Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Σωλήνας για προσκλητήριο

eva27

Recommended Posts

Καλησπέρα,

μήπως γνωρίζετε που μπορούμε να βρούμε σωλήνα (για να φτιάξουμε το προσκλητήριο της κολλητής μου), αλλά δεν θέλει τον σωλήνα που είναι στρογγυλό πίσω...είναι σίγουρη πως υπάρχει και με ίσιο

Στον Ατλα έχει με στρογγυλο και αυτό που έχει στο ελξι δεν της αρέσει το καπάκι....!:?

Διαφημίσεις

Kαλημέρα,

είναι λίγο ακριβούτσικο..τελικά μάλλον θα ξεκολλήσει και θα πάρει αυτά που είναι στρογυλά και υπάρχουν και παντού;)

• 2 weeks later...

Εγώ πήγα την Παρασκευή στο jumbo και εχει φερει τετοια ειδη για μπομπο κ.α είχε σωλήνα με τελειώμα τετράγωνο με 1ευρω/τεμαχιο και με 1,50 ευρω . Για πανε δες τα ειναι καλή τιμή. Εμένα ο ατλας μου είχε πει 1,10 το τεμάχιο ο σκέτος, ενω αυτα στο jumbo εχουν επάνω στο φελλό κολλημενα διαφορα μπαρμπαδελια-νεραιδες...

Διαφημίσεις

Εγώ κάτι αντίστοιχο έφτιαξα στο elxisdoro, είναι μπουκάλι τύπου με κορδόνι άσπρο μπλε έξω δεμένο και ένα ασημένιο τιμόνι και μέσα έχει πετρούλες μπλε κλπ. Αν ανοίξεις την σελίδα το έχει σε φωτογραφία.

βρε κοριτσια σορρυ που επεμβαινω, αλλα αν ειναι να δωσει 1,50ε μηπως δεν την συμφερει???? εγω παρηγγειλα προσκλητηριο σωληνα στρογγυλο με πωμα φελλο, κορδελακια γυρω του να κρεμονται κ στο τελειωμα απο τα κορδελακια να εχει χαρτονενιο λουλουδακι , ριζοχαρτο μεσα κ πετρουλες μικρες (αυτες τις διακοσμητικες που ειναι σαν κρυσταλακια...) με 1,60!

t7XLp3.png

βρε κοριτσια σορρυ που επεμβαινω, αλλα αν ειναι να δωσει 1,50ε μηπως δεν την συμφερει???? εγω παρηγγειλα προσκλητηριο σωληνα στρογγυλο με πωμα φελλο, κορδελακια γυρω του να κρεμονται κ στο τελειωμα απο τα κορδελακια να εχει χαρτονενιο λουλουδακι , ριζοχαρτο μεσα κ πετρουλες μικρες (αυτες τις διακοσμητικες που ειναι σαν κρυσταλακια...) με 1,60!

Δικιο εχεις αλλα νομιζα οτι ηθελε να τα φτιαξει μονη της. Το δικό σου παντως πρεπει να ηταν φανταστικο οπως το περιγράφεις.

Δικιο εχεις αλλα νομιζα οτι ηθελε να τα φτιαξει μονη της. Το δικό σου παντως πρεπει να ηταν φανταστικο οπως το περιγράφεις.

κ εγω ετσι καταλαβα αλλα λεω μηπως τελικα δεν συμφερει....

t7XLp3.png

Δες εδώ http://www.neraidorama.gr/com_eshop/mpoukalakia-bazakia-xondriki/65.html δε ξέρω βέβαια πόσο τα έχει

και εδώ http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=577 μάλιστα με αυτό είχε κάνει μία κοπέλα στο forum ένα εκπληκτικό προσκλητήριο δες εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19800&page=38

καλή επιτυχία

Διαφημίσεις

εγώ πήρα από το στρούμπα στο περιστέρι με 50 ή 55 λεπτά. από πίσω είναι ισιο κ κάθεται όρθιο κ απο τις 2 πλευρές.

είναι γονατά 2 αλλά κακώς τον διαδημίζω γιατί κάνει μια απατεωνια με τις αποδείξεις κ μόυ έδωσε απίστευτα. θα μπορούσε να μου πει ευθέως αν θέλω απόδειξη η όχι αλλά η ταμίας προτίμησε να μου πει ότι η μηχανή κάτι έπαθε κ αρνειται να κόψει αποδειξη για τα μισά κ πλεον πράγματα που πήρα. κ δεν μπορει να καταλαβει τί κ πως αλλά μάλλον κόπηκε το ρεύμα, κ κάτι τετοιες βλακείες.

κ για να με μπερδεψει περισσότερο ακούστε τί έκανε. στην μιση απόδειξη που μου έδωσε (για 40.30 ευρώ ενώ ψώνισα 77,76), πάτησε ότι της έδωσα 77,76(εκεί που λεει μετρητά ) κ έτσι αναγραφόταν έστω κ έτσι το ποσό που πλήρωσα!!!! άκου τί σκαρφίστηκαν!!!! το κατάλαβα αμέσως κ παραλίγο να κάνω μεγάλο καυγά, αλλά ευτυχώς κρατήθηκα κ την άφησα να πιστεύει ότι με κορόιδεψε. δεν ήθελα να στιγματίσω τη βάπτιση της μικρής μου. αν πάντως πάει καμια σας κ σας συμβεί το ίδιο, να μας το πείτε!;)

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Μαρλεν εχω ψωνισει παρα πολλες φορες απο το στρουμπα..

Τον ανακαλυψα στη βαφτιση του γιου μου πριν 4 χρονια κ απο τοτε παω κ παιρνω διαφορα πραγματα οχι μονο για βαφτισης αλλα κ για αλλες περιστασεις.. το τελευταιο διμηνο πρεπει να εχω παει πανω απο 7 φορες γιατι εχουν πεσει μαζεμενες πολλες βαφτισεις κλπ κ παω κ τις φιλες μου εκει κ ποτε μα ποτε δεν εγινε παρομοιο περιστατικο.. ουτε με μενα ουτε με αλλους πελατες που εχει τυχει να δω στο ταμειο περιμενοντας η ψωνιζοντας.. και γνωστες μου που κανε μονες τους δεν μου εχουν πει κατι αναλογο..

Και οι κοπελες ειναι εξυπηρετικοτατες κ παντα εχουν να σου προτεινουν τι να παρεις ωστε να κερδισεις εστω κ ενα ευρω.

Πιστευω πως οντως συνεβει αυτο που σου ειπε η ταμιας.. Στην τελικη αν ηθελε να σε κλεψει δεν θα αναγραφοταν πουθενα το ποσο που πληρωσες..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

εγώ πήρα από το στρούμπα στο περιστέρι με 50 ή 55 λεπτά. από πίσω είναι ισιο κ κάθεται όρθιο κ απο τις 2 πλευρές.

είναι γονατά 2 αλλά κακώς τον διαδημίζω γιατί κάνει μια απατεωνια με τις αποδείξεις κ μόυ έδωσε απίστευτα. θα μπορούσε να μου πει ευθέως αν θέλω απόδειξη η όχι αλλά η ταμίας προτίμησε να μου πει ότι η μηχανή κάτι έπαθε κ αρνειται να κόψει αποδειξη για τα μισά κ πλεον πράγματα που πήρα. κ δεν μπορει να καταλαβει τί κ πως αλλά μάλλον κόπηκε το ρεύμα, κ κάτι τετοιες βλακείες.

κ για να με μπερδεψει περισσότερο ακούστε τί έκανε. στην μιση απόδειξη που μου έδωσε (για 40.30 ευρώ ενώ ψώνισα 77,76), πάτησε ότι της έδωσα 77,76(εκεί που λεει μετρητά ) κ έτσι αναγραφόταν έστω κ έτσι το ποσό που πλήρωσα!!!! άκου τί σκαρφίστηκαν!!!! το κατάλαβα αμέσως κ παραλίγο να κάνω μεγάλο καυγά, αλλά ευτυχώς κρατήθηκα κ την άφησα να πιστεύει ότι με κορόιδεψε. δεν ήθελα να στιγματίσω τη βάπτιση της μικρής μου. αν πάντως πάει καμια σας κ σας συμβεί το ίδιο, να μας το πείτε!;)

Αγαπητή Μαρλέν, θα σε παρακαλούσα να αφαιρέσεις το μήνυμα σου τουλάχιστον την επωνυμία του καταστήματος.

Δεν έχω καμία σχέση με το συγκεκριμένο κατάστημα και αν είχα δεν θα είχα πρόβλημα να το πω, καθώς επιτρέπεται να απαντήσει ο υπεύθυνος.

Ωστόσο, εχω ψωνίσει αρκετές φορές από εκεί και δεν μου έχει παρουσιαστεί κανένα τέτοιο πρόβλημα που περιγράφεις.

Αν ήσουν σωστή, θα μπορούσες να περάσεις άλλη στιγμη και να ζητήσεις την υπόλοιπη μισή απόδειξη που δεν σου έκοψαν. Με το να διαβάλεις έτσι το όνομα του και να παρουσιάεις ένα ατυχές περιστατικό λόγω εξωγενών παραγόντων (διακοπή ρεύματος) ως "στημένο", μάλλον θίγεις και την δική σου αξιοπιστία και παρουσιάζεσαι απλά ως κακοπροαίρετη. άλλωστε υπάρχει και άλλο άτομο που υποστηρίζει τα ίδια με μένα.

Αγαπητοί διαχειριστές, στο όνομα της μεγάλης υπευθυνότητας του ρόλου που έχετε αναλάβει, θα αναμένω την ανταπόκρισή σας επί του θέματος.

Φιλικά,

Π.

Διαφημίσεις

Σορυ κιολας που επεμβαινω αλλα αγαπητε/η Π.Γ εσυ τι εισαι που απαιτεις απο ενα μελος να αφαιρεσει τι δημοσιευση του?

Δικηγορος του Στρουμπα? Γραφεσαι σημερα κ το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να αποκατασταθει το ονομα του μαγαζιου?

Η κοπελα βγηκε κ ειπε πως το εξελαβε (κακως κ κατα τη γνωμη μου εφοσον πηγε μια κ μοναδικη φορα στο συγκεκριμενο μαγαζι) κ βγηκα κ εγω που τυχαια διαβαζα το θεμα κ ειπα πως προφανως κανει λαθος κ κατι τετοιο δεν συμβαινει καθως ειμαι κ εγω πελατισσα εκει κ μαλιστα χρονια.

Αλλα εγω δεν γραφτηκα σημερα για να αποκαταστησω την αληθεια.. οποτε ο δικος μου λογος εχει περισσοτερη βαρυτητα απο τον δικο σου, που οσο κ αν προσπαθησεις μαλλον δεν θα μας πεισεις οτι εχεις καποια σχεση με το το καταστημα.

Και κατα τη γνωμη μου και την πολυχρονη εμπειρια μου στο συγκεκριμενο φορουμ και επειδη γνωριζω πολυ καλα πως λειτουργουν τα μελη του, καλο θα ηταν να σβησεις εσυ το δικο σου ποστ, καθως μαλλον ΕΣΥ θα προκαλεσεις περισσοτερη δυσφημιση στο καταστημα παρα η marlen..

Και στο λεω πολυ φιλικα αυτο.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Καλή μου Ντόρα,

Πρώτον, το "απαιτώ" από το "παρακαλώ" ως έννοια έχει τεράστια διαφορά. Ελπίζω να γίνεται αντιληπτό αυτό.

Δεύτερον, αν μπορεί να γραφτεί ανεξέλεγκτα κάποια τόσο αρνητική και αβάσιμη εντύπωση, θα μπορεί να υπάρχει ελεύθερα και ο αντίλογος. Είτε γράφτηκα πρόπερσι, είτε γράφτηκα χθες. Εφόσον δεν υπάρχει κάποιου είδους λογοκρισία ή έλεγχος κάτι τέτοιο προφανώς και είναι εφικτό. Δεν τίθεται θέμα διαφήμισης - πειθούς άλλωστε από την πλευρά μου.

Φιλικά,

Π.

Και εγω σου επαναλαμβανω το εξης..

Οτι με την κινηση που εκανες, ειτε εχεις ειτε δεν εχεις σχεση με το καταστημα το 99.9 των ατομων που διαβασαν το συγκεκριμενο ποστ αυτη τη στιγμη θεωρουν οτι εχεις σχεση με το καταστημα.. και πολυ δυσκολα θα τους πεισεις για το αντιθετο.

και αν οντως πχ εισαι απλα ενας ευχαριστημενος πελατης του συγκεκριμενου καταστηματος πιστευω πως το σωστοτερο θα ηταν να ενημερωσεις τον υπευθυνο του καταστηματος οτι δυσφημιζεται κ να μπει ο ιδιος επωνυμα να αποκαταστησει την αληθεια..

O5Lop2.png

kIP3p2.png