Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ!!!!!!!!!!????????


annisa voyrakidi

Recommended Posts

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΡΩΤΕΥΤΙΚΑ..ΔΕΝ ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟ!!!!ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΘΟΥΝ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΤΟΥΣ????

Επεξεργάστηκαν by annisa voyrakidi
ΔΙΑΓΡΑΦΗ

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

 

"7+.. θανασιμες πεθερές"!!!! Χαθήκαμε κορίτσια! Χαθήκαμε! Τι έγινε? Ηρεμήσανε όλες σας οι πεθερές? Η δικιά μου, πάντως όχι! Και μάλιστα στην βάπτιση που είχαμε την περασμένη Κυριακή πήγε να δημιουργήσει θέμα... Απ'την μία χάρηκα που δεν την βούτηξα απ'τον λαιμό και στάθηκα κυρία απέναντί της κι απ'την άλλη μετανιώνω που δεν την έκανα ρόμπα μπροστά σε όλους...

 

Για να απαντήσω στο θέμα.... χρειάζεται τρελή υπομονή και γερά νεύρα. Το θέμα είναι να μην αφήνεις κάποιες καταστάσεις να πιάνουν ρίζες, όπως έκανα εγώ, επειδή δεν ήθελα να αντιμιλήσω ή να αρχίσω φασαρίες που η άλλη προκαλούσε. Καλύτερα να κοπούν κάποια πράγματα μαχαίρι απ'την αρχή. Στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

εμενα να σου πω την αληθεια θα με ενδιεφερε να μας πεις λιγο περισσοτερα για το πως χρησιμοποιησες τον τσαμπουκα σου και τι απεγινε!

όσον αφορα τη δικη μου ιστορια με την πεθερα μου ,ειναι μια πολυ ασυνηθιστη ιστορια με πολυ αμφιθυμια .και αγαπη και τρελους καβγαδες και αλληλοβοηθεια αλλα και ανταγωνισμους, θυμιζουμε και αγαπημενη οικογενεια και εμπολεμη ζωνη -κατα περιπτωση-οποτε αστο καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

μακρια κι αγαπημενοι!!!!!!!!!!!

οσο εδινα αερα τοσο χειροτερευαν τα πραγματα.... τωρα τους τα κοψα ολα.... μαθαινουν αυτα που θελω εγω.... αν θελω ζηταω τη γνωμη τους αλλιως αποριπτεται.... γιατι αν δινεις το δαχτυλο και σου δαγκωνουν το χερι, τοτς φυλαγεσαι απο τα νυχια........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ..ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝ ΟΧΙ ΥΛΙΚΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΨΥΧΙΚΗ!!ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΥΜΒΙΩΣΕΙΣ..ΟΠΩΣ ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΑ,ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ,ΒΡΩΜΙΑ!ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΡΩΜΙΑ..ΒΛΕΠΕΤΑΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΑΚΟΣΥΛΕΚΤΗΣ!ΟΤΙ ΣΑΒΟΥΡΑ ΠΕΤΑΝΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΑ ΜΑΖΕΥΕΙ..ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΕΦΕΡΑ ΒΟΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ 3ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΑΖΕΥΕΙ!!ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΓΑ ΟΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΜΟΥ,ΝΑ ΜΗΝ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!!ΕΔΩ ΕΒΑΖΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΝΑ ΔΩΝΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΝΑΨΕ ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΙΝΟ ΚΑΥΣΤΗΡΑ...ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΩ!!!!ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΕΥΤΥΧΗΣ!!!!!!!!!ΕΛΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ!ΕΓΙΝΕ Ο ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΖΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ!!!!!ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΩ ΕΓΩ!!!!!Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ????ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΖΜΟ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ!!ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ...ΣΑΣ ΚΑΛΥΨΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΑΒΗΞΑ..

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,

Έχω μια πεθερά που ειλικρινά με φτάνει στα όρια τηε τρέλας και δεν ξερω τι να κάνω και θέλω τη συμβουλή σας!!! Μέχρι πριν το γάμο έδειχνε ότι με λάτρευε και΄ήταν όλο γλύκες. Με το που παντρεύτηκα άρχισαν τα γλέντια. Μόλις έκλεισα ένα μήνα παντρεμένη ήρθε και με βρήκε και με κατηγόρησε ότι έχω γκόμενο ένα φίλο μου γιατί έβγαινα καμιά φορά μαζί του πράγμα που δεν ίσχυε και όταν έβγαινα ο άντρας μου το γνώριζε και δεν είχε θέμα. Έφτασε η κύρία σε σημείο να πάει να το πει στους γονείς μου και να δημιουργηθεί θέμα από το πουθενά. Βέβαια σταμάτησα να βλέπω τον κολλητό μου και το θεμα τελείωσε εκεί. Μετά από καιρό γέννησα το αγοράκι μου και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε να μείνουμε στο σπίτι τον γονέων μου σε ξεχωριστό φυσικά διαμέρισμα (πολύ μεγαλύτερο απο την τρύπα στην οποία μέναμε) για να μην πληρώνουμε νοίκι και για να έχω βοήθεια για να μπορώ να εργάζομαι. όταν το έμαθε με πήρε τηλέφωνο με καταέβρισε και μου είπε ότι ο πατέρας μου κανονικά θα έπρεπε να μας αγοράσει ή να μας νοικιάσει ένα σπίτι κοντά της και να πληρώνει αυτός. Όταν το έμαθε ο άντρας μου νευρίασε και της ξεκαθάρισε ότι εμείς αποφασίσαμε να πάμε να μείνουμε στους γονείς μου και να μην ανακατεύεται. Μετά άρχισε να ζητάει να της πηγαίνω το παιδί στο σπίτι για να το βλέπει και δέχτηκα να το πηγαίνω κάθε τρίτη μιας και της άλλες μέρες δούλευε. Αλλά αυτό δεν της έφτανε ήθελε και άλλη μέρα. Της εξηγήσαμε επαννηλημένως και εγώ και ο άντρας μου ότι δεν μπορώ να μην βλέπω το παιδί μου όλη μέρα (της τον πάω το πρωί και απαιτεί να το παίρνω 1 ώρα πριν κοιμηθεί ο μικρός) οπότε της προτείναμε να έρχεται αυτη κάθε Πέμπτη στο σπίτι να τον κρατάει για να τον βλέπω και εγώ (εργάζομαι από το σπίτι). Φυσικά έψαχνε αφορμή για να μας δημιουργήσει και άλλο πρόβλημα οπότε βρήκε ώς πρόφαση τη μάνα μου ότι ανεβαίνει συνέχεια στο σπίτι μου και την επιτηρεί, πράγμα φυσικά που δεν συνέβαινε αφού το μόνο που έκανε η μάνα μου ήταν να της πηγαίνει ένα πιάτο φαγητό και κανα γλυκο γιατί εγώ μαγειρεύω το απόγευμα και να της κάνει λίγο παρέα ή να μου κάνει καμιά δουλειά στο σπίτι. To συζητήσαμε και είπα στη μάνα μου να μην ξανα ανέβει ποτέ όσο θα είναι η πεθερά μου. Τελικά αποφάσισε χωρίς να δώσει μία ευκαιρία στο να εφαρμοστεί αυτό που συζητήσαμε ότι δεν θέλει να έρχεται σπίτι να κρατάει το παιδί αλλά θέλει να της το πηγαίνω (πράγμα που εγώ δεν θέλω). Γενικά όλα τα παράπονα τα κάνει μπροστά στο γιο της με κλάματα και στεναχωρημένη και σε μένα μιλάει από πίσω πολύ επιτακτικά. Μέχρι τώρα ήμουν απίστευτα ευγενική της έκανα όλα τα χαρτήρια και πάντα την είχα στα ώπα ώπα. Δεν αντέχω άλλο όμως γιατί πέρα από όλα τα παραπάνω θέλει πάντα να γίνεται το δικό της και θεωρεί ότι πάντα έχει αυτή δίκιο. Με το παιδί είναι καλή τον προσέχει αλλά συνέχεια παίρνει προτωβουλίες χωρίς να με ενημερώνει και αν της πω ότι κάτι δεν μου αρέσει με γράφει ενώ αν κάτι δεν της αρέσει αυτηνής μου την λέει άσχημα. Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά είμαι τόσο νευριασμένη που δεν αντέχω άλλο, να μην έχω προβληματα με τον άντρα μου και να μου δημιουργεί η πεθερά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω μια πεθερά που ειλικρινά με φτάνει στα όρια της τρέλας!!!

Δεν είσαι η μόνη! Εγώ έχω τρέξει σε όλους τους γιατρούς για την πεθερά μου. Κατέληξα σ'έναν καρδιολόγο για τις συχνές ταχυπαλμίες που ένοιωθα και τον πόνο στο στήθος. Κι εκείνος μου είπε ότι είναι ψυχολογικό, κι έτσι μου πρότεινε μία γνωστή του ψυχίατρο. Πήγα, μίλησα και το μόνο που μου είπε ήταν ότι θα έπρεπε να ήταν η πεθερά μου στην πολυθρόνα κι όχι εγώ!!!

 

Δεν βρίσκεις άκρη! Το θέμα είναι τι κάνει ο άντρας σου κι αν την βάζει στην θέση της. Σ΄αυτό έχω καταλήξει μετά από 10 χρόνια που είμαι συνολικά με τον άντρα μου. Θα πρέπει να κρατήσει μια σταθερή στάση απέναντι στην μάνα του, να της ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα και να μην της επιτρέπει να ταράζει την γυναίκα του. Αλλιώς... δεν γίνεται τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε την βάπτιση. Φυσικά η μικρή μου πήρε το όνομα της μάνας μου. Με την πεθερά μου δεν μιλιόμαστε χρόνια τώρα(με τον πεθερό μου δεν έχω πρόβλημα)! Στην εγκυμοσύνη μου φέρθηκε σκάρτα και μάλιστα όταν έμαθε ότι έχω κορίτσι απαίτησε να της βγάλουμε το όνομα! Στην γέννα δεν ήρθε κι έκανε διάφορες ασχήμιες στην πορεία. Το παιδί το είδε μια φορά 8 μηνών και μία στην βάπτιση. Ήρθαν στην εκκλησία όταν το μωρό ηταν ήδη γυμνό, αυτή κάθησε πίσω πίσω και με κατηγορούσε σε μία θεία μου ότι δεν την θέλω και αυτό οφείλεται στην ανατροφή που μου έχει δώσει η μάνα μου. Ότι εμείς σαν ζευγάρι θα την βρούμε απ'τον Θεό και διάφορα τέτοια. Φωτογραφία την φώναζε ο φωτογράφος μία ώρα να έρθει να βγάλει, κι εκείνη ήρθε φορώντας μαυρα γυαλιά και δύο μέτρα μακριά από μας. Στο κέντρο (δεν καθόμασταν στο ίδιο τραπέζι) είχε συνεχώς γυρισμένο το κεφάλι από την άλλη, όλη την ώρα τα μούτρα κατεβασμένα και όταν φεύγανε και πήγα να χαιρετήσω μου είπε "Όλα αυτά που έχεις δημιουργήσει δεν είναι σωστα. Έχεις γίνει μάνα και θα τα βρεις μπροστά σου!" Κοινώς η κυρά ήταν μέσα στην γρουσουζιά και τις κατάρες την ημέρα που βαπτιζόταντο παιδί μου. Εν τω μεταξύ αυτή μας έχει κάνει την ζωή κόλαση ειδικά απ'τη στιγμή που είπαμε ότι αρραβωνιαζόμαστε. Ο πόλεμος σε όλο του το μεγαλείο.Και παρόλ΄αυτά διαδίδει παντού και πιστεύει ότι την έχουμε βλάψει ενώ εκείνη φερόταν με τον καλύτερο τρόπο. Τώρα μιλάμε για μια γυναίκα που κανείς δεν θέλει να έχει επαφές μαζί της. Όλοι λένε ότι είναι τρελή. Εγώ πιστεύω, γιατί την έχω ζήσει και με το παραπάνω, ότι είναι εγωκεντρική, παρτάκιας, με μεγάλη ιδέα για τον εαυτό της και πάρα πολύ κακιά.

 

Και μετά από όσα έκανε στην βάπτιση, δώσαμε μια φωτογραφία στον πεθερό μου που είμαι εγώ με τον άντρα μου και το μωρό. Εκείνος την έδωσε με την σειρά του στην πεθερά μου κι αυτή είχε το θράσος να ζητήσει από τον άντρα μου την φωτογραφία που είμαστε όλοι μαζί, γιατί έτσι την έχουμε καταντήσει!!!! Και συνέχισε λέγοντας ότι μ'έβαλε στο σπίτι της, με τάιζε και διάφορες τέτοιες βλακείες κι ότι εμείς είμαστε αχάριστοι!!!!! Φυσικά άλλη φωτογραφία δεν παίρνει κι ας έρθει να μου ζητήσει τον λόγο. Το θέμα δεν είναι απλά η φωτογραφία, αλλά όσα κρύβονται πίσω από αυτή.

 

Μου έχει κάνει την ζωή μου πατίνι και πλέον μετά από 10 χρόνια έβαλα τα όρια μου. Απαίτησα να μην έχω ξανά καμία επαφή με αυτό το άτομο. Και αν τολμήσει να με ξαναπιάσει στο στόμα της, έχω την απαίτηση από τον άντρα μου να της το κόψει. Αλλιώς θ΄αναλάβω εγώ και δεν ξέρω κι εγώ τι θα γίνει.

 

Ωστόσο μετά από όλα αυτά που έχω βιώσει, έχω απομακρυνθεί από τον άντρα μου, γιατί δεν νιώθω την σιγουριά ότι μπορώ να στηριχτώ πάνω του. Κάποια πράγματα βγάζουν μάτι πλέον. Αν δεν μπορεί ο ίδιος να μαζέψει την μάνα του, θα το κάνω εγώ. Κι επειδή οι περισσότεροι μου λένε ότι ο άντρας μου είναι στην πιο δύσκολη θέση, εγώ απαντάω το εξής: Δεν λυπάμαι πλέον ούτε αυτόν ούτε κανέναν. Ήξερε ποια είναι η μάνα του. Έβλεπε τα προβλήματα που δημιουργούσε και προτιμούσε να τα προσπερνάει αντι να τα λύνει, μόνο και μόνο για να μην του τα πρήζει. Δεν είναι όμως σωστή τακτική αυτή και του το έλεγα. Στην βράση κολλάει το σίδερο. Απλά ξεσπούσε μία στο τόσο και μετά πάλι τα ίδια. Εγώ έκανα υπομονή πάρα πολλά χρόνια. Δεν αντέχω πλέον να μου ποδοπατάνε κάθε ίχνος αξιοπρέπειας! Και δεν χρωστάω σε κανέναν την ζωή μου!

 

Συγνώμη για το μεγάλο post αλλά είμαι πάρα πολύ συγχυσμένη.

Link to comment
Share on other sites

Και δικαιολογημένα είσαι συγχυσμένη κοπέλα μου. Απλά πρέπει να μιλήσει ο αντρας σου μαζί της και να λύσει το θέμα ο ίδιος. Τι να κάνουμε θα καταλήξουμε στο ψυχειατρείο για τις πεθερές; Θα τους κάνουμε το χατήρι; Το καλυτερο είναι αυτό που έκανες να μην έχεις επαφή με το άτομο και τέλος. Οι άντρες δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν ότι η τακτική "προσπερνάνω τα προβλήματα για να μη με πρήζουν" είναι λάθος!

Αυτά εξηγούσα στον δικό μου πριν λίγο. Μια ζωή κάνει πίσω ή σφυρίζει αδιάφορα για να μη γίνει καυγάς. Όσο τον ξέρω πάντα οι άλλοι (το σόι του δλδ) κάνει ο,τι μα ό,τι θέλει και αυτός σε όλα λέει ναι. Βαρέθηκα πια!

Ειχαμε πριν μια εβδομάδα βαπτιση. Το μωρό πήρε το όνομα της μάνας μου. Η πεθερά μου σε αυτό το θέμα στάθηκε εντάξει και μας είπε να επιλέξουμε ό,τι όνομα θέλουμε. Έλα που όμως είχαμε το σόι του και έπρεπε να ζητήσει άδεια απο εκείνους!!! Πήγαινε τα προσκλητήρια και μόλις μαθαιναν το όνομα προσπαθούσαν να του βάλουν λόγια να βγάλουμε το όνομα της μάνας του. Μια θεία του (κρατιεμαι να μην την χαρακτηρίσω) μακρινή απο άλλη πόλη τον πήρε τηλ και του είπε μάλιστα "ξέρω εγώ, η μαμά σου θα στεναχωρεθεί". Τι ζόρι τραβάει ο άσχετος κόσμος δε το έχω καταλάβει. Τελοσπάντων, στη βαπτιση εγώ δεν υπηρχα καν, δε μου μιλούσαν, και μερικοί ούτε ήρθαν να χαιρετίσουν και να πουν μια ευχή για το μωρό. Αυτό ενόχλησε τον άντρα μου πάρα πολύ! Βασικά υπήρχε και ανάλογη συμπεριφορά στο γάμο, και εκεί δε μου μιλούσαν, αλλά πιστευε ο αντρας μου ότι είμαι υπερβολική.

Επειδή και εγώ ανθρωπος είμαι και έχω μια αξιοπρέπεια είπα στον άντρα μου ότι να προσέξει το σόι του και πως θα τους φερθεί, γιατί εγω δεν αντέχω άλλο, θα έφευγα.

Τώρα πάλι αποφευγει να τους πει τις γουρουνιές τους και λέει ότι δε θέλει να τους ξαναμιλησει, αλλά ειλικρινά και εντελώς μεταξύ μας δε πιστευω να αλλάξει κάτι.

Αυτά. Μου χαλάσανε το γάμο, δεν απόλαυσα όσο θα ήθελα τη βάπτιση, αλλά εκείνοι δεν πτοούνται τίποτα. Τα βόδια, βόδια παραμένουν!

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια χαρά στο κουράγιο σας !!!!!

 

Μην μου πετάξετε ντομάτες, αλλά, εγώ προσωπικά, δεν έχω αντιμετώπίσει τέτοιου είδους καταστάσεις και μου φαίνονται (λίγο-πολύ) εξωπραγματικά αυτά που περιγράφετε !!!! Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι που να θέλουν και να επιμένουν να δημιουργούν προβλήματα στις ζωές των παιδιών τους??? Μάλλον, ναι... τελικά !

 

Δόξα τω Θεώ, τα πεθερικά μου είναι νέοι σε ηλικία άνθρωποι, συζητήσιμοι και συνεργάσιμοι. Μας έχουν σταθεί και μας έχουν βοηθήσει πολύ μεχρί στιγμής (και ηθικά και οικονομικά) όποτε τους χρειαστήκαμε και ΟΚ, άνθρωποι είναι κι εκείνοι, γονείς, μπορεί μερικές φορές να ειπωθεί και κάτι που να μην μου ηχήσει ωραία στα αυτιά, αλλά, δεν θα δώσω άπό μόνη μου τροφή για σχόλια ή δεν θα ρίξω λάδι στην φωτιά και ΠΟΤΕ... δεν θα βάλω τον άντρα μου στην μέση. Εάν έχω πρόβλημα με κάποιον εκ των 2, προτιμώ να το συζητήσω ευθέως μαζί τους παρά να βάλω μεσάζοντες και την τρίχα να την κάνω τριχιά...

Όσο για τα ονόματα των παιδιών, όλα αυτά, τα θεωρώ βλακείες και γελοιότητες. Αυτό που προέχει είναι τα παιδιά μας να είναι γερά και όχι το όνομα... φυσικά και τα δυο ζουζούνια έχουν τα ονόματα των πεθερικών μου με πολλή αγάπη. Αισθάνομαι πως είναι το ΛΙΓΟΤΕΡΟ που θα μπορούσα να κάνω τόσο για αυτούς όσο και για τον άντρα μου να τους ευχαριστήσω. Σημειωτέον, για όσες δεν γνωρίζουν, πως έχασα τον μπαμπά μου όντας έγκυος στο 2ο, κι ενώ δεν γνωρίζαμε ακόμη το φύλλο, μου είπε μόνη της η πεθερά μου πως το παιδί θα πάρει το όνομα του εκλιπόντος... Και μόνο που το είπε η γυναίκα, δεν ήθελα κάτι άλλο... όταν μάθαμε πως ήταν κοριτσάκι, τής ανακοίνωσα μόνη μου πως το παιδί θα έχει το όνομά της και ειλκρινά χάρηκε πάρα πολύ και συγκινήθηκε... Θα έβγαζα τον πατέρα μου μόνο εάν ήταν αγόρι ή, πλέον, εάν κάναμε και 3ο. Το όνομα του πατέρα μου έχει βγει άλλωστε από τον αδερφό μου και ο μπαμπάς μου για πάντα ζει μέσα μου... Δεν θα επιβεβαίωνε παραπάνω την αγάπη μου ένα όνομα !

Να τονίσω και κάτι τελευταίο: ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ πεθερόπληκτη... άνθρωποι είναι, κάνουν αυτό που εκείνοι θεωρούν καλύτερο με το πολύ ή το λίγο μυαλό που έχουν, κι εγώ μπορεί να κάνω λάθη κάποιες φορές. Εάν υπάρχει αγάπη, όλα βρίσκονται...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπη να υπαρχει και απο τις δυο μεριες οχι μονοπλευρη.Πιστευω οτι η πεθερα πρεπει να πλησιασει την νυφη και να αρχισει να χτιζετε μια σχεση σωστη και να γεννηθει η αγαπη.Απο κει και περα ολα αντιμετωπιζονται.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θα σας πει κατι μια προιον πεθεροπληκτη εδω και αρκετο καιρο με τα πεθερικα μου τα παω καλα και ο λογος ποιος ειναι . γενικα εχουν κανει τις κουτσουκελες τους σαν πεθερικα αλλα εχω ενα καλο-κακο σαν χαρακτηρας δεν μπορω τα μισολογα και οτι δεν αντεχω , το λεω στον αλλον οχι με τροπο ασεμνο αλλα θα του μηλισω και θα του πω αυτο που νιωθο χωρις να φοβηθω η να νιωσω οτι οτι πιεζομαι και δεν κανω κατι. η πεθερουλα μου εχει εμενα συν δυο αλλες νυφες. εχει δει οτι ειμαι ανθρωπος της αληθειας και οχι του ψουψου και του γλυψηματος . ενα διαστημα λογο της αλλης νυφης ειχε ταραχθει η δικια μας σχεση λογο οτι την ξερω 9 χρονια ελευθερη+4 παντρεμενη πηρα την αποφαση μια μερα να παω μονη στο σπιτι χωρις τα παιδια για να κανω μια συζητηση μαζι της εκατσα και της ειπα τι ειναι αυτο που με ενοχλη ,τι ειναι αυτο που δεν θελω να κανει στο γαμο του παιδιου της και με την σειρα της μου ειπε και εκεινη αυτο που την πειραζει σε εμενα το σεβαστικα πολυ που ηταν ξεκαθαρη μαζι μου και υποσχεθηκαμε και οι δυο μας να συζηταμε αυτο που δεν μας αρεσει εχουμε διμιουργησει μαι πολυ ομορφη φιλια και το εχω χαρη παρα πολυ δεν μου αρεσε το κλημα που επικρατουσε καποιες φορες αυτο του θυμου. τωρα μηλαμε και καταλαβενομαστε κανουμε συζητησεις και πραγματα που θα ελεγα οτι πριν δεν θα τα καναμε και αυτο εχει ως αποτελεσμα και μια καλη σχεση και με τον αντρα μου αλλα και τον πεθερο μου . επαψε να υπαρχει αυτο το ψευτικο και τιπικο και υπαρχει κατι αληθεινο που μου αρεσει και σε εμενα αλλα και σε εκεινη . ελπιζω κοπελες μου να βρειται ολες την χρυση τομη και να φτιαχθει η σχεση σας με την πεθερα σας. φιλακια μια προιν πεθεροπλικτη

Link to comment
Share on other sites

ο άντρας μου πάντα είναι στο πλευρό μου και όταν με βλέπει στεναχωρημένη προσπαθεί να τη βάλει στη θέση της αλλά αυτή ότι κάνει το κανει πίσω από την πλάτη του και αν τύχει να το κάνει μπροστά παίρνει το ύφος του θύματος, κλαίει και βάζει την ηλικία της μπροστά (αν και ειναι 60 είναι πολύ πιο καλοδιατηρημένη και δυνατή, αφού να φανταστείς πάει ταξίδια, βόλτες και ότι άλλο κάνει μια γυναίκα ηλικίας 40). Δεν θέλω να βάζω συνέχεια τον άντρα μου στη μέση αλλά δεν ξέρω πως να μιλήσω σε αυτό το εγωκεντρικό κακό άτομο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τι να πω...παντα νομιζα οτι ειχα πολυ καλες σχεσεις με τα πεθερικα μου...βγεναμε ολοι μαζι και περναγαμε πολυ καλα αφου ειναι πολυ νεοι σε ηλικια και μπορουσαμε να κανουμε πολλα πραγματα μαζι...

ολα αρχισαν οταν στην πρωτη μου εγκυμοσυνη αρνηθηκαμε να δωσουμε το ονομα της γιαγιας,αφου το μωρο ηταν κοριτσι λεγαμε να δωσουμε της μαμα μου,ετσι ωστε αν κανουμε ενα αγορακι να βγει του πεθερου μου...εκει λοιπον πεχτηκε ενας πολεμος και μουτρα και κακο...και τελικα τους καναμε τη χαρη αλλα ξεκαθαρησε ο αντρας μου οτι αν το δευτερο ειναι αγορι δεν θα πουν κουβεντα...το μεγαλυτερο προβλημα το δημιουργησε ο πεθερος μου αλλα τωρα εχουν τελειωσει ολα αυτα...ειναι πισω μας πια...*

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τι να πω, είναι τόσα πολλά αυτά που περνούν τόσες κοπέλες στο γάμο τους...Εγώ έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου θεωρώ πως όταν ο γιός σου φέρνει στο σπίτι τη γυναίκα του, τη γυναίκα που αυτός έχει διαλέξει, τη γυναίκα που είναι δίπλα του, τον αγαπά, τον νοιάζεται, τον φροντίζει, η κάθε πεθερά κ ο κάθε πεθερός θα πρέπει να την αγαπούν, να την στηρίζουν, να νιώθουν γι αυτήν τα καλύτερα πράγματα που η γυναίκα αυτή είναι δίπλα στο γιό τους κ τον κάνει ευτυχισμένο.Και θα πρέπει με κάθε τρόπο να υποστηρίζουν αυτό το ζευγάρι και να σέβονται τις επιλογές του και όχι με το ένα ή άλλο πρόσχημα να του διμηουργούν προβλήματα. Και το ίδιο θεωρώ οτι ισχύει και για τον γαμπρό που θα φέρει μια κοπέλα στους γονείς της. Για όλους τους γονείς που αγαπούν πραγματικά τα παιδιά τους και το μόνο που θέλουν είναι να είναι ευτυχισμένα, ο άνθρωπος που είναι δίπλα στο παιδί τους είναι ο καλύτερος άνθρωπος ακόμα κ αν είναι λίγο ή πολύ διαφορετικός από τα δικά τους προσωπικά γούστα...

Επίσης θεωρώ οτι και εμείς σαν νύφες δεν πρέπει να είμαστε πάντα έτοιμες για καυγά. Αν προσπαθείς πάντα να έχεις θετική διάθεση, είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα. Αυτοί οι άνθρωποι έχουν πάντα τη δική τους νοοτροπία, τα δικά τους πιστεύω, τους δικούς τους τρόπους. Πάντα κάτι θα μας νευριάσει ή θα μας κακοφανεί ή θα το δούμε διαφορετικά. Και το πιο απλό πράγμα μπορεί να το μάθαμε διαφορετικά στο σπίτι που μεγαλώσαμε, είναι λογικό ναυπάρχουν διαφωνίες. Κάποιες φορές πρέπει να κάνουμε πως δεν ακούμε κάποια πράγματα και στο τέλος να κάνουμε αυτό που αποφασίζουμε μαζί με τον άντρα μας. Και με τους γονείς μας διαφωνούμε, καμιά φορά μπορεί να μας τρελένουν, απλά σε εκείνους μπορούμε να τα πούμε έξω από τα δόντια και πάλι να είμαστε σίγουροι οτι μας αγαπούν. Πάντα μέσα μας υπάρχει δικαιολογία για τους γονείς μας επειδή τους αγαπούμε, ενώ τα πεθερικά μας είναι πάντα δύο ''ξένοι'' άνθρωποι, όσο καλά συναισθήματα και αν έχουμε γι αυτούς.

Είμαι στις τυχερές που τα πεθερικά μου είναι καλοί άνθρωποι. Η πεθερά μου είναι ένας χρυσός άνθρωπος, δεν έχω ακούσει ποτέ κακή κουβέντα από το στόμα της όχι για μένα αλλά για κανέναν άνθρωπο. Νίωθω από εκείνη αυτό που έγραψα παραπάνω, πως με αγαπά πολύ και είναι πολύ χαρούμενη που βλέπει το παιδί της ευτυχισμένο και καλά στη ζωή του. Ο πεθερός μου είναι και αυτός καλός άνθρωπος, μερικές φορές ανακατέυεται παραπάνω από όσο θα ήθελα σε πράγματα που δεν τον αφορούν, θέλει να τα ξέρει όλα και να έχει γνώμη σε πράγματα που αφορούν τη δική μας οικογένεια πια (οικογένεια πια είμαστε ο άντρας μου και εγώ). Ο άντρας μου είναι ένας τόσο καλός άνθρωπος, δεν μιλάει άσχημα σε κανένα και βλέπω πως δυσκολεύεται κάποιες φορές να συγκρατήσει τον πεθερό μου αλλά και εγώ δεν θέλω να ρίχνω λάδι στη φωτιά. Ακούμε αυτά που λέει και στο τέλος κανουμε αυτά που θέλουμε. Το καλό με τον πεθερό μου είναι πως όταν τελικά κάνουμε αυτό που θέλουμε ακόμα και αν είναι διαφορετικό από τη γνώμη του, δεν συνεχίζει τα δικά του και γενικά είναι στο πλευρό μας.

Δεν έχουμε ακόμα παιδί, δεν ξέρω αν τα πράγματα θα αλλάξουν αν έρθει ένα μωράκι στην οικογένεια μας. Οι γονείς μου δεν μένουν κοντά μας αλλά βλέπω στα μάτια τους, στον τρόπο που μιλάνε γι αυτον, στο πως φέρονται, το πόσο πολύ αγαπούν τον άντρα μου κυρίως γιατί βλέπουν εμένα πόσο ευτυχισμένη είμαι.

Τις ιστορίες με τα ονόματα τις βρίσκω χαζές... Αγαπούσα και θα αγαπώ όσο ζω περισσότερο από τις δύο γιαγιάδες μου (αν και αυτές τις αγαπώ)την αδελφή της γιαγιά μου,που την έζησα τόσο δίπλα μου σαν πραγματική μου γιαγιά που δεν έχω το όνομα της ουτε εγώ ούτε η αδελφή μου. Δεν έχει σχέση το όνομα με την αγάπη που νιώθεις, με την αγάπη που δίνεις.

 

Πρέπει να υπάρχει αγάπη και καλή διάθεση από όλους. Βέβαια όπως διαβάζω πραγματικά κάποιες περιπτώσεις είναι ...............δεν ξέρω τι να πω.Εκεί θέλει πραγματικά υπομονή και δύναμη κορίτσια. Σημασία έχει να είμαστε καλά και να τα βρίσκουμε με τον άντρα μας. Αυτός έιναι η οικογένεια μας!

Link to comment
Share on other sites

το αλλο το καλο ??? συμβουλη του πεθερου μου στο γιο του...πριν απο κανενα χρονο...εισαι του λεει στην καταλληλη ηλικια να αρχισεις να ξ@κ@λιαζεις καμια παντρεμενη αλλα κοιτα μην το μαθει η γυναικα σου,να εισαι κυριος στο σπιτι σου...καλο εεεεεεε????????? και το καλυτερο ειναι οτι ακριβως το ιδιο ειπε και στον γαμπρο του για την ιδια του την κορη...και καλα εμενα με εχει χ@σμενη ,την κορη του????????αυτο με εβαλε ο αντρας μου να υποσχεθω οτι δεν θα πω τιποτα εγω ,οτι ητανε να πει το ειπε ο ιδιος...

QUOTE]

 

Excuse me ??????????????????????????????

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

το αλλο το καλο ??? συμβουλη του πεθερου μου στο γιο του...πριν απο κανενα χρονο...εισαι του λεει στην καταλληλη ηλικια να αρχισεις να ξ@κ@λιαζεις καμια παντρεμενη αλλα κοιτα μην το μαθει η γυναικα σου,να εισαι κυριος στο σπιτι σου...καλο εεεεεεε????????? και το καλυτερο ειναι οτι ακριβως το ιδιο ειπε και στον γαμπρο του για την ιδια του την κορη...και καλα εμενα με εχει χ@σμενη ,την κορη του????????αυτο με εβαλε ο αντρας μου να υποσχεθω οτι δεν θα πω τιποτα εγω ,οτι ητανε να πει το ειπε ο ιδιος...

QUOTE]

 

Excuse me ??????????????????????????????

 

σου αρεσε και σενα εεεεε??????? και μενα βρε!!!!!!!!!!!!! να σου πω οτι ειναι ενας ανθρωπος που εχει κερατωσει την πεθερα μου απειρες φορες και καθετε ακομα η ηλιθ@α...

Link to comment
Share on other sites

Εξ ιδίων κρίνουμε τα αλλότρια... ασφαλώς και θα την είχε κερατώσει 1.000.000 φορές με όσα συμβουλεύει. Άκουσον , άκουσον !

 

Και να σκεφτείς πως στην περίπτωση που θα σε κεράτωνε, λέμε τώρα, ο άντρας σου θα σε συμβούλευε η πεθερούλα "Δεν είναι τίποτε, σε εσένα θα επιστρέψει όσες και να π....... !!!!" -κόβω το κεφάλι μου-....

 

Εκεί τους σφάζεις ολουνούς κι εγώ elizaa μου μάρτυρας υπεράσπισης στο δικαστήριο !!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω μια πεθερά που ειλικρινά με φτάνει στα όρια τηε τρέλας και δεν ξερω τι να κάνω και θέλω τη συμβουλή σας!!! Μέχρι πριν το γάμο έδειχνε ότι με λάτρευε και΄ήταν όλο γλύκες. Με το που παντρεύτηκα άρχισαν τα γλέντια. Μόλις έκλεισα ένα μήνα παντρεμένη ήρθε και με βρήκε και με κατηγόρησε ότι έχω γκόμενο ένα φίλο μου γιατί έβγαινα καμιά φορά μαζί του πράγμα που δεν ίσχυε και όταν έβγαινα ο άντρας μου το γνώριζε και δεν είχε θέμα. Έφτασε η κύρία σε σημείο να πάει να το πει στους γονείς μου και να δημιουργηθεί θέμα από το πουθενά. Βέβαια σταμάτησα να βλέπω τον κολλητό μου και το θεμα τελείωσε εκεί. Μετά από καιρό γέννησα το αγοράκι μου και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε να μείνουμε στο σπίτι τον γονέων μου σε ξεχωριστό φυσικά διαμέρισμα (πολύ μεγαλύτερο απο την τρύπα στην οποία μέναμε) για να μην πληρώνουμε νοίκι και για να έχω βοήθεια για να μπορώ να εργάζομαι. όταν το έμαθε με πήρε τηλέφωνο με καταέβρισε και μου είπε ότι ο πατέρας μου κανονικά θα έπρεπε να μας αγοράσει ή να μας νοικιάσει ένα σπίτι κοντά της και να πληρώνει αυτός. Όταν το έμαθε ο άντρας μου νευρίασε και της ξεκαθάρισε ότι εμείς αποφασίσαμε να πάμε να μείνουμε στους γονείς μου και να μην ανακατεύεται. Μετά άρχισε να ζητάει να της πηγαίνω το παιδί στο σπίτι για να το βλέπει και δέχτηκα να το πηγαίνω κάθε τρίτη μιας και της άλλες μέρες δούλευε. Αλλά αυτό δεν της έφτανε ήθελε και άλλη μέρα. Της εξηγήσαμε επαννηλημένως και εγώ και ο άντρας μου ότι δεν μπορώ να μην βλέπω το παιδί μου όλη μέρα (της τον πάω το πρωί και απαιτεί να το παίρνω 1 ώρα πριν κοιμηθεί ο μικρός) οπότε της προτείναμε να έρχεται αυτη κάθε Πέμπτη στο σπίτι να τον κρατάει για να τον βλέπω και εγώ (εργάζομαι από το σπίτι). Φυσικά έψαχνε αφορμή για να μας δημιουργήσει και άλλο πρόβλημα οπότε βρήκε ώς πρόφαση τη μάνα μου ότι ανεβαίνει συνέχεια στο σπίτι μου και την επιτηρεί, πράγμα φυσικά που δεν συνέβαινε αφού το μόνο που έκανε η μάνα μου ήταν να της πηγαίνει ένα πιάτο φαγητό και κανα γλυκο γιατί εγώ μαγειρεύω το απόγευμα και να της κάνει λίγο παρέα ή να μου κάνει καμιά δουλειά στο σπίτι. To συζητήσαμε και είπα στη μάνα μου να μην ξανα ανέβει ποτέ όσο θα είναι η πεθερά μου. Τελικά αποφάσισε χωρίς να δώσει μία ευκαιρία στο να εφαρμοστεί αυτό που συζητήσαμε ότι δεν θέλει να έρχεται σπίτι να κρατάει το παιδί αλλά θέλει να της το πηγαίνω (πράγμα που εγώ δεν θέλω). Γενικά όλα τα παράπονα τα κάνει μπροστά στο γιο της με κλάματα και στεναχωρημένη και σε μένα μιλάει από πίσω πολύ επιτακτικά. Μέχρι τώρα ήμουν απίστευτα ευγενική της έκανα όλα τα χαρτήρια και πάντα την είχα στα ώπα ώπα. Δεν αντέχω άλλο όμως γιατί πέρα από όλα τα παραπάνω θέλει πάντα να γίνεται το δικό της και θεωρεί ότι πάντα έχει αυτή δίκιο. Με το παιδί είναι καλή τον προσέχει αλλά συνέχεια παίρνει προτωβουλίες χωρίς να με ενημερώνει και αν της πω ότι κάτι δεν μου αρέσει με γράφει ενώ αν κάτι δεν της αρέσει αυτηνής μου την λέει άσχημα. Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά είμαι τόσο νευριασμένη που δεν αντέχω άλλο, να μην έχω προβληματα με τον άντρα μου και να μου δημιουργεί η πεθερά μου!!!

ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΤΗ ΣΚΟΤΩΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΑΘΩΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ!!! ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΛΙ ΘΥΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΨΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΤΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΩΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΑΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!! ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι λένε; Όταν παντρεύεσαι κάποιον, παίρνεις και την οικογένειά του... Και αν δεν το είχαμε σκεφτεί ή αν το είχαμε θεωρήσει υπερβολικό όταν ήμασταν νέες και άπειρες, τώρα ξέρουμε καλύτερα. Όμως τόσες γενιές, τα ίδια δε γίνονται; Αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι να μην καταντήσω και εγώ μια "κακή" πεθερά. Στο χέρι σου είναι, θα μου πείτε. Είναι; Απόλυτα; Πώς θα εξελιχθώ σε 20, 30 χρόνια από σήμερα; Προφανώς πιο συντηρητική, πιο απόλυτη (λόγω εμπειρίας), πιο γερο- παράξενη γενικά. Και πώς θα είναι η νύφη ή ο γαμπρός μου αντίστοιχα; Ας μην κρυβόμαστε. Κάθε πλευρά έχει τα δικά της επιχειρήματα.

 

Πιο σωστή είναι μια φίλη μου που ΄λέει "από μακριά κι αγαπημένοι". Αν μπορείς να το πετύχεις αυτό και δεν έχεις ανάγκη, όπως πολλές εδώ στο φόρουμ, την πεθερά σου, θα έχεις τουλάχιστον εξασφαλίσει κάποιες ισορροπίες. Αλλιώς... άστα βράστα. Όπου λαλούν πολλοί κοκκόροι, αργεί να ξημερώσει (για να τελειώσω με μια ακόμα παροιμία!!). Κουράγιο κορίτσια!!!

Αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια

κορίτσια αγόρια στη σειρά και στήνανε χορό

ο κύκλος θα γινότανε πολύ πολύ μεγάλος

κι ολόκληρη τη Γη μας θ' αγκάλιαζε θαρρώ

Γ. Ρίτσος

Link to comment
Share on other sites

το αλλο το καλο ??? συμβουλη του πεθερου μου στο γιο του...πριν απο κανενα χρονο...εισαι του λεει στην καταλληλη ηλικια να αρχισεις να ξ@κ@λιαζεις καμια παντρεμενη αλλα κοιτα μην το μαθει η γυναικα σου,να εισαι κυριος στο σπιτι σου...καλο εεεεεεε????????? και το καλυτερο ειναι οτι ακριβως το ιδιο ειπε και στον γαμπρο του για την ιδια του την κορη...και καλα εμενα με εχει χ@σμενη ,την κορη του????????αυτο με εβαλε ο αντρας μου να υποσχεθω οτι δεν θα πω τιποτα εγω ,οτι ητανε να πει το ειπε ο ιδιος...

 

Αν ΔΕΝ εκανε χιουμορ ο τυπος μηπως καποιος να παει να τα πει στην πεθερα σου? Εχει φαει ΧΟΝΤΡΟ κερατο η γυναικα.......:evil: μα παμε καλα? Βασικα τι λεω. Το πιο πιθανο ειναι οτι το ξερει οτι εχει φαει κερατο και απλαααααααα το προσπερναει......δεν μπορω δεν μπορω.......δεν μπορω.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ εκανε χιουμορ ο τυπος μηπως καποιος να παει να τα πει στην πεθερα σου? Εχει φαει ΧΟΝΤΡΟ κερατο η γυναικα.......:evil: μα παμε καλα? Βασικα τι λεω. Το πιο πιθανο ειναι οτι το ξερει οτι εχει φαει κερατο και απλαααααααα το προσπερναει......δεν μπορω δεν μπορω.......δεν μπορω.....

 

καλη μου φυσικα και το ξερει αλλα δεν εχω λογια να την περιγραψω που καθεται και τα ανεχεται...κοροιδο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ζητησω μια χαρη σας παρακαλω...ας μην σταθουμε αλλο στο θεμα αυτο γιατι ενταξει και εγω παρασυρθηκα απο τα νευρα μου και το εγραψα εδω αλλα επειδη ειναι ενας χωρος που μπορει οποιοσδηποτε να μπει και να το δει δεν θα ηθελα να το συνεχισω αλλο απο δω...και δεν ξερω αν μπορω να το διαγραψω ... αν καποια ξερει ας μου πει τον τροπο...

ευχαριστω για την κατανοηση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...