Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα την πνιξω!!!!!!!!


christiana000

Recommended Posts

Εγω την εχω σουζα την πεθερα μου δε τολμαει να μου πει τιποτα:twisted::twisted: ειναι κουτοπονηρη και αυτο ειναι που με νευριαζει περισσοτερο σε εναν ανθρωπο.η κουτοπονηρια!αλλα επειδη ξερει τη γλωσσοκοπανα ειμαι ...λεει ΝΑΙ σε ολα...παλια εκανε κατι κουτοπονηριες αλλα τωρα σουζααααα:twisted::twisted::twisted: ειναι κ ελλαδα βεβαια δε ξερω αν την ειχα εδω τι θα εκανα:twisted: αλλα στο τηλ μου μιλαει λες κ ειμαι ο προεδρος της δημοκρατιας:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ με την πεθερά είμαστε πολύ μακριά και δεν έχουμε επαφές..

Αυτό που θέλω να σας πω όμως είναι πως το σημαντικό είναι να έχετε τους άντρες σας στο πλευρό σας διαφορετικά δεν μπορείτε να κάνετε και πολλά γιατί η πολυαγαπημένη πεθερά θα κάνει συμμαχία με τον κανακάρη της και ποιος σε σώζει!!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι σχετικο ξερεις

 

Πολλλλλλλλλλύυυυυυυυυυ σχετικό!

 

Η πεθερά μου περηφανεύεται πως ο γιος της (αυτός που παντρεύτηκα) ήταν παιδί που... ξεχνούσες ότι το έχεις στο σπίτι... ξέρετε γιατί; Γιατί δεν ασχολιόνταν μαζί του :lol: εξ ου και βγήκε σχεδόν αντικοινωνικός! Από τότε που με γνώρισε έστρωσε, το κατάλαβε και τώρα στην κόρη του μιλάει συνέχεια, ασχολείται και χαίρεται με την κοινωνικότητά της. Επίσης την λέει στη μάνα του που παρατάει το μωρό για να πάει για τσιγάρο κάθε τέταρτο :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Πολλλλλλλλλλύυυυυυυυυυ σχετικό!

 

γεια σου αερικο μου!!!!!!!!!!

εμενα τον αντρα μου τον εδερνε ασχημα ο μπαμπας του, σε σημειο να κυκλοφορει μελανιασμενος στο σωμα........γιατι ο αδερφος του ηταν καλυτερος μαθητης!!!

και τωρα σε ολα ειναι εκεινος ανωτερος (κι ας εκανε μια τρυπα στο νερο)

 

 

και τον αδερφο του ακομα τον αφησε η πεθερα με μια λεκανη καυτο νερο και κατακαηκε 2 χρονω ητανε β βαθμου εγκαυματα το μωρο- αυτη πηγε να φερει κρυο νερο !!!!!!!!!!!

 

και τωρα εχουμε τον καλυτερο μπαμπα της γης με ολα αυτα που περασε!!!!!!!!

αλλα ξερετε τι λεω??? και το εχουν παραδεχτει δηλαδη!!!!!!!!

ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΙΛΕΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΑΙΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!

και μια μερα ειπανε "εμεις τι ημασταν 20 χρονω, δεν ξεραμε, τωρα ομως ξερουμε!!!"

και λεω "συγνωμη, τον αντρα μου τον χτυπουσατε ως τα 12, αρα ησασταν 32 (οσο ειμαι εγω τωρα) δεν ησασταν 20!!!!!!!!!!!! και τι επρεπε να γινετε 60 για να μαθετε πως δε φερονται ετσι στα παιδακια?????" Η ΤΡΕΛΛΗ ΜΟΥΓΚΑ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω Στελλίτσα τι ζόρια τραβάς κοριτσάκι μου...με τον δικό σου τον γιατρό τι έγινε τελικά? Εύχομαι όλα καλά!

 

εγω μυοσιτιδα παλι κοριτσια.... ξεκινησα χτες κορτιζονη ποιος ξερει για ποσους μηνες, χαιρομαι ομως γιατι αυτος ειναι ο μονος τροπος να ξαναπερπατησω...

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια ,διαβάζω αυτά που γράφετε και χαμογελώ…

Όλες οι πεθερουλες καλές είναι , θα έρθουμε και εμείς στη θέση τους και τα ιδία θα κάνουμε [ και μη πείτε εγώ όχι ] ότι κάνουν το κάνουν με αγάπη και λαχτάρα για αυτό το θαυματάκι

Αν τα ίδια τα έκανε η μάνα σας δε θα αντιδρούσατε έτσι . θα λέγατε άσε ρε μαμά ξέρω εγώ ! το ίδιο να πείτε και στη πεθερά ,να της μιλάτε όπως μιλάτε και στη μαμά σας

Όλα είναι τόσο απλά ….

Αλώστε για να πήρατε το γιο της πάει να πει ότι το μεγάλωσε σωστά!!

 

Αχ καλό μου...την ιδια αποψη ειχα κι εχω μεχρι πριν λιγο καιρο και εφτυνα και ελεγα τι τυχερη ειμαι και τι καλη πεθερα εχω.

Μεχρι που εμεινα εγκυος και παντρευτηκα και ξαφνικα ειδα απεναντι μου εναν αλλον ανθρωπο να ιδιωτικοποιειται το παιδι μου και να γατζωνεται με νυχια και με δοντια πανω στον αντρα μου.

 

Αλλα εχω πει...ροδα ειναι και γυριζει.Τοσο που με εχει στενοχωρησει και τοσο κλαμα που εχω ριξει στην εγκυμοσυνη μου εξαιτιας της καποια στιγμη θα μου τα πληρωσει.

 

Πολυ καλα τα λεει η Δημητρα...σουζα θελουν...για να καταλαβαινουν οτι κουμαντο στο γαμο μας και στην οικογενεια μας δε κανουν αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Πολλλλλλλλλλύυυυυυυυυυ σχετικό!

 

γεια σου αερικο μου!!!!!!!!!!

εμενα τον αντρα μου τον εδερνε ασχημα ο μπαμπας του, σε σημειο να κυκλοφορει μελανιασμενος στο σωμα........γιατι ο αδερφος του ηταν καλυτερος μαθητης!!!

και τωρα σε ολα ειναι εκεινος ανωτερος (κι ας εκανε μια τρυπα στο νερο)

 

 

και τον αδερφο του ακομα τον αφησε η πεθερα με μια λεκανη καυτο νερο και κατακαηκε 2 χρονω ητανε β βαθμου εγκαυματα το μωρο- αυτη πηγε να φερει κρυο νερο !!!!!!!!!!!

 

και τωρα εχουμε τον καλυτερο μπαμπα της γης με ολα αυτα που περασε!!!!!!!!

αλλα ξερετε τι λεω??? και το εχουν παραδεχτει δηλαδη!!!!!!!!

ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΙΛΕΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΑΙΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!

και μια μερα ειπανε "εμεις τι ημασταν 20 χρονω, δεν ξεραμε, τωρα ομως ξερουμε!!!"

και λεω "συγνωμη, τον αντρα μου τον χτυπουσατε ως τα 12, αρα ησασταν 32 (οσο ειμαι εγω τωρα) δεν ησασταν 20!!!!!!!!!!!! και τι επρεπε να γινετε 60 για να μαθετε πως δε φερονται ετσι στα παιδακια?????" Η ΤΡΕΛΛΗ ΜΟΥΓΚΑ!!!!!!!!!!

 

 

Καλά δεν θα σχολιάσω όπως ακριβώς θέλω (δεν μου επιτρέπουν οι κανόνες του φόρουμ) αλλά βαρέθηκα να βλέπω γέρους που δεν μπορούν να ασκήσουν σωματική εξουσία στα παιδιά τους επειδή ακριβώς γεράσανε, να μου το παίζουν άγιοι και σωστοί άνθρωποι, με τις καλές τους τις "δήθεν" απόψεις , επειδή κοντεύουν στο θάνατο.

:evil::evil::evil::evil:

 

Ναι πιστεύω στη συγχώρεση, στην αληθινή συγχώρεση όμως και όχι στην υποκρισία. Και την συγχώρεση την δίνω σε κάποιον που δε θα μου πει "ε, να είμουν νέος και δεν ήξερα" αλλά όταν παραδέχετε τα λάθη του και τσαλακώνετε. Για μενα αυτο συμαίνει πραγματική μετάνοια και γιάυτό συγχωράω.

 

Χριστιάννα, μην αφήνεις να κοιμάται μαζί της με το παιδί.

Το παιδί έχει μάνα και επειδή δεν το βλέπει και μένει μακρυα, δεν σημαίνει πως πρέπει να περνάνε της γιαγιάς τα θέλω. Ας το παίζει όλη τη μερα που θα έρχετε. (πίστεψε με, το ξέρω πως το κάνεις για να μην παρεξηγηθείς, αλλά να με θυμηθείς, ΘΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, αφού ήδη τα έχεις πάρει κίολας μαζί της.)Γιάυτο κόψε τον αερα όσο είναι νωρίς.

 

Στο μιλάω εκ πείρας (εγω έκανα αντοχή 1.5 χρόνο) μέχρι που πλακωθήκαμε (μεταφορικά) και πήρα τα δικαιώματα μου ως μάνα πίσω. Γιατί χάνετε η μπάλα, ο ρόλος της γιαγιας γίνεται ρόλος μάνας όταν αφήνεις τόσο χαλαρα τις καταστάσεις.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

δε θα αφηνα ουτε τη μανα μου και κυριως ουτε την πεθερα μου να κοιμαται διπλα στο μωρο!κ λεω κυριως οχι την πεθερα μου γιατι κανει μπανιο 2 φορες το χρονο!οκ για να μην ειμαι υπερβολικη ...κανει μπανιο μονο καθε σαββατο!και φοραει μεχρι το αλλο σαββατο τα ιδια ρουχα!οι λεκεδες φουλ επανω και δε τα αλλαζει!επισης εχει και αξηριστες μασχαλες μπλιαχχχ μποχα:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια ,διαβάζω αυτά που γράφετε και χαμογελώ…

Όλες οι πεθερουλες καλές είναι , θα έρθουμε και εμείς στη θέση τους και τα ιδία θα κάνουμε [ και μη πείτε εγώ όχι ] ότι κάνουν το κάνουν με αγάπη και λαχτάρα για αυτό το θαυματάκι

Αν τα ίδια τα έκανε η μάνα σας δε θα αντιδρούσατε έτσι . θα λέγατε άσε ρε μαμά ξέρω εγώ ! το ίδιο να πείτε και στη πεθερά ,να της μιλάτε όπως μιλάτε και στη μαμά σας

Όλα είναι τόσο απλά ….

Αλώστε για να πήρατε το γιο της πάει να πει ότι το μεγάλωσε σωστά!!

τετοια αγαπη κ λαχταρα να μου λειπουν! χθες ειχα ρεπο κ της τον κατεβαζω να τον κρατησει 1 ωρα ακριβως για να κανω πρεσα.

ηταν κ αλλα 2 εγγονια εκει που ετρωγαν σοκολατες, κ πατατακια. ο δικος μου ο λιχουδης μαμ μαμ.(το μωρο εχει 2 μερες διαροια κ του κανουμε ειδικη διατροφη κατι που το ξερει φυσικα:?) λεει μπροστα μου Μαρια δωσε κ στον μπεμπη σοκολατα:shock:ζηλευει! λεω εγω οχι μαρακι μου γιατι ποναει η κοιλιτσα του κ δεν κανει. εκτος οτι της εχω πει απειρες φορες να μην του δινει γλυκα. αποτελεσμα οταν παω να τον παρω ηταν πασαλειμενος με σοκολατες κ μπισκοτα.:?:shock: τελικο αποτελεσμα εκει που ειχαν σφιξει λιγο τα κακακια του ξανα ζουμι 2-3 φορες ως το βραδυ:evil::evil::evil: κ της τα λεω η ρουφιανα αλλα μπενακης βγενακης!!!!!!!!!!!!!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

καλα ολο του κεφαλιου της.εχει 500 ζακετες η μικρη μου και καμια 10ρια φορμες και πηγε και της πηρε κατι χαζες απο τη λαικη σημερα!!δηλαδη να με συγχιζει καθε μερα.πως να πεισω τον αντρα μου να την στειλουμε παιδικο???

Link to comment
Share on other sites

καλα ολο του κεφαλιου της.εχει 500 ζακετες η μικρη μου και καμια 10ρια φορμες και πηγε και της πηρε κατι χαζες απο τη λαικη σημερα!!δηλαδη να με συγχιζει καθε μερα.πως να πεισω τον αντρα μου να την στειλουμε παιδικο???

 

ΑΧ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ...........

Link to comment
Share on other sites

καλα ολο του κεφαλιου της.εχει 500 ζακετες η μικρη μου και καμια 10ρια φορμες και πηγε και της πηρε κατι χαζες απο τη λαικη σημερα!!δηλαδη να με συγχιζει καθε μερα.πως να πεισω τον αντρα μου να την στειλουμε παιδικο???

 

Τι ηλικία έχει η μικρή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω πω τι διαβάζουν τα ματάκια μου!

Όμως πρέπει να είμαστε σαν την παροιμία " Η αλεπού 100 χρόνων και το αλεπουδάκι 110!"

Ότι σας στέλνουν και δεν σας αρέσει(ρούχα λαϊκής, παιχνίδια αμφιβόλου προέλευσης και ποιότητας) καταχωνιάστετα στο πιο βαθύ ντουλάπι και μόλις περάσει λίγος καιρός πετάξτε ή ακόμα καλύτερα χαρίστετα μην πάνε και χαμένα σε κάποιον που μπορεί να τα έχει ανάγκη. Βέβαια αν ποτέ σας ρωτήσουν τι έγινε εκείνη η ζακετούλα που πήρα προχθές στην εγγονα μου απαντήστε την φόρεσε η σκατούλα την λέρωσε και είναι για πλυσιμο!

Τι θα κάνει θα ψάξει τα άπλυτα? ΕΛΕΟΣ!

Όσο για παιδικό stafroditi2353 κι εγώ είμαι της αντίθετης άποψης είναι πολύ μικρή η κορούλα σου. Καλύτερα να κάνεις υπομονή και να ανεχτείς όσα ανεχτείς για το καλό του παιδιού, βέβαια εσύ ξέρεις τι περνάς μόνο

Link to comment
Share on other sites

my billy

εγώ θα της έβαζα καθαρτικό στον καφέ να μάθει να δίνει σε άρρωστο παιδί σοκολάτα και να υποφέρει το άμοιρο από τις διάρροιες. Να δει κι εκείνει τι ωραίο είναι να τρέχεις...

000203F4.gif

Μπορεί να της έκανε και καλό να καθαρίσει το αντεράκι, κάτι ξέραν και οι παλιότεροι που σε κάθε νόσο κάναν κλύσμα!

 

 

 

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε κανά δυο μήνες και αν είναι της στέλνεις 10-11 μηνών παιδικό. Εμένα πήγε 9 μηνών αναγκαστικά γιατί έπρεπε να γυρίσω στη δουλειά... αλλά αν την πήγαινα λίιιιγο αργότερα θα ήταν ευκολότερη η προσαρμογή... συνεννοείσαι καλύτερα με το ίδιο το παιδί.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, οταν ξερει οτι στο παρελθον εβγαλε κατι σαν αλλεργια στο σωματακι της και εχει και ενα σωρο καλα ρουχα και ποιοτικα και της το ειπα και αυτη παει και παιρνει χαζα, εγω φταιω???επισης το πιο εκνευριστικο ειναι που τελευταια μου λεει ολο για την ταδε που δινει πχ. αρνι στον γιο της, εσυ δεν θα τησ βαλεισ???οκ, δεν λεω εχει και τα καλα της (που και που)αλλα δεν αντεχω κοριτσια αυτο το πραμα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...