Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συχνοουρία και εγκυμοσύνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απο τον πρωτο μηνα που δεν το ηξερα ακομα οτι ειμαι εγκυος ξεκινησαν οι συχνοουριες ακομα και τη νυχτα ξυπναγα 2-3 φορες! Τι πραγμα κι αυτο! Τωρα δεν ξυπναω τη νυχτα γιατι κοιμαμαι σα βοδι αλλα η συχνοουρια τη μερα συνεχιζεται!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΙRIAM, σου στέλνω όοοοοοοοολες μου τις ευχές για να έρθεις γρήηηηηγορα στο club!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ NIKOLEKAKI ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ!!

 

ΜΑΚΑΡΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ..... :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διανύω τις πρώτες εβδομάδες της πρωτης εγκυμοσυνης μου και καθώς θα βρεθώ με τον γιατρό μου την επόμενη εβδομάδα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν η συχνοουρία είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης ή θα π΄ρεπει να ανησυχώ; Δεν έχω κάποια ενόχληση άλλη......

Ευχαριστώ....!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις καθολου ειναι απο την εγκυμοσυνη θα το εχεις εντονα το πρωτο τριμηνο και το τριο τριμηνο γιατι θα πιεζει το μωρο. Εγω πλεον σηκωνομαι κανα δυο φορες μεσα στην νυχτα και την ημερα παω πολλες φορες τουαλετα

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια πολυ συχνουρια ρε παιδι μου...1και3τριμηνο πρεπει να πηγαινεις συνεχεια γιατι η μητρα πιεζει την κυστη και δεν μπορεις να κρατηθεις με τιποτα...αφου σκεφτομαι να χρησιμοποιω εγω το γιογιο της μικρης μου για να μην σηκωνομαι την νυχτα..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις

ειναι το κατ εξοχην συμπτωμα του πρωτου τριμηνου... ειναι ορμονικο..

 

θα σταματησει καπως το δευτερο τριμηνο, και θ αρχισει παλι πιο εντονα στο τριτο τριμηνο...

 

οταν θα γεννησεις, δεν θα εχει σημασια, γιατι κατουριεσαι δε κατουριεσαι, δεν θα εχεις χρονο να πας τουαλεττα!

Link to comment
Share on other sites

λες βρε fistikaki μου???μακαρι να πανε ολα καλα και ας φοραω και γω μπεμπιλινο και απο την χαρα μου και απο τα τσισακια...χιχιχι!!!Παντως ειναι φοβερο καθε μια ωρα πιπι.

dev176pr___.png
Link to comment
Share on other sites

κ στις 2 εγκυμοσυνες πηγαινα για τσισα καθε μιση ωρα!ακομα κ εξω να ημουν επρεπε να μπω σε καφετερια να κατουρισω!ρεζιλι:P μα δεν αντεχα νομιζα οτι θα μου φυγουν!αφηστε που το βραδυ σηκονωμουν 4-5 φορες για να παω!μια φορα ειχα δει οταν ημουν εγκυος το θριλερ ''η καταρα'' κ δε ξερω γιατι μαλλον λογω εγκυμοσυνης με επηρρεασε παρα πολυ κ επι 3 μερες που ξυπνουσα για τουαλετα τα βραδια σηκωνα κ τον αντρα μου καθε τρεις κ λιγο για να ερθει μαζι μου γιατι φοβομουν μη πεταχτει κανενα φαντασμα απο πουθενα:oops::oops::oops: τι το ηθελα το θριλερ εγκυος γυναικα :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και εγώ κορίτσια μια από τα ίδια!!! Και στην πρώτη εγκυμοσύνη και σαυτή (είμαι στον 8ο ) τρελό κάτουρο .Κι όχιμόνο αυτό αλλά όπως είπαν και άλλες κοπέλες όταν πρέπει να πάω πρέπει να πάω αμέσως γιατί αλλιώς ... καταλαβαίνετε :oops: Μου θυμίζω την γιαγιά μου που η κακομοίρα έχει ακράτεια.

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το μοναδικο πραγμα που δεν αναπολω απο την εγκυμοσυνη μου ! Απλα σκεψου τα θετικα , καθαριζεις τα νεφρα σου !!! Πινεις πολλα υγρα , βγαζεις πολλα υγρα , καλο κανει ! Το εκνευριστικο ειναι το βραδυ . Το καλο ειναι πως μολις γεννησεις , απο την 1η κιολας μερα , η συχνοουρια ειναι παρελθον ! Με το καλο !:)

:lol: smile !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια HELP!!!!!Έχω απελπιστεί!!!Εντάξει ξέρουμε ότι εγκυμοσύνη = συχνοουρία...Αλλά όχι έτσι!!Έχω μπει εδώ και κάτι εβδομάδες στο 2ο τρίμηνο αλλά η συχνοουρία δεν περιορίστηκε σχεδόν καθόλου!!Τη νύχτα δεν ξυπνάω όπως το πρώτο τρίμηνο (1 φορά κι αν ) αλλά κατά τη διάρκεια της μέρας δεν μπορώ να ηρεμήσω!!!!Κάθε 5-10 λεπτά!!!!Δεν πίνω ιδιαίτερα πολύ νερό και δεν έχω μεγάλη κοιλιά,τι συμβαίνει????:confused::confused::confused:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη σχέση τη θεωρώ πάθους μόνο το πρωί που ανακουφίζομαι...Τις υπόλοιπες τσατίζομαι αφού στην ουσία βγάζω αυτό που ήπια πριν 3 λεπτά...Και πρέπει κάθε τρεις και λίγο να διακόπτω ό,τι κάνω!!:evil:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια HELP!!!!!Έχω απελπιστεί!!!Εντάξει ξέρουμε ότι εγκυμοσύνη = συχνοουρία...Αλλά όχι έτσι!!Έχω μπει εδώ και κάτι εβδομάδες στο 2ο τρίμηνο αλλά η συχνοουρία δεν περιορίστηκε σχεδόν καθόλου!!Τη νύχτα δεν ξυπνάω όπως το πρώτο τρίμηνο (1 φορά κι αν ) αλλά κατά τη διάρκεια της μέρας δεν μπορώ να ηρεμήσω!!!!Κάθε 5-10 λεπτά!!!!Δεν πίνω ιδιαίτερα πολύ νερό και δεν έχω μεγάλη κοιλιά,τι συμβαίνει????:confused::confused::confused:

 

καλη μου ποιος σου ειπε οτι η συχνοουρια περιοριζεται?:P ισα ισα οσο φουσκωνεις τοσο πιο συχνα πας τουαλετα:P το μωρο μεγαλωνει κ πιεζει την ουροδοχο κυστη γιαυτο νιωθεις οτι πρεπει να πας για τσισα..κ εγω καθε τεταρτο παω!για να μη πω για τα βραδια ....

Link to comment
Share on other sites

καλη μου ποιος σου ειπε οτι η συχνοουρια περιοριζεται?:P ισα ισα οσο φουσκωνεις τοσο πιο συχνα πας τουαλετα:P το μωρο μεγαλωνει κ πιεζει την ουροδοχο κυστη γιαυτο νιωθεις οτι πρεπει να πας για τσισα..κ εγω καθε τεταρτο παω!για να μη πω για τα βραδια ....

 

Ως ένα βαθμό να το δεχτώ...Αλλά βρίσκομαι σε τραγική κατάσταση!!!Είμαι και λιγάκι κρυωμένη και αν κρατηθώ πάνω από 10λεπτο και μου έρθει να φτερνιστώ.....καταλαβαίνεις!!!:oops::oops::oops: Μήπως πρέπει να βάλω πάμπερς????:lol::lol::lol:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Ως ένα βαθμό να το δεχτώ...Αλλά βρίσκομαι σε τραγική κατάσταση!!!Είμαι και λιγάκι κρυωμένη και αν κρατηθώ πάνω από 10λεπτο και μου έρθει να φτερνιστώ.....καταλαβαίνεις!!!:oops::oops::oops: Μήπως πρέπει να βάλω πάμπερς????:lol::lol::lol:

 

:lol::lol: ε οχι οκ:mrgreen:

το εχω κ εγω αυτο με το φτερνισμα γιαυτο φοραω κ σερβιετακια κ οχι σκετο εσωρουχο κ γιατι εχω περισσοτερα κολπικα υγρα κ γιατι αν φτερνιστω η βηξω θα ξεφυγει καμια....σταγονα!:rolleyes: αλλιως θα επρεπε να αλλαζω εσωρουχο 10 φορες την ημερα...μια τα υγρα μια τα φτερνισματα μια ο βηχας ε ελεος!:twisted:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλυτώνω το πάμπερς δηλαδή!!!:lol: Το εφαρμόζω κι εγώ αυτό με την σερβιέτα αλλά τώρα με τη ζέστη δεν την αντέχω!!!!Ουφ....Τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη.....Κάτι είναι και αυτό!!:P

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλυτώνω το πάμπερς δηλαδή!!!:lol: Το εφαρμόζω κι εγώ αυτό με την σερβιέτα αλλά τώρα με τη ζέστη δεν την αντέχω!!!!Ουφ....Τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη.....Κάτι είναι και αυτό!!:P

 

βρε...οχι σερβιετα περιοδου!σερβιετακια μικρα λεω!κ οντως δεν εισαι η μονη!εισαι εσυ και....ολες οι εγκυες του κοσμου!:lol::-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...