Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

απιστευτο-ελεος πλεον

Recommended Posts

Διαφημίσεις

• Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Διαφημίσεις

Και ολα αυτα πως προκυπτουν? Απο μια αναρτηση που εκανε καποιος -και μαλιστα ανωνυμα- στο διαδικτυο? Απο μια (...) καθηγητρια στο Πειραια? Που της ειπε ενα παιδακι, δυο, τρια δεν εχει σημασια, κατι? Πολυ σοβαρη αναρτηση εκανε ο τρομακτικος, που το μονο τρομακτικο που εχει ειναι αυτη η ξενοφοβια που σπερνει....

Καλα τετοια σου φτιαχνω εγω χιλιαδες....Δε μου λεει κατι....

"Προσέξετε τα λόγια παιδιού που είναι γεννημένο στην Ελλάδα: στη χώρα σας. Δεν την αισθάνεται δική του χώρα, αλλά ξένη!."

(Βαζω αυτο το αποσπασμα του τρομακτικου ποστ)...και σχολιαζω...

Το περιεργο που ειναι? Οτι ενα παιδακι νιωθει ξενο στην ιδια του(..) τη χωρα? Γιατι, εσυ ετσι δε το βλεπεις?

Ειναι δυνατον καθηγητρια να κανει τοσο ηλιθιες ερωτησεις!

Έλα μου ντε....

Δηλαδή αν εγώ λόγω κρίσης πάω Αγγλία (=οικονομική μετανάστρια) και το Ηλεκτράκι πάει σε κάποιο σχολείο εκεί, τι θα πρέπει να απαντήσει σε μια ανάλογη ερώτηση δασκάλας; (τι θα κάνει πχ σε περίπτωση πολέμου Ελλάδος - Αγγλίας).

Σαν δασκάλα όφειλε να γνωρίζει τις ιδιαιτερότητες αυτών των μαθητών, να σεβαστεί την καταγωγή τους και να μην τους υποβάλλει σε τέτοιου είδους διλήμματα.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Και ολα αυτα πως προκυπτουν? Απο μια αναρτηση που εκανε καποιος -και μαλιστα ανωνυμα- στο διαδικτυο? Απο μια (...) καθηγητρια στο Πειραια? Που της ειπε ενα παιδακι, δυο, τρια δεν εχει σημασια, κατι? Πολυ σοβαρη αναρτηση εκανε ο τρομακτικος, που το μονο τρομακτικο που εχει ειναι αυτη η ξενοφοβια που σπερνει....

Καλα τετοια σου φτιαχνω εγω χιλιαδες....Δε μου λεει κατι....

Επειδή προσωπικά έχω αποστείλει στο Tromaktiko δημόσια επιστολή προς ΓΓ Υπουργείου Δικαιοσύνης (την οποία είχα ήδη καταθέσει στο πρωτόκολλο του Υπουργείου) απλά θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι μπορεί η δημοσίευση να μη φέρει τα στοιχεία του συντάκτη (κατόπιν αιτήσεώς του) αλλά οι διαχειριστές του blog διαθέτουν όλα τα στοιχεία επικοινωνίας μαζί του. Επιπλέον η ανάρτηση δεν γίνεται απευθείας (όπως πχ σε ένα Forum) αλλά με αποστολή email στους διαχειριστές.

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

Ειναι δυνατον καθηγητρια να κανει τοσο ηλιθιες ερωτησεις!

Ξερεις τι ζωα κυκλοφορουν ελευθερα? Το κακο ειναι οτι αυτη η καθηγητρια κανει και κηρυγμα στους μαθητες

(Θυμαμαι ειχα μια μαθηματικο θεουσα, ρατσιστρια, ξενοφοβικη, ολα τα κακα ειχε, και στη γιορτη του πολυτεχνειου που ημουν στη χορωδια του σχολειου μου λεει....να ξερεις αυτοι που ηταν τοτε εκει ηταν αλητες! Τι ηθελε να το πει? Με πιανει εμενα το τρελο μου - ο μπαμπας μου ηταν απο τους τελευταιους που ειχε βγει απο εκει- και μας ακουσε ολο το γυμνασιο, το λυκειο...μπορει και ο πατερας μου που ηταν στην αλλη ακρη της πολης)

Διαφημίσεις

Επειδή προσωπικά έχω αποστείλει στο Tromaktiko δημόσια επιστολή προς ΓΓ Υπουργείου Δικαιοσύνης (την οποία είχα ήδη καταθέσει στο πρωτόκολλο του Υπουργείου) απλά θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι μπορεί η δημοσίευση να μη φέρει τα στοιχεία του συντάκτη (κατόπιν αιτήσεώς του) αλλά οι διαχειριστές του blog διαθέτουν όλα τα στοιχεία επικοινωνίας μαζί του. Επιπλέον η ανάρτηση δεν γίνεται απευθείας (όπως πχ σε ένα Forum) αλλά με αποστολή email στους διαχειριστές.

Και παλι....ειναι η αποψη μιας καθηγητριας, απο ενα σχολειο, που της ειπε καποιος/οι μαθητης/ες.....καααααααααααααλα....δε καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο αξιολογο εγγραφο.... ειπε καποιος κατι....

Ξερεις τι ζωα κυκλοφορουν ελευθερα? Το κακο ειναι οτι αυτη η καθηγητρια κανει και κηρυγμα στους μαθητες

(Θυμαμαι ειχα μια μαθηματικο θεουσα, ρατσιστρια, ξενοφοβικη, ολα τα κακα ειχε, και στη γιορτη του πολυτεχνειου που ημουν στη χορωδια του σχολειου μου λεει....να ξερεις αυτοι που ηταν τοτε εκει ηταν αλητες! Τι ηθελε να το πει? Με πιανει εμενα το τρελο μου - ο μπαμπας μου ηταν απο τους τελευταιους που ειχε βγει απο εκει- και μας ακουσε ολο το γυμνασιο, το λυκειο...μπορει και ο πατερας μου που ηταν στην αλλη ακρη της πολης)

Ωχ, και εμείς είχαμε μια θεούσα, καθηγήτρια Γαλλικών. Το απίστευτο ήταν ότι τη βάλανε να μας κάνει μαθήματα ψυχολογίας λόγω μη πλήρωσης της ανάλογης θέσης...

Το κακό δεν ήταν οι απόψεις της ή ο τρόπος ζωής της, αλλά ότι προσπαθούσε να τα περάσει σε εμάς τους μαθητές (όπως έκανε σε εσάς η μαθηματικός)

(δεν κρατιέμαι: Η συγκεκριμένη καθηγήτρια μας έλεγε ότι έκανε μπάνιο φορώντας τσουβάλι για να μη σκανδαλίσει του αγγέλους.)

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

(δεν κρατιέμαι: Η συγκεκριμένη καθηγήτρια μας έλεγε ότι έκανε μπάνιο φορώντας τσουβάλι για να μη σκανδαλίσει του αγγέλους.)

αααααααααααχχχχχχχχχχχχααααααααααααχχχχχχχχχχαααααααααααα!!!!!!!!

Και παλι....ειναι η αποψη μιας καθηγητριας, απο ενα σχολειο, που της ειπε καποιος/οι μαθητης/ες.....καααααααααααααλα....δε καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο αξιολογο εγγραφο.... ειπε καποιος κατι....

Προσωπικά το θεωρώ πολύ σημαντικό, γιατί δυστυχώς καταδεικνύει ΄τι σόι μυαλά κατέχουν θέσεις εκπαιδευτικών.

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

Προσωπικά το θεωρώ πολύ σημαντικό, γιατί δυστυχώς καταδεικνύει ΄τι σόι μυαλά κατέχουν θέσεις εκπαιδευτικών.

Κι εγω το ιδιο! Απλα με αυτο το ποστ θελω να πω οτι ....δεν ειναι αναγκη να τα δεχομαστε ολα...καλο ειναι να φιλτραρουμε και ορισμενα πραγματα και να βαζουμε λιγο το μυαλουδακι μας και τη λογικη μας να τα κρινει και να τα αξιολογει ....

(οπως θα ελεγε και ο αντρας μου αναφερομενος στη καθηγητρια: ενας μ@λ@κ@ς ειπε μια μ@λ@κι@....τι πιο φυσικο!)

Διαφημίσεις

Το θέμα είναι: Εμείς ως γονείς, τι μπορούμε να κάνουμε γι'αυτο; Πώς μπορούσμε να ξέρουμε τι μυαλό κουβαλάει κάθε δάσκαλος/καθηγητής και τι μηνύματα περνάει στο παιδί μας...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Φανταζομαι μονο μεσα απο το παιδι μπορουμε να κανουμε τετοια "ανιχνευση"... τι να πω....δε ξερω .... η αληθεια ειναι οτι με εχει απασχολησει -για το μελλον βεβαια-το θεμα του σχολειου και ακομα δε ξερω πως θα χειρστω καποια πραγματα...οπως αυτο ....

να μαθετε να δαιχεστε και την αντιθετη αποψη..επειδη καποιος δεν συμφωνει μαζι σας ειναι ηλιθιος?και οτι πιο κακο υπαρχει οπως ειπωθηκε?:roll::shock::shock::shock:

οντως οι αλλοδαποι εχουν προνομια πιο πολλα απο εμας

στην Χαλκιδα δημοσιος παιδικος σταθμος δινει προτεραιοτητα σε παιδακια αλλοδαπων

με το οικονομικο βοηθημα που εδωσαν το χειμωνα παλι προτεραιοτητα ειχαν οι αλλοδαποι

γνωστο σουπερ μαρκετ με αρκετες προσφορες τωρα τελευταια, στις κεντρικες του αποθηκες προσλαμβανει μονο αλλοδαπους

μεγαλο εργο στα Ανατολικα προαστεια προσλαμβανει παλι μονο αλλοδαπους δεν πηραν ουτε εναν Ελληνα

Elachl μου, προσωπικά μιλάω για ακραία πράγματα... Εννοείται ότι δεν αναφέρομαι απλώς σε διαφορετικές απόψεις.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

1. Οσο αφορα το παιδι μου ...(ως μελλοντα μαθητη) δε θα μαθω να δεχομαι την αντιθετη αποψη, παρα μονο απο πολυ λιγους ανθρωπους...οχι απο την καθε καθηγητρια της οποιας ιδεολογιας.

2. Ποιος ανεφερε τη λεξη ηλιθιος?

3. Εγω προσωπικα δεν ειπα οτι ειναι "οτι πιο κακο"...αλιμονο...υπαρχουν και πολυ χειροτερα πραγματα...

1. Οσο αφορα το παιδι μου ...(ως μελλοντα μαθητη) δε θα μαθω να δεχομαι την αντιθετη αποψη, παρα μονο απο πολυ λιγους ανθρωπους...οχι απο την καθε καθηγητρια της οποιας ιδεολογιας.

2. Ποιος ανεφερε τη λεξη ηλιθιος?

3. Εγω προσωπικα δεν ειπα οτι ειναι "οτι πιο κακο"...αλιμονο...υπαρχουν και πολυ χειροτερα πραγματα...

α οκ για να το λες ετσι θα ειναι!

στα blogs γραφεις οτι θες και οτι σου κατεβει στο κεφαλι. δεν ελεγχεται η αξιοπιστια της πληροφοριας ποτε. επισης σας λεω οτι οσες φορες εστειλα mail σε γνωστο blogspot (που δεν υπαρχει ?? πλεον) για να αναφερθει σε ενα θεμα που ηταν ευκολο να τσεκαριστει και αφορουσε σοβαρα πραγματα αλλά οχι πιασιαρικα,οχι κουτσομπολια και οχι "..μου ειπε καποιος...", ουδεποτε εγινε η παραμικρη αναφορα!

δυστυχως

οντως οι αλλοδαποι εχουν προνομια πιο πολλα απο εμας

στην Χαλκιδα δημοσιος παιδικος σταθμος δινει προτεραιοτητα σε παιδακια αλλοδαπων

με το οικονομικο βοηθημα που εδωσαν το χειμωνα παλι προτεραιοτητα ειχαν οι αλλοδαποι

γνωστο σουπερ μαρκετ με αρκετες προσφορες τωρα τελευταια, στις κεντρικες του αποθηκες προσλαμβανει μονο αλλοδαπους

μεγαλο εργο στα Ανατολικα προαστεια προσλαμβανει παλι μονο αλλοδαπους δεν πηραν ουτε εναν Ελληνα

εδω να δεις τι γινεται..

εμενα προσωπικα δεν με χαλαει ο αλοδαπος

με χαλαει το θρασος τους!