Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sos οπισθια πηγη


Recommended Posts

γεια σας

ειμαι ενα νεο μελος και βρισκω πολυ ενδιαφεροντα ολα τα θεματα σας.θελω μια βοηθεια .εχω ενα αγορακι 3,5 μηνων και τα κεφαλακι του ειναι ακομη μαλακο στο πισω μερος και η υιατρος μας ειπε οτι αν δεν αλλαξει αυτο θα κανουμε ακτινογραφια.εχει κανεις αναλογη εμπειρια ?

το καλυτερο δωρο του θεου τα 3 αγορια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απ' ότι ξέρω η οπίσθια πληγή δεν κλείνει πριν τον 6ο μήνα. Το είχα συζητήσει με το γιατρό στον 6 και τότε το έλεγξε και είπε ότι είναι εντάξει, αλλά όχι νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Του δικού μας μωρού το κεφαλάκι επίσης είναι μαλακό στο πίσω μέρος.

Ο παιδίατρος μας είπε μετά τον 6ο κλείνει η οπίσθια πηγή . Ο δικός σας γιατρός γιατί το είπε αυτό? Είναι κάτι που έπρεπε να γνωρίζουμε????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η παιδιατρος μας ,ειπε οτι ισως ειναι οστικο ελλειμα και οτι αν δεν κλεισει θα κανουμε ακτινογραφια ναδουμε μηπως υπαρχει ελλειψη

ασβεστιου.αν και ειναι καλυτερα απο τον προηγουμενο μηνα.σε ποιο σημειο ειναι μαλακο το κεφαλακι του μωρου σας?

το καλυτερο δωρο του θεου τα 3 αγορια μου

Link to comment
Share on other sites

βρε Λένα μου δεν ξέρω βέβαια αν είναι περισσότερο του "φυσιολογικού" μαλακό το κεφαλάκι του παιδιού σου αλλά εμένα είναι 5,5 μηνών και φυσικά ακόμα δεν έχει κλείσει τελείως η πηγή....

 

επειδή το θέμα ακτινογραφία δεν είναι και τόσο απλό... δεν κάνεις δλδ σε ένα μωρό ελαφρά την καρδία ακτινογραφία.... θα σου έλεγα να πάρεις κι άλλη άποψη πριν προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο

 

λάβε επίσης υπόψη σου ότι κάποια μωράκια επειδή είναι συνεχώς ανάσκελα κλείνει πιο αργά η πηγή αυτή...

το μωρό σου το βάζεις καθόλου στο πλευρό ή το έχεις συνεχώς μόνο ανάσκελα?

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι η γιατρος μας ειναι πολυ σχολαστικη αλλα θα εξαντλησουμε ολα τα περιθωρια και φυσικα θα παρω κι αλλη γνωμη αν ειναι να καταληξουμε στην ακτινογραφια

το καλυτερο δωρο του θεου τα 3 αγορια μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...