Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκυμοσύνη & δυσκοιλιότητα


Recommended Posts

Κορίτσια συγνώμη που θύγω ενα τόσο λεπτό θέμα αλλά θα ήθελα τις απόψεις σας, αν εχεις παρατηρήσει οτι αντιμετωπίζεις δυσκοιλιότητα θα πρέπει να προσέχεις στην εγκυμοσύνη? εγω είμαι ακόμα στην αρχή των διαδικασιών για εξωσ και θα ήθελα να ξέρω άν πρέπει να αναφέρω κατι στον γιαρό μου για να μου δώσει κανένα φάρμακο!!! δεν θα ήθελα να βρεθώ στην δυσάρεστη θέση να χάσω τα έμβρυα που θα μου εμφυτεύσουν απο τέτοιο λόγο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα ΛΥΔΙΑ μου.Θα ηθελα να σου ευχηθω καλη επιτυχια αρχικα με την εξωσωματικη.Δεν πρεπει να αγχωνεσε για την δυσκοιλιοτητα απο τωρα γιατι ειναι αβεβαιο αν θα εχεις προβλημα.Η γνωμη μου ειναι οτι και να σου εμφανιστει αρχικα καλυτερα να δοκιμασεις φυσικες μεθοδους με πολλες φυτικες ινες και νερακι.Προτιμησε τα δαμασκηνα και τα συκα που βοηθανε πολλες κοπελες.Η κολλητη μου που ειναι εγκυος τωρα και εχει προβλημα και δεν την εχει βοηθησει τιποτα,ο γιατρος της,της εδωσε φυλλα αλεξανδρειας που ειναι βοτανο,το κανεις τσαι και εχει σημειωσει βελτιωση.Μην αγχωνεσε και μην σκεφτεσαι οτι θα βλαψεις τα εμβρυακια σου με αυτο...Ειναι αδυνατο να σε οδηγησει σε αποβολη η δυσκοιλιοτητα.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ lenaki87, μαλλόν πρέπει να χαλαρώσω γιατί με το άγχος δεν βγαίνει τίποτα.. σκεφτομαι όλα τα ενδεχόμενα ακόμα κι αν είναι αβέβαιο όπως είπες κι εσύ αν θα μου εμφανιστεί πρόβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να σε αγχωνει τιποτα καλη μου,ποσο μαλλον τετοια πραγματα!!!!!Οταν εχεις θετικα αποτελεσματα αρχισε να αγχωνεσε για τα πραγματα που θα χρειαστουν τα διδυμακια σου οπως ρουχα,κουνιες,παιχνιδια,καθως επεισης και με τι προγραμμα θα τα ταιζεις και τα κανεις μπανιο!!!:lol::lol::lol:ολα καλα θα πανε.......ασ'τα αυτα!!!!Και την δυσκοιλιοτητα θα ξεχασεις και ολα!!!!:D

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

απο το στόμα σου και στου θεού τ' αυτί!!! κατα περιόδους μου έχει γίνει μπελάς η δυσκοιλιότητα αλλά ελπίζω πως δεν θα εμφανιστεί εντονα όταν θα έρθει η ώρα μου για εμβρυομεταφορά...ή όταν ( άν βάλει ο θεός το χέρι του και πάνε όλα καλά) έχω θετικά αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...