμό για την κόρη μου η οποία είναι 16 μηνών. Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ αν έχετε καποια προσωπική αποψη ή αν έχετε ακούσει κάτι για τους σταθμούς 'Προσχολικά χαμογελα', 'Πατουχάκι' και "Συννεφούλα'. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ CASTELLINO EINAI ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ ΘΕΙΑ ΤΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΥΨΗΛΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολους,Ειμαι μανουλα ενος μικρου πριγκηπα και μια μικρης πριγκιπισας δεκαπεντε μηνων.Μενω στην ανοιξη και σκεφτομαι απο σεπτεμβριο να τα γραψω παιδικο.Ετσι εχω επισκεφτει διαφορους παιδικους στις γυρω περιοχες.Αυτος που μου εκανε πιο καλη εντυπωση ειναι το ονειροδρομιο στη δροσια.Θα ηθελα αν καποιος παει το παιδακι του να μου δωσει πληροφοριες.Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα

στη Νέα Ερυθραία έχει έναν παιδικό σταθμό δημοτικό που κτηριακά είναι πολύ καλός, είναι στην περιοχή μορτερό. Ο άλλος που είναι στην Λ. Κηφισίας (ο Α') επίσης στη Νέα Ερυθραία είναι επίσης μια χαρά, αλλά σαν παιδαγωγός που είμαι οφείλω να πω πως από την πρώτη στιγμή κάτι δεν μου πήγαινε καλά, μέχρι που το παιδί μου επιβεβαίωσε αφ'ενος το πόσο φωνάζει η δασκάλα, αφ'ετέρου ότι στις 2 που φεύγαν τα πολλά παιδιά έπαιζε σε καθημερινή βάση dvd... κρίνεις εσύ...

όσο για τους ιδωτικούς που αναφέρθηκαν, για τη χαρούμενη πολιτεία στην πολιτεία έχω ακούσει 4-5 γονείς που λένε πως ο διευθυντής είναι καθαρά επιχειρηματίας κι αντιπαθής. Δεν τον γνωρίζω τον κύριο.

Έχω δουλέψει σε 4-5 σταθμούς στα Β.Π. (κυρίως για πρακτική) ο Μοντεσσοριανός Σταθμός Learning Steps στη Νέα Κηφισία όπου κι εργάζομαι από τον Ιούνιο, είναι μακράν ότι καλύτερο έχω δει και ζήσει.

καλησπέρα, ψάχνω κι εγώ για παιδικό και έχω κλείσει ήδη ραντεβού στο learning steps, αλλά θα ήταν χρήσιμη μια γνώμη από άνθρωπο που το ξέρει εκ των έσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα....

εχω έναν μπομπιρα 3,5 χρονων και από περυσι ξεκινησαμε για πρωτη φορα παιδικο σταθμό. Επειδή εργάζομαι στην Κηφισιά, εψαξα στην γυρω περιοχή. Πήγα σε 5 παιδικούς, αυτός όμως που με κέρδισε ήταν το "Γελαστό Πορτοκάλι" στην Γεωργαντά.

 

Είμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημένη, είμαστε για δεύτερη χρονιά "μαθητες" εκει. Οι κοπελες όλες είναι καταπληκτικές. Νοιωθω ασφάλεια, κάνουν δουλειά, το παιδι παει με χαρα στον σταθμό και πραγματικά μαθαίνει πράγματα.

 

Οι δραστηριότητες τους είναι πολλες και εντός και εκτος σχολείου.

 

Παρόλο που δεν εργάζομαι πλέον στην Κηφισιά, συνεχίζω να πηγαίνω τον μικρό εκεί και θα συνεχίσω για όσο μπορω.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπέρα! είμαι νέα στο forum κ θα ήθελα κάποιες πληροφορίες από μαμάδες

που κατοικούν στα βόρεια προάστια. Ξεκίνησα έρευνα για παιδικό σταθμό στην Κηφισιά.Θέλω να γράψω την κορούλα μου απο Σεπτέμβρη του 2013.

 

Γνωρίζετε κάτι για τον παιδ.σταθμό" Η έπαυλις των πελαργών"?

Είναι στην Κηφισιά, στην Κανάρη και άνοιξε φέτος. Πήγα και τον είδα.Πολύ

ωραίοι χώροι μέσα, με χαρούμενα χρώματα και πολύ οικονομικός για τα δεδομένα των βορείων προαστείων(300-350 Ευρώ).¨εχετε ακούσει κάτι για αυτόν?

 

Επίσης, το " Κόκκινο Παράθυρο" πίσω από το ΚΑΤ το ξέρετε?

Οικογενειακός παιδ.σταθμός και ζεστοί άνθρωποι. Λειτουργεί και ως παιδότοπος τα ΣΚ..Και πολύ οικονομικός και αυτός!

 

Γενικά, προτείνετε σταθμούς στην περιοχή Κηφισιάς που να έχετε ακούσει καλά λόγια ή βάση τησ εμπειρίας σας..

 

Φιλικά,

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

εγω εβαλα τον μικρο μου για κακη μασ τυχη τον Οκτωβρη στο les alouettes

στη οδο σπαρτης στη κηφισια,οπου του φερθηκαν

απαισια κ αναγκαστηκα να τον βγαλω αμεσα!

κ ετσι ξαναψαχνω για ενα ΚΑΛΟ σταθμο με καλεσ δασκαλεσ στα βορεια προαστεια

(απο κηφισια μεχρι μαρουσι)!

εχει καποιος κατι να μου προτεινει;;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προς stephi

 

καλησπέρα! εγώ ήδη έχω δει κάποιους σταθμούς στην περιοχή Κηφισιάς.

Καλή εντύπωση μου έκανε το "Κόκκινο Παράθυρο" πίσω από το ΚΑΤ(μικρός,οικογενειακός,ευγενικοί και ζεστοί άνθρωποι και πολύ οικονομικός), η " έπαυλις των πελαργών"(καινούριος όπως και το Κοκκινο παράθυρο, με ωραίους χώρους, οικονομικός επίσης) και η "Παραμυθούπολη"

στην οδό Λεβίδου, Νέα Ερυθραία κοντά στην Πολιτεία.Θα συνεχίσω βέβαια την έρευνα μου.Εξαρταται και τι ζητά ο κάθε γονιός....

 

Εσύ έχεις ακούσει για κάποιους? Το les allouettes δεν ήταν καλό, πώς

φέρονταν στα παιδιά?

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

προς stephi

 

καλησπέρα! εγώ ήδη έχω δει κάποιους σταθμούς στην περιοχή Κηφισιάς.

Καλή εντύπωση μου έκανε το "Κόκκινο Παράθυρο" πίσω από το ΚΑΤ(μικρός,οικογενειακός,ευγενικοί και ζεστοί άνθρωποι και πολύ οικονομικός), η " έπαυλις των πελαργών"(καινούριος όπως και το Κοκκινο παράθυρο, με ωραίους χώρους, οικονομικός επίσης) και η "Παραμυθούπολη"

στην οδό Λεβίδου, Νέα Ερυθραία κοντά στην Πολιτεία.Θα συνεχίσω βέβαια την έρευνα μου.Εξαρταται και τι ζητά ο κάθε γονιός....

 

Εσύ έχεις ακούσει για κάποιους? Το les allouettes δεν ήταν καλό, πώς

φέρονταν στα παιδιά?

 

vivianna2011

 

 

 

Καλημέρα κ ευραριστω πολυ!

Στο les alouettes φερονται αδιαφορα κ απειρα!

Στη Παραμυθουπολη πηγα αλλα δεν παιρνει

παιδακια στη μεση της χρονιας!

μηπως θα μπορουσες να μου πεις λιγες λεπτομερειες

για το κοκκινο παραθυρο κ την επαυλη ;;

Ψαχνω καλες δασκαλες, να αγαπανε τα μικρα κ να ξερουν πως

ειναι σε τρυφερη ηλικια!

κ αν μπορεις πες μου κ τιμες!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

stephi,

 

καλησπέρα! το " Κόκκινο Παράθυρο" ειναι πισω απο το κΑΤ στην οδο Αρεως.

Λειτουργει και ως παιδοτοπος τα ΣΚ,οποτε μπορεις να πας να τον δεις και καποιο ΣΚ.ειναι μικρος,οικογενειακος και οι ιδιοκτητες ζεστοι, απλοι κ ευγενικοι.τα διδακτρα του ξεκινουν απο 150 Ευρω!!ειναι μια μονοκατοικία με κόκκινα παραθυρα,ομορφη και καλοβαλμενη.εξαρταται τι ζητα και ο καθε γονιος.αλλοι ζητανε φοβερες εγκαταστασεις και πολυτελεια.εμενα προσωπικα αυτα τα δυο με αφηνουν παντελως αδιαφορη.εγω θελω να υπαρχει ζεστασια και ανθρωπια πανω απ ολα.και να προσεχουν το μικρο μου..μπες στο σαιτ τους παντως.πατα κοκκινο παραθυρο, παιδικοσ σταθμος,στο google.

 

η επαυλισ των πελαργων εχει πολυ ομορφους χωρους και η ιδιοκτητρια ειναι νεα και ευγενικη.ειναι και αυτος νεοσυστατος, 300 ευρω χωρισ σιτιση και 350 με σιτιση. πηγαινε να τον δεις,να εχεις και εσυ προσωπικη αποψη.

ειναι στον πλατανο αν ξερεις κοντα.

 

εσυ οταν κατεληξες στο allouettes ποιους αλλους ειδες πριν και τους απερριψες? χαρουμενη πολιτεια ειδες? πες μου τις αποψεις σου για οσους ειδες. για το πολκα φροελεν τι εχεις ακουσει?

 

φιλικα,

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι κ ευχαριστω για τις πληροφοριες!

πηγα κ ειδα το κοκκινο παραθυρο, κ μου αρεσαν

πολυ οι ανθρωποι κ ο τροπος που βλεπουν τα παιδια!

Η πολυτελεια ουτε κ εμενα με νοιαζει!!

Αλλους σταθμους στη κηφισια δεν εχω δει,

πηγα μονο στο les alouettes λογω των γαλλικων

που ηθελα για τον μικρο!!αλλα ηταν τεταστιο λαθος,

κ ελπιζω να μη πληγωσα πολυ τον μικρο μου!!

Εχω δει τον Ροδοκηπο στο μαρουσι κοντα στην Κηφισιας που

ισως να σε βολευει, κ μου εκανε καλη εντυπωση

αν κ λιγο ακριβος (420?/μηνα)!

αν δεις κατι καλο πες μου!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα!

 

Ψάχνω κι' εγώ παιδικό σταθμό για τα δύο μικρότερα παιδιά μου. Θα ξεκινήσουμε βέβαια από σεπτέμβριο, αλλά νομίζω οτι πρέπει να αρχίσω να κοιτάω από τώρα. Απλά πληροφοριακά να αναφέρω ότι είχα πάει στο "littles" στην ελαιών, απίστευτος χώρος, πολύ συμπαθητική η ιδιοκτήτρια, αλλά μου φάνηκε πανάκριβος.

Link to comment
Share on other sites

προς stethi

 

καλησπερα και παλι!Σημερα Σαββατο πηγαμε ξανα στο Κοκκινο Παραθυρο για να παιξει λιγο η μικρη μας. Ρωτησαμε λεπτομερειες για τη λειτουργια του ως παιδικος σταθμος και μας ειπαν πως τα διδακτρα ξεκινουν απο 220 ευρω και πως απο Σεπτεμβρη θα βαλουν και σχολικό.Παντως οι ανθρωποι εκει ειναι ζεστοί και δειχνουν τρυφεροι με τα μικρουλια. Εχουμε γνωριστει με την ιδιοκτητρια που ειναι νηπιαγωγος και φαινεται σωστη.Για την ωρα εχει λιγα παιδακια γιατι απο φετος ξεκινησε και ως παιδικος.Παντως ειναι πολυ οικονομικος για τα δεδομένα των βορ.προαστιων,δεν συμφωνεις? Εσυ ποτε πηγες? Εισαι πολυ γρηγορη! Τι σου ειπαν εκει? Πωσ σου φανηκαν?

 

Καποια στιγμη θα παω και με τον ανδρα μου στην επαυλη των πελαργων να μαθουμε λεπτομερειες, να τον δει και αυτος.

Εσυ ποτε λες να γραψεις τον μικρο σου ξανα σε παιδικο? Σκεφτεσαι να δεις καικανεναν αλλο?

 

Εγω θα παω την αλλη εβδομαδα στον Littles, στη Ν.Κηφισια.Και θα παω και στον Πολκα φροελεν να τον δω, εχω ακουσει καλά λόγια.

 

Παντως εμεισ για την ωρα κλεινουμε προς το Κοκκινο Παραθυρο η την Επαυλη, που ειναι μικροι, ζεστοι και οικογενειακοι και προσιτοι στην τιμη!Θα δουμε.....

Δε θελουμε να παμε πιο μακρια απο Κηφισιά, γι αυτο κοιταμε μονο Κηφισιά.

Αν δεις καποιον αλλο η ακουσεις κατι ενημερωσε με! Καλο ΣΚ!

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα!

 

Ψάχνω κι' εγώ παιδικό σταθμό για τα δύο μικρότερα παιδιά μου. Θα ξεκινήσουμε βέβαια από σεπτέμβριο, αλλά νομίζω οτι πρέπει να αρχίσω να κοιτάω από τώρα. Απλά πληροφοριακά να αναφέρω ότι είχα πάει στο "littles" στην ελαιών, απίστευτος χώρος, πολύ συμπαθητική η ιδιοκτήτρια, αλλά μου φάνηκε πανάκριβος.

 

Pola γεια σου! Οταν λες πανακριβος ποσο εννοεισ? Γιατι εκλεισα και εγω ραντεβου την αλλη εβδομαδα, να προετοιμαστω για την κεραμιδα!

Εχεις δει το Κοκκινο Παραθυρο πισω απο το ΚΑΤ? Μενουμε Κηφισια και το ψαχνουμε το θεμα.Ειναι οικογενειακος, μια ωραια μονοκατοικια και ζεστοι οι ανθρωποι που τον εχουν.Λειτουργει και ως παιδοτοπος τα ΣΚ.Ειναι και πολυ οικονομικος!

 

Δεσ και την Επαυλη των πελαργων στην Κηφισια.Και εγω απο Σεπτεμβρη θελω να γραψω τη μικρη μου και κανω ερευνα.Εχεις ακουσει η δει καποιον αλλον?

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

προς stethi

 

καλησπερα και παλι!Σημερα Σαββατο πηγαμε ξανα στο Κοκκινο Παραθυρο για να παιξει λιγο η μικρη μας. Ρωτησαμε λεπτομερειες για τη λειτουργια του ως παιδικος σταθμος και μας ειπαν πως τα διδακτρα ξεκινουν απο 220 ευρω και πως απο Σεπτεμβρη θα βαλουν και σχολικό.Παντως οι ανθρωποι εκει ειναι ζεστοί και δειχνουν τρυφεροι με τα μικρουλια. Εχουμε γνωριστει με την ιδιοκτητρια που ειναι νηπιαγωγος και φαινεται σωστη.Για την ωρα εχει λιγα παιδακια γιατι απο φετος ξεκινησε και ως παιδικος.Παντως ειναι πολυ οικονομικος για τα δεδομένα των βορ.προαστιων,δεν συμφωνεις? Εσυ ποτε πηγες? Εισαι πολυ γρηγορη! Τι σου ειπαν εκει? Πωσ σου φανηκαν?

 

Καποια στιγμη θα παω και με τον ανδρα μου στην επαυλη των πελαργων να μαθουμε λεπτομερειες, να τον δει και αυτος.

Εσυ ποτε λες να γραψεις τον μικρο σου ξανα σε παιδικο? Σκεφτεσαι να δεις καικανεναν αλλο?

 

Εγω θα παω την αλλη εβδομαδα στον Littles, στη Ν.Κηφισια.Και θα παω και στον Πολκα φροελεν να τον δω, εχω ακουσει καλά λόγια.

 

Παντως εμεισ για την ωρα κλεινουμε προς το Κοκκινο Παραθυρο η την Επαυλη, που ειναι μικροι, ζεστοι και οικογενειακοι και προσιτοι στην τιμη!Θα δουμε.....

Δε θελουμε να παμε πιο μακρια απο Κηφισιά, γι αυτο κοιταμε μονο Κηφισιά.

Αν δεις καποιον αλλο η ακουσεις κατι ενημερωσε με! Καλο ΣΚ!

 

vivianna2011

 

 

Καλησπερα,

εμενα στο κοκκινο παραθυρο μου ειπε 380?

(αλλα θα ξαναδουμε ειπε την τιμη)για καθε

μερα 8:30 με 13:00 με φαι!

δεν ξερω το σκεφτομαι!!

περασα κ εξω απο την επαυλη των πελαργων

αλλα ειναι πολυ κοντα στο πρωην σταθμο

μας κ φοβαμαι πως το παιδι θα αγχωνεται

με την ιδια διαδρομη!

εμεις μενουμε Πεντελη κ ετσι βλεπω κ

σταθμους κ Μαρουσι κ Μελισσια!!

Θελω να τον ξαναρχισω απο Φλεβαρη,

γιατι νομιζω πως δεν ειναι καλο να το ξανακρατησω

σπιτι μιας κ μπηκαμε στη διαδικασια τον Οκτωβρη!

Αν δεις κ εσυ αλλο μου λες!!

Καλο βραδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εμενα στο κοκκινο παραθυρο μου ειπε 380?

(αλλα θα ξαναδουμε ειπε την τιμη)για καθε

μερα 8:30 με 13:00 με φαι!

δεν ξερω το σκεφτομαι!!

περασα κ εξω απο την επαυλη των πελαργων

αλλα ειναι πολυ κοντα στο πρωην σταθμο

μας κ φοβαμαι πως το παιδι θα αγχωνεται

με την ιδια διαδρομη!

εμεις μενουμε Πεντελη κ ετσι βλεπω κ

σταθμους κ Μαρουσι κ Μελισσια!!

Θελω να τον ξαναρχισω απο Φλεβαρη,

γιατι νομιζω πως δεν ειναι καλο να το ξανακρατησω

σπιτι μιας κ μπηκαμε στη διαδικασια τον Οκτωβρη!

Αν δεις κ εσυ αλλο μου λες!!

Καλο βραδυ!!!

 

 

Καλησπερα και παλι!

 

Σημερα στο Κοκκινο Παραθυρο εμας μασ ειπαν οτι για το ωραριο 9.30 με 1.30 περιπου ειναι 220 ευρω αλλα χωρις σιτιση γιατι εμενα δε με ενδιαφερει το φαγητο, θελω να τρωει σπιτι να την ελεγχω.Και το σχολικο το χρεωνουν 80 ευρω για οποιον ενδιαφερεται.εσυ προφανως ρωτησες κ για σιτιση και σχολικο απ ο,τι καταλαβα.με σχολικο μονο παει 300 ευρω.και παλι μου φαινεται καλη τιμη για τα δεδομένα βορειων προαστειων.κανεις και μονο τη μια διαδρομη αν σε βολευει με το σχολικο, επιλεγεις μονο τη μια αν βολευεσαι και σου ρχεται και πιο οικονομικα....

 

παντως γενικα αν και εποχη κρισης οι τιμες ειναι τσουχτερες..μονο οι σχετικα καινουριοι παιδ.σταθμοί εχουν πιο χαμηλες τιμες και ειναι πιο διαπραγματευσιμοι. εχω δει και τον Bloom Ν.Κηφισιά και δεν μου αρεσε.οπως επισης εχω ακουσει αρνητικα σχολια για το Natashas Wonderland, το επισκεφτηκα και δε μου αρεσαν αρκετα πραγματα.

 

Α! πηγαινε δες και τον Χρωματα και μουσικη στην Κασσαβετη στην Κηφισιά.ειναι καινουριος και συμπαθητικες οι κοπελες εκει, εχει γυρω στα 350 ευρω.μου ψιλοαρεσε και αυτος μαζι με το κοκκινο παραθυρο και την επαυλη.

 

Αυτα, δεν εχω νεοτερα. κανε και εσυ την ερευνα σου και μου λες.

 

 

vivianna2011

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

Ax! Vivianna μου τα χαλας με το Κοκκινο

παραθυρο, γιατι εμας μας ειπε 380?

που ισως το κανει 300? , 9:00 με 13:30

με φαι χωρις σχολικο!!

αρα λεει στον καθενα ο, τι θελει, κ αυτο δε μ αρεσει!!

ισως παμε κ στην Επαυλη!!!

δεν ξερω εχω μπερδευτει!!

Καλη σου μερα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...