Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διάρκεια καισαρικης τομης ?


nikol1981

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση .πόση διαρκεία είχε η κ.τ. σας. Εγώ γεννησα στις 9 & 9:50 ήμουν στο δωμάτιο μου.η κούμπαρα μου ήταν από τις 9:00 στο χειρουργείο με την επισκληριδιο αφού είχε πάρει τηλ.ο γιατρός, ήρθε μετά από μια ώρα κ έκανε 2 ώρες για να την βγάλει.όχι δεν ήταν στην ανανηψη . Ήταν στο χειρουργείο . Τι έκαναν τόση ώρα ξέρω δεν είχε επιπλοκες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχαχα

 

δε μπορει απλα να εκανε 2 ωρες ρε συ....

 

μηπως απλα της εκαναν κλυσματα, καλλωπισμο εκει? μηπως δεν επιανε η επισκληριδιος και περιμεναν?

 

η κουμπαρα τι ειπε ? την ειχαν 2 ωρες ανοιγμενη ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα

 

δε μπορει απλα να εκανε 2 ωρες ρε συ....

 

μηπως απλα της εκαναν κλυσματα, καλλωπισμο εκει? μηπως δεν επιανε η επισκληριδιος και περιμεναν?

 

η κουμπαρα τι ειπε ? την ειχαν 2 ωρες ανοιγμενη ?

 

ΝΑΙ.είμαι σίγουρη.γεννήσαμε στην ίδια κλινική (με άλλο γιατρό ευτυχώς) την περίοδο που γεννησα εγώ ο ίδιος είχε κάνει πάλι καισαρικη κ τον σχολίαζαν γίαυτον το λόγο.εγώ δεν είπα τίποτα στην κουμ. Τότε αλλά το θεωρεισε φυσιολογικό έτσι που πεταξα κάτι καρφιά.

Τι έκανε τόσες ώρες??? λέμε ήταν έτοιμη μια ώρα πριν έρθει την είχε πιάσει η επισκληριδιος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Να ζητήσω συγνώμη απο εγκυουλες πουμπορει να διαβάσουν το θέμα.

Απλά να σας πω ότι έχω κάνει κ φ.τ κ κ.τ.

Η καισαρικη (πριν 3 μήνες )ήταν λουκουμι μπροστά σε αυτό που πέρασα στον φ.τ (πριν13 χρόνια) . Κάθε περίπτωση είναι μοναδική.αλλα στην καισαρικη πλέον είμαι σίγουρη ότι ξεχνάς πιο γρήγορα κ φυσικά δεν Λίνας κατα την διαρκεία μόνο λίγο μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Υπάρχουν γιατροί που τελειώνουν την καισαρική τομή σε 10 λεπτά (κυρίως στο Εξωτερικό).

 

Δείτε εδώ για παράδειγμα: http://www.youtube.com/watch?v=-LU-JIbrFDo

 

Υπάρχουν και πολλοί ηλικιωμένοι και κοιλαράδες Γυναικολόγοι (κυρίως στην Ελλάδα), που τελειώνουν σε 3 ώρες!

 

Η δικαιολογία που λένε στον αγχώδη σύζυγο που περιμένει έξω, όταν επιτέλους εμφανιστούν μέσα στον ιδρώτα, είναι: "Την πρόσεξα περισσότερο τη γυναίκα σου"! :evil:

 

Προσοχή ποιον διαλέγουμε λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...