Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπισκότα & Κεκάκια Βάπτισης? ΕΤΟΙΜΑ!


ΒΙΚΥ

Recommended Posts

σε ευχαριστώ!!!!!

για τέτοια άριστη σχέση εμού και ζαχαροπλαστικής μιλάμε!!!!!

 

και πάνω λέω να βάλω γλάσσο..... με κάτι σε τρούφα η κάτι τέτοιο..... θα είναι πολύ παραφορτωμένο;;;

:lol::lol:

Εννοείς κάτι τέτοιο? picturexari10928a.jpg

 

Μπορεί να μην είναι άψογα όπως τα επαγγελματικά, αλλά είναι λαχταριστάααααα!!!!!!!!

(εγώ βέβαια, αυτά δεν τα πρόσεξα καθόλου, η φωτό τραβήχτηκε μια απο τις φορές που τα έκανα απλά για να τα φάμε εμείς. :wink: )

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mom

τέλεια φαίνονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

έλεγα ίσως γλάσσο λευκής σοκολάτας.......

αλλά μέσα στο καλοκαίρι θα τη παλέψουν;;;;;;;

 

 

mom όντως ΛΑΧΤΑΡΙΣΤΑ !!!!

bounitsa, η λευκή σοκολάτα είναι ακόμα πιο ευαίσθητη στη ζέστη.....

Δες εδώ http://cgi.ebay.com/50-Lovely-Chubblies-PIRATE-Party-Cup-Cake-Bun-Cases-/290526561172?pt=UK_Home_Garden_Celebrations_Occasions_ET&hash=item43a4bb8394 βγαίνουν 7 ευρώ φθηνότερα από αυτά που έχεις δει.

Και μπορείς να βάλεις από πάνω αυτό http://cgi.ebay.co.uk/Red-White-Blue-Star-Sprinkles-2-4oz-NEW-cake-decorate-/170618195409?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27b9a30dd1

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι κορίτσια...και μόνο που τα βλέπω τώρα, τρέχουν τα σάλια μου...:P

 

Η αλήθεια είναι ότι μες το καλοκαίρι, δεν ενδείκνυται το γλάσο....:(

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

bounitsa, η λευκή σοκολάτα είναι ακόμα πιο ευαίσθητη στη ζέστη.....

Δες εδώ http://cgi.ebay.com/50-Lovely-Chubbl...item43a4bb8394 βγαίνουν 7 ευρώ φθηνότερα από αυτά που έχεις δει.

 

ΒΙΚΥ

σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! :P

έχεις δίκιο είναι πιο φτηνά κι είναι πολύ όμορφα!!!!!

μάλλον αυτά θα πάρω!!!!!

 

mom

κι εμένα με ανησυχεί η ζέστη..... :?:

τι προτείνεις αντί για γλάσσο;;;

πασπάλισμα με άχνη;;;; ή ζαχαρόπαστα;;;

σκέφτομαι και που θα τα βάλω.... εννοώ αν θα τα βάλω το καθένα σε συσκευασία ξεχωριστή η αν πάρω κάποιο σταν.... :?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mom όντως ΛΑΧΤΑΡΙΣΤΑ !!!!

bounitsa, η λευκή σοκολάτα είναι ακόμα πιο ευαίσθητη στη ζέστη.....

Δες εδώ http://cgi.ebay.com/50-Lovely-Chubbl...item43a4bb8394 βγαίνουν 7 ευρώ φθηνότερα από αυτά που έχεις δει.

 

τα ψώνισα κιόλας!!!!

όσο το αναβάλλω τόσο κινδυνεύω να αλλάξω γνώμη......

κι είναι τα πιο ωραια από όσα έχω δει!!!!!!!!

 

σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Εννοείς κάτι τέτοιο? picturexari10928a.jpg

 

Μπορεί να μην είναι άψογα όπως τα επαγγελματικά, αλλά είναι λαχταριστάααααα!!!!!!!!

(εγώ βέβαια, αυτά δεν τα πρόσεξα καθόλου, η φωτό τραβήχτηκε μια απο τις φορές που τα έκανα απλά για να τα φάμε εμείς. :wink: )

 

Mom τελεια τα κεκακια σου και ειμαι και σε διαιτα εν οψει της βαφτισης!!!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για όσες έχετε διάθεση να φτιάξετε και να στολίσετε πρωτότυπα Πασχαλινά μπισκότα και τσουρεκάκια, σας ετοίμασα δύο πολύ εύκολα βιντεάκια!

 

edit admin

 

Καλό Πάσχα!!!!

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

,

Για όσες έχετε διάθεση να φτιάξετε και να στολίσετε πρωτότυπα Πασχαλινά μπισκότα και τσουρεκάκια, σας ετοίμασα δύο πολύ εύκολα βιντεάκια!

 

edit admin

 

Καλό Πάσχα!!!!

 

Mπράβο Βικάκι, μας έφτιαξες πρωί πρωί! (τι πρωί δηλαδή, κοντεύει να μεσημεριάσει..) Ειδικά τα τσεπάκια με τα λαγουδάκια είναι τέλεια! Αν καταφέρω να φτιάξω τσουρέκια της προκοπής, θα τα στολίσω κιόλας! Αναρωτιέμαι τι είναι πιο δύσκολο...

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

,

 

Mπράβο Βικάκι, μας έφτιαξες πρωί πρωί! (τι πρωί δηλαδή, κοντεύει να μεσημεριάσει..) Ειδικά τα τσεπάκια με τα λαγουδάκια είναι τέλεια! Αν καταφέρω να φτιάξω τσουρέκια της προκοπής, θα τα στολίσω κιόλας! Αναρωτιέμαι τι είναι πιο δύσκολο...

 

Αχ ΝΑΙ!!! είναι τέλεια! Και ήταν ιδέα του μεγάλου μου γιού! Να κάνουμε τα αυγουλάκια καγκουρώ! χαχαχα!!!

Κοίτα, για μένα, το πιό δύσκολο είναι να φτιάξω τα τσουρέκια. Πάντως, αν δεν πετύχουν ένας λόγος παραπάνω να τα στολίσουμε! Έτσι θα είναι πετυχημένα θέλουν δεν θέλουν!

 

Βίκυ είναι υπέροχα,όπως όλα όσα φτιάχνεις!!!Με έβαλες στον πειρασμό να στολίσω κι εγώ τα τσουρέκια μου!

 

Χριστινάκι μου, το να καταφέρω να βάλω εσένα σε πειρασμό, που τα μάτια σου έχουν δει τόσα και τα χεράκια σου φτιάχνουν πολύ περισσότερα, νομίζω οτι είναι επιτυχία! ε? τι λές???

Πότε θα κατηφορίσεις???

Σας ευχαριστώ πολύ, Καλό Πάσχα να 'χούμε!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ΝΑΙ!!! είναι τέλεια! Και ήταν ιδέα του μεγάλου μου γιού! Να κάνουμε τα αυγουλάκια καγκουρώ! χαχαχα!!!

Κοίτα, για μένα, το πιό δύσκολο είναι να φτιάξω τα τσουρέκια. Πάντως, αν δεν πετύχουν ένας λόγος παραπάνω να τα στολίσουμε! Έτσι θα είναι πετυχημένα θέλουν δεν θέλουν!

 

Πλάκα κάνεις, για σένα δεν είναι τίποτα δύσκολο!!!

Το happy cookies είναι φανταστικόοοοοοοο!

:):):)

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

Χριστινάκι μου, το να καταφέρω να βάλω εσένα σε πειρασμό, που τα μάτια σου έχουν δει τόσα και τα χεράκια σου φτιάχνουν πολύ περισσότερα, νομίζω οτι είναι επιτυχία! ε? τι λές???

Πότε θα κατηφορίσεις???

Σας ευχαριστώ πολύ, Καλό Πάσχα να 'χούμε!

 

 

Ξέχασες να πεις,"που έχεις καταβροχθίσει και τόοοοοοσα"!!!!!!!!!!!

Τον άλλο μήνα μάλλον έρχομαι!

Καλό Πάσχα και σε σένα και πάντα να δημιουργείς τόσο όμορφα πράγματα!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, να μαι κι εγω παλι. Εφτιαξα επιτελους τα μπισκοτα με κουπ πατ φραουλας. Ζαχαροπαστα δεν εχω αξιωθει να φτιαξω ακομη γιατι δεν βρισκω γλυκερινη(τι κακο κι αυτο). Στα μπισκοτα που εβαλα καλαμακια χαλασε το σχημα τους κατα το ψησιμο. Αυτα που ηταν σκετα βγηκαν σχετικα καλα, απλωσαν λιγακι.

Τωρα με τη γευση του μπισκοτου ειχα ενα θεματακι και δεν ξερω τον λογο: Αυτα που ειχαν ψηθει λιγο παραπανω ηταν σκληρα και δεν ειχαν ιδιαιτερη γευση, αυτα που ψηθηκαν κανονικα μυριζαν αλευρι και ηταν ανοστα. Γιατι βρε κοριτσια? Εκανα κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koukounaki, 1) μπορείς να φτιάξεις το Μαγικό Γλάσσο που δεν χρειάζεται γλυκερίνη edit admin-Την γλυκερίνη την παίρνεις από το φαρμακείο.

2)Γιατί χάλασε το σχήμα σε αυτά με το καλαμάκι? Έχεις δει τα βίντεο που έχω φτιάξει με το πως κόβουμε και μεταφέρουμε στο ταψί τα μπισκότα? και το πως βάζουμε το ξυλάκι?

edit admin

Αν ακολουθήσεις τα βίντεο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

3)Σου άπλωσαν γιατί ο φούρνος δεν ήταν καλά προθερμανσμένος ή τον είχες σε χαμηλότερη θερμοκρασία από αυτή που έπρεπε ή είχες το ταψί σου στην βάση του φούρνου.

Πρέπει να είναι στην μέση του φούρνου και να ψήνεις στον αέρα.

4)Όταν λες δεν είχαν ιδιαίτερη γεύση τι εννοείς? ήταν άγλυκα? ποιά συνταγή έκανες? τι βούτυρο χρησιμοποίησες, τι άρωμα έβαλες?

5)το να έχει ένα μπισκότο την μυρωδιά του αλευριού ή δεν έχει ανακατευτεί-ζυμωθεί καλά ή δεν ψήθηκε αρκετά.

Γνώμη μου είναι δες προσεκτικά τα βιντεάκια να δεις πως είναι το μπισκότο όταν βγαίνει από το φούρνο κ.λ.π. και κάνε ξανά μια προσπάθεια.

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

koukounaki, 1) μπορείς να φτιάξεις το Μαγικό Γλάσσο που δεν χρειάζεται γλυκερίνη edit admin -Την γλυκερίνη την παίρνεις από το φαρμακείο.

 

Εχει καταργηθει η γλυκερινη της εκοφαρμ και δεν βρισκουν για να παραγγειλουν. Μαλλον θα την παραγγειλω απο Αγγλια. Αν δεν βρω τελικα θα κανω το μαγικο γλασσο.

 

2)Γιατί χάλασε το σχήμα σε αυτά με το καλαμάκι? Έχεις δει τα βίντεο που έχω φτιάξει με το πως κόβουμε και μεταφέρουμε στο ταψί τα μπισκότα? και το πως βάζουμε το ξυλάκι?

 

Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγειες σου στο video απλα πιστευω οτι φταιει πως η φραουλα εκει που μπαινει το καλαμακι ειναι καμπυλη με αποτελεσμα να παραμορφωνεται λιγο.

 

3)Σου άπλωσαν γιατί ο φούρνος δεν ήταν καλά προθερμανσμένος ή τον είχες σε χαμηλότερη θερμοκρασία από αυτή που έπρεπε ή είχες το ταψί σου στην βάση του φούρνου.

Πρέπει να είναι στην μέση του φούρνου και να ψήνεις στον αέρα.

 

Ο φουρνος μου εχει ενδειξη οταν πιανει θερμοκρασια, το ειχα στους 170 αερα και το ταψι το εβαλα στη μεση

 

4)Όταν λες δεν είχαν ιδιαίτερη γεύση τι εννοείς? ήταν άγλυκα? ποιά συνταγή έκανες? τι βούτυρο χρησιμοποίησες, τι άρωμα έβαλες?

 

Ηταν λιγο αγλυκα, χρησιμοποιησα βιταμ και εβαλα βανιλια. Εκανα την συνταγη cookies on stick

 

5)το να έχει ένα μπισκότο την μυρωδιά του αλευριού ή δεν έχει ανακατευτεί-ζυμωθεί καλά ή δεν ψήθηκε αρκετά.

 

Ποση ωρα θελει ζυμωμα? Απ την ωρα που προσθεσα και το αλευρι τα ζυνωσα για 5 λεπτα ακομα. Ηταν λιγο? Οταν τ αφησα να ψηθει παραπανω βγηκαν σκληρα. Δεν ξερω τι φταει,

Παντως αυτα θα κανω σιγουρα στην βαπτιση απλα θα κοιταξω να βελτιωσω την γευση. Να κανω κι αλλη μια ερωτηση σχετικα με την ζαχαροπαστα? Πρεπει να την ανοιξω μονο με πλαστικο πλαστη ο ξυλινοσ δεν κανει?

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταργηθει η γλυκερινη της εκοφαρμ και δεν βρισκουν για να παραγγειλουν. Μαλλον θα την παραγγειλω απο Αγγλια. Αν δεν βρω τελικα θα κανω το μαγικο γλασσο.

Ρώτα και σε άλλο φαρμακείο σε κάποιο θα έχει μείνει. Μπορείς να βρεις τα τηλέφωνα των φαρμακείων της περιοχής σου αν πατήσεις ας πούμε εφημερεύοντα και τους πάρεις τηλέφωνο να μην τρέχεις.

Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγειες σου στο video απλα πιστευω οτι φταιει πως η φραουλα εκει που μπαινει το καλαμακι ειναι καμπυλη με αποτελεσμα να παραμορφωνεται λιγο.

Ξέρεις τι? Αν ανοίξεις την ζύμη πιό χοντρή και βάλεις το ξυλάκι δεν θα παραμορφωθεί.

Ο φουρνος μου εχει ενδειξη οταν πιανει θερμοκρασια, το ειχα στους 170 αερα και το ταψι το εβαλα στη μεση

Βάλτο στους 180*C ίσως ο δικός σου να είναι πιο αδύναμος από τον δικό μου (αστειεύομαι)

Ηταν λιγο αγλυκα, χρησιμοποιησα βιταμ και εβαλα βανιλια. Εκανα την συνταγη cookies on stick

Επίτηδες είναι άγλυκα γιατί αν μπει και η ζαχαρόπαστα ή το μαγικό γλάσσο ή το royal icing μετά είναι πολύ λιγοτικά....

Αν θες περισσότερο άρωμα δοκίμασε την υγρή βανίλια ή όποι άλλο άρωμα σ αρέσει. Μπορείς να βάλεις άρωμα φράουλα!!!!

Ποση ωρα θελει ζυμωμα? Απ την ωρα που προσθεσα και το αλευρι τα ζυνωσα για 5 λεπτα ακομα. Ηταν λιγο? Οταν τ αφησα να ψηθει παραπανω βγηκαν σκληρα. Δεν ξερω τι φταει,

Παντως αυτα θα κανω σιγουρα στην βαπτιση απλα θα κοιταξω να βελτιωσω την γευση. Να κανω κι αλλη μια ερωτηση σχετικα με την ζαχαροπαστα? Πρεπει να την ανοιξω μονο με πλαστικο πλαστη ο ξυλινοσ δεν κανει?

Όχι καλά είναι τα 5'. Μήπως έβαλες παραπάνω αλεύρι? Αν και δεν νομίζω να έβαλες.

Το θέμα είναι οτι πρέπει να είναι δυνατός ο φούρνος ώστε να ψηθούν καλά από έξω και να μείνουν μαλακά μέσα, αυτό το πετυχαίνουμε με το να μείνουν λίγη ώρα στο φούρνο να ροδίσουν ΜΟΝΟ οι άκρες και να τα βγάλουμε αμέσως έξω να κρυώσουν. Οπότε ψήστα σε πιο δυνατό φούρνο (θα περιμένω να μου πεις τι έγινε!)

Μπορείς να την ανοίξεις με ξύλινο, αν δεις οτι σου κολάει μην βάλεις άχνη ή κόρν φλάουρ βάλε από πάνω και από κάτω αντικολλητικό χαρτί και άνοιξε την έτσι.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και σε άλλο φαρμακείο σε κάποιο θα έχει μείνει. Μπορείς να βρεις τα τηλέφωνα των φαρμακείων της περιοχής σου αν πατήσεις ας πούμε εφημερεύοντα και τους πάρεις τηλέφωνο να μην τρέχεις.

 

Εχω ρωτησει σε αρκετα και καποιοι ουτε που ξερουν οτι υπαρχει βρωσιμη. Φαρμακοποιοι σου λενε μετα

 

Ξέρεις τι? Αν ανοίξεις την ζύμη πιό χοντρή και βάλεις το ξυλάκι δεν θα παραμορφωθεί.

 

Το δοκιμασα και με πιο χοντρη αλλα τζιφος. Δεν με πειραζει ομως γιατι σκεφτηκα να τα κανω χωρις ξυλακι και να τα βαλω σε κουτακια ζελατινας, ετσι ωστε να πιασω μαζι στο κουτακι και την παιδικη μπουμπουνιερα που θα ειναι σελιδοδεικτης.

 

Βάλτο στους 180*C ίσως ο δικός σου να είναι πιο αδύναμος από τον δικό μου (αστειεύομαι)

 

Αυτο ισχυει με τους φουρνους, εχουν διαφορετικη αποδοση.

 

Επίτηδες είναι άγλυκα γιατί αν μπει και η ζαχαρόπαστα ή το μαγικό γλάσσο ή το royal icing μετά είναι πολύ λιγοτικά....

Αν θες περισσότερο άρωμα δοκίμασε την υγρή βανίλια ή όποι άλλο άρωμα σ αρέσει. Μπορείς να βάλεις άρωμα φράουλα!!!!

 

Α ωραια ησυχασα τωρα!!! Μου μενει να δοκιμασω και την ζαχαροπαστα. Ξερεις που μπορω να βρω αρωμα φραουλας?

 

Όχι καλά είναι τα 5'. Μήπως έβαλες παραπάνω αλεύρι? Αν και δεν νομίζω να έβαλες.

Το θέμα είναι οτι πρέπει να είναι δυνατός ο φούρνος ώστε να ψηθούν καλά από έξω και να μείνουν μαλακά μέσα, αυτό το πετυχαίνουμε με το να μείνουν λίγη ώρα στο φούρνο να ροδίσουν ΜΟΝΟ οι άκρες και να τα βγάλουμε αμέσως έξω να κρυώσουν. Οπότε ψήστα σε πιο δυνατό φούρνο (θα περιμένω να μου πεις τι έγινε!)

 

Χρειαστηκε να συμπληρωσω ελαχιστο αλευρι (ουτε μιση κουπα) κι αυτο γιατι εβαλα δυο αυγα πιστευω. Θα τα κανω αλλη μια και θα σου πω αποτελεσματα.

 

Μπορείς να την ανοίξεις με ξύλινο, αν δεις οτι σου κολάει μην βάλεις άχνη ή κόρν φλάουρ βάλε από πάνω και από κάτω αντικολλητικό χαρτί και άνοιξε την έτσι.

 

Α ωραια ιδεα!!! Την ζαχαροπαστα οταν θα την βαλω σε μεμβρανη θα την βαλω και στο ψυγειο? Ποσες μερες διατηρειται και ποσες μερες μετα μπορεις να την δουλεψεις?

Link to comment
Share on other sites

Να σου στείλω γλυκερίνη?

 

Άρωμα φράουλας ή από νετ π.χ. http://cgi.ebay.com/LorAnn-Gourmet-Candy-Baking-Flavoring-Various-Flavors-/200562563641?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item746af66ee3 ή σε μαγαζί που έχει μπαχαρικά, είναι επίσης σε υγρή μορφή.

 

Γιατί? γιατί ? γιατί ? έβαλες 2ο αυγό???? τα αυγά είναι για να φουσκώνουν τις ζύμες. Γι αυτό σου άπλωσαν.....ε μα? είπα και εγώ? οπότε ξαναδέστο το θέμα τις θερμοκρασίας μπορεί να έφταιγε αυτό που άπλωσαν....

 

Σε ψυγείο η ζαχαρόπαστα ΠΟΤΕ!!!! Λειώνει μόλις βγει. Θα την τυλίξεις πολύ -πολύ σφιχτά, την επόμενη μέρα είναι το καλύτερο για να την δουλέψεις, Αν σκληρύνει δούλεψε την με τα χέρια σου ζυμώνοντας την ΧΩΡΙΣ να προσθέσεις άχνη και αν εξακολουθεί να είναι σκληρή ζέστανε μικρά κομμάτια στο φούρνο μικροκυμάτων για μερικά δευτερόλεπτα, ΟΧΙ όλη μαζί!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Να σου στείλω γλυκερίνη?

 

Άρωμα φράουλας ή από νετ π.χ. http://cgi.ebay.com/LorAnn-Gourmet-Candy-Baking-Flavoring-Various-Flavors-/200562563641?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item746af66ee3 ή σε μαγαζί που έχει μπαχαρικά, είναι επίσης σε υγρή μορφή.

 

Γιατί? γιατί ? γιατί ? έβαλες 2ο αυγό???? τα αυγά είναι για να φουσκώνουν τις ζύμες. Γι αυτό σου άπλωσαν.....ε μα? είπα και εγώ? οπότε ξαναδέστο το θέμα τις θερμοκρασίας μπορεί να έφταιγε αυτό που άπλωσαν....

 

Σε ψυγείο η ζαχαρόπαστα ΠΟΤΕ!!!! Λειώνει μόλις βγει. Θα την τυλίξεις πολύ -πολύ σφιχτά, την επόμενη μέρα είναι το καλύτερο για να την δουλέψεις, Αν σκληρύνει δούλεψε την με τα χέρια σου ζυμώνοντας την ΧΩΡΙΣ να προσθέσεις άχνη και αν εξακολουθεί να είναι σκληρή ζέστανε μικρά κομμάτια στο φούρνο μικροκυμάτων για μερικά δευτερόλεπτα, ΟΧΙ όλη μαζί!

 

Εισαι θησαυρος!!!!! Σ ευχαριστω για την γλυκερινη, θα την παραγγειλω απο το εξωτερικο αν δεν βγαλω ακρη με τα ελληνικα φαρμακεια. Παντως ειναι σαν να μου την εστειλες!

 

Δευτερο αυγο εβαλα γιατι το ενα μου φανηκε μικρο!!!

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥ, ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΑΝ ΦΤΙΑΞΩ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΓΛΑΣΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ?Ή ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΓΛΑΣΣΟ?:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥ, ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΑΝ ΦΤΙΑΞΩ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΓΛΑΣΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ?Ή ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΓΛΑΣΣΟ?:confused::confused::confused:

 

Ποτέ δεν έχω βάλει μπισκότα στην κατάψυξη. Δεν ξέρω πως θα είναι η υφή τους όταν ξεπαγώσουν αυτό που σίγουρα ξέρω είναι οτι δεν θα είναι γευστικά όπως τα φρέσκα. Γιατί να το κάνεις αυτό? :confused: Έχεις θέμα χρόνου?

Όπως το έχω ξαναγράψει μαγικό γλάσσο ή ζαχαρόπαστα (εκτός αν η ζαχαρόπαστα είναι επαγγελματική) ΔΕΝ μπαίνουν στην κατάψυξη ούτε καν στο ψυγείο, λιώνουν.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν έχω βάλει μπισκότα στην κατάψυξη. Δεν ξέρω πως θα είναι η υφή τους όταν ξεπαγώσουν αυτό που σίγουρα ξέρω είναι οτι δεν θα είναι γευστικά όπως τα φρέσκα. Γιατί να το κάνεις αυτό? :confused: Έχεις θέμα χρόνου?

Όπως το έχω ξαναγράψει μαγικό γλάσσο ή ζαχαρόπαστα (εκτός αν η ζαχαρόπαστα είναι επαγγελματική) ΔΕΝ μπαίνουν στην κατάψυξη ούτε καν στο ψυγείο, λιώνουν.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ,ΕΛΕΓΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ... ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑ ΟΛΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ.ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΩΡΙΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΩ?ΤΑ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟ.ΕΠΙΣΗΣ, Η ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΓΛΑΣΣΟ ΠΟΣΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑ-ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...