Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανησυχο παιδι? Ο Bob Marley κανει θαυματα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


καλα θα σας πω απο πειρα...η μεγαλη μου μεχρι εξι μηνων που ειχε διαφορες ανησυχιες λογω αλλεργιας και δε κοιμοτανε πανω στο μπαμπα αγκαλια και χορευανε μπομπ και ρεγκε γενικοτερα μονο κοιμοτανε...οποτε ναι κανει θαυματα!!!

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε μπορώ να δω από δω το video. Ο Marley ήταν γνωστός για τη αδιάκοπη χρήση marijuana (που ως γνωστό σε... χαλαρώνει). Γιαυτό είναι το video?

 

 

o Bob Marley ηταν κατ αρχην γνωστος ως ο σπουδαιοτερος τραγουδιστης ρεγκε μουσικης που πουλησε τα περισσοτερα αντιτυπα δισκων στην ιστορια αυτου του ειδους.

Για τη επιδραση της ρεγκε στα "νευρα" του πιτσιρικα ειναι το video.

 

Ολα τα υπολοιπα ηταν σταση της ζωης του.Μην τα ισοπεδωνουμε ολα

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

o Bob Marley ηταν κατ αρχην γνωστος ως ο σπουδαιοτερος τραγουδιστης ρεγκε μουσικης που πουλησε τα περισσοτερα αντιτυπα δισκων στην ιστορια αυτου του ειδους.

Για τη επιδραση της ρεγκε στα "νευρα" του πιτσιρικα ειναι το video.

 

Ολα τα υπολοιπα ηταν σταση της ζωης του.Μην τα ισοπεδωνουμε ολα

 

Ηταν εξίσου γνωστός και για τα δύο. Δεν ισοπεδώνω τίποτα αλλά έτσι είναι.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να δω από δω το video. Ο Marley ήταν γνωστός για τη αδιάκοπη χρήση marijuana (που ως γνωστό σε... χαλαρώνει). Γιαυτό είναι το video?

 

Πριν σε παρεξηγήσω να ρωτήσω:

 

Τον μέμφεσαι ή είναι η ιδέα μου; :rolleyes:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι πίστευα κι εγώ και κόντεψα να κακιώσω :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια εχω παθει το εξης.εχει λιγους μηνες που ο μεγαλος μου με τον οποιο εχω ασχοληθη φυσικα πολυ περισσοτερο απο τα υπολοιπα παιδια μου ερχετε και μου λεει μελωδιες που του κολανε στο μυαλο και ψαχνει να βρει τα τραγουδια πχ τελευταια μου τραγουδισε το focous hocous pocous

εγω η κυρια του εβαζα καθημερινα με τα ακουστικα απο τα γουκμαν(τοτε αυτα υπηρχαν)μουσικη ροκ,μπλουζ,και το παιδι τωρα στα 17του εχει αναμνησεις.......εαν καποιο ινστιτουτο ενδιαφερετε το χω!!!!!!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

εμας ησυχαζε με χατζηγιαννη και "αγγιγμα ψυχης''..μετα με hard rock hallelujah..μετα πηγαμε σε hip hop και eminem "love the way u lie" και τωρα με την λιμνη των κυκνων..

γενικα πιστευω πως η μουσικη χαλαρωνει τα παιδια οπως κι εμας αλλωστε..απλα σε καθε παιδι αρεσει αλλη μουσικη..

 

 

Link to comment
Share on other sites

o eminem είναι rap. Το επισημαίνω γιατί έχουμε πήξει σε κάτι ελληνάκια που αυτοαποκαλούνται hip hop καλλιτέχνες και δε μπορούν να μπουν στο ίδιο καζάνι :P

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

o eminem είναι rap. Το επισημαίνω γιατί έχουμε πήξει σε κάτι ελληνάκια που αυτοαποκαλούνται hip hop καλλιτέχνες και δε μπορούν να μπουν στο ίδιο καζάνι :P

μην χαλιεσε για ανθρωπους που ναι μεν κανουν αυτο που αγαπουν αλλα στην τελικη βγαζουν λεφτα απο αυτο(ολοι θα παρεκληνουν καποια στιγμη)εαν θελεις να υπερασπιστεις καποιον αυτος να ναι ο ασημος ή ο ξυλουρης,αυτοι τραγουδουσαν με την ψυχη τους για την ψυχη τους.τα ελληνακια και τα χαζουλακια ασε να μην σε ακουμπαν εσενα κι εμενα,τωρα αν καποια στιγμη δεις το παιδι σου να παρεκληνει μην πανικοβληθεις οι βασεις ειναι βασεις το ξερω καλα.;)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

o eminem είναι rap. Το επισημαίνω γιατί έχουμε πήξει σε κάτι ελληνάκια που αυτοαποκαλούνται hip hop καλλιτέχνες και δε μπορούν να μπουν στο ίδιο καζάνι :P

ο eminem ειναι rapper και πολλα αλλα, αλλα το συγκεκριμενο τραγουδι ειναι hip hop..κι εννοειται πως οι Ελληνες hip hop καλλιτεχνες δεν μπορουν με τιποτα να μπουν στο ιδιο καζανι με τον eminem..μην ακουω τετοια..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...