Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοήθεια!!!!


Guest dinaki88

Recommended Posts

η μικρή 7,5 μηνών εδώ και 5 μέρες δείχνει για πρώτη φορά ότι δε θέλει το γάλα της το βραδυνό και εδώ και δύο μέρες δεν τρώει και τίποτα άλλο..:(

με το ζόρι μια δυο κουταλιές από φρουτόκρεμα που την έτρωγε, καλά χορτόσουπα δεν πρόλαβε να τη συνηθίσει επομένως καθόλου, και από το ρυζάλευρο(που το φτιάχνω με νερό, ειδικό υποαλλεργικό) χτες το έφαγε αλλά μετά το έκανε εμετό.

Σκεφτόμαστε ότι μάλλον είναι δόντια, αλλά ρε παιδιά δεν τρώει καθόλου, στεναχωριέμαι, μόνο νερό πίνει ουσιαστικά.

Πάντως χτες της δώσαμε για πρώτη φορά ντεπόν και μετά το βράδυ έφαγε το γάλα της όπως παλιά, γιατί αλλιώς πρωί πρωί μα το Θεό θα την πήγαινα στα επείγοντα!

Τι να κάνω, η γιατρός δεν απαντάει! Να την πάω στο νοσοκομείο?:(((((

 

ΥΓ.θηλάζει τα πρωινά, αλλά, ε, ας μην κρυβόμαστε, από τότε που κόψαμε τον αποκλειστικό θηλασμό στον 6ο ε δεν είναι και ποσότητα άξια αναφοράς αυτή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα νοσοκομεία τα φοβάμαι στα μικρά παιδιά (η ξαδέρφη μου δουλευει στο Παίδων Αγια Σοφία και μου έχει πει ιστορίες τρόμου για ενδονοσοκομειακές λοιμώξεις και μικρόβια) Παίρνε συνέχεια τηλ την γιατρό και στην χειρότερη (αν δηλ μέχρι το βράδυ δεν σου απαντήσει) πηγαινε νοσοκομείο

Link to comment
Share on other sites

η γιατρός το μόνο που είπε είναι ότι δεν υπάρχει κάτι να κάνουμε, αν συνεχιστεί να κάνουμε καλλιέργεια ούρων και να μην της δίνουμε ντεπόν γιατί θα κρύψει τυχόν συμπτώματα αρρώστιας.

Πρακτικά δηλαδή δεν ξέρω ακομα τι να κάνω...Νηστική να την αφήνω????

Κοίτα τι πάθαμε στα καλά καθούμενα!

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιάζει?Δαγκώνει?Τρέχουν σάλια?Έβγαλε άλλα δόντια?Πονούσε τότε?

 

Αν είναι δόντια, είναι λογικό να κόπηκε η όρεξη.

 

Αλλά επίσης λες έφαγε ρυζάλευρο και το έκανε εμετό..Έκτός και αν την πίεσες...Αλλά με τα δόντια, δε βάζουν μπουκιά.

 

Αυτό με το ντεπόν που λέει η γιατρός το έχω ακούσει και εγώ, μη της δίνεις συνέχεια...

 

Καλή συνέχεια και κουράγιο, θα περάσει, όσο χαζό και αν ακούγεται αυτό τώρα...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ! μωρε στα δοντακια πονανε και δεν θελουν φαγητο ουτε γαλα. τα δικα μου και τα δυο οταν εβγαζαν δοντια δεν ετρωγαν και ειχαν απιστευτη γκρινια!!!!!!και καλα η κορη μου ηταν μπουτου και δεν ειχε αναγκη αλλα ο γιος μου ειναι τσιλιμπιθρος!!!! θα περασει και αν ζοριζεστε λιγο ντεπονακι δεν βλαπτει .... τα ηρεμει!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...