Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΑΒΙ, ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ. ΚΑΛΟΣ????


Recommended Posts

Μανάδες της Θεσσαλονικης ψαχνω εναν βρεφονηπιακο στην Δυτικη Θεσσαλονίκη για την κορουλα μου. Λεμε να την αρχισουμε τον Ιανουαριο που θα ειναι περιπου ενος ετους. Δυστυχως στην μεση της χρονιας δεν βρισκω πολλες κενες θεσεις και δεν εχω δυνατοτητα επιλογης. Βρηκα εναν στο Ωραιοκαστρο. Δεν πηγα ακομη να τον δω αλλα ουτε εχω και καποιον γνωστο για να μου πει δυο λογια για αυτον τον παιδικο.

 

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ?? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?? ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ ξεκινάω δουλειά τον Ιανουάριο και την έγραψα στον Παραμυθόκοσμο στην Σταυρούπολη. Έχω καλές συστάσεις από άλλες μανούλες.

Όσο για το Μ. Καράβι δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως δεν εχω καθολου συστασεις για το ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΑΒΙ, αλλα δεν βρηκα και αλλο που να εχεις κενες θεσεις, να με εξυπηρετει το λεοφορειακι και να εχει λογικη τιμη.

 

ειμαι να φρικαρω.... σε λιγο καιρο γυρναω δουλεια, πρεπει να στειλω το παιδι στον παιδικο, εχω βρει μονον εναν και δεν εχω ακουσει τιποτα για τον παιδκο που θα βαλω το παιδι μου.

 

για αυτο ρωτησα καμια μανουλα μηπως ξερει, αλλα ........... απαντηση δεν πηρα καμια απο καμια μανα.

Link to comment
Share on other sites

την Τριτη πηγα και τον ειδα απο κοντα. ειναι ωραιος σαν χωρος, κανουριο το κτηριο, ευηλιο, ευαερο, ανετοι οι χωροι του. Γενικα ωραιος σαν χωρος.

Η ιδιοκτητρια συμπαθητικια.

Αλλα απο κει και περα δεν ξερω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Στο Μικρο Καραβι γραφτηκαμε στο Παλαιοκαστρο. Γιατι?? Ξερεις κατι??

 

Ξεκινησαμε απο την περασμενη εβδομαδα. 3 φορες πηγε μεχρι στιγμης και δεν εχω πληρη αποψη. ειδα καποια βεβαια στραβα αλλα δεν ξερω αν αυτα γινονται σε ολους τους παιδικους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

στις καταχωρησεις βλεπω ενα μικρο καραβι ωραιοκαστρο στην αεροδρομιου

ενα παλι μικρο καραβι στη ρηγα φερραιου

κι ενα παλαιοκαστρο

 

 

ξερω γι αυτο στην αεροδρομιου οτι ειναι καλο για τα αλλα ιδεα δεν εχω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mama-chris ποιες ειναι οι εντυπώσεις σου μέχρι σήμερα για τον παιδικό αυτο? θελω να στειλω και γω τη μικρή μου. ειναι 21 μηνών. ποσο πληρώνεις?

 

Ππληρωνω 270? τον μηνα μαζι με το λεωρορειακι.

μετα απο 5 μηνεσ περιπου μπορω να πω οτι ειναι καλος παιδικος. σε γενικες γραμμεσ ειμαι ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στις καταχωρησεις βλεπω ενα μικρο καραβι ωραιοκαστρο στην αεροδρομιου

ενα παλι μικρο καραβι στη ρηγα φερραιου

κι ενα παλαιοκαστρο

 

 

ξερω γι αυτο στην αεροδρομιου οτι ειναι καλο για τα αλλα ιδεα δεν εχω

 

 

στην αεροδρομιου ειναι αυτος που παει η μικρη μου και εναι παλιοκαστρο.

 

ειναι καλος!!!

Link to comment
Share on other sites

στο παλαιοκαστρο ειναι και το κουκι και το ρεβυθι και εχω ακουσει καλα λογια και σχετικα καλες τιμες. Επισης εχω δει και τον πορτοκαλοκηπο αλλα ειναι πιο ακριβος, ομως και πιο εντυπωσιακος.Ξερει καποια να μας πει γενικα για βρεφονηπιακους στο παλαιοκαστρο τιμες και εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
στο παλαιοκαστρο ειναι και το κουκι και το ρεβυθι και εχω ακουσει καλα λογια και σχετικα καλες τιμες. Επισης εχω δει και τον πορτοκαλοκηπο αλλα ειναι πιο ακριβος, ομως και πιο εντυπωσιακος.Ξερει καποια να μας πει γενικα για βρεφονηπιακους στο παλαιοκαστρο τιμες και εντυπωσεις?

 

την επομενη εβδομαδα θα παω να δω και τον πορτοκαλοκηπο που και γω εχω ακουσει καλα λογια. αν κει ψιλοκαταληγω στον Ανδρεαδη.

 

ξερετε τι πληρωνεισ στον πορτοκαλοκηπο γιατι ακουσα ειναι ακριβος?? ο Ανδρεαδης παντως ειναι 270? συν 60? το λεοφοριακι συν 80? το φαγητο αλλα απο κειτερινγκ. εγω θα προτιμησω να μεγειρευω μονη μου παρα να τρωει απο κειτερινγκ. παλια ειχα δουλεψει σε εταιρα contract catering και ξερω πως δουλευουνε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα πηγε ο γιος μου πρωτη μερα στον καινουριο παιδικο....εχω να πω τα καλυτερα...

Ο χωρος εκπληκτικος, πεντακαθαρος, προσεγμενος, γεματος χρωματα...4 στρεμματα αυλη για παιχνιδι!!!

Η διευθυντρια φιλικοτατη, ενιωσα οτι ηταν τουλαχιστον συγγενης μου!

Η δασκαλα χαμογελαστη, μεχρι να μιλησω λιγο με τη διευθυντρια ειχε ηδη καταλαβει το χαρακτηρα του παιδιου μου και του φεροταν αναλογα οταν τους εβγαλε στη αυλη....

Οι μητερες επαιρναν τηλεφωνο και φαινοταν οταν μιλουσαν σαν σε δικο τους ανθρωπο

Τα παιδακια ολα χαρουμενα, τα προσεχαν, το καθε ενα χωριστα χωρις να τα κανουν μπουλουκια... λειτουργουν λιγες μερες (για φετος) και ολα ειναι ηδη ρολοι.

Ειμαι σιγουρη οτι το παιδι μου θα περασει τελεια και δηλωνω ανεπιφυλακτα οτι ειναι τελειος παιδικος σταθμος.....εδω θα ειμαι και στη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

πηγα και πηρα τον μικρο μου....δεν ηθελε να φυγει! "ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΑ ΟΥΤΕ 5 ΩΡΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ????" στο τελος φιλησε μια μια τις δασκαλες του και ειπε

"ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟ"

βουρκωσαν οι κοπελες.....σε ολη τη διαδρομη μου ελεγε "ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΚΑΛΕΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ, ΠΕΡΑΣΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ, ΕΠΑΙΞΑ, ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ, ΑΥΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ"

προσαρμογη τελος, απο αυριο καθομαστε κανονικα....

δοξα να χει ο Κυριος τι τραβηξε το παιδι μου περυσι

 

επισης κανουν αγγλικα, μουσικη, και ειδα και το βιβλιο του προνηπιου, καταπληκτικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ μπραβο πολυ χαιρομαι για το μικρουλι σου που του αρεσε πολυ καιπροσαρμοστηκε γρηγορα. εγω την δικια μου δεν την εγραψα ακομη, μετα απο κανα μηνα πιθανοτατα.

 

σε ποιον παιδικο πηγες??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εχω μια μικρούλα 3 ετών και ήρθε η ώρα να γραφτούμε παιδικό σταθμό. Προσανατολίζομαι στην παιδική μελωδία. Ξέρει κανείς να μου προτείνει κάποιον σταθμό στην ανατολική Θεσ/νικη; Εχω ψιλοπελαγώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
αχ μπραβο πολυ χαιρομαι για το μικρουλι σου που του αρεσε πολυ καιπροσαρμοστηκε γρηγορα. εγω την δικια μου δεν την εγραψα ακομη, μετα απο κανα μηνα πιθανοτατα.

 

σε ποιον παιδικο πηγες??

 

στο μικρο καραβι πηγα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...