Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Πώς είναι ο άντρας σας όταν αρρωσταίνει;;;;

Thaumataki

Recommended Posts

Κορίτσια μπαίνω στη διαδικασία να μάθω κι άλλες απόψεις γιατί νομίζω θα τρελαθώ!

Ο καλός μου αντρούλης σήμερα ταλαιπωρείται από μια ιωσούλα...βήχα, συνάχι και δέκατα! Τα νεύρα μου χτύπησαν κόκκινο....Κάνει λες και θα ξεψυχήσει, βογγάει συνέχεια, βαρειανασαίνει και μιλάει λες και του βγαίνει η ψυχή! Αφήστε που όλη την ώρα με φωνάζει εκεί κοντά του για παρέα και να πω ότι μιλάει, απλά έχει τα μάτια του κλειστά. Αμ, το άλλοοοοοο....όλο και κάτι θα θέλει να του φέρω και είμαι σα τη σούστα. Κι όλα αυτά για ένα συναχάκιιιιιιιιιι :twisted::twisted::twisted:

iyuNp3.png4hNCp3.png

Διαφημίσεις

εχεις τον αντρα μου!ειμαι σιγουρη!αυτος που περιγραφεις ειναι ο αντρας μου!!!!

οταν εχει γριπη και εχει 37 θερμοκρασια πεφτει του θανατα στο κρεβατι και βογγαει 3 μερες λεγοντας οτι εχει πυρετο:shock: εκανε εγχειρηση αμυγδαλες και ενω απο αλλα ατομα που εκαναν ολοι ελεγαν οτι ειναι η πιο απλη εγχειρησουλα...ο αντρας μου βογγουσε ενα μηνα!μεχρι που ειχε ξαπλωσει και στο πατωμα του σαλονιου απο τον πονο και χτυπιοτανε!τωρα εχει χτυπησει το ποδι του στη δουλεια,και κανει σαν τραυματιας πολεμου!δεν αντεχω οποτε εχει κατι!θελει να του συμπεριφερομαι σαν ετοιμοθανατο!και μου λεει ''δεν ξερεις τι παει να πει πονος γιαυτο μιλας!!!''εγω???οχι!!!2 παιδια με φυσιολογικο τοκετο και χωρις επισκληριδιο δε ξερω τι θα πει πονος!:rolleyes::rolleyes:σφραγισμα εκανε και πονουσε 3 μερες!ελεος!δεν τον αντεχω οποτε ποναει καπου!

ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΝΑΙ?δεν υπαρχει οταν αρρωσταινει γτ?ολο αχχχ βαχχχχ!!!το καλο ειναι οτι πανω απο δυο μερες δεν καθετε μετα βεβαια εχουμε τα αχ και τα βαχ αλλα ο καψερος ειναι στο ποδι με τρια παιδια βλεπεις δεν εχουμε ουτε το δικαιωμα να αρρωσταινουμε

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Ναιιιι...έχει 37,1 και τον πήρε τηλέφωνο ένας φίλος του και κάνει '' Άσε ρε, ψήνομαι στον πυρετο!'' Μου 'ρθε κόλπος μιλάμεεεεε! Πονάει το κεφάλι του και μου κάνει κι εμένα ακριβώς αυτό '' Δεν έχεις πονέσει έτσι και μιλάς!'' Ναι, το μωρό από το κεφάλι βγήκε!!!! Κι όλα αυτά ενώ έχω γεννήσει και ξέρω τί εστί Φ.Τ..

iyuNp3.png4hNCp3.png

αμα του πεις του δικου μου ''λιγο χλωμος μου φαινεσαι'' αμεσως θα αρχισει να εχει ζαλαδες κομαρες και να ποναει παντου:shock: περσι εκανε ολοκληρη γαστροσκοπηση επειδη νομιζε οτι ειχε τρυπα στο στομαχι:shock: μεχρι και ο παθολογοσ μας που ειναι και ελληνας τον εχει παρει στο ψηλο.πηγα το μαιο να μου γραψει τα χαπια του θηροειδη και μου λεει ''τι κανει ο αντρας σου?'' λεω '' εκανε αμυγδαλες πριν 20 μερες αλλα ακομα λεει οτι ποναει.ειναι φυσιολογικο?'' και μου απανταει ''καλα αυτος θα ποναει για αλλους 6 μηνες'':shock:

Διαφημίσεις

αμα του πεις του δικου μου ''λιγο χλωμος μου φαινεσαι'' αμεσως θα αρχισει να εχει ζαλαδες κομαρες και να ποναει παντου:shock: περσι εκανε ολοκληρη γαστροσκοπηση επειδη νομιζε οτι ειχε τρυπα στο στομαχι:shock: μεχρι και ο παθολογοσ μας που ειναι και ελληνας τον εχει παρει στο ψηλο.πηγα το μαιο να μου γραψει τα χαπια του θηροειδη και μου λεει ''τι κανει ο αντρας σου?'' λεω '' εκανε αμυγδαλες πριν 20 μερες αλλα ακομα λεει οτι ποναει.ειναι φυσιολογικο?'' και μου απανταει ''καλα αυτος θα ποναει για αλλους 6 μηνες'':shock:

Χαχαχαχαχαχαχα...σήμερα μου 'φτιαξε καφέ και μου κάνει '' Άρρωστος άνθρωπος και σου κάνω και καφέ!!!!'' :shock:

iyuNp3.png4hNCp3.png

Ναιιιι...έχει 37,1 και τον πήρε τηλέφωνο ένας φίλος του και κάνει '' Άσε ρε, ψήνομαι στον πυρετο!'' Μου 'ρθε κόλπος μιλάμεεεεε! Πονάει το κεφάλι του και μου κάνει κι εμένα ακριβώς αυτό '' Δεν έχεις πονέσει έτσι και μιλάς!'' Ναι, το μωρό από το κεφάλι βγήκε!!!! Κι όλα αυτά ενώ έχω γεννήσει και ξέρω τί εστί Φ.Τ..

γι αυτο δεν κανουν παιδια οι αντρες κοριτσι μου σιγα μην αντεχανε :lol::lol:

μα δε ντρεπεσαι και εσυ?τσ τσ τσ!απονη γυναικα!!!:lol::lol:

παλιοτερα ειχαμε παθει οικογενιακως γαστρεντεριτιδα,εγω εκανα σε μια μερα πανω απο 15 φορες εμετο και μου ελεγε ''μην εισαι ξαπλα ολη μερα.σηκω και λιγο''

την αλλη μερα επιασε αυτον.αλλα εκανε μονο μια φορα εμετο και ηταν ακινητος ολη μερα βαρυγκομουσε και γυρω του ειχε 10 φλυτζανια απο τσαι...

μα δε ντρεπεσαι και εσυ?τσ τσ τσ!απονη γυναικα!!!:lol::lol:

παλιοτερα ειχαμε παθει οικογενιακως γαστρεντεριτιδα,εγω εκανα σε μια μερα πανω απο 15 φορες εμετο και μου ελεγε ''μην εισαι ξαπλα ολη μερα.σηκω και λιγο''

την αλλη μερα επιασε αυτον.αλλα εκανε μονο μια φορα εμετο και ηταν ακινητος ολη μερα βαρυγκομουσε και γυρω του ειχε 10 φλυτζανια απο τσαι...

Ναι καλά, εάν αρρωστήσουμε εμείς αμέσως '' Πώς κάνεις έτσι; Δε θα πεθάνεις κιόλας!'' Εάν αρρωστήσουν εκείνοι μόνο ολόκληρο το ΕΣΥ, που δεν επιστρατεύουμε.

iyuNp3.png4hNCp3.png

κορίτσια εμένα ο άντρας μου δεν έχει αρρωστήσει ποτέ!!

από τότε που τον ξέρω δλδ...

καμμιά φορά του έχει τύχει κανένας πονοκέφαλος, αλλά παίρνει πονσταν και αυτό ήταν...

απίστευτο??? και όμως αληθινο....

και αποθηλασε επιτελους!

Διαφημίσεις

καμμιά φορά του έχει τύχει κανένας πονοκέφαλος, αλλά παίρνει πονσταν και αυτό ήταν...

Ο Κουταλιανός είναι παιδί μου ο άντρας σου;;;:cool:

iyuNp3.png4hNCp3.png

τι τον ταιζεις πες!!!!θηλασε πολυ?δεν γινετε κατι του κανεις!!!!:-D

γι αυτο δεν κανουν παιδια οι αντρες κοριτσι μου σιγα μην αντεχανε :lol::lol:

Ακριβώς!!! Κάτι ξέρει η μητέρα φύση.

Εμένα ευτυχώς αρρωσταίνει σπανιότατα. Μέχρι τώρα 14 χρόνια που τον ξέρω είναι μετρημένες στα δάκτυλα οι φορές αυτές. Αλλά τότε.... τα ίδια με τους δικούς σας. Το καλό είναι ότι το παραδέχεται και ο ίδιος. "Αν αντέχαμε τον πόνο θα γεννάγαμε κι όλας".

Άλλο παράδειγμα, ο πατέρας μου, που με το παραμικρό θα φοβηθεί και θα πάει στον γιατρό. Αυτό είναι καλύτερο βέβαια από τη μάνα μου που δεν πάει ποτέ στον γιατρό. Το άλλο άκρο, μιλάμε.

8jPDp3.pngmAB8p3.png

Ναι καλά, εάν αρρωστήσουμε εμείς αμέσως '' Πώς κάνεις έτσι; Δε θα πεθάνεις κιόλας!'' Εάν αρρωστήσουν εκείνοι μόνο ολόκληρο το ΕΣΥ, που δεν επιστρατεύουμε.

φαντασου να ζουσαν εστω και για 5 λεπτα τον πονο της γεννας.ο δικος μου παντως ακομα ξαπλα θα ηταν:rolleyes:

Διαφημίσεις

φαντασου να ζουσαν εστω και για 5 λεπτα τον πονο της γεννας.ο δικος μου παντως ακομα ξαπλα θα ηταν:rolleyes:

χαχαχααχαχαχαχαχαχααχαχα μου ρθε στο μυαλο χαχχαχαχαχααχα

καλησπερα και απο μενα κοριτσια!!και ο δικος μπορει να ειναι καλος, χρυσος, αλλα οταν αρρωσταινει γινεται ολα τα παραπανω μαζι.που και να γεννουσαν δηλαδη!!!με το που παει το θερμομετρο στο 37.5 αρχιζει τα αχ βαχ λες και ξεψυχαει!!!υπομονη!!!;)

κοριτσια ο δικος μου περσι παντως το ειχε παραχ@#ει το θεμα με τις αρρωστιες!δηλαδη μου ερχοταν να ουρλιαξω!καθε βδομαδα εβγαζε και απο κατι καινουριο!μια η μεση μια συναχι μια λαιμος μια δοντι μια ποδι μια χερι !ειλικρινα σας μιλαω!αφου του ελεγα να παει σε ψυχολογο γιατι μαλλον πασχει απο αρρωστοφοβια!ειχε παει σε 3 διαφορετικους γιατρους γιατι του ποναγε η μεση ελεγε,αλλα κανεις δε μπορουσε να του βρει κατι!ολοι του ειπαν οτι δεν ειχε τιποτα!μαλιστα ο δικος μας ο ελληνας του ειπε οτι μαλλον θελει ψυχολογο γιατι ειχε βαρεθει να τον βλεπει!αφου θυμαμαι χαρακτηριστικα να του λεει περσι ''27 χρονων παιδι και κανεις σαν 100 χρονων γερος!'':shock::shock:

εκανε ενα σωρο ακτινογραφιες και αιματος και ουρα και ολα βγηκαν τελεια!αλλα αυτος επεμενε οτι εχει κατι!!!6 μηνες δε μπορειτε να φανταστειτε τι τραβηξα!επεφτε στα πατωματα γιατι και καλα πονουσε,τα παιδια νομιζαν οτι θα παιξουν ''αλογο''και ετρεχαν να τον καβαλικεψουν!!!πλησιαζε η ωρα να ερθει απο τη δουλεια και ελεγα μεσα μου ''ωχ θα αρχισει παλι να βογγαει δεν αντεχωωωω'' και θυμωνε και μαζι μου γιατι ελεγε οτι δε με νιαζει και τον γραφω!!!και του ελεγα πως με τοσους γιατρους και εξετασεις αν ειχε κατι θα φαινοταν και οχι εκει επεμενε πως κατι ειχε!!!

αχ τι τραβηξα!αμ με τις αμυγδαλες τον απριλιο που εκανε εγχειρηση?ετρωγε πανω απο 1 μηνα παγωτο γιατι φοβοταν μην παθει ξαφνικη αιμοραγια:shock:

επινε νερο και το κραταγε στο λαιμο του χωρις να το καταπιει και κουνουσε το κεφαλι περα δωθε για να τις ξεπλυνει:shock::shock: χτυπιοταν στα πατωματα και παλι ετρεχαν τα παιδια γιατι νομιζαν οτι θα κανουν ''αλογο'':rolleyes: δε μπορουσε να μιλησει καθολου για ενα μηνα αλλα οταν βογγουσε το εκανε δυνατα για να το ακουμε ολοι:roll: τι να σας πω.οτι και να πω ειναι λιγο!

κοριτσια ο δικος μου περσι παντως το ειχε παραχ@#ει το θεμα με τις αρρωστιες!δηλαδη μου ερχοταν να ουρλιαξω!καθε βδομαδα εβγαζε και απο κατι καινουριο!μια η μεση μια συναχι μια λαιμος μια δοντι μια ποδι μια χερι !ειλικρινα σας μιλαω!αφου του ελεγα να παει σε ψυχολογο γιατι μαλλον πασχει απο αρρωστοφοβια!ειχε παει σε 3 διαφορετικους γιατρους γιατι του ποναγε η μεση ελεγε,αλλα κανεις δε μπορουσε να του βρει κατι!ολοι του ειπαν οτι δεν ειχε τιποτα!μαλιστα ο δικος μας ο ελληνας του ειπε οτι μαλλον θελει ψυχολογο γιατι ειχε βαρεθει να τον βλεπει!αφου θυμαμαι χαρακτηριστικα να του λεει περσι ''27 χρονων παιδι και κανεις σαν 100 χρονων γερος!'':shock::shock:

εκανε ενα σωρο ακτινογραφιες και αιματος και ουρα και ολα βγηκαν τελεια!αλλα αυτος επεμενε οτι εχει κατι!!!6 μηνες δε μπορειτε να φανταστειτε τι τραβηξα!επεφτε στα πατωματα γιατι και καλα πονουσε,τα παιδια νομιζαν οτι θα παιξουν ''αλογο''και ετρεχαν να τον καβαλικεψουν!!!πλησιαζε η ωρα να ερθει απο τη δουλεια και ελεγα μεσα μου ''ωχ θα αρχισει παλι να βογγαει δεν αντεχωωωω'' και θυμωνε και μαζι μου γιατι ελεγε οτι δε με νιαζει και τον γραφω!!!και του ελεγα πως με τοσους γιατρους και εξετασεις αν ειχε κατι θα φαινοταν και οχι εκει επεμενε πως κατι ειχε!!!

αχ τι τραβηξα!αμ με τις αμυγδαλες τον απριλιο που εκανε εγχειρηση?ετρωγε πανω απο 1 μηνα παγωτο γιατι φοβοταν μην παθει ξαφνικη αιμοραγια:shock:

επινε νερο και το κραταγε στο λαιμο του χωρις να το καταπιει και κουνουσε το κεφαλι περα δωθε για να τις ξεπλυνει:shock::shock: χτυπιοταν στα πατωματα και παλι ετρεχαν τα παιδια γιατι νομιζαν οτι θα κανουν ''αλογο'':rolleyes: δε μπορουσε να μιλησει καθολου για ενα μηνα αλλα οταν βογγουσε το εκανε δυνατα για να το ακουμε ολοι:roll: τι να σας πω.οτι και να πω ειναι λιγο!

Ήρωας είσαι!!! Κωμικοτραγικές μου φαίνονται οι σκηνες που περιγράφεις. Ευτυχώς εμείς δε φτάσαμε σε αυτό το σημείο....κι εμένα δε μου αρρωσταίνει τακτικά, αλλά ότα αρρωστήσει εύχομαι να είχα αρρωστήσει εγώ αντί για αυτόν, μόνο και μόνο για να γλιτώσω την γκρίνια!!!!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png

Ήρωας είσαι!!! Κωμικοτραγικές μου φαίνονται οι σκηνες που περιγράφεις. Ευτυχώς εμείς δε φτάσαμε σε αυτό το σημείο....κι εμένα δε μου αρρωσταίνει τακτικά, αλλά ότα αρρωστήσει εύχομαι να είχα αρρωστήσει εγώ αντί για αυτόν, μόνο και μόνο για να γλιτώσω την γκρίνια!!!!!!

να ξερες ποσες φορες το εχω πει αυτο!καλυτερα εγω παρα αυτος!μονο και μονο για να μην ακουω την γκρινια του!εγω αρρωσταινω και αν δε το πω μπορει να μη το καταλαβει κιολας!τοσο διακριτικη ειμαι η καημενη!παιρνω κανενα χαπακι κανω κανενα τσαγακι και κανω και τις δουλειες και εχω και τα παιδια!δεν ειμαι ξαπλα ολη μερα να βογγαω τανασκελα!ελεος δηλαδη...

Καλα.. Ο δικος μου ξαπλωνει ανασκελα και αρχιζει τις κρυαδες: "Βλεπω ενα ασπρο φως να ερχεται καταπανω μου" ή "Να προσεχεις το παιδι, να μην το μαλωνεις και να του μιλας για εμενα" ή "Παει, τα εφαγα τα ψωμια μου" κι αλλα τετοια..

Μεχρι στιγμης δεν εχει αρρωστησει σοβαρα εκτος απο μια φορα που εκανε 39 πυρετο απο μια ιωση.

Αφηστε δε, το αλλο σπαστικο: Δεν τολμαμε να κανουμε αψου, μας βαζει σε καραντινα για να μην τον κολλησουμε! :shock: Χωρια που κυκλοφορει ολη μερα αγκαλια με το dettol και διαφορα απολυμαντικα μαντηλακια. Για τη δουλεια δε, εχει παρει μαντηλακια, απολυμαντικο για τα χερια, μαντηλακια klinex σε περιπτωση που χρειαστει να παει τουαλεττα και γαντια μιας χρησης...

Αφηστε.. Ζω ενα δραμα! :lol:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

τον κατακουζινο απο το κωνσταντινου και ελενης μου θυμιζει:lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: Ζω με την Κατακουζινα!!!:mrgreen:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

εγω το αποφασισα!φετος θα του πω να παει να κανει το αντιγριπικο εμβολιο!

και μονο στην ιδεα οτι εχει κανει εμβολιο θα νιωθει πιο προστατευμενος οποτε δε θα ποναει τοσο συχνα πυκνα!οχι θα εχω 3 παιδια και μαλιστα το ενα νεογεννητο και θα νταντευω και αυτον!τι μας λες!στο τρελοκομειο θα καταληξω!