Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Δεν μου δινει σημασια!!

OlyK

Recommended Posts

Ο γιος μου ειναι 11 μηνων και εδω και 1 μηνα περιπου οταν βλεπει τον παππου ή τη γιαγια βγαζει φωνουλες χαρας και θελει συνεχεια να ειναι αγκαλια τους! Αντιθετα, εμενα πια δε μου κανει χαρες και δε μου δινει πολυ σημασια, παροτι και εγω παιζω μαζι του και ασχολουμαι!! Δεν μου κανει τα γελακια και τις αγκαλιες που εκανε παλιοτερα! Στη δικη μου συμπεριφορα δεν εχει αλλαξει τιποτα.

Τι μπορει να φταιει?Σας εχει συμβει κατι αναλογο?

Διαφημίσεις

Δε θα ανησυχούσα!Εγώ επειδή πηγαίνω στα ανήψια μου συχνά και με έχουν "δεδομένη" οκ παίζουμε πολύ καλά,αλλά όταν πηγαίνει ο θείος τους να τα δει,επειδή δεν τον βλέπουν συχνά τρελαίνονται!!

Αν διαβασεις το τοπικ με γιαγια και παππου θα δεις οτι συμβαινει σε πολυ κοσμο και σε μενα!!!!!

Αισθανομουν (και αισθανομαι καποιες φορες) ασχημα γιατι η προτιμηση στην μαμα μου ειναι τεραστια.Κλαει οταν φευγει, ενω οταν φευγω εγω με χαιρεταει χαμογελαστος!!

Τωρα που επεστρεψα και στη δουλεια θα απογινει.....Πιστευω οτι η μαμα μου του κανει ολα τα χατηρια και καλοπερναει μαζι της.

Αυτο που φοβομουν ειναι μηπως δεν εχει προσκολληθει σε μενα (αναφερομαι στην ασφαλη προσκολληση στον ενηλικα που τα φροντιζει-και κυριως τη μαμα- που ειναι απαραιτητη για την αυτοπεποιθηση τους) και εχω κανει κανενα σοβαρο λαθος στην ανατροφη του.

Εαν μου ελεγαν δεν ισχυει αυτο τοτε θα χαιρομουν ειλικρινα που αφηνω το παιδι μου σε ατομο που ξερω οτι το αγαπαει ολοψυχα και την αγαπαει και το μωρο το ιδιο.

Τωρα με τρωει λιγο οτι εγω υπολειπομαι της μαμας μου στην ανατροφη, αλλα εδω εχουν κανει χρονια ψυχαναλυση ανθρωποι για να τα λυσουν αυτα....

9Gm6p2.png?qzCQ8hue

Κορίτσια, ομοιοπαθούσα. Η μία μου κόρη γιαγιόπληκτη, ευτυχώς είχα την άλλη μαμάκια! Αλλά και εγώ το έφερα βαρέως που με ψιλοέγραφε η μία. Τελικά επειδή πλέον είναι 3 ετών, θα σας πω... μην αγχώνεστε. ΠΟΤΕ ΠΟΤΈ, κανείς δεν είναι πιο σημαντικός από την μανούλα. Όταν αρωσταίνουν, όταν πονάνε, όταν φοβούντε, τη μανούλα ζητάνε. Εγώ το είδα στην πράξη και πήρα τα ίσα μου. Την περασμένη Κυριακή την άφησα το μεσημέρι να κοιμηθεί στη γιαγιά της αφού ήθελε τόσο πολύ, και της έβγαλε το λάδι, θέλω τη μαμά μου, θέλω τη μαμά μου... Αυτό στην ηλικία μέχρι τα 2,5 ήταν αδιανόητο!

Οτι κάνουν, το κάνουν εκ του ασφαλούς και με την μαμά δεδομένη.:wink:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

TbSdp2.png

Κορίτσια, ομοιοπαθούσα. Η μία μου κόρη γιαγιόπληκτη, ευτυχώς είχα την άλλη μαμάκια! Αλλά και εγώ το έφερα βαρέως που με ψιλοέγραφε η μία. Τελικά επειδή πλέον είναι 3 ετών, θα σας πω... μην αγχώνεστε. ΠΟΤΕ ΠΟΤΈ, κανείς δεν είναι πιο σημαντικός από την μανούλα. Όταν αρωσταίνουν, όταν πονάνε, όταν φοβούντε, τη μανούλα ζητάνε. Εγώ το είδα στην πράξη και πήρα τα ίσα μου. Την περασμένη Κυριακή την άφησα το μεσημέρι να κοιμηθεί στη γιαγιά της αφού ήθελε τόσο πολύ, και της έβγαλε το λάδι, θέλω τη μαμά μου, θέλω τη μαμά μου... Αυτό στην ηλικία μέχρι τα 2,5 ήταν αδιανόητο!

Οτι κάνουν, το κάνουν εκ του ασφαλούς και με την μαμά δεδομένη.:wink:

Σε ευχαριστουμε πολυ για τα αισιοδοξο και γλυκο σου μηνυμα και ελπιζω να ισχυει για ολα τα παιδακια αυτο και για το δικο μου το φρατζολακι!!!!! ( μεχρι τα τρια βεβαια εχουμε αλλα δυο χρονια μπροστα μας :()

9Gm6p2.png?qzCQ8hue

Διαφημίσεις

Δεν είσαι η μόνη prune :D κι εγώ αυτό έχω καταλάβει... μας θεωρούν δεδομένες... εγώ γινόμουν αόρατη όταν έμπαινε ο μπαμπάς στο σπίτι... από τότε όμως που γύρισα στη δουλειά... ε μου ρίχνει και καμμιά ματιά, με ψάχνει όταν είμαι σε άλλο δωμάτιο και από εκεί που είχε πει ΜΠΑΜΠΑ, ΓΙΑΓΙΑ, ΓΑΤΑ και όχι μαμά... ξαφνικά το είπε και δεν σταματάει να το λέει :lol: ενώ το μπαμπά το ξεχάσαμε και τον φωνάζουμε... νταντα :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Είδατε? Ξέρω σας λέω. Πρώτη παθούσα! Αφού οι κόρε μου είναι μεγαλύτερες.

Μπορώ να σας πω κι άλλα για το τι σας περιμένει, αλλά σας τα αφήνω για έκπληξη. Όταν θα ρωτάτε, θα σας απαντώ!:wink:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

TbSdp2.png

Δεν είσαι η μόνη prune :D κι εγώ αυτό έχω καταλάβει... μας θεωρούν δεδομένες... εγώ γινόμουν αόρατη όταν έμπαινε ο μπαμπάς στο σπίτι... από τότε όμως που γύρισα στη δουλειά... ε μου ρίχνει και καμμιά ματιά, με ψάχνει όταν είμαι σε άλλο δωμάτιο και από εκεί που είχε πει ΜΠΑΜΠΑ, ΓΙΑΓΙΑ, ΓΑΤΑ και όχι μαμά... ξαφνικά το είπε και δεν σταματάει να το λέει :lol: ενώ το μπαμπά το ξεχάσαμε και τον φωνάζουμε... νταντα :lol:

Με εκανες και γελασα πολυ!!!!!!!!!!!!:D:D

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι αυτο και μακαρι...Αν ειναι ετσι σημαινει οτι κανουμε καλα τη δουλεια μας και ξερουν οτι η μαμα ειναι παντα εδω οταν την χρειαζονται οποτε λενε "ας περασω καλα με τον διασκεδαστη μου (γιαγια, μπαμπα κλπ) και οταν εχω μια σοβαρη αναγκη (πεινα, νυστα) θα ερθει η μαμα να με σωσει!! "

9Gm6p2.png?qzCQ8hue

Ο γιος μου ειναι 11 μηνων και εδω και 1 μηνα περιπου οταν βλεπει τον παππου ή τη γιαγια βγαζει φωνουλες χαρας και θελει συνεχεια να ειναι αγκαλια τους! Αντιθετα, εμενα πια δε μου κανει χαρες και δε μου δινει πολυ σημασια, παροτι και εγω παιζω μαζι του και ασχολουμαι!! Δεν μου κανει τα γελακια και τις αγκαλιες που εκανε παλιοτερα! Στη δικη μου συμπεριφορα δεν εχει αλλαξει τιποτα.

Τι μπορει να φταιει?Σας εχει συμβει κατι αναλογο?

Αν μας έχει συμβεί λεει??????????????????????? Αφου εχω φτασει σε σημειο να λεω οτι δεν μ'αγαπαει πια και αγαπαει την μανα μου(ξαφνικα τρελη αδυναμια). Να ειμαστε σπιτι μας και να κλαει γιατι θελει την γιαγια του 16μηνων παιδι:shock: λιγο πριν βαλω τα κλαματα του τονιζω οτι Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ και οχι η γιαγια του :evil:

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι αυτο και μακαρι...Αν ειναι ετσι σημαινει οτι κανουμε καλα τη δουλεια μας και ξερουν οτι η μαμα ειναι παντα εδω οταν την χρειαζονται οποτε λενε "ας περασω καλα με τον διασκεδαστη μου (γιαγια, μπαμπα κλπ) και οταν εχω μια σοβαρη αναγκη (πεινα, νυστα) θα ερθει η μαμα να με σωσει!! "

Ετσι ακριβώς.

TbSdp2.png

Διαφημίσεις

Ακριβώς prune... παρά την αδυναμία που έχει στον πατέρα της τρώει πολύ καλύτερα από μένα και φυσικά δεν κοιμάται με κανέναν άλλο παρά μόνο με εμένα! Σήμερα προσπάθησε 2 φορές ο πατέρας της να την κοιμήσει μπας και με ξεκουράσει λίγο και τις δυο φορές ήρθε μετά από ένα μισάωρο εκνευρισμένος και απηυδησμένος... πήγα μέσα και σε 4 λεπτά είχε κοιμηθεί :D

Είμαστε η σταθερά τους και φυσικά όλα τα έξτρα έχουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον όταν προκύπτουν :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!