Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

8ΜΗΝΗ ΣΥΜΒΑΣΗ & ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ?


Recommended Posts

Γεια σας

Μόλις με προσέλαβαν στην Περιφέρεια Αττικής με 8μηνη σύμβαση (ΙΚΑ)

Ρώτησα για μειωμένο και δεν ξέρουν λένε, εγώ πως μπορώ να τους αποδείξω τι ισχύει και τελικα τι δικαιούμαι??

2 ώρες πιο νωρίς, 1 η καμία??

 

Το παιδάκι μου ειναι 18 μηνών.

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στην προηγουμενη ωχταμηνη συμβαση μου ειχα παει στο τμημα προσωπικου μια ληξιαρχικη πραξη γεννησης του παιδιου μου και ειχα 2 ωρες μειωση.μεχρι το 2ο ετος ειναι 2 ωρες και μεχρι το 4ο 1 ωρα.τωρα δουλευω σε 18μηνα(που γιναν 14μηνα)4ωρο οποτε δεν ασχοληθηκα αν εχω καποια ωρα μειωμενη....λες?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

πράγματι ρώτησα στο διοικητικό και μου ειπαν 2 ώρες μέχρι να γίνει 2 χρονών και μετά 1 μέχρι 4!

Ήξερα οτι αυτά ίσχυαν για τους μόνιμους αλλά το δέχτηκαν! Καλό αυτό!!

 

στην προηγουμενη ωχταμηνη συμβαση μου ειχα παει στο τμημα προσωπικου μια ληξιαρχικη πραξη γεννησης του παιδιου μου και ειχα 2 ωρες μειωση.μεχρι το 2ο ετος ειναι 2 ωρες και μεχρι το 4ο 1 ωρα.τωρα δουλευω σε 18μηνα(που γιναν 14μηνα)4ωρο οποτε δεν ασχοληθηκα αν εχω καποια ωρα μειωμενη....λες?

 

φαντάζομαι οτι λογικά θα ισχύει και για ημιαπασχόληση... ρώτησε!

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πράγματι ρώτησα στο διοικητικό και μου ειπαν 2 ώρες μέχρι να γίνει 2 χρονών και μετά 1 μέχρι 4!

Ήξερα οτι αυτά ίσχυαν για τους μόνιμους αλλά το δέχτηκαν! Καλό αυτό!!

 

στην προηγουμενη ωχταμηνη συμβαση μου ειχα παει στο τμημα προσωπικου μια ληξιαρχικη πραξη γεννησης του παιδιου μου και ειχα 2 ωρες μειωση.μεχρι το 2ο ετος ειναι 2 ωρες και μεχρι το 4ο 1 ωρα.τωρα δουλευω σε 18μηνα(που γιναν 14μηνα)4ωρο οποτε δεν ασχοληθηκα αν εχω καποια ωρα μειωμενη....λες?
φαντάζομαι οτι λογικά θα ισχύει και για ημιαπασχόληση... ρώτησε!

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Να ρωτήσω και εγώ κουφετάκι αν το δεις απάντησε η οποία γνωρίζει όπως σας είπα με πήραν στον δήμο 8μηνο και είναι 6 ώρες στην καθαριότητα η δουλεία

 

δικαιούμαι κάποιο μειωμένο οράριο?

η 6 όρε θα πάω κανονικά ?

.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Με προσέλαβαν και εμένα για 8 μήνες στη Δεη.Εχω μια μπέμπα 1 έτους και ξέρω ότι δικαιούμαι μειωμένο αλλα επειδή είναι Δεκο δεν ακολουθούν το δημοσιουπαλληλικο κωδικα.Αν ήταν δημόσιο δικαιουμουν 2 ωρες στις Δέκο μήπως γνωρίσει κάποια τι συμβαίνει?

Ευχαριστώ

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...