Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κείμενο βάφτισης με θέμα πεταλούδες....


ΛΗΤΩ

Recommended Posts

..κάπου πήρε το μάτι μου χτες στα βιαστικά ένα κειμενάκι για πρόσκληση βάφτισης με θέμα πεταλούδες...ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω...έχετε καμμιά καλή ιδέα γιατί η έμπνευσή μου έχει στερέψει...θέλω κάτι χαρούμενο και απλό αλλά όχι τα συνηθισμένα που κυκλοφορούν στο google.... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


H mersy το εγραψε,μην της πάρω τη δοξα...

καλα η κοπέλα εχει εμπνευση!!!

 

Πεταλουδίτσα μου όμορφη,

πεταλουδίτσα ωραία

Ιούνιο σε βαφτίζουμε

μ΄ όλη μας την παρέα

 

στις 29 του μηνός

θα δούμε τη βουτιά σου

και ώρα ....

θα 'ρθούν όλοι κοντά σου.

 

Θαύμα είσαι του ουρανού

που μπήκες στη ζωή μας

την έκανες πολύχρωμη

και πέταξες μαζί μας.

 

πέτα λοιπον σταλίτσα μου

άνοιξε τα φτερά σου

ολη η ζωή ανοίγεται

και απλώνεται μπροστά σου...

 

οι γονείς και οι νονοί σου

 

Σας περιμένουμε στην εκκλησία/ στο ναό ....... εμείς και η πεταλουδίτσα μας...!

 

Ελπίζω να σου αρέσει...

Καμια ιδέα?Εσυ που κατέληξες στα υπόλοιπα?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!!Αυτό έψαχνα....μου αρέσει πολύ αλλά είναι λίγο μεγάλο...μάλλον θα χρησιμοποιήσω τις δυο πρώτες στροφές μόνο...

mersy είσαι τρομερή!!!!Πολύ ωραίο ποιηματάκι!!!Στην αρχή έλεγα να μην βάλω ποιηματάκι στην πρόσκληση αλλά αυτό μου αρέσει γιατί είναι τρυφερό και χαριτωμένο συνάμα...

Προσκλητήριο έχω παραγγείλει φούξια χαρτόνι "συρταρωτό" μέσα σε άλλο λαχανί χαρτόνι που έχει "τρύπες" σε σχήμα πεταλούδας..φούξια-λαχανί είναι τα χρώματα της βάφτισης..σκέφτομαι όμως επειδή δεν έχει φάκελο να το βάλω μέσα σε κουτί plexiglass να δέσω κορδελίτσες φούξια-λαχανί και ίσως βάλω και καραμελίτσες μέσα στο κουτί...ή κάτι άλλο δεν έχω καταλήξει ακόμη...

Μπομπονιέρες έχω φούξια και λαχανί πουγγιά με επασημώμενη καρφίτσα πεταλούδα επάνω για τους μεγάλους και τετράγωνα καδράκια σε αντίστοιχα χρώματα και θέμα "πεταλούδες" για τα παιδάκια...

Σε γλυκό δεν έχω καταλήξει ακόμη όπως επίσης και σε στολισμό κολυμπήθρας και μπαλόνια..συτά θα τα κάνω μάλλον στο marys corner από όπου παρήγγειλα και τις μπομπονιέρες το οποίο έχει πολύ καλές τιμές και είναι στη γειτονιά μου...

μου μένει επίσης το βιβλίο ευχών*λέω να επιχειρήσω να το φτιάξω μόνη μου-και τα χωνάκια με ζαχαρωτά και γλειφιτζούρια για τα παιδάκια τα οποία θα μοιράσω στη δεξίωση...τ στολισμό της δεξίωσης θα τον κάνει το ίδιο το μαγαζί αλλά σκέφτομαι να αγοράσω επιπλέον μεγάλες πεταλούδες από jumbo ή Σοφρωνά στη Βουλιαγμένης και να τις κρεμάσω από τα δέντρα...

Γενικά έχω τρελαθεί με το θέμα πεταλούδες..μου αρέσει πολύ αλλά πλέον κοιμάμαι και ονειρεύομαι πεταλουδίτσες πράσινες,κόκκινες,κίτρινες,μπλέ.... :)

Link to comment
Share on other sites

Λητω μου και μανουλα24 ευχαριστω για τα καλα σας λογια να βαλετε οσο θελετε απο το ποιημαακι και οταν τα φτιαξετε θα ηθελα πολυ να τα δω! εχω και μια ιδεα για τα προκλητηρια αν θελετε σας λεω... φιλακια κα καλη επιτυχια!!!! χαιρομαι που βοηθησα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λητω μου και μανουλα24 ευχαριστω για τα καλα σας λογια να βαλετε οσο θελετε οτο ποιημαακι και οταν τα φτιαξετε θα ηθελα πολυ να τα δω! εχω και μια ιδεα για τα προκλητηρια αν θελετε σας λεω... quote]..

 

πες!πες!πες! :):):)

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε πως θέλουμε.Το Ρωτάς?Περιμένουμε... :)

Λητω μου και μανουλα24 ευχαριστω για τα καλα σας λογια να βαλετε οσο θελετε απο το ποιημαακι και οταν τα φτιαξετε θα ηθελα πολυ να τα δω! εχω και μια ιδεα για τα προκλητηρια αν θελετε σας λεω... φιλακια κα καλη επιτυχια!!!! χαιρομαι που βοηθησα....

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο jmbo κατι πολυ ωραιες πεταλουδες απο χαρτονι ωραιο σχεδιο που για βαση ειχαν ενα στυλο αντι για στικ ηταν πολυ οικονομικες δεν θυμαμαι ακριβως γυρω στο1 ευρω ισως και φθηνοτερα ηταν τοσο ωραιες που μολις τις ειδα σκεφτηκα αμεσως οτι θα τυλιγα ενα ριζοχαρτο και θα τις εκανα προσκλητηριο μενει και το στυλο καταπληκτικες ηταν !!! την επομενη μερα δεν υπηρχαν στο ραφι τις ειχαν παρει ολες αλλα φανταζομα οτι θα εχει και αλλες δες τες αξιζουν :wink: καθολου κιτσ σας το υποσχομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παράγγειλα απο το elxis σε στικ μόνο 30 λεπτά.Τις έχει στοκ.Ισως έχει και άλλες.Ρωτήστε δεν χάνετε κάτι και σκέφτομαι να κρεμάσω καρτελάκια διαφοραμε διάφορες κορδελίτσες.Αύριο που θα τα παραλάβω θα σας τα δείξω...Αν και αυτό μου ακούγεται πολύ καλό.Επίσης τα Jumbo έχουν και πεταλουδίτσες κορνίζες νομίζω 1.5ε.Θα μπορούσε να μπει φωτο-προσκλητήριο ή μόνο φώτο και καρτελάκια να κρέμονται.Ελπίζω να βοήθησα

δεν ξερω αν εχεις δει κατι χειροποιητα πεταλουδα σε στικ που τα πουλανε χαβιαρι :?: τετοιο μεγεθος ειχαν σαν την παλαμη μας ανοιχτη μπουγιοζικη δηλαδη!!! 8)

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παράγγειλα απο το elxis σε στικ μόνο 30 λεπτά.Τις έχει στοκ.Ισως έχει και άλλες.Ρωτήστε δεν χάνετε κάτι και σκέφτομαι να κρεμάσω καρτελάκια διαφοραμε διάφορες κορδελίτσες.Αύριο που θα τα παραλάβω θα σας τα δείξω...Αν και αυτό μου ακούγεται πολύ καλό.Επίσης τα Jumbo έχουν και πεταλουδίτσες κορνίζες νομίζω 1.5ε.Θα μπορούσε να μπει φωτο-προσκλητήριο ή μόνο φώτο και καρτελάκια να κρέμονται.Ελπίζω να βοήθησα
δεν ξερω αν εχεις δει κατι χειροποιητα πεταλουδα σε στικ που τα πουλανε χαβιαρι :?: τετοιο μεγεθος ειχαν σαν την παλαμη μας ανοιχτη μπουγιοζικη δηλαδη!!! 8)
Μπράβο σουπερ τέλειο και τιμή και πρωτότυπο πολύ χαίρομαι οταν γίνεται κάτι καλό και πρωτότυπο και όχι χιλιοφορεμένο μπράβο σε όλες τις μανούλες μπραβο μπράβο και πάλι μπράβο :!::!::!::D
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ποιηματάκι σου βγήκε στη δημοσιότητα.Το μόνο που δεν χρησιμοποίησα ήταν η τέταρτη στροφούλα και αυτό γιατί ηδη μου βγήκαν 5 καρτελάκια και μετά θα ήταν πολύ μεγάλο το κείμενο.Σε ευχαιστώ πολύ πάντως.η βοήθειά σου ήταν πολύ σημαντική.οταν το ετοιμάσω θα σας το δείξω!quote="mersy"]Λητω μου και μανουλα24 ευχαριστω για τα καλα σας λογια να βαλετε οσο θελετε απο το ποιημαακι και οταν τα φτιαξετε θα ηθελα πολυ να τα δω! εχω και μια ιδεα για τα προκλητηρια αν θελετε σας λεω... φιλακια κα καλη επιτυχια!!!! χαιρομαι που βοηθησα....

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...