Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΡΑΓΕ ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ;


Recommended Posts

ΚΑΘΑ ΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ.........

ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ;

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 35+2 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 2450ΓΡ

ΣΤΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠ ΟΤΟ ΙΑΣΩ 2250ΓΡ

10 ΗΜΕΡΩΝ ΖΥΓΙΖΕ 2350ΓΡ

17 ΗΜΕΡΩΝ ΖΥΓΙΖΕ 2700ΓΡ

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 25ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΖΥΓΙΣΕΙ!

ΑΡΑΓΕ ΤΡΩΕΙ ΑΡΚΕΤΑ;

ΕΣΑΣ ΠΟΣΟ ΒΑΡΟΣ ΠΗΡΑΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Δεν μπορεί να πιάσει τις θηλές μου - είναι επίπεδες - οπότε του το δίνω με το μπουκάλι αφού το βγάζω με το θήλαστρο. Κάποιες φορές θέλει και συμπλήρωμα - δηλαδή γύρω στα 20ml. Τρώει γύρω στα 130-140ml σε κάθε γευμα της και κάνει 6-7 γευματα την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να πιάσει τις θηλές μου - είναι επίπεδες - οπότε του το δίνω με το μπουκάλι αφού το βγάζω με το θήλαστρο. Κάποιες φορές θέλει και συμπλήρωμα - δηλαδή γύρω στα 20ml. Τρώει γύρω στα 130-140ml σε κάθε γευμα της και κάνει 6-7 γευματα την ημέρα.

 

Συμπλήρωμα από ξένο γάλα εννοείς; Αν δε του το δώσεις, κλαίει; Γιατί το βάρος του είναι τόσο καλό που δε νομίζω πως θα κάνει τη διαφορά αν δεν πάρει το συμπλήρωμα - 20ml είναι λίγο - και μιας και αυτό γίνεται "μερικές φορές"!

 

Πόσο συχνά αντλείς; :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nοσοκομειακό είναι. Γιατί αν ήταν χειροκίνητο τι σημασία έχει; Μια φίλη μου χρησιμοποιεί το χειροκίνητο και βγάζει την ίδια ποσότητα περίπου. Ο μπέμπης της είναι 4 ημέρες μεγαλύτερος από εμας.

Ηρθε ο παιδίατρος το μεσημέρι για να την ξαναδει!!!

Ημαστε 26 ημερών και φτάσαμε 3300γρ. Πήρε και 3 πόντους ύψος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν ήταν χειροκίνητο τι σημασία έχει; Μια φίλη μου χρησιμοποιεί το χειροκίνητο και βγάζει την ίδια ποσότητα περίπου. Ο μπέμπης της είναι 4 ημέρες μεγαλύτερος από εμας.

 

εχει σημασια!!!!

τα μικρα θηλαστρα μειωνουν την παραγωγη,εκτος κι αν κανει μονο περιστασιακη χρηση δηλ.1 φορα τη μερα!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Nοσοκομειακό είναι. Γιατί αν ήταν χειροκίνητο τι σημασία έχει; Μια φίλη μου χρησιμοποιεί το χειροκίνητο και βγάζει την ίδια ποσότητα περίπου.

Η διαφορά του νοσοκομειακού από το χειροκίνητο είναι ίδια με τη διαφορά ενός porche cayenne με ένα πατίνι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xι χι χι χι!!!! :D:D:D

Αγλαία, πολύ καλό! Η αλήθεια είναι οτι δεν το ήξερα, μιας και μου λέει οτι βγάζει ακόμα αρκετή ποσότητα γάλατος.

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα;;;

Είναι δυνατόν ο ένας μαστός να είναι πιο παραγωγικός από τον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κατα καιρους στις διαφορες ζυγησεις της μπεμπας μου εχετε πει πως μεγαλωνει για δυο..την παρασκευη θα παμε στη γιατρο κ ως συνηθως εχω το αγχος μη τυχον κ μου πει να της δωσω συμπληρωμα ...με ενα πολυ προχειρο ζυγησμα σημερα...εχουμε τα εξης...

3/2 3180

5/2 3150

25/2 3880

21/3 5100

8/4 5770

7/5 6100 (πολυ προχειρο ζυγησμα)

 

παρατηρω πως δεν εχει παρει 25-30γρ τη μερα τον τελευταιο μηνα.αν μου πει να παρω συμπληρωμα θα εχει δικιο?

Ισως αγχονομαι αδικα...θα τη ζυγησουμε Παρασκευη..

Link to comment
Share on other sites

 

παρατηρω πως δεν εχει παρει 25-30γρ τη μερα τον τελευταιο μηνα.αν μου πει να παρω συμπληρωμα θα εχει δικιο?

Ισως αγχονομαι αδικα...θα τη ζυγησουμε Παρασκευη..

 

το συνολικό μέσο όρο θα βλέπεις, όχι τον τελευταίο μήνα μόνο του....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...