Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υψηλή χοριακή


Recommended Posts

Γειά σας!!!

Πρίν μία βδομάδα έμαθα οτι είμαι έγκυος!

Επειδή έχω μεγάλο κύκλο (στις καλές του 35-40 ημέρες!) δεν είχα δώσει σημασία στην καθυστέρηση...

Την Τετάρτη έκανα τέστ χοριακής και μου βγήκε 8500 μονάδες. Στο μικροβιολογικό μου είπαν οτι είμαι περίπου 6 εβδομάδων σύμφωνα με τη χοριακή και οτι όταν πάω στον γυναικολόγο όχι μονο θα δώ το μωρό αλλά θα το ακούσω κιόλας!!!

Εχθές επισκευτηκά τον γιατρό όμως προς έκπληξή μου ούτε ακουσα το μώρό αλλά ούτε και το είδα!!!

Το μόνο που υπήρχε ήταν ο σάκος του (1.05cm) ακριβώς στη μέση της μήτρας και τιποτα άλλο!!!

Ο γιατρός μου είπε οτι είμαι σε αρκετά πιο πρώιμο στάδιο απ'αυτο που υπολογίζαμε βάση της χοριακή και να τον ξαναεπισκευτώ σε 10 μέρες.

Γιατί είναι τόσο ψηλά η χοριακή και το μωρό άφαντο???

Help...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Η γυναικα μου ειχε χοριακη 48850 και δεν φαινοταν τιποτα στο σακο οταν πηγαμε την επομενη βδομαδα ηταν εκει και μας περιμενε...ααα και ηταν 6 βδομαδα την 7 το ειδαμε...

Link to comment
Share on other sites

NATALI μην ανησυχεις μπορει να συμβαινει οτι ειπαν και τα παιδια παραπανω αλλα υπαρχει και το ενδεχομενο να μην ειναι ενα το σπορακι σου αλλα 2. γιαυτο και η μεγαλη χοριακη..

 

οπως και να εχεις ευχομαι την επομενη φορα που θα πας στον γιατρο να δεις και να ακουσεις το θαυμα της ζωης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

παιδια......τι παραξενα πραγματα ειναι αυτα? τοσο μεγαλες χοριακες και δεν ειδατε εμβρυικα στοιχεια? ....παραξενο πολυ.......μου φαινεται απιστευτο αυτο.......δεν ειναι νομος,αλλα μετα τις 1000 μοναδες,παντα "κααατι" φαινεται στον υπερηχο.....

.βγαζω το συμπερασμα οτι καθε γυναικα κανει διαφορετικη χοριακη,και καμια περιπτωση δεν μπορει να συγκριθει με αλλη.....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!

Πρίν μία βδομάδα έμαθα οτι είμαι έγκυος!

Επειδή έχω μεγάλο κύκλο (στις καλές του 35-40 ημέρες!) δεν είχα δώσει σημασία στην καθυστέρηση...

Την Τετάρτη έκανα τέστ χοριακής και μου βγήκε 8500 μονάδες. Στο μικροβιολογικό μου είπαν οτι είμαι περίπου 6 εβδομάδων σύμφωνα με τη χοριακή και οτι όταν πάω στον γυναικολόγο όχι μονο θα δώ το μωρό αλλά θα το ακούσω κιόλας!!!

Εχθές επισκευτηκά τον γιατρό όμως προς έκπληξή μου ούτε ακουσα το μώρό αλλά ούτε και το είδα!!!

Το μόνο που υπήρχε ήταν ο σάκος του (1.05cm) ακριβώς στη μέση της μήτρας και τιποτα άλλο!!!

Ο γιατρός μου είπε οτι είμαι σε αρκετά πιο πρώιμο στάδιο απ'αυτο που υπολογίζαμε βάση της χοριακή και να τον ξαναεπισκευτώ σε 10 μέρες.

Γιατί είναι τόσο ψηλά η χοριακή και το μωρό άφαντο???

Help...

 

http://www.woman-on-top.gr/?p=485

 

Ο γιατρός μου μου έχει εξηγήσει ότι παίζει ρόλο η πραγματική ηλικία του εμβρύου. Μπορεί η ηλικία της κύησης να διαφέρει από την ηλικία του εμβρύου γιατί έχει να κάνει με την ημερομηνία σύλληψης. Ενδεχομένως κ το πόσα έμβρυα έχεις όπως είπε κάποια κοπέλα παραπάνω. Γι' αυτό μην αγχώνεσαι κ εγώ μόνο σάκο είχα δει στην αρχή. Κ μετά από μια εβδομάδα άκουσα την καρδιά κ δεν το πίστευα.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...