Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

...απελπισια!!


Recommended Posts

Εχω απελπιστει και θελω τη βοηθεια σας

Εφερα στον κοσμο το 4ο παιδι μου πριν 3,5 μηνες

Απανταω στις ερωτησεις σχετικα με το μωρο

Α. Την εβδομάδα κύησης κατά την οποία γεννήθηκε το βρέφος 39+5

Β. Το φύλο του βρέφους Α

Γ. Τον τρόπο τοκετού: Φυσιολογικός (ΦΤ) ή Καισαρική (ΚΤ) ΦΤ

Δ. Το είδος της αναισθησίας αν χρησιμοποιήθηκε αναισθησία.Επισκληρίδειος

Ε. Αν το μωρό εφμάνισε νεογνικό ίκτερο και αν ναι ποια ήταν η μέγιστη τιμή και ποια η ελάχιστη.Δεν εμφανισε

Ε. Αν το μωρό νοσηλεύτηκε και για ποιο λόγο.Δεν νοσηλευτηκε

 

1. Όλες οι ζυγίσεις του μωρού με τις ημερομηνίες

Ημ γεν.05/07/10 3520

08/07/10 3500

21/07/10 3730

04/08/10 4300

10/08/10 4470

06/09/10 5140

06/10/10 5700

18/10/10 5800

2. Πόσα γεύματα κάνει το μωρό το 24ωρο.

κοιμαται το βραδυ απο τις 10 εως τις 4 το πρωι ,απο τοτε μεχρι και τις 10 το επομενο βραδυ μπορει να τον βαλω στο στηθος και 15 φορες

 

3. Σε πόσα από αυτά θηλάζει σε ολα αλλα 5λεπτα συνήθως

 

4. Αν παίρνει συμπλήρωμα, πόσο συμπλήρωμα παίρνει περίπου σε κάθε γεύμα δεν εχει παρει

 

5. Αν παίρνει συμπλήρωμα, πόσο παίρνει συνολικά το 24ωρο (το υπολογίζετε μετρώντας με ακρίβεια την ποσότητα για ένα 24ωρο)δεν εχει παρει

 

6. Αν χρησιμοποιείτε θήλαστρο σας παρακαλώ πολύ να γράφετε με ακρίβεια τον τύπο του θήλαστρου και την εταιρεία.δεν εχω χρησιμοποιησει

 

7. Αν κάνετε συστηματικές αντλήσεις:

7α. πόσες αντλήσεις κάνετε το 24ωρο

7β. ποιες ώρες αντλείτεκαι

7γ. πόσο διαρκεί η κάθε άντληση

 

8. Πόσες πάνες βρέχει το μωρό το 24ωρο (όχι πόσες γεμίζει, πόσες φορές ουρεί). Αν το μωρό είναι μικρό η ποσότητα των ούρων είναι πολύ μικρή και οι πάνες πολύ απορροφητικές. Αν δεν μπορείτε να καταλάβετε πότε ουρεί, μπορείτε να βάλετε μέσα στην πάνα ένα κομματάκι χαρτί κουζίνας. Αν αυτό βραχεί σημείνει ότι το παιδί έχει ουρήσει. 6-8

 

9. Πόσες κενώσεις κάνει το 24ωρο 1-2 εκτος απο σημερα που μου κανει συχνα πρασινο αρκετα υγρο και ελαχιστο (απο το πρωι 4 φορες)

 

10. Συμπληρώστε οποιαδήποτε συμπεριφορά του παιδιού σας νομίζετε ότι θα

ήταν χρήσιμη....

δενεχω παρατηρησει κατι που θα επρεπε να αναφερω....

 

Ηθελα λοιπον τα φωτα σας

Με την τελευταια ζυγιση πανικοβληθηκα...100γρ σε 12 μερες

Εγιναν βεβαια σε διαφορετικες ζυγαριες και μου ειπε η παιδιατρος οτι μπορει να εχει καποια αποκληση αλλα και παλι δεν ειναι ελαχιστο;;;

Εγω εχω πεσει πολυ ψυχολογικα και μαλλον το περναω στο παιδι αυτο

Ειναι γκρινιαρης πολυ και θελει να ειναι συνεχεια στο στηθος

Σημερα αγορασα ζυγαρια για να ζυγιζω το παιδι πριν και μετα το θηλασμο και απογοητευτηκα.μετα απο 8 λεπτα στο στηθος ειχε 35 γρ παραπανω

Πως θα μαζευτουν τα 900 που πρεπει να παρει τη μερα;

Μεχρι το Σαββατο ενιωθα το στηθος βαρυ και φορουσα επιθεματα και παντα μαζευαν αρκετο γαλα

Τωρα 2-3 μερες τιποτα Φοβαμαι οτι κανω κακο στο παιδι και οτι δεν ειναι αρκετο το γαλα μου

Δεν εχω αλλαξει τιποτα στη διατροφη μου,δεν κανω διαιτα(3 κιλα σε 4 βδομαδες εβαλα),δεν κουραζομαι ιδιατερα,οση κουραση θα εχει μια γυναικα με 4 παιδια και δουλεια

Σκεφτομαι μηπως ειναι καποιο αλμα ναπτηξης αλλα και παλι δεν θα επρεπε να πινει πιο πολυ γαλα;;

Τι να κανω να παρω μαγια μπυρας;

Σας παρακαλω για τις απαντησεις σας,με τη βοηθεια σας θελω να τα καταφερω να θηλασω το μωρακι μου

Με τη δικια σας βοηθεια θηλασα τον 3ο μου 16 μηνες και σας ευχαρισατω πολυ

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μην απελπιζεσαι!!ειναι δυνατον?? εχεις περασει τις μετρησεις στις καμπυλες που εχει το βιβλιαριο σου(τελευταιες σελιδες)?περασε τες και δες σε ποια καμπυλη εισαι κι αν εχεις αλλαξει (εμενα μου φαινεσαι ΤΕΛΕΙΑ, στις καμπυλες -3 μηνων θα πρεπε να ηταν 5.500 κι οχι 5.700!!) ..τα παιδια δεν παιρνουν με τους ιδιους ρυθμους βαρος για παντα!

ΔΕΝ ζυγιζουμε ΠΟΤΕ πριν και μετα το φαι, δεν μας δειχνει τιποτα!

ποιος σου ειπε οτι παιρνει 900 την ημερα???:roll: μηπως εχεις κανενα ιπποποταμακι??:mrgreen:

το στηθος μας προσαρμοζεται στην ροη του γυρω στον 3ο μηνα και δεν τρεχει για παντα γαλα!!μπορει να το αισθανεσαι να μην γεμιζει, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχεις γαλα!! εννοειτε οτι δεν παιρνεις μαγια και περιμενεις να σε συμβουλεψει μια πιο εμπειρη μαμα απο εμενα (απλα απο οσο ξερω τα πρασινα κακακια ειναι υπερπαραγωγη)..κοιτα να ηρεμησεις γιαιτ δεν νομιζω οτι εχεις τιποτα:wink::wink::wink::wink:

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξεχασες να αναφερεις αν εισαι ελεφαντινα με ελεφαντακι η ιπποποταμινα με ιπποποταμακι.στην περιπτοση που εισαι γυναικα και εχεις ανθρωπακι δεν βλεπω γιατι πρεπει να ανησυχεις.900 την ημερα?μπα σιγουρα δεν μιλας για ανθρωπακι.;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δεν το εγραψα καλα....να πινει 900 μλ τη μερα μου ειπαν,οχι να βαζει!!!

ειδα τις καμπυλες και δεν ειναι χαμηλα ,μαλλον για αλμα αναπτυξης το βλεπω,ευχαριστω

4

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δεν το εγραψα καλα....να πινει 900 μλ τη μερα μου ειπαν,οχι να βαζει!!!

ειδα τις καμπυλες και δεν ειναι χαμηλα ,μαλλον για αλμα αναπτυξης το βλεπω,ευχαριστω

 

καλη μου εισαι πιο πανω απο την καμπυλη σου!(και οι καμπυλες αναφερονται σε ΜΗ θηλαζοντα μωρα)!! αν σου ειπε ο παιδιατρος οτι πρεπει να πινει 900 μλ απο θηλασμο και ξερει οτι δεν αντλεις,τοτε αλλαξε τον ή μην τον ακους για οσο θα θηλαζεις!!!ειναι ασχετος με τον θηλασμο!!! πιστεψε με, το αντιθετο -να ειναι δηλ. γνωστης-ειναι σπανιο! :mrgreen:

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιάννα, στην ηλικία που είναι το μωρό σου ζυγίζεται 1 φορά τον μήνα, όχι συχνότερα. Οι συχνές ζυγίσεις το μόνο που πετυχαίνουν είναι να μας αγχώνουν. Επίσης το να ζυγίζεις το μωρό πριν και μετά το γεύμα είναι πολύ κακή τακτική και καθόλου αξιόπιστη.

 

Το μωρό σου βρέχει πολύ καλές πάνες, και το βάρος του είναι μια χαρά. Είμαι σίγουρη ότι περνάει άλμα ανάπτυξης, όλα είναι καλά!

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

διαβασε το παρακατω αρθρο απο εναν παιδιατρο ΣΧΕΤΙΚΟ -και με το παραπανω- στον μητρικο θηλασμο http://thilasmos.wordpress.com/2010/09/17/to-%ce%b6%cf%8d%ce%b3%ce%b9%cf%83%ce%bc%ce%b1-%cf%84%cf%89%ce%bd-%ce%b2%cf%81%ce%b5%cf%86%cf%8e%ce%bd-%cf%89%cf%82-%ce%b5%ce%bc%cf%80%cf%8c%ce%b4%ce%b9%ce%bf-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%bc%ce%b7%cf%84/

 

κι αυτος ειναι ο Πίνακας για την φυσιολογική αύξηση του βάρους στα αποκλειστικά θηλάζοντα βρέφη

 

# 1ος – 4ος μήνας: 113-227 γρ. την εβδομάδα δηλαδή 453-906 γρ. το μήνα

# 4ος – 6ος μήνας: 85-142 γρ. την εβδομάδα (περίπου 340-568 γρ. το μήνα)

# 6ος – 12ος μήνας: 42-85 γρ. την εβδομάδα (περίπου 168-340 γρ. το μήνα)

Πηγή: Womanly Art of Breastfeeding (Διεθνής Σύνδεσμος Θηλασμού La Leche League International)

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και παλι ευχαριστω\Πριν λιγο μιλησα με την παιδιατρο που εχω στο Ηρακλειο και ειναι υπερ του θηλασμου και μου ειπε να πεταξω τη ζυγαρια...

Τα 900μλ μου τα ειπε η αλλη παιδιατρος ποου οταν το παιδι πηρε σε ενα μηνα 700γρ μου ειπε να δωσω ξενο γιατι επρεπε να παρει 850

και ειναι υπερ της φορμουλας!(απλα ειναι κοντα μου και συμβεβλημενη με το ταμειο μου)

Συμβουλες ακουω συνηθως απο την πρωτη αλλα τωρα ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση και με το να ακουσω κι αυτο πηγα και αγορασα ζυγαρια να τον μετραω!

Η πρωτη μου ειπε για το αλμα ανπτυξης

4

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση!!!!

Εδω και 3 μερες ο μικρος ειναι λιγο ανησυχος και θελει να ειναι ολη την ωρα στο στηθος, με αποτελεσμα να το νιωθω τελειως αδειο.Σημερα το μεσημερι επειδη επρεπε να αφησω ενα γευμα και εβγαλα με το θηλαστρο(mini electri medela) 50ml σε 15 λεπτα! Πανικοβληθηκα λιγακι. Την τελευταια βδομαδα επισης νιωθω σα να τρωει λιγοτερο κ το στηθος δε πρηζεται σχεδον ποτε-ουτε καν το βραδυ!!!Να αρχισω να ανησυχω????

Σας γραφω και τις ζυγισεις

2/7 2980

15/7 3160

16/8 5040

1/9 5720

5/10 6580

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντε μπραβο!!εχε και τον παραπανω πινακα υποψη σου για αργοτερα(μην σου πει να παιρνει ενα κιλο το μηνα οταν θα ειναι 9 μηνων και σε τρελλανει) καλη δυναμη !!!!γιατι με 4 παιδια σιγουρα την χρειαζεσαι!!:wink:;-):wink:

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιάνα μου έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, εμένα γεννήθηκε 3590 και τώρα δυόμιση μηνών είναι 5440... ο γιατρός έχει ένα μήνα που μου λέει ότι δεν βάζει αρκετό βάρος κι ίσως να έδινα συμπλήρωμα αλλά αμέσως μετά από το θηλασμό για να μη μειωθεί η δική μου παραγωγή... Είχαμε πάει πριν 15 μέρες και το είχα πάρει πολύ προσωπικά , έβγαζα το γάλα μου για να βλέπω ότι πίνει τα 800 μλ που ήθελε ο γιατρός.... Σήμερα οταν πήγαμε και μου ξαναείπε ότι είναι στα κατώτερα φυσιολογικά με έπιασε αμόκ.. Φυσικά ο γιατρός μας δεν με τρόμαξε απλά μου είπε ότι θα ήθελε ακόμα καμμιά 150ργια μλ... Του λέω θα σταματήσω να θηλάζω , δεν αντέχω άλλο με την ιδέα ότι μπορεί το μωρό μου να μην τρώει καλά... Η απάντηση του ήταν κάθετη.

- Θα κάνεις χειρότερο κακό στο παιδί σου,μπορεί να ήταν καλύτερα με 150 μλ παραπάνω αλλά προτιμώ να είναι έτσι και να του δίνεις το δικό σου γάλα. Το μωρό εφ όσον είναι κεφάτο και η ψυχοσωματική του αντίδραση μια χαρά, είναι καλά...Μπορεί να είναι αυτός ο ρυθμός του!!! Συνέχισε έτσι ΚΑΙ ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Οπότε κι εγώ ηρέμισα άρα νομίζω να ηρεμίσεις κι εσυ!ν Δεν είναι οτι λιμοκτονούν κι όλας τα μωρά μας!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες ο μικρος ειναι λιγο ανησυχος και θελει να ειναι ολη την ωρα στο στηθος, με αποτελεσμα να το νιωθω τελειως αδειο.

 

ειναι απολυτα φυσιολογικο να εχει ρυθμιστει η ροη σου και να νομιζεις οτι δεν εχεις γαλα!το στηθος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΗ!! αλλα πλεον παραγει την ωρα που θηλαζει το μωρο σου! το οποιο προφανως μενει στο στηθος για να σου αυξησει την παραγωγη σου! μην σε ανησυχει αυτο! εαν πιστευεις οτι εχεις καποιο αλλο προβλημα (βρεγμενες πανες, κακα, ανυσηχια μωρου) να το συζητησουμε..οσο για το θηλαστρο ΔΕΝ δειχνει σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση ποσο γαλα εχεις!!!:lol:

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση!!!!

Εδω και 3 μερες ο μικρος ειναι λιγο ανησυχος και θελει να ειναι ολη την ωρα στο στηθος, με αποτελεσμα να το νιωθω τελειως αδειο.Σημερα το μεσημερι επειδη επρεπε να αφησω ενα γευμα και εβγαλα με το θηλαστρο(mini electri medela) 50ml σε 15 λεπτα! Πανικοβληθηκα λιγακι. Την τελευταια βδομαδα επισης νιωθω σα να τρωει λιγοτερο κ το στηθος δε πρηζεται σχεδον ποτε-ουτε καν το βραδυ!!!Να αρχισω να ανησυχω????

Σας γραφω και τις ζυγισεις

2/7 2980

15/7 3160

16/8 5040

1/9 5720

5/10 6580

Το μωρό έχει ΥΠΕΡδιπλασιάσει το βάρος γέννησης πριν γίνει 3 μηνών. Έχει πάρει ΠΟΛΥ περισσότερο βάρος από το αναμενόμενο. Μην πανικοβάλλεσαι τόσο εύκολα:D Είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην πρήζεται το στήθος, να τρώει πιο γρήγορα και αποτελεσματικά, και να σταματήσει να βάζει βάρος από εδώ και πέρα με φρενήρεις ρυθμούς

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

palladin

ισως ακουστικε λιγο υπερβολικο το 'πανικοβληθηκα'.:) για να το θεσω καλυτερα μαλλον προβληματιστηκα γιατι εβγαλα τοσο λιγο γαλα με το θηλαστρο. αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι ηταν μεσημερι, ο μικρος ειχε φαει πρινα απο 1 ωρα, οποτε μαλλον φυσιολογικο ειναι.

οσο για το βαρος δε με ανησυχει ιδιαιτερα, οπως ειπες εχει βαλει ΠΟΛΥ!!!

πονανε τα χερια μου :D:D

μαλλον για αλμα προκειται οποτε υπομονη........

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα σε αυτο το θεμα για τα αλματα αναπτυξης http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28430&page=2

 

Απάντησε η Χλόη αλλα εγω θα δωσω μια πιο λεπτομερή απαντηση :-D

Αλματα ανάπτυξης κανουν ολα τα μωρακια . Επίσης δεν υπάρχει διάκριση σε μωρακια που θηλάζουν και σε μωράκια που πινουν ξένο γάλα .

Ομως οπως έχουμε πει πολλες φορες και εδω καθε μωρακι ειναι διαφορετικό οποτε η ένταση και ο τρόπος που περνά αυτη τη φάση ειναι διαφορετικός .

 

Τα θηλάζοντα μωράκια στο άλμα ανάπτυξης περνούν πιο πολλες ώρες στο στήθος την ημέρα και την νυχτα φροντιζοντας έτσι να αυξησουν την παραγωγή της μαμάς .

Τα μωράκια που πινουν ξένο γάλα κανουν μεγαλύτερης χρονικής διάρκειας γεύματα χωρίς πολύ ορεξη και πολλες φορες αφήνουν στη μέση το γεύμα .

 

Οπως αναφέρει το βιβλίο , οι 10 πιο δύσκολες φάσεις των αλματων ανάπτυξης ειναι : (σε εβδομάδες )

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (πολυ ήπια)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

(Θα προσπαθήσω να σκαναρω την σελιδα καποια στιγμη τα χει πολυ ωραία)

 

Η φάση που περνάμε εμεις ειναι η πιο έντονη ! Το μωρό πλεον ειναι ενας "μικρός ενήλικας" με αναπτυγμένες ολες τις αισθήσεις και οι αλλαγές ειναι ραγδαίες . Ποτε πιο πριν και ποτε πιο μετά δεν γινονται τοσες πολλες αλλαγες στο μωρο !

Ολες αυτες οι αλλαγες φοβίζουν το μωρακι μας του προκαλούν ενταση και γιαυτο κλαιει :-( Παρηγορια βρισκει μονο στην αγκαλιά και ειδικά της μανούλας .

Εμεις βρισκομαστε στην 17η εβδομαδα,σκεφτομαι μηπως τελικα ειναι αυτο;;

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιαννάκι μην αγχώνεσαι, μια χαρά τα πάτε!!

Να είσαι σίγουρη πως είναι άλμα ανάπτυξης και σε λίγες μέρες θα βρείτε πάλι τους ρυθμούς σας. Εσύ να ακούς μόνο τη γνωστή ;) και παθιασμένη με το θηλασμό παιδίατρο του Ηρακλείου και την άλλη αστην μόνο για τα εμβόλια :mrgreen: και να της πεις ότι το στήθος σου δυστυχώς δεν έχει μεζούρα για να βλέπεις πόσο πίνει το μωρό :roll: κρίμαααααα......

 

Ειδικά όταν είσαι σε άσχημη ψυχολογία πρέπει να παίρνεις το μωρό και να πηγαίνετε σε αυτή την Άγια γυναίκα στο Ηράκλειο ;) να σας εμψυχώνει που τα πάτε τόσο καλά και όχι να ακούς την άσχετη!!!

 

Καλή συνέχεια :P:p:p:p

iCNap3.png
Link to comment
Share on other sites

Ηλιαννάκι μην αγχώνεσαι, μια χαρά τα πάτε!!

Να είσαι σίγουρη πως είναι άλμα ανάπτυξης και σε λίγες μέρες θα βρείτε πάλι τους ρυθμούς σας. Εσύ να ακούς μόνο τη γνωστή ;) και παθιασμένη με το θηλασμό παιδίατρο του Ηρακλείου και την άλλη αστην μόνο για τα εμβόλια :mrgreen: και να της πεις ότι το στήθος σου δυστυχώς δεν έχει μεζούρα για να βλέπεις πόσο πίνει το μωρό :roll: κρίμαααααα......

 

Ειδικά όταν είσαι σε άσχημη ψυχολογία πρέπει να παίρνεις το μωρό και να πηγαίνετε σε αυτή την Άγια γυναίκα στο Ηράκλειο ;) να σας εμψυχώνει που τα πάτε τόσο καλά και όχι να ακούς την άσχετη!!!

 

Καλή συνέχεια :P:p:p:p

 

Αυτο θα κανω;)

Εχθες να φανταστεις με πηρε τηλεφωνο γιατι ειχα μιλησει με τη γραμματεα της και μου μιλουσε ενω εγω εκλαιγα απαρηγορητη,ξαφνικα μου λεει πρεπει να κλεισω και θα σε ξαναπαρω γιατι θα μπω για τοκετο.

Μετα απο 2 ωρες με πηρε ξανα και μου εδινε κουραγιο:)

4

Link to comment
Share on other sites

γιατί πονάνε τα χέρια σου, δεν θηλάζεις ξαπλωμένη;

 

δε πονανε απο το θηλασμο, αλλα απο τις αγκαλιες:lol:

ειναι αγκαλιτσας ο πριγκηπακος και δε του τις στερω:D

οσο για το θηλασμο εκτς απο τον ξαπλωτο θηλασμο εχω και μαξιλαρι θηλασμου που με βολευει πολυ!

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω όλα να πάνε κάλά!!!!!!!

δεν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος να δώσω συμβουλές για το θηλασμό..... μιας ψάχνομαι κι εγώ.... τα ξέρεις..... και καταβάλλω προσπάθειες για να τα καταφέρω!!!!

εύχομαι κι εσύ να τα καταφέρεις!!!!!!!

 

Παρε ενα wrap,ενα sling ή κατι τετοιο,θα σωθεις!!!:wink:

 

εγώ σώθηκα στη κυριολεξία με το sling!!!!!!! τον βάζω μέσα κι έχει ηρεμήσει-κοιμηθεί σε 5 λεπτά το πολύ!!!!

μακάρι να το είχα ανακαλύψει και στο πρώτο μου παιδί!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ημ γεν.05/07/10 3520

08/07/10 3500

21/07/10 3730

04/08/10 4300

10/08/10 4470

06/09/10 5140

06/10/10 5700

18/10/10 5800

ηταν μπουκωμενος και πηγαμε στην παιδιατρο που μας ζυγισε στις 06/10(το αναφερω για το οτι ειναι η ιδια ζυγαρια)

22/10/10 5900

 

Bounitsa σε ευχαριστω πολυ και σε σενα καλη δυναμη!!

4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ημ γεν.05/07/10 3520

08/07/10 3500

21/07/10 3730

04/08/10 4300

10/08/10 4470

06/09/10 5140

06/10/10 5700

18/10/10 5800

ηταν μπουκωμενος και πηγαμε στην παιδιατρο που μας ζυγισε στις 06/10(το αναφερω για το οτι ειναι η ιδια ζυγαρια)

22/10/10 5900

05/11/10 6130

 

 

Κοριτσια τα φωτα σας....νιωθω οτι κατι δεν κανω καλα....με εχει παρει απο κατω και εχω αλλα τρια παιδια και ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση....

 

Αγλαια αν το διαβασεις σε παρακαλω αφιερωσε μερικα λεπτα και για μενα,θα ηθελα να διαβασω και τη δικια σου γνωμη.

Σας ευχαριστω πολυ

4

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...