Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

GETTA ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΖΑΧΑΡΩΤΩΝ

ΜΕΛΙΝΑ

Recommended Posts

Καποια κοπελα στο forum σε καποιο θεμα που δεν θυμαμαι ακριβως προτεινε να δουμε ενα site της εταιρειας http://www.getta.gr/. Μπηκα και εγω και κατεβασα τον καταλογο και πραγματικα ειχε φοβερα πραγματα που βλεπω σε καταστηματα σε πολυ ακριβες τιμες.

Βεβαια γραφει οτι δινει σε χονδρική επειδή όμως εχω γνωστο σε καταστημα της επαρχιας με τετοια ειδη και του το ειπα μου ειπε ο ανθρωπος να ρωτησω τις τιμες και αν ειναι θα τα παραγγειλει με το μαγαζι του με τιμοιλογιο και θα μου τα δωσει με τιμες που ο ανθρωπος βεβαια να βγαλει κερδος. Αλλωστε δεν θελω να τα παρω ετσι εννοειται οτι θελω να κερδισει και ο ανθρωπος. Ετσι πηρα τηλεφωνο και αφου επεμενα αν ειμαι ιδωτης και τους εξηγησα οτι μεσω καταστηματος γμωστου θα τα παρω και δεν ηθελα να μου πουν την χονδρικη αφου δεν ηθελαν αλλα την προτεινομενη λιανικη. Τελικα αφου μου ειπε οτι αυτα δεν ειναι σωστα να παιρνουμε τηλεφωνα ιδιωτες και να κοβουμε τιμολογια μεσω γνωστων και διαφορα μου ειπε για ενα μπισκοτο κορωνα 5,5 ευρω λιανικη!!!!

Της ειπα για ενα μπισκοτο? Ναι μου λεει γιατι εχει πολυ δουλεια και ειναι χειροποιητα μα της λεω εχω ρωτησει τους παντες στην Αθηνα και το ποιο ακριβο ειναι 2,5 ναι λεει αλλα αυτο ειναι μεγαλο και αυτα που ειδα ειναι μεγαλα. Τελοςπαντως την τιμη την ειπε για να με ξαποστειλει ενω μπορουσε να μου πει οτι δεν δινω τιμες σε ιδιωτες και να τελειωνουμε και οχι να με κοροιδεψει και να μου πει εξωφρενικα ποσα οταν τοσο δεν κοστιζει ουτε εαν το παρεις απο το ακριβοτερο μαγαζι λιανικης.

Και λεω εγω η περιεργη τωρα ειναι αντιεπαγγελματικο να ψαχνουμε να βρουμε μια λογικη τιμη αναμεσα στην χονδρικη και την λιανικη και δεν ειναι αντιεπαγγελματικο να αγοραζει το καταστημα απο τις εταρειες 0,50 το κομματι και να μας τα πασερνουν 5 ευρω δηλαδη με κερδος πανω απο 1000%?

Απαραδεκτο και απαραδεκτη και η εταιρεια να μας δουλευουν.

Το ιδιο συμβαινει με τις μπομπονιερες και ολα που στην επαρχια βρηκα την ιδια 1,5 ευρω και εδω μου την εδινε 4 . Μας εκμεταλλευονται ολοι αυτοι.

Επειδη εκνευριστηκα πολυ εννοειται οτι δεν προκειται να παρω ουτε για αστειο απο αυτη την εταιρεια τιποτα απο καταστημα λιανικης και ηθελα να το καταγγειλω κιολας γιατι φτανει πια με την κοροιδια σε αυη την χωρα ειπαμε να βγαζουν κερδος λογικο ειναι αλλα οχι να αισχροκερδουν και να με δυλευει η κυρια για ενα μπισκοτο 5 ευρω.

k4xS.jpg

Διαφημίσεις

εχεις δικιο!

ετοιμαζω και εγω τη βαπτιση του γιου μου και πηγα στα μαγαζια με μπομπο που αναφερονται στο φορουμ, οι τιμες που μου ειπαν μαζι με τα κουφετα δε μου φανηκαν και τοσο οικονομικες.Ετσι κοιταξα και εγω σε μαγαζια της περιοχης μου και τελικα βρηκα τις ιδιες και πιο ωραιες σε τιμη την ιδια με αυτην της βιοτεχνιας.

Νομιζω οτι τους εχουμε υπερεκτιμησει λιγο

Mελίνα, εγώ είχα αναφέρει τη getta και κάποια άλλη εταιρεία, χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία. Απλά, τις είχαν αναφέρει και άλλες κοπέλες στο φόρουμ και είπα να βοηθήσω...:rolleyes::rolleyes: Πολύ κρίμα πάντως, γιατί φαίνεται να έχουν ωραία πράγματα

• 8 months later...

καλα ρε κοριτσια γιατι δεν δεινουν,δεν το καταλαβαινω/?τσαμπα θα τα παρουμε?απλα ζηταμε μια οικονομικοτερη τιμη και τους ρωταμε!μα να τα αγοραζουμε 5πλασιες φορες πανω/.γιατι?καταφερε να παρει καμια τελικα απο εκει?γιατι και εγω θελω!!!

Διαφημίσεις