Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΟΔΟΣ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΦΑΓΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΖΩΙΤΣΑ


Recommended Posts

Λοιπόν την παρασκευή 29/10 έχω γενέθλια...

 

πήρα άδεια από τη δουλειά, το ίδιο και ο άντρας μου...

 

την μικρή θα την πάμε στο σταθμό για να αλητέψουμε λιγάκι όπως όταν είμασταν ελεύθεροι....

 

α' στάση το νέο μουσείο της Ακρόπολης που δεν έχουμε αξιωθεί (και παίζουμε κυνηγητό με την μικρή) να πάμε...

 

β' στάση για φαγητό κάπου όμορφα, όχι κυριλέ και ξενέρωτα, αλλά ούτε και ταβερνεία σε τέτοια πηγαίνουμε παρέα με την μικρή...

 

καμμιά πρόταση??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν την παρασκευή 29/10 έχω γενέθλια...

 

 

β' στάση για φαγητό κάπου όμορφα, όχι κυριλέ και ξενέρωτα, αλλά ούτε και ταβερνεία σε τέτοια πηγαίνουμε παρέα με την μικρή...

 

καμμιά πρόταση??

οταν λες οχι κυριλε εννοεις οχι πολυ κυριλε??

Link to comment
Share on other sites

καλά να περάσετε...

εγώ ακόμα δεν τα έχω καταφέρει χωρίς το παιδί να πάω κάπου με τον άντρα μου!!

20 μήνες τώρα!!

και γιατί να μην καθήσεις για φαγητό στο μουσείο?

με θέα την ακρόπολη,η καφετέρια είναι πολύ ωραία,έχει φθηνό καφέ, και ελληνικά γλυκάκια,έχω φάει εκεί άπαικτο χαλβά σιμιγδαλένιο.

και το φαγητό τους είναι πολύ καλό...είδα μερικά πιάτα στα διπλανά τραπέζια, κάποιοι τουρίστες έτρωγαν.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλά να περάσετε...

εγώ ακόμα δεν τα έχω καταφέρει χωρίς το παιδί να πάω κάπου με τον άντρα μου!!

20 μήνες τώρα!!

και γιατί να μην καθήσεις για φαγητό στο μουσείο?

με θέα την ακρόπολη,η καφετέρια είναι πολύ ωραία,έχει φθηνό καφέ, και ελληνικά γλυκάκια,έχω φάει εκεί άπαικτο χαλβά σιμιγδαλένιο.

και το φαγητό τους είναι πολύ καλό...είδα μερικά πιάτα στα διπλανά τραπέζια, κάποιοι τουρίστες έτρωγαν.

 

κοίτα θα κάτσουμε σίγουρα για καφέ!

 

αλλά αφού έχουμε χρόνο μέχρι τις 5 που παίρνουμε την μικρή, να μην το εκμεταλλευτούμε και πάμε και κάπου αλλού??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια που θα ειστε κεντρο πολυ ωραιο μαγαζι ειναι η κουζινα η οποιοα βρισκεται ανδριανου 9 στο θησειο http://www.kuzina.gr/ μπεσ αν θες να δεις εμενα ειναι απο τα αγαπημενα μου μερη θα σκεφτω και αλλα και θα σου πω..

 

να ζητησω και εγω μια χαρη:oops:

Link to comment
Share on other sites

και ο αντρουλης μου αυριο γιορταζει και ανοιξα θεμα στο γονεις και μου το μετεφεραν στο δωρα γενεθλιων.Μπειτε να δωσετε καμια ιδεα:oops:

Το μαγαζι πως σου φανηκε το ειδεσ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και ο αντρουλης μου αυριο γιορταζει και ανοιξα θεμα στο γονεις και μου το μετεφεραν στο δωρα γενεθλιων.Μπειτε να δωσετε καμια ιδεα:oops:

Το μαγαζι πως σου φανηκε το ειδεσ?

 

το ξέρω και είναι από τις πρώτες μου επιλογές!!

 

θα ήθελα και καμμιά άλλη ιδέα όμως, καμμιά μεζεδοκατάσταση...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Το στέκι της Νάγιας στην Καλλιθέα το ξέρεις? Σερβίρει γκουρμέ μεζέδες και φαγητά Ικαρίας, υλικά Ικαρίας, κρασί από Ικαρία. Είναι πολύ μικρό και χρειάζεται κράτηση. Πήγαμε με το νονό της Εριέττας πριν καμμιά 20αριά μέρες που ανεβήκαμε (και μεις χωρίς την Εριέττα), δεν είναι κυριλλέ αλλά και καμμία σχέση με ταβερνείο. Μου άρεσε πολύ το φαγητό.

 

Έπειτα μου αρέσει γενικώς το Πρυτανείο (κλασσική επιλογή για μένα και τον άντρα μου για μεσημεριανό φαγητό όταν ανεβαίνουμε Αθήνα) αλλά δεν ξέρω αν το θεωρείς κυριλλέ. Γενικώς στη Μηλιώνη βρίσκεις ωραία εστιατοριάκια για μεσημέρι. Αυτό όμως που πρότεινε η κοπέλα πιο πάνω "Κουζίνα" εμένα μου άρεσε και θα το έχω στα υπόψη όταν ανέβουμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το στέκι της Νάγιας στην Καλλιθέα το ξέρεις? Σερβίρει γκουρμέ μεζέδες και φαγητά Ικαρίας, υλικά Ικαρίας, κρασί από Ικαρία. Είναι πολύ μικρό και χρειάζεται κράτηση. Πήγαμε με το νονό της Εριέττας πριν καμμιά 20αριά μέρες που ανεβήκαμε (και μεις χωρίς την Εριέττα), δεν είναι κυριλλέ αλλά και καμμία σχέση με ταβερνείο. Μου άρεσε πολύ το φαγητό.

 

 

σκεκάκι είχαμε πάει πολύ καιρό πριν και μας άρεσε πολύ!!

δεν είχαμε τη μικρή ακόμη....

 

δεν θυμάμαι όμως αν είναι κοντά σε σταθμό του μετρό, γιατί θα είμαστε πεζώ 2...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

σκεκάκι είχαμε πάει πολύ καιρό πριν και μας άρεσε πολύ!!

δεν είχαμε τη μικρή ακόμη....

 

δεν θυμάμαι όμως αν είναι κοντά σε σταθμό του μετρό, γιατί θα είμαστε πεζώ 2...

 

Ναι ούτε εγώ το ξέρω αυτό καθότι τα απαραίτητα γνωρίζω στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια...culte δεν μπορω να βοηθησω γιατι ειμαι απο θεσσ...παντως αυτο το μαγαζι φαινεται ομορφο....μια ερωτηση θα ηθελα μονο να κανω σε σας που το εχετε επισκεφτει....η προσβαση για τα καροτσακια ειναι ευκολη??απ'οτι ειδα στις φωτο, στην εισοδο δεν πρεπει να εχει σκαλες...για το μπανιο ομως??? συγγνωμη γλυκια μου culte για την ασχετη ερωτηση!ευχομαι να περασετε καλα την παρασκευη!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοείται!!!

 

ευχαριστώ για την πρόταση , το μαγαζί αυτό το είχα ξεχάσει εντελώς!

 

περιμένω και άλλες ιδέες κορίτσια....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...culte δεν μπορω να βοηθησω γιατι ειμαι απο θεσσ...παντως αυτο το μαγαζι φαινεται ομορφο....μια ερωτηση θα ηθελα μονο να κανω σε σας που το εχετε επισκεφτει....η προσβαση για τα καροτσακια ειναι ευκολη??απ'οτι ειδα στις φωτο, στην εισοδο δεν πρεπει να εχει σκαλες...για το μπανιο ομως??? συγγνωμη γλυκια μου culte για την ασχετη ερωτηση!ευχομαι να περασετε καλα την παρασκευη!!!
Αν μιλας για την κουζινα αν θυμαμαι καλα εχει δυο σκαλακια για νας στο μπανιο στην εισοδο οχι δεν εχει
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κάνω λάθος ειναι του Τσανακλίδη του chef ( αδελφός της Τάνιας Τσανακλίδη)...

Αν θυμαμαι καλά ειχα φάει κάποτε εκει αλλά νομιζω πως ειναι κάπως τσιμπιμενο...Εχει ομως πολύ κάλό φαγητό...

Λίγο πιο κάτω -δεν θυμαμαι οδο- εχιε πολλά μεζεμενα το ενα διπλά στο αλλο και ειναι ολα μεζεδοπωλεια αλλά καλά μεζεδοπωλεια...Φθην αμε καλό φαγητό...Θα θυμηθω οδο και θα στο γράψω...Καλά να περάσετε

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Culte κατ'αρχας χρονια πολλα να τα εκατοστησεις και οτι επιθυμεις να σε χαιρονται οσοι σε αγαπανε και κυριως η κορουλα σου και ο αντρας σου...!!για πες μας τα νεα σου πως περασατε???που πηγατε??

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήγαμε εκεί που πρότεινε το Σκεκάκι...στο μαγέρικο της Νάγιας!

 

δεν είναι Το κυριλέ μέρος, αλλά έχει αυθεντικό μαμαδίσιο φαγητό και πολύ καλό κρασάκι..

 

κοκακόλα πίνω τώρα για να χωνέψω!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...