Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΡΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ!


x32klaw

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή όχι, αλλά κάθε φορά που πλησιάζει η μέρα ο μικρός μου να κάνει εμβόλιο, λίγες μέρες πριν θα παρουσιάσει πυρετό. Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο? Γενικά, για 2-3 μέρες κάνει πυρετό και πονάει λίγο ο λαιμός του. Τώρα παρουσίασε υψηλό πυρετό, έκανε εμετό και είδα βλέννες και πράσινες κενώσεις. Τι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


ειχαμε ξεχασει ενα εμβολιο που επρεπε να κανουμε και μετα απο πολλες προσπαθεις πριν 1.5 μηνα κλεισαμε ραντεβου για αυριο. τελικα σημερα μου ανεβασε πυρετο οποτε ξεχναμε το εμβολιο. ξερετε μηπως τι πρεπει να κανω? πρεπει να παρω τηλεφωνο αυριο να το ακυρωσω καπου? η απλα δε παω και ξανακλεινω ραντεβου στο ικα? (το εμβολιο θα γινοταν σε κεντρο μανας παιδιου μεσω ικα)

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

supermama περαστικα στο μωρο σου καταρχην.

δοκιμασε μεσω οτε να βρεις το τηλεφωνο του κεντρου για ακυρωση του ραντεβου μηπως προλαβουν και το δωσουν σε καποια αλλη μανουλα και ταυτοχρονα ανανεωσε το ραντεβου σου.

περαστικα και παλι

Link to comment
Share on other sites

επισης αν ειναι αποτα προαιρετικα εμβολια κλεισε ενα ραντεβου με παιδιατρο για εξεταση και σου το γραφουν ,και το κανεις ιδιωτικα στο γιατρο σου....αν θες...οταν γινει καλα το παιδι γιατι παλι θα σου κλεισουν μετα απο ενα μηνα τα γνωστα...

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακύρωσε το ραντεβού μόνο αν το παιδί σου έχει πυρετό και αύριο, μήπως και το κάνετε τελικά. Πάντως αν σίγουρα δεν πάτε και να το ακυρώσεις, δεν νομίζω ότι θα μπορέσει να το αξιοποιήσει κάποιος άλλος.

Περαστικά σας

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνουμε εμβόλιο στο παιδί όταν είναι αδιάθετο? Ξέρω ότι δεν κάνει όμως γιατί?

 

εγω ξερω αμα εχει πανω απο 38 δεκανει γιατι ηδη το ανοσοποιητικο συστημα πολεμαει τον ιο που εχει για φαντασου να πας να του κανεις και το εξαπλο...ναχει να πολεμησει δηλ την ιωση που εχει και αλλα εξι....πολυ απλοϊκα το λεω το ξερω...

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...