Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πεθερα μου κανει διακρισεις στα παιδια μου


valia40

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν δεν έχει πρόβλημα με τον μικρό και παρόλα αυτά του φέρεται έτσι, είναι πολύ διαταραγμένη τελικά...

 

 

Εδω οταν της ειχα πει μια φορα οτι αδικει τον μικρο μου λεει "Εσυ τον αδικησες οταν αποφασισες τι ονομα θα του δωσεις"

 

 

Σημερα το πρωι ευτυχως καταφερα να την διωξω .Τωρα ξερω την τακτικη της,θα σταματησει να ερχεται για καμια εβδομαδα κ μετα θα αρχισει τα ιδια.

 

Ειμαι αποτυχημενη νυφη-μητερα-συζηγος:?

 

 

Αλλα κ εγω θελω κ τα παθαινω.Δεν γινεται να φταινε ολοι εκτος απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Αποτυχημενος αν8ρωπος ειναι η πε8ερα σου.....οχι εσυ......:evil:

 

 

 

Κ εγω και η πεθερα μου μαλλον.Αλλα καλα τα καταφερα.Κουμαντο πλεον σε αυτο το σπιτι κανει η πεθερα κ ενα 16χρονο.Του μεγαλου δεν τολμαμε να του πουμε κουβεντα,αρχιζει η φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω και η πεθερα μου μαλλον.Αλλα καλα τα καταφερα.Κουμαντο πλεον σε αυτο το σπιτι κανει η πεθερα κ ενα 16χρονο.Του μεγαλου δεν τολμαμε να του πουμε κουβεντα,αρχιζει η φασαρια.

 

στο χέρι σου είναι να την αλλάξεις την κατάσταση....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βλέπω αυτό το θέμα στα Νέα Μηνύματα αλλά δεν είχα μπει γιατί είχα πολλά άλλα να δω. Τι με έβαλε ο διάολος και το άνοιξα και το διάβασα :eek:

 

Βάλια η καλή μου αγωγή δυστυχώς δεν μου επιτρέπει να σου πω όσα πιστεύω για σένα και λυπάμαι που μια άγνωστη με τα γραφόμενά της με έκανε τόσο έξαλλη ώστε να θέλω να βρίσω.

 

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ και όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο καλύτερο για τα παιδιά σου!

 

Σε όσες της γράψατε: Τσάμπα φαιά ουσία χαλάτε!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερό αυτά που συμβαίνουν, να μαθεις να σε σεβονται εσένα και τα παιδιά σου. Ο μεγάλος καιρός είναι να ξεκινήσουν οι τιμωρίες. Οσύζηγος να καταλάβει ότι μια μάνα ξέρει πολύ καλητερα και να είναι στο πλευρό σου. Η πεθερά να μάθει τρόπου,στο δικό της σπίτι ας κάννει ότι θέλει.

ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ πριν κοιμηθει να λες στον μικρο ποσο περιφανει είσαι που είναι γιος σου, οτι τον θαυμάζει (για κάτι που έκανε εκείνη την μέρα) και πόσο πολύ τον αγαπας, φιλάκι και καληνύχτα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε Βάλια αλλά είδα αυτό που έγραψες οτι ο μεγάλος έχει καταφέρει τόσα και ο μικρός όχι. Τι είναι αυτά τα τόσα που κατάφερε ο μεγάλος σου που σε κάνουν τόσο περίφανη έναντι του μικρού; Οι επιδόσεις του στο σχολείο; Οτι είναι ευγενικός και σας σέβεται; Οτι συμπεριφέρεται όμορφα στον αδελφό του; Τι είναι αυτο το τόσο που έχει κάνει, γιατι για μένα το δημοφιλής μόνο δεν μου λέει τίποτα. Και πάλι συγνώμη αλλά δε φέρεσαι στα παιδία σου ούτε ίσα ούτε καλά. Σαν μάνα πρέπει να θές το καλό τους. Στον μεγάλο με τα προνόμια που του αφήνεις κινδυνεύεις να κάνεις ένα εγωκεντρικό, ψωνισμένο και ίσως αμόρφωτο νέο. Τον μικρό τον αφήνεις στη τύχη του χωρίς να ξέρεις τι έχει στο κεφαλάκι του και τι συμπεριφορές μπορεί να βγάλει στη πορεία. Λυπάμε που στα λέω χύμα αλλά εξοργήζομαι που εσυ σαν μάνα δεν έχεις εδω και καιρό πάρει θέση σε ένα τόσο μεγάλο πρόβλημα στην οικογένεια. Ακου τι θα πει η πεθερά, ο πεθερός και το λοιπό συναπάντημα. Χέστηκες κινδυνεύει η ισοροπία της οικογένειας και εσυ κοιτάς τι θα πουν οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

 

Βάλια η καλή μου αγωγή δυστυχώς δεν μου επιτρέπει να σου πω όσα πιστεύω για σένα και λυπάμαι που μια άγνωστη με τα γραφόμενά της με έκανε τόσο έξαλλη ώστε να θέλω να βρίσω.

 

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ και όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο καλύτερο για τα παιδιά σου!

 

 

 

Εχεις δικιο!Απλα κ εγω μπερδεμενη ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερό αυτά που συμβαίνουν, να μαθεις να σε σεβονται εσένα και τα παιδιά σου. Ο μεγάλος καιρός είναι να ξεκινήσουν οι τιμωρίες. Οσύζηγος να καταλάβει ότι μια μάνα ξέρει πολύ καλητερα και να είναι στο πλευρό σου. Η πεθερά να μάθει τρόπου,στο δικό της σπίτι ας κάννει ότι θέλει.

ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ πριν κοιμηθει να λες στον μικρο ποσο περιφανει είσαι που είναι γιος σου, οτι τον θαυμάζει (για κάτι που έκανε εκείνη την μέρα) και πόσο πολύ τον αγαπας, φιλάκι και καληνύχτα:wink:

 

 

 

Προσπαθω να τα λεω ολα αυτα στον μικρο.Το θεμα ειναι να τα πιστεψει.

 

 

Στον μεγαλο δεν ξερω τι τιμωρια να βαλω.Η στερηση εξοδου ειναι αναποτελεσματικη στον δικο μου γιο.Δεν μας ρωταει οταν θελει να βγει.Απλα κανει μπανιο,ντυνεται,μας λεει "Θα βγω" κ φευγει.Σαν να ειναι 25 χρονων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη βρε Βάλια αλλά είδα αυτό που έγραψες οτι ο μεγάλος έχει καταφέρει τόσα και ο μικρός όχι. Τι είναι αυτά τα τόσα που κατάφερε ο μεγάλος σου που σε κάνουν τόσο περίφανη έναντι του μικρού; Οι επιδόσεις του στο σχολείο; Οτι είναι ευγενικός και σας σέβεται; Οτι συμπεριφέρεται όμορφα στον αδελφό του; Τι είναι αυτο το τόσο που έχει κάνει, γιατι για μένα το δημοφιλής μόνο δεν μου λέει τίποτα. Και πάλι συγνώμη αλλά δε φέρεσαι στα παιδία σου ούτε ίσα ούτε καλά. Σαν μάνα πρέπει να θές το καλό τους. Στον μεγάλο με τα προνόμια που του αφήνεις κινδυνεύεις να κάνεις ένα εγωκεντρικό, ψωνισμένο και ίσως αμόρφωτο νέο. Τον μικρό τον αφήνεις στη τύχη του χωρίς να ξέρεις τι έχει στο κεφαλάκι του και τι συμπεριφορές μπορεί να βγάλει στη πορεία. Λυπάμε που στα λέω χύμα αλλά εξοργήζομαι που εσυ σαν μάνα δεν έχεις εδω και καιρό πάρει θέση σε ένα τόσο μεγάλο πρόβλημα στην οικογένεια. Ακου τι θα πει η πεθερά, ο πεθερός και το λοιπό συναπάντημα. Χέστηκες κινδυνεύει η ισοροπία της οικογένειας και εσυ κοιτάς τι θα πουν οι άλλοι.

 

 

 

 

Οσο σκεφτομαι οτι κ ο μικρος σιγα σιγα μπαινει στην προεφηβεια αγχωνομαι.Ποιος ξερει τι απωθημενα θα εχει.

Δεν ξερω τι ακριβως εχει καταφερει ο μεγαλος προφανως εχει καταφερει κατι που το ξερει μονο αυτος,ο αντρας μου,η πεθερα κ ο πεθερος.

Φυσικα κ θελω το καλο τους,αλλα οταν ακουω ενα 16χρονο αγορι να φωναζει ,σηνηθως του κανω το χατηρι για να ηρεμισει.

Οσο για το σχολειο,δεν θελω να τον πιεσω.Προς το παρρον ενα 16 το βγαζει στους βαθμους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ρωταει οταν θελει να βγει.Απλα κανει μπανιο,ντυνεται,μας λεει "Θα βγω" κ φευγει.Σαν να ειναι 25 χρονων.

 

Kαλά βρε κοπέλα μου, τί σκατά??? Δεν ανησυχείτε καθόλου εσύ κι ο άντρας σου γι΄αυτό το παιδί????? Τι πάει να πει ανοίγει την πόρτα και φεύγει??? Τουλάχιστον ξέρετε τις παρέες του και πού πηγαίνει τέλος πάντων ή αρκείστε στο να τον θαυμάζετε τί όμορφος που είναι όταν φεύγει σενιαρισμένος???

 

Sorry ξανά για το ύφος (αν και πίστεψέ με συγκρατούμαι!) αλλά τη χάσατε τη μπάλα!!!!!!!

 

(Και για να μην ξεχνιόμαστε.... ξανα-ματα-χμμμμμμμ..... 8-)8-)8-):cool: )

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά βρε κοπέλα μου, τί σκατά??? Δεν ανησυχείτε καθόλου εσύ κι ο άντρας σου γι΄αυτό το παιδί????? Τι πάει να πει ανοίγει την πόρτα και φεύγει??? Τουλάχιστον ξέρετε τις παρέες του και πού πηγαίνει τέλος πάντων ή αρκείστε στο να τον θαυμάζετε τί όμορφος που είναι όταν φεύγει σενιαρισμένος???

 

Sorry ξανά για το ύφος (αν και πίστεψέ με συγκρατούμαι!) αλλά τη χάσατε τη μπάλα!!!!!!!

 

(Και για να μην ξεχνιόμαστε.... ξανα-ματα-χμμμμμμμ..... 8-)8-)8-):cool: )

 

 

 

Ευτυχως μας λεει που παει κ με ποιους (προς το παρρον δηλαδη).Βεβαια ξεφυτρωνουν κ καινουργιοι φιλοι, (φιλοι φιλων-ξαδερφια φιλων κτλ) αλλα οκ.Τις παρεες του τις ξερω.Δηλαδη τους πιο κοντινους του φιλους,οχι ολους.

Link to comment
Share on other sites

Για την πεθερά σου ένα θα σου πω.Μια φορά τα πεθερικά είπαν κάτι για το το τότε αγέννητο μπέμπη σε σχέση με τη μικρη και τους πήρε και τους σήκωσε. Και αν όλα αυτά που μας γράφεις δεν είναι χάρην αστεισμού αλλά πραγματικότητα, γιατι μόνο ως κακόγουστο αστείο μπορώ να τα δω, πάρε δραστικά μέτρα. Το παιδί σου έχει ξεφύγει, άκου εκεί ανοίγει την πόρτα και φεύγει. Με τις δικιές σου ευλογίες έχουν γίνει έτσι τα πράγματα. Ο λόγο που γράφεις είναι να φορτώσεις τις ευθύνες αλλού. Ναι έχουν και οι άλλοι μερίδιο ευθύνης αλλά το μεγαλύτερο εσυ που ενω έχεις εντωπίσει το πρόβλημα δεν κάνεις τίποτα. Οτι άλλο και να γράψουμε εδώ απλώς μαλλιάζει η γλώσσα μας. Πιστεύω πως το παιχνίδι το έχεις χάσει και εύχομαι να μη βρείς μπροστά σου αυτα που σου γράφουμε εδω μέσα. Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Valia μαλλον χρειαζεται να πατε και εσυ και ο αντρας σου να παρετε την βοηθεια καποιου ειδικου γιατι την εχεις χασει την μπαλα,μηπως και ερθει καποια ισσοροποια στο σπιτικο σου απο μονη σου απο οτι βλεπω δεν μπορεις να βαλεις μια ταξη.Λες οτι προσπαθεις να κανεις και να λες καποια πραγματα στον μικρο σου δεν ηξερα οτι η αγαπη θελει προσπαθεια μηπως μας δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Valia μαλλον χρειαζεται να πατε και εσυ και ο αντρας σου να παρετε την βοηθεια καποιου ειδικου γιατι την εχεις χασει την μπαλα,μηπως και ερθει καποια ισσοροποια στο σπιτικο σου απο μονη σου απο οτι βλεπω δεν μπορεις να βαλεις μια ταξη.Λες οτι προσπαθεις να κανεις και να λες καποια πραγματα στον μικρο σου δεν ηξερα οτι η αγαπη θελει προσπαθεια μηπως μας δουλευεις?

 

 

Δεν εννοω οτι προσπαθω να τον αγαπησω.Εννοειται οτι τον αγαπαω.Εννοω οτι δεν ξερω πως ακριβως να του τα πω ολα αυτα του μικρου.Δεν ξερω πως να δειξω την αγαπη μου με τον σωστο τροπο.Εχω μπερδευτει.Εννοειται πως τους αγαπαω κ τους δυο το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι δεν ξερω πως ακριβως να του τα πω ολα αυτα του μικρου.Δεν ξερω πως να δειξω την αγαπη μου με τον σωστο τροπο.Εχω μπερδευτει.

Τωρα που καταλαβες το προβλημα εχεις μπερδευτει και δεν ξερεις πως να του δειξεις την αγαπη σου η ησουν παντα μπερδεμενη?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που καταλαβες το προβλημα εχεις μπερδευτει και δεν ξερεις πως να του δειξεις την αγαπη σου η ησουν παντα μπερδεμενη?

 

 

Τον τελευταιο καιρο,απο τοτε που ο μεγαλος εχει τα νευρα της εφηβειας.

Αρχικα δν υπηρχε αυτη η συμπεριφορα απο τον μεγαλο.Ακομα κ μολις γεννηθηκε το δευτερο παιδι δεν χρειαστηκε να κανω αυτα που κανουν μερικες μαμαδες,δηλαδη να δειχνουν υπερβολικη αγαπη στο πρωτο παιδι για να μην ζηλεψει (πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω,δεν μπορω να το διατυπωσω σωστα).Ασε που οπως ειπα κ παραπανω,πριν λιγο καιρο εγκατασταθηκαν κ τα πεθερικα απεναντι κ ειναι συνεχεια μες στα ποδια μας οποτε ολα αυτα εγιναν χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

valia40, μήπως με τόοοοσα προβλήματα που εχεις με το σπίτι σου να κλείσεις για λιγο το internet και να ασχοληθεις με αυτο??

Και δεν μιλαω μόνο για το παρον θεμα αλλά και για άλλα που εχεις ανοίξει...

Θα πω και εγω ενα χμμμμμμμμ:cool:

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

valia40, μήπως με τόοοοσα προβλήματα που εχεις με το σπίτι σου να κλείσεις για λιγο το internet και να ασχοληθεις με αυτο??

Και δεν μιλαω μόνο για το παρον θεμα αλλά και για άλλα που εχεις ανοίξει...

Θα πω και εγω ενα χμμμμμμμμ:cool:

 

 

 

 

Τα αλλα θεματα μου δεν αφορουν προβληματα.Δηλαδη το οτι μου ζητησε ο μεγαλος κινητο η το ποσο πρεπει να τον αφηνω να βγαινει (αυτα ειναι τα θεματα που εχω ανοιξει) ειναι απλα για να παρω γνωμες.

Ενα αλλο προβλημα που ειχα γραψει (σχετικα με το οτι εψαξα τα πραγματα του μεγαλου κ το καταλαβε) λυθηκε.

Κ το οτι καθομαι στο ιντερνετ δεν σημαινει οτι δεν ασχολουμαι με την οικογενεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο,απο τοτε που ο μεγαλος εχει τα νευρα της εφηβειας.

Αρχικα δν υπηρχε αυτη η συμπεριφορα απο τον μεγαλο.Ακομα κ μολις γεννηθηκε το δευτερο παιδι δεν χρειαστηκε να κανω αυτα που κανουν μερικες μαμαδες,δηλαδη να δειχνουν υπερβολικη αγαπη στο πρωτο παιδι για να μην ζηλεψει (πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω,δεν μπορω να το διατυπωσω σωστα).Ασε που οπως ειπα κ παραπανω,πριν λιγο καιρο εγκατασταθηκαν κ τα πεθερικα απεναντι κ ειναι συνεχεια μες στα ποδια μας οποτε ολα αυτα εγιναν χειροτερα.

Δεν μπορω να καταλαβω αλλο η εφηβεια του μεγαλου και αλλο η δικη σου συμπεριφορα προς τον μικρο σου τι παει να πει περναει εφηβεια ο μεγαλος και την πληρωνει ο μικρος? Σε εχει αποροφησει τοσο πολυ η εφηβεια και δεν μπορεις να ασχοληθεις και λιγο με τον μικρο? Ok καταλαβαινω εχω περασει και εγω την εφηβεια με τον γιο μου,εβαζα απο παντα ορια κανονες και συζητηση μα πολυ συζητηση οταν εβλεπα οτι περναν τα μυαλα του αερα τον προσγειωνα ανωμαλα.Μεσα σε ολα αυτα ομως ηταν και το αλλο μου παιδι πιο μικρο το οποιο και αυτο με χρειαζοτανε δηλαδη αυτο θα επρεπε να το παραγκωνισω γιατι ο μεγαλος περναει εφηβεια? Πιστευω να καταλαβαινεις τι θελω να πω,και ξεκινα να εισαι κοντα στο παιδακι σου ουσιαστικα εστω και τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μην γινεστε τοσο επιθετικες, σιγουρα η γυναικα τα αγαπαει τα παιδια της και δεν θελει να πληγωνει κανενα.Νομιζω Βαλια οταν ανοιξες το θεμα δεν ειχες καταλαβει ποσο σοβαρο ειναι, ελπιζω τωρα μετα απο τοσες συμβουλες τοσων γυναικων να καταλαβες που ειναι τα λαθη σου και να λαβεις τα μετρα σου!

Συμφωνω κι εγω οτι πρεπει οπωσδηποτε να βαλεις ορια και τιμωρια στον μεγαλο και να αρχισεις να επιβραβευεις τον μικρο παραπανω.Εσυ εισαι η μαμα (=αφεντικο), πατα λιγο ποδι..και στην πεθερα...

Και η εφηβεια δεν ειναι καμια επικυνδινη ασθενεια για να του λες σε ολα ναι..

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μην γινεστε τοσο επιθετικες, σιγουρα η γυναικα τα αγαπαει τα παιδια της και δεν θελει να πληγωνει κανενα.Νομιζω Βαλια οταν ανοιξες το θεμα δεν ειχες καταλαβει ποσο σοβαρο ειναι, ελπιζω τωρα μετα απο τοσες συμβουλες τοσων γυναικων να καταλαβες που ειναι τα λαθη σου και να λαβεις τα μετρα σου!

Συμφωνω κι εγω οτι πρεπει οπωσδηποτε να βαλεις ορια και τιμωρια στον μεγαλο και να αρχισεις να επιβραβευεις τον μικρο παραπανω.Εσυ εισαι η μαμα (=αφεντικο), πατα λιγο ποδι..και στην πεθερα...

Και η εφηβεια δεν ειναι καμια επικυνδινη ασθενεια για να του λες σε ολα ναι..

 

 

Συμφωνω με οσα λες.Ισως να μην ειχα καταλαβει οτι ολο αυτο κανει κακο στον μικρο.Οταν μου τα λεει καποιος αλλος αγνωστος πιστευω οτι ειναι αντικειμενικος κ μπορει να με βοηθησει.Γι αυτο κ εβαλα το θεμα στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω αλλο η εφηβεια του μεγαλου και αλλο η δικη σου συμπεριφορα προς τον μικρο σου τι παει να πει περναει εφηβεια ο μεγαλος και την πληρωνει ο μικρος? Σε εχει αποροφησει τοσο πολυ η εφηβεια και δεν μπορεις να ασχοληθεις και λιγο με τον μικρο? Ok καταλαβαινω εχω περασει και εγω την εφηβεια με τον γιο μου,εβαζα απο παντα ορια κανονες και συζητηση μα πολυ συζητηση οταν εβλεπα οτι περναν τα μυαλα του αερα τον προσγειωνα ανωμαλα.Μεσα σε ολα αυτα ομως ηταν και το αλλο μου παιδι πιο μικρο το οποιο και αυτο με χρειαζοτανε δηλαδη αυτο θα επρεπε να το παραγκωνισω γιατι ο μεγαλος περναει εφηβεια? Πιστευω να καταλαβαινεις τι θελω να πω,και ξεκινα να εισαι κοντα στο παιδακι σου ουσιαστικα εστω και τωρα.

 

 

 

 

 

Συμφωνω με οσα λες κ εσυ αλλα κ ολες οι αλλες κοπελες του φορουμ.Απλα ο μεγαλος εχει τοσα ονειρα που ειναι πολυ δυσκολο να τον προσγειωσω.Θελω να τον προσγειωσω λιγο αλλα δεν θελω να τον πληγωσω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με οσα λες.Ισως να μην ειχα καταλαβει οτι ολο αυτο κανει κακο στον μικρο.Οταν μου τα λεει καποιος αλλος αγνωστος πιστευω οτι ειναι αντικειμενικος κ μπορει να με βοηθησει.Γι αυτο κ εβαλα το θεμα στο φορουμ.

Ναι αλλά παρόσα σου έχουμε πει και "σούρει" δεν μας είπες κορίτσια σήμερα έκανα αυτό με τον μικρό και στον μεγάλο πχ δεν υπέκυψα στη τάδε απαίτηση, ανταυτού μας είπες οτι ζητούσατε γονιπετης εσυ και ο μικρός, συγνώμη στο μεγάλο. Καλά τα λόγια Βάλια αλλά τα έργα εχουν αποτέλεσμα. Κλείστο το ρημάδι το ιντερνετ, παρε τον μικρό μια βόλτα, περνα μαζί του χρόνο και πάψε να υποκύπτεις στα κουλά θέλω του μεγάλου. Μόνο έτσι θα μας πείσεις οτι πραγματικά θες να αλλάξεις κατάσταση που επικρετεί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...