Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΤΡΟΣ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ


arachnoula

Recommended Posts

Καλησπέρα

Είμαι 32, έχω ήδη ένα παιδάκι 2,5 χρονών και αντιμετωπίζω προβλήματα με την ωορρηξία μου. Επειδή οι γιατροί που έχω πάει μέχρι τώρα με έχουν αφήσει με πολλά ερωτηματικά και επειδή σε λίγο καιρό θα αρχίσω ενέσεις διέγερσης στον τωρινό γυναικολόγο μου, θα το εκτιμούσα πολύ αν ξέρει καμία κοπέλα από την Πάτρα κάποιον γιατρό που να είναι πολύ καλός σ' αυτά τα θέματα.

6a9080a25e.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και σε σένα!

Δεν θα κάνω εξωσωματική, απλώς τα Serpafar δεν με πιάσανε οπότε αυτό λέει ο γιατρός είναι το επόμενο βήμα.

Βασικά δεν είμαι σίγουρη και αν μπορώ να τον εμπιστευτώ 100% γι'αυτό ψάχνω γνώμες..

6a9080a25e.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στον Γούδα Βασίλειο.Μου τον σύστησε ο προηγούμενος γυναικολόγος που με παρακολουθούσε κάποια χρόνια και με είχε ξεγεννήσει. Μου είπε ότι είναι πολύ καλός και ότι θα μου πει αυτός ισχύει, αλλά είμαι από τη φύση μου λίγο δύσπιστη με τους γιατρούς αν με καταλαβαίνεις...

6a9080a25e.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

B-FLY με προβλημάτισες... Εγώ δεν μένω Πάτρα αλλά κάπου κοντά (απεναντι για την ακρίβεια) και δεν τους ξέρω καλά τους γιατρούς στην Πάτρα! Είχα βέβαια την εντύπωση ότι είναι γνωστός... Τέλοσπάντων...

Εγώ θα κάνω τις ενέσεις για να προκαλέσω ωορρηξία γιατί το πρόβλημά μου είναι ότι χωρίς υποβοήθηση δεν... Φαντάζομαι θα είναι σε μικρότερη δόση από της εξωσωματικής.

6a9080a25e.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα βέβαια την εντύπωση ότι είναι γνωστός... Τέλοσπάντων...

 

Ουτε κι εγω τον ξερω παντως...οχι οτι λεει κατι αυτο βεβαια...ειναι σε νοσοκομειο ή σε κλινικη?

 

Στο Φρουντζο...και καποιος αλλος μου ειπε για Οικονομοπουλο προσφατα, αλλα δε θυμαμαι ποιος ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός είναι ο σκοπός η φυσιολογική σύλληψη. Όχι το πρόβλημα αυτό δεν το είχα πάντα. Τον γιο μου τον έπιασα στους 3 μήνες προσπάθειας χωρίς να ασχολούμαι ιδιαίτερα. Ήξερα πάνω κάτω τις γόνιμες και αυτό ήταν.

Από τον Σεπτέμβριο του 09 όμως η περίοδος άρχισε να εξαφανίζεται... Και τότε άρχισε το πρόβλημα...

Σημειωτέον ότι όλες οι ορμονικές είναι μια χαρά ούτε πολυκυστικές,ούτε τίποτα, εκτός που έχω λίγο ανεβασμένη την προλακτίνη.Λίγο όμως.

Στην περίπτωση τη δική μου η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια...

6a9080a25e.png

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω τον ξερω παντως...οχι οτι λεει κατι αυτο βεβαια...ειναι σε νοσοκομειο ή σε κλινικη?

 

Στο Φρουντζο...και καποιος αλλος μου ειπε για Οικονομοπουλο προσφατα, αλλα δε θυμαμαι ποιος ....

 

Έχει μια κλινική υπογονιμότητας στη Φιλοποίμενος. Γένεσις λέγεται. Είναι δίπλα στο Ιδιωτικό Μαιευτήριο Πατρών. Εκεί είχα γεννήσει το πρώτο...

6a9080a25e.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στον Γούδα Βασίλειο.Μου τον σύστησε ο προηγούμενος γυναικολόγος που με παρακολουθούσε κάποια χρόνια και με είχε ξεγεννήσει. Μου είπε ότι είναι πολύ καλός και ότι θα μου πει αυτός ισχύει, αλλά είμαι από τη φύση μου λίγο δύσπιστη με τους γιατρούς αν με καταλαβαίνεις...

αραχνουλα αυτον τον γιατρο ειχα κ γω μεχρι πριν 3 εβδομαδες κ ειληκρινα στεναχωριεμαι πολυ που δεν ξεγενναει για να με αναλαβει τον γουδα τον ειχα 2 χρονια γιατρο γιατι ειχα κ καποιες ατυχιες με τις πρωτες εγκυμοσυνες μου κ μαζι με τον γιατρο καταφεραμε να φτασουμε στην 13 βδομαδα μετα μου ειπε να με αναλαβει η οικονομου που θα με ξεγεννησει οι κοπελες στο ιατρειο του ακομα με παιρνουν τηλ κ με ρωτουν πως παει η εγκυμοσυνη

δεν ξερω αν εχεις μιλησει με τον γιατρο προσωπικα εμενα παντως με κερδισε απο την πρωτη στιγμη κ τον αντρα μου

οσο για τον περδικαρη δεν θα μιλησω γιατι θα με διαγραψουν το μονο που θα πω ειναι οτι ο ανθρωπος εκτος του οτι δεν ειναι ανθρωπος δεν ειναι κ επαγκελματιας

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Σαν να ακουω τα ιδια λογια ξανα!!!και η δικη μου περιπτωση τους ειχε αφησει ολους αφωνους!!ημουν απολυτα υγιεις,με ξεσκονισαν στις εξετασεις κυριολεκτικα και ομωσ δεν εμενα εγκυος με τιποτα!!!

ημουν μια απο τις περιπτωσεις της ανεξηγητης υπογονιμοτητας!!τελικα εκανα εξωσωματκη και εκανα τον γιο μου και το επομενο ηρθε απο μονο του απο κει που δεν ηλπιζα να μου αποδειξει πως δεν ειχα τιποτα και πως ητα ψυχολογικο μονοοο!!!

μην αγχωνεσαι και κοιτα λιγο αυτο με την προλακτινη...θελει ρυθμιση!!!

μην τρυπηθεις αδικα!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τον συστήνεις ανεπιφύλακτα;

Δεν ξέρω ρε παιδί μου μπορεί και να είναι ότι με έχει πάρει από κάτω με όλη αυτή την κατάσταση, αλλά μου φαίνεται ότι βιάζεται να με πάει σε σπερματεγχύσεις κ.τ.λ. ενώ πρόβλημα με το σπέρμα δεν έχει διαγνωστεί. Ακόμη και τα Serpafar δεν πίστευε ότι θα βοηθήσουν (δίκιο είχε τελικά βέβαια) και με πήγαινε από την αρχή προς τις ενέσεις.

Εγώ απ την άλλη που ούτε που είχα διανοηθεί ποτέ ότι θα έχω πρόβλημα γονιμότητας, αυτή την στιγμή έχω πάθει ψιλοσοκ και δυσκολεύομαι να το συνειδητοποιήσω... Εκεί αρχίσουν και οι αμφιβολίες συν του ότι δεν έχω πάρει σαφή απάντηση του προβλήματος. Η διάγνωση είναι βλάβη ή δυσλειτουργία της υπόφυσης αλλά το γιατί δεν το ξέρουμε...

6a9080a25e.png

Link to comment
Share on other sites

B-FLY κ σε μενα ανεξηγητη υπογονημοτητα διεγνωσθει κ μετα απο 2 σπερματεγχυσεις εμεινα φυσιολογικα μονη μου η κυηση δεν προχωρησε αλλα σημασια ειχε οτι συνελαβα μονη μου.το πιο περιεργο δε ειναι οτι εκανα τον προηγουμενο χρονο 3-4διεγερσεις 2-3 με σερπαφαρ κ μια με ενεσεις αλτερμον κ παντα ειχα ενα ωαριο δεν εδιναν αλο οι ωοθηκες μου ειχα μια παλινδρομη παλι τον γεναρη κ τον ιουνιο μενω εγκυος σε διδιμα χωρις να εχω παρει φαρμακα εκανα διπλη ωορηξια μονη μου το ενα σπορακι δεν τα καταφερε ειμαι τυχερη ομως που εχω το ενα!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...