Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

δινετε σταφιδες στα παιδια σας (δυο ετων ) ?

της δικιας μου της αρεσουν πολυ .

μονο που παρατηρησα οτι καμια φορα της βγαζει ολοκληρες στις εκκενωσεις της.

 

πειτε μου αν γνωριζετε κατι σχετικο .

 

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δινετε σταφιδες στα παιδια σας (δυο ετων ) ?

της δικιας μου της αρεσουν πολυ .

μονο που παρατηρησα οτι καμια φορα της βγαζει ολοκληρες στις εκκενωσεις της.

 

πειτε μου αν γνωριζετε κατι σχετικο .

 

 

 

ευχαριστω

και εγώ από τόσο περίπου της δίνω την προτιμώ από άλλα γλυκαντικά σοκολάτες και τέτοια

δες εδώ

http://www.dietologoi.gr/index.php?Itemid=31&id=41&option=com_content&task=view

 

http://www.medlook.net/article.asp?item_id=1684

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο μου παιδιά τις λατρεύουν ειναι πολύ υγιεινές και νόστιμες. Νομίζω βγαίνουν όπως ειναι γιατί τι να μασησει το μωρό τώρα με τη σταφιδούλα....... αμλασητη πάει αμάσητη βγαίνει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμείς σε μια βδομάδα θα γίνουμε 15 μηνών και τρώμε ήδη εδώ και 3 μήνες σταφιδούλες. Τους τις βάζω μέσα στην φρουτοσαλάτα του για δεκατιανό, όχι πολλές, 4-5 κάθε φορά και ανα δεύτερη μέρα. Στην αρχή βέβαια πολλές φορές τις έβγαζε ολόκληρες στα κακάκια, αλλά πλέον όχι. Σ'αυτό βέβαια έχει βοηθήσει ότι έχει ήδη 11 δοντάκια και τα αλέθει όλα!

Εδώ και μια βδομάδα μάλιστα μου στείλαν οι δικοί μου και αλλα αποξηραμένα φρούτα -σύκα, βερίκοκα, δαμάσκηνα- (τα τοπικά έχουν όλα συντηριτικά και τα αποφεύγω) και έτσι έχουμε εμπλουτίσει το μενού μας :)

Γενικά ποτέ δεν φοβήθηκα να του δώσω οτιδήποτε θεωρώ οτι είναι υγιεινό, ακόμα κ' όταν η πλειοψηφία ή οι γιατροί μου λέγαν να περιμένω.

vVzsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...