Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΙΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts

Ειστε πολυ τυχερες που μπορειτε να περπατατε εγω λογο συσπασεων δεν κανει να περπαταω οποτε μου ειναι ποιο δυσκολο να ελεγξω το βαρος μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 666
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω σημερα μπηκα στον 6ο και μεσα σε 4 μερες εχω παρει 3 κιλα (ειμαι και υπερβαρη) ...:cry:

Εχει συμβει σε καμια να παρει τοσο αποτομα κιλα???

Σημειωτεον οτι μεχρι και πριν απο αυτην την ξαφνικη "μπαζα" ειχα παρει μονο 1 κιλο!!!

Τρομαζω οτι μπορει να συνεχισω ετσι!!!

(δεν τρωω περισσοτερο ειμαι στα ιδια)

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα μπηκα στον 6ο και μεσα σε 4 μερες εχω παρει 3 κιλα (ειμαι και υπερβαρη) ...:cry:

Εχει συμβει σε καμια να παρει τοσο αποτομα κιλα???

Σημειωτεον οτι μεχρι και πριν απο αυτην την ξαφνικη "μπαζα" ειχα παρει μονο 1 κιλο!!!

Τρομαζω οτι μπορει να συνεχισω ετσι!!!

(δεν τρωω περισσοτερο ειμαι στα ιδια)

 

Ναι, ναι, εγω!

γενικα τωρα πια προσπαθω να κρατιεμαι, αλλα αν τυχει κι αφεθω και φαω καλα για 3 μερες τα τσιμπησα τα 3 κιλακια! :?

Κι ειχα ακουσει οτι προς το τελος βαζεις βδομαδα και κιλο, εγω γιατι απο τωρα βαζω ημερα και κιλο;;;;; :confused:

Ειμαι στην 28η κι εχω παρει 15 κιλα. κλαψ!!! :cry::oops::cry:

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας καταλαβαινω απολυτα δεν εχω παρει ποτε 3 κιλα σε 3 ημερες ειχα παρει 5 σε ενα μηνα και μου φαινοταν υπερβολικο βεβαια δεν ειναι το ιδιο με το δικο σας!!!Απο την παρασκευη που ζυγιστηκα στο γιατρο μεχρι και σημερα που ξανα ζγιστηκα ειχα παρει 1,300γρ.Ενταξει λεω δεν υπαρχει αποκλειεται αφου τρωω λιγοτερο απο οτι ετρωγα η μαλλον τσιμπαω λιγοτερο(ετσι πηρα σχεδον και τα υπολοιπα)εκτος κι αν φταινε 2 κομματια μιλφεγ που εφαγα αυτες τις ημερες αλλα τι στο καλο δεν νομιζω πια!!!!Τι να πω???Να δω που θα φτασω συνολικα ειμαι +20!!!!!!!!!!!!!!! και ειμαι στην 32η εβδομαδα.Παλι καλα κοντευω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

matilda38: εγω μεχρι και τους 3μιση μηνες ειχα παρει ενα κιλο!!!απο 54 πηγα 55!!!λεω τι καλα!!!και φαντασου στις αρχες ειχα τρομερες ναυτιες και επρεπε να τρωω συνεχεια για να ειναι οκ το στομαχι μου.....ξαφνικα μεσα σε ενα μηνα-ως τους 4μιση...ειχα παρει αλλα 5 κιλα!!!!μεσα σε ενα μηνα, χωρις ιδιαιτερες μασαμπουκες!!!!αλλα στον υπερηχο που ειχα κανει ειχε εμφανιστει κ ο πλακουντας παχυς παχυς .....τωρα ειμαι κ γω στην 22η βδομαδα....στην 20η που εκανα β επιπεδου η μπεμπα μας ηταν 350 γραμμαρια,,αρα υπολογιζω τωρα θα ειναι κανα 450( απο οσο εχω διαβασει)....κ δεν πολυπειναω, αλλα μου φερανε σημερα ενα τσουρεκι-λογω πασχα!!!!!!!!πειρασμοι!!!!παντως ολα τα κιλα δεν ειναι παχος....και επειδη εγω ξεκινησα 54κιλα..αν ημουν 52 σε σχεση με το υψος μου θα ημουν λιποβαρης...αρα μαλλον αυξανεται κ το μητρικο λιπος...εχω διαβασει οτι αυξανεται κ για τον θηλασμο....ε τι να πω....δεν ειμαι κ μοντελο με ποδια 1.80 και να εχω μονο μια κοιλια....ανοιγει η λεκανη( μεχρι κ το κοκαλομου ποναει κατω χαμηλα) φουσκωσε η κοιλια, ε τι να κανω????φανταστειτε οτι μου φερνουν γλυκα για το πασχα κ τρωω ενα-δυο,,,,τα υπολοιπα προσπαθω να τα μοιραζω για να μην τα πεταξω!!!!απλα φοβαμαι μηπως το καλοκαιρι ειμαι φαλαινιτσα!!!!!!???????????

Link to comment
Share on other sites

matilda38: εγω μεχρι και τους 3μιση μηνες ειχα παρει ενα κιλο!!!απο 54 πηγα 55!!!λεω τι καλα!!!και φαντασου στις αρχες ειχα τρομερες ναυτιες και επρεπε να τρωω συνεχεια για να ειναι οκ το στομαχι μου.....ξαφνικα μεσα σε ενα μηνα-ως τους 4μιση...ειχα παρει αλλα 5 κιλα!!!!μεσα σε ενα μηνα, χωρις ιδιαιτερες μασαμπουκες!!!!αλλα στον υπερηχο που ειχα κανει ειχε εμφανιστει κ ο πλακουντας παχυς παχυς .....τωρα ειμαι κ γω στην 22η βδομαδα....στην 20η που εκανα β επιπεδου η μπεμπα μας ηταν 350 γραμμαρια,,αρα υπολογιζω τωρα θα ειναι κανα 450( απο οσο εχω διαβασει)....κ δεν πολυπειναω, αλλα μου φερανε σημερα ενα τσουρεκι-λογω πασχα!!!!!!!!πειρασμοι!!!!παντως ολα τα κιλα δεν ειναι παχος....και επειδη εγω ξεκινησα 54κιλα..αν ημουν 52 σε σχεση με το υψος μου θα ημουν λιποβαρης...αρα μαλλον αυξανεται κ το μητρικο λιπος...εχω διαβασει οτι αυξανεται κ για τον θηλασμο....ε τι να πω....δεν ειμαι κ μοντελο με ποδια 1.80 και να εχω μονο μια κοιλια....ανοιγει η λεκανη( μεχρι κ το κοκαλομου ποναει κατω χαμηλα) φουσκωσε η κοιλια, ε τι να κανω????φανταστειτε οτι μου φερνουν γλυκα για το πασχα κ τρωω ενα-δυο,,,,τα υπολοιπα προσπαθω να τα μοιραζω για να μην τα πεταξω!!!!απλα φοβαμαι μηπως το καλοκαιρι ειμαι φαλαινιτσα!!!!!!???????????

 

καλα αντιστεκεσαι στο τσουρεκι??? εγω δεν θα αντεξω...

εμενα ο μπεμπης 22+2 ηταν 484γρ... οποτε θα του φορτωσε το μισο κιλο..αρα θα λεω οτι εχω παρει 2,5....χαχαχαχα:lol::lol::lol:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια 8 σε ολη την εγκυμοσυνη και ημουν και ξαπλα.οταν γεννησα εβαλα το στενο μου τζιν.πηρα ομωσ στο θηλασμο και μετα το πασχα διαιτα

Όντως βρε κορίτσια..τί'ναι αυτό το πράγμα με τον θηλασμό; Εγώ μετά από κάθε γεύμα, τρέμω απ'την πείνα. Με το που βάζω την μικρή να κοιμηθεί τρέχω και σαβουριάζω λες και έχω να φάω 1 χρόνο.

Ap1rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως βρε κορίτσια..τί'ναι αυτό το πράγμα με τον θηλασμό; Εγώ μετά από κάθε γεύμα, τρέμω απ'την πείνα. Με το που βάζω την μικρή να κοιμηθεί τρέχω και σαβουριάζω λες και έχω να φάω 1 χρόνο.
αχ ε υτυχώς δεν είμαι η μόνη! Πείνα κορίτσια, πείνα!

Ειδικά μετά από τις αντλήσεις το μόνο που θέλω να κάνω είναι να φάω και να κοιμηθώ!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Dimmi μου να σου ζησει το μωρακι σου να ειναι παντα υγιες,χαρουμενο και ευτυχισμενο.Αντε να παιρνουμε σειρα και οι υπολοιπες σιγα-σιγα.Σχετικα με την πεινα ειμαι σιγουρη κι εγω οτι θα πειναω μετα γιατι διαφορετικα πως θα φυγουν 20 κιλα που εχω παρει!!!!Απο οτι καταλαβα απο το τικερακι σου 5 κιλα εχασες με την γεννα?Λιγα μου φαινονται!!!Εχω ακουσει κατι για 9-10!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι στην 38η εβδομάδα και στα +18...Πρώτο παιδάκι και πρώτη φορά στη ζωή μου τόσα κιλά παναγία μου!

Όχι απλώς έχω ξεχάσει τα ρούχα μου, αλλά αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να τα ξαναβάλω ποτέ :-)

Ξεκίνησα 50 κιλά και τώρα μέσα στο σπίτι φοράω τη φόρμα του άντρα μου! Lol...(με γυρισμένα τα μπατζάκια)

Η πείνα που είχα στον 5ο & 6ο μήνα έχει μετριάσει κατά πολύ (γιατί εκεί έβαλα τα περισσότερα κιλά), αλλά και τώρα τρώω χωρίς να στερούμαι.

Για να δούμε...μέχρι το καλοκαίρι θα μου φύγει και μένα η απορία...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγώ στον 6ο που είμαι τώρα μέχρι στιγμής έχω πάρει γύρω στα 4 κιλά κ απ'ότι βλέπω συνεχίζω να ανεβαίνω γιατί μόνο τους τοίχους δεν τρώω:lol::lol::lol:....ελπίζω να μετριάσει λίγο η πείνα γιατί όπως με βλέπω θα γίνω βαρελάκι.κ το κακό είναι πως μαζί με την εγκυμοσύνη έκοψα και το κάπνισμα που σημαίνει εξτρα κιλάκια γιατί θέλω να τρώω συνέχεια γλυκά!!!:evil::evil: υπομονή ελπίζω μέχρι το τέλος να μην έχω πάρει πολλά και να τα χάσω εξίσου εύκολα!!!:wink::wink::wink:

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Χροναι πολλα και Χριστος Ανεστη.Με το φαγοποτι που θα ριξουμε αυτες τις ημερες σιγουρα θα τα τσιμπησουμε ολες μας τα κιλα μας.Μην κανετε τον κοπο να ανεβειτε στη ζυγαρια γιατι σιγουρα θα απογοητευτειτε!!Τα λεω φυσικα για να τα ακουω κι εγω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω δεν ανεβαινω.Φοβαμαι :P αν και ομολογω οτι δεν εχω την ιδια ορεξη οπως ειχα πριν 2 εβδομαδες.τρωω αλλα οχι με την ιδια λαιμαργια χιχιχι αλλα κιλα παιρνω.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!Να μαι ξανά εδώ με την δεύτερη εγκυμοσύνη μου ξεκίνησα 55 και τώρα στην 37 εβδομάδα ειμαι +13 κίλα πρώτα ο θεός την άλλη εβδομάδα θα γεννήσω:P

Καλή λευτεριά σε όλες μας με μωράκια υγιή και ευτυχισμένα!!!

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ έφαγα τσουρέκια,κουλουράκια,σοκολατένια αυγά,ό,τι θες έφαγααα και είχα και μια χαρά που έβαλα μόνο 2 κιλά στο προηγούμενο τσεκ απ! Τώρα απο αύριο ΜΟΝΟ πρωτείνη+σαλάτα και φρούτα,λήξις!

Ευτυχώς που κοντεύουμε!!

Ρε με το θηλασμό γιατί πεινάς γμτ? Εγώ εκεί ελπίζω να τα χάσω!!!!

y5yep3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι γεννήσαμε γεννήσαμε! Ευχαριστούμε για τις ευχές! Ναι μόνο 5 χάσαμε με τη γέννα αλλά είχα πάρει 8.5 + 2 κιλά ακριβώς πρίν τη γέννα (είχα φοβερό πρήξιμο ίσως γι'αυτό).

Πάντως (για να αναθαρήσετε κάπως) τρώω ό,τι θέλω πλέον και όλο χάνω βάρος...

Και δυστηχώς τρώω όλο γλυκά, καθόλου φρούτα και σαλάτες προς το παρόν.

Φαγητό ό,τι θέλω και γλυκά...αυτά που μου είχαν λείψει δηλαδή!

 

Ζυγίζομαι διαρκώς, μόλις δω να ανεβαίνει η ζυγαριά τα κόβω τα πολλά πολλά...

Πάντως με το παιδί τρώει κανείς και τρελές ώρες, πχ τώρα έτρωγα φαγητό, δεν είχα προλάβει πρίν τί να κάνω...!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

dimmi να σου ζησει!!!!!!!!

Αφου τρως και χανεις μπραβο σου!Εγω ειμαι ιδια απο τοτε που γεννησα.

Αφου το θηλαζεις το μικρακι σου μην κανεις υπερβολες στα φαγητα.Δηλαδη να τρως απ'ολα οχι μονο γλυκα η μονο λαχανικα....θυμαμαι μια κοπελα επινε ολη την ημερα χημους με αποτελεσμα να κανει το μωρο διαρροιες!Μπες στο θεμα του θηλασμου να ενημρωθεις καλυτερα.Ευχομαι να τα καταφερεις για οσο καιρο θελεις

Δυστυχως εγω δεν τα καταφερα....

Αααα και οχι πολυ σοκολατα φερνει αερια στο μωρακι!

 

Καλη λευτερια σε ολες σας και μην σκεφτεσται τα κιλα θα τα χασουμε που θα παει!!

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!!!

Εύχομαι να εχετε μια καλή τελειομανή εγκυμοσύνη.

Εγω ειμαι στον 6 μηνα (25η εβδομαδα) και εχω παρει 5 κιλα δεν μπορω να καταλάβω αν είναι πολλα ή λίγα!!! Πολλες κοπέλες μου εχουν πει ότι δεν θα πάρω πανω από 12 (ξεκινησα σχετικα αδυνατη 1.67 υψος 53,5 κιλα ) από ότι εχω ακούσει μετα τον τοκετο εχω ακουσει ότι χανεις αρκετα δηλαδη μεσα σε ένα μηνα μετα τον τοκετό γύρω στα 9 κιλα (λογω και ότι εχεις πολλές μέρες αιμα) καλά τα λέω ή όχι??

kuWSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι στιγμης ειμαι +14!!:rolleyes::rolleyes:

Η αληθεια ειναι πως ηθελα πιο λιγα να παρω κοντα στα 10 αλλα οκ!!!

Ημουν αδυνατη οποτε ολα οκ!!!

Ο γιατρος μ εδωσε μεχρι 15-20 μαιου να γεννησω ελπιζω σε ενα μηνα που απομενει να μην παρω πολλα ακομα θα προσεχω οσο μπορω!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και με το καλο!!εγω παντως μεχρι τον 7ο μηνα ειχα παρει 7 κιλα κι αλλα 7 το τελευταιο τριμηνο..ενα θα πω..τα ευχαριστηθηκα ενα ενα σιγα μην ειχα και τυψεις στην εγκυμοσυνη...αφηστε που ξεκινησα να ζηταω φαγητα που δεν ηθελα πριν...βγηκα απ το μαιευτηριο -7 κιλα και σιγααα σιγαααα πολυ σιγα ομως θα παλεψω τα υπολοιπα.δεν αγχωνομαι το μωρο ειναι πολυ δραστηριο θα με..τρεξει καλα!!!:lol::lol:

miwt37f1iullcsq1.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι γεννήσαμε γεννήσαμε! Ευχαριστούμε για τις ευχές! Ναι μόνο 5 χάσαμε με τη γέννα αλλά είχα πάρει 8.5 + 2 κιλά ακριβώς πρίν τη γέννα (είχα φοβερό πρήξιμο ίσως γι'αυτό).

Πάντως (για να αναθαρήσετε κάπως) τρώω ό,τι θέλω πλέον και όλο χάνω βάρος...

Και δυστηχώς τρώω όλο γλυκά, καθόλου φρούτα και σαλάτες προς το παρόν.

Φαγητό ό,τι θέλω και γλυκά...αυτά που μου είχαν λείψει δηλαδή!

 

Ζυγίζομαι διαρκώς, μόλις δω να ανεβαίνει η ζυγαριά τα κόβω τα πολλά πολλά...

Πάντως με το παιδί τρώει κανείς και τρελές ώρες, πχ τώρα έτρωγα φαγητό, δεν είχα προλάβει πρίν τί να κάνω...!

 

να σου ζησει το μωρακι σου καλη μου!!!! υγεια και καλο κουραγιο!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...