Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μονήρης Νεφρός


Recommended Posts

Έχω ένα αγοράκι 4 μηνών με υδρονέφρωση και παλινδρόμηση ούρων 4ου Ο υπέρηχος έδειξε διαστάσεις νεφρών Δεξιός 23cc και ο αριστερός 5,5cc με διάταση του σύστοιχου πυελοκαλικικού συστήματος και λέπτυνση του νεφρικού φλοιού.Τα ευρήματα κατά το σπινθηρογράφημα έδειξαν λειτουργική συμμετοχή δεξιού νεφρού 86%και αριστερού νεφρού 14% και καθήλωση ραδιοφαρμάκου δεξιός νεφρός 23% και αριστερός νεφρός 5% παίρνει αντιβίωση καθημερινά 1,2cc ceclor 250mg.Χρειάζεται επέμβαση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω ένα αγοράκι 4 μηνών με υδρονέφρωση και παλινδρόμηση ούρων 4ου Ο υπέρηχος έδειξε διαστάσεις νεφρών Δεξιός 23cc και ο αριστερός 5,5cc με διάταση του σύστοιχου πυελοκαλικικού συστήματος και λέπτυνση του νεφρικού φλοιού.Τα ευρήματα κατά το σπινθηρογράφημα έδειξαν λειτουργική συμμετοχή δεξιού νεφρού 86%και αριστερού νεφρού 14% και καθήλωση ραδιοφαρμάκου δεξιός νεφρός 23% και αριστερός νεφρός 5% παίρνει αντιβίωση καθημερινά 1,2cc ceclor 250mg.Χρειάζεται επέμβαση;

 

Αγαπητή ματιν

 

Eάν επιθυμείτε ειδική συμβουλή παρακαλώ στείλετε με fax τα πορίσματα υπερήχου και κυστεογραφίας στο 2313008671 ή συνημμένα στο email [email protected]

 

Θα σας απαντήσω το συντομότερο δυνατόν.

 

Με εκτίμηση

 

 

Μαρινόπουλος Γιάννης

Παιδοχειρουργός

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΤΙΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΦΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2,5ΧΡ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΥΔΡΟΝΕΦΡΩΣΗ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΑς ΝΕΦΡΟ ΕΙΧΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΗ ΠΥΕΛΟΚΑΛΙΚΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ Κ ΣΤΕΝΩΣΗ ΤΟΥ ΟΥΡΗΤΗΡΑ.ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΕΙΧΑΜΕ.ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ 4 ΜΗΝΩΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕ ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΦΡΟ,ΓΙΑΤΙ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΚΟΤΙΤΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΜΟΝΟ 8%.ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ 35%ΠΕΡΙΠΟΥ.ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ Κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΟΟΥΡΟΛΟΓΟΥ Κ ΠΑΙΔΟΝΕΦΡΟΛΟΓΟΥ.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙ ΠΕΡΝΑΣ Κ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΝΕΙΣ?ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ?ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡ.ΜΗΝΥΜΑ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΣΕ ΦΙΛΩ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...