Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάφτιση στην Αθήνα στο Κέντρο (Θησείο, Πλάκα κλπ)


paolomag

Recommended Posts

Με το καλο να ερθει το μπουμπουκι και θα κανουμε παπαδες!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστούμε!!!!!!!!!:D:D:D:D

Πολλά φιλιά!!!:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

MarcoPolo έχουμε κλείσει στην Αγία Σοφία για Μάιο.

Να ρωτήσω κάτι άλλο, στην πρόσκληση πως έγραψες την εκκλησία?

Εμείς λέμε κάπως έτσι:

 

(μπλα, μπλα) στη βάπτιση του γιου μας που θα γίνει (μπλα, μπλα) στον Ι.Ν. Αγίας Σοφίας επί της Δ. Αεροπαγίτου.

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
Εχει πολυ ωραιο κηπο παντως η εκκλησια πισω που μπορεις να κανεις οτι θελεις.

 

ΟΤΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΑΚΡΟΠΟΛΕΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 400 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΚΑΙ 400 ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ. ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΖΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΗΠΟ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΡΙΦΑ 400 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΑΚΡΟΠΟΛΕΩΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΨΑΞΑΜΕ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΝΟΡΙΑ ΜΑΣ Ο ΙΕΡΕΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΠΕΡΙ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ Η ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΕΤΑΙ. 400 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 400 ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΝΑ 1100 ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ 800 ΕΤΣΙ ????

ΤΙ ΝΑ ΠΩ... ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΣΕ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΓΑΜΟΥΣ ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ ΚΑ

 

 

έχω πάει σε γάμο στη ρηγίλλης πάρα πολύ ωραία, αλλα δυσκολεύτηκα με το παρκιν
Link to comment
Share on other sites

Aγ.Σοφια Ακροπολεως επι της Δ.Αρεοπαγητου. Ετσι θα την βρουν πιο ευκολα οσοι δεν την ξερουν νομιζω.

 

400 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 400 ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΑΜΟ

ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ

ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΤΡΟΦΙΜΟΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ 1200 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ

ΑΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ ????

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

Τον κήπο, εάν χρησιμοποιήσεις το catering που έχουν, δεν στο χρεώνουν τίποτα. Οπότε συμφέρει, αν σκεφτείς ότι ο "παππούλης" που θα τελέσει τα μυστήρια (εάν γίνουν εκτός ενορίας σας) θα σας χρεώσει το κατιτίς του... (200Ε Άγιοι Θεόδωροι Ανοίξεως, μόνο για βάφτιση, συν το ρεύμα που χρεώνουν στους φωτογράφους-cameramen. Τα τελευταία φυσικά τα χρεώνονται οι φωτογράφοι).

Άστο μην το ψάχνεις...

Από προσωπική εμπειρία, στην Αγία Σοφία Ακροπόλεως είναι τέλεια εάν κάνεις 1 μυστήριο και έχεις γύρω στα 50 άτομα καλεσμένους (εμείς είχαμε 40 άτομα), όπως κάναμε στη βάφτιση του 2ου γιου μας. Μας έμεινε αξέχαστη και τα έξοδα ήταν 1.500Ε (μυστήριο και γεύμα)!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για την Αγια Σοφια μεχρι 100 ατομα παλευεται στον κηπο για παραπανω δεν θα σε βολεψει. Αλλα σαν εκκλησια ην Ανοιξη ειναι υπεροχη. Και ο παπας πολυ καλος με το παιδι.

 

Εγω ξετρελαθηκα με το στησιμο ολο στον κηπο ηταν ολα πολυ ατμοσφαιρικα.

 

Χαιρομαι που βλεπω οτι η κοροιδια με το ΜΕΡΟΠΕΙΟ και την επιχειρηση βαπτισεων στην ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΑΚΡΟΠΟΛΕΩΣ που ζητανε 400 ευρω ταχα μου ταχα μου για φιλανθρωπια ενω στο Γηροκομείο οι γριουλες πληρωνουν 1500 ευρω για ενα κρεββατι το καταλαβαν πλεον ολοι

 

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=24&t=218148

Link to comment
Share on other sites

Τον κήπο, εάν χρησιμοποιήσεις το catering που έχουν, δεν στο χρεώνουν τίποτα. Οπότε συμφέρει, αν σκεφτείς ότι ο "παππούλης" που θα τελέσει τα μυστήρια (εάν γίνουν εκτός ενορίας σας) θα σας χρεώσει το κατιτίς του... (200Ε Άγιοι Θεόδωροι Ανοίξεως, μόνο για βάφτιση, συν το ρεύμα που χρεώνουν στους φωτογράφους-cameramen. Τα τελευταία φυσικά τα χρεώνονται οι φωτογράφοι).

Άστο μην το ψάχνεις...

Από προσωπική εμπειρία, στην Αγία Σοφία Ακροπόλεως είναι τέλεια εάν κάνεις 1 μυστήριο και έχεις γύρω στα 50 άτομα καλεσμένους (εμείς είχαμε 40 άτομα), όπως κάναμε στη βάφτιση του 2ου γιου μας. Μας έμεινε αξέχαστη και τα έξοδα ήταν 1.500Ε (μυστήριο και γεύμα)!

 

Και την κοροιδια φιλεναδα να ζητανε τοσα λεφτα οτι ταχα μου κανουν φιλανθρωπια ενω εχουν επιχειρηση-Γηροκομειο δεν την υπολογιζεις ?

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=24&t=218148

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις θεμα με την εκκλησια πηγαινε και λυστο απευθειας εμεις λεμε εμπειριες και ο καθενας κανει οτι επιλεξει.

 

Εγω αυτα που θα χαλουσα εξω σε τραπεζι τα εκανα εκει και μου βγηκε πιο φτηνα και πιο ομορφα ο καθενας οτι του αρεσει κανει δεν ειναι αναγκαστικη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλους/όλες!

 

Ενδιαφερόμαστε με το σύζυγο μου να βαφτίσουμε το μωράκι μας στην περιοχή του Θησείου .

 

Έχουμε στο μυαλό μας 2-3 εκκλησίες που μας αρέσουν πολύ. 

 

Το θέμα μας είναι το τραπέζι της βάπτισης μετά.

 

Θα θέλαμε να γίνει επίσης στο Θησείο για να μην ταλαιπωρήσουμε τους καλεσμένους.

 

Έχει κάποιος απο εσάς οργανώσει ή παραστεί σε γάμο / βάπτιση σε κάποιο χώρο, roof garden, μεζεδοπωλείο στην γύρω περιοχή?

 

Η εμπειρία σας ή κάποια ιδέα σας θα ήταν πολύτιμη!

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...