Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

tatoo


ol_ko

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλημέρα! θεωρητικά φαντάζομαι πως ναι, πρακτικά όμως? θα το διακινδύνευες να το κανεις? Και αν δεν πάει κάτι καλά? Και αν πάθεις κάποια λοίμωξη κατά την επούλωση? Καλύτερα μετά τον αποθηλασμο

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω τα λεω αυτα (στην αδερφη μου ) αλλα επειδη εχει αλλα δυο και δεν επαθε τιποτα δεν την πειθω.

κανενα αλλο επιχειρημα?

το χρωμα περναει στο αιμα?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω τατουαζ και μαλιστα στο στηθος αλλα το ειχα κανει 2μιση χρονια πριν την 1η μου γεννα!οπως ειπε και η δ+β αν παθεις καμια μολυνση και χρειαστης αντιβιωση τα πραγματα θα ειναι πολυ δυσκολα.ας το καλυτερα για μετα τον αποθηλασμο ειναι και η δικη μου γνωμη!αν θελεις κανε χενα το καλοκαιρακι να σου φυγει το μερακι λιγο αλλα προσεξε η γνησια χεννα ειναι πρασσινη ή μπλε πολυ σκουρη και οχι μαυρη το λεω αυτο γτ η μαυρη χεννα εχει υποστη χημικη επεξεργασια οποτε μακρια!και οσο αφορα το τατου να ξερεις πολυ καλα ποιος θα σου το κανει να ειναι πολυ καθαρος και με πληρης αποστηρωμενο εξοπλισμο.τι σχεδιο θα κανεις?και που?αν επιτρεπετε!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω τα λεω αυτα (στην αδερφη μου ) αλλα επειδη εχει αλλα δυο και δεν επαθε τιποτα δεν την πειθω.

κανενα αλλο επιχειρημα?

το χρωμα περναει στο αιμα?

ααα!για την αδερφουλα ειναι?οκ!σαφος καποια ποσοτητα περναει μεσα απο τα επιφανιακα αγγεια αλλα μην φανταστης τπτ τρελα πραγματα.εξαρτατε και απο το ποσες επαναληψεις κανεις πανω στο σχεδιο!η μελανη ομως ειναι φυτικη αυτη που χρησιμοποιειτε πλεον και οχι σινικη οπως ηταν πριν17-20χρονια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ' όσο γνωρίζω, το τατού δεν επηρεάζει καθόλου το μητρικό γάλα. Απαραίτητη προυπόθεση, όπως πάντα άλλωστε, είναι να τηρούνται οι κανόνες υγιεινής και να χρησιμοποιείται βελόνα μιας χρήσεως!

X4v5p2.png

Ζω το απόλυτο θαύμα με την Αθηνά μου!

Link to comment
Share on other sites

σύμβουλο θηλασμού καλε :) τι αλλο σύμβουλο να ρώταγα....

εαν απευθυνθείς σε κάποιο αξιόπιστο τατουατζίδικο δεν καταλαβαίνω γιατι να εχεις πρόβλημα εννοω απο αποψη υγιεινής. Εγω πήγα στο dermagraphics στον Κορυδαλλο που ειναι πολυ γνωστό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν θέλεις να την αποτρέψεις από ό,τι κατάλαβα :rolleyes: να κάνει tattoo, μπορείς να της πεις ότι τα άτομα που κάνουν tattoo αποκλείονται από την εθελοντική αιμοδοσία για ένα χρόνο, καθώς θεωρούνται "ύποπτα" για ασθένειες που μεταδίδονται από το αίμα.

 

Όσες έχουν δώσει αίμα θα το γνωρίζουν και από την πράξη, καθώς θα κλήθηκαν να συμπληρώσουν ερωτηματολόγιο στο οποίο αναφέρεται και αυτή η περίπτωση.

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σύμβουλο θηλασμού καλε :) τι αλλο σύμβουλο να ρώταγα....

εαν απευθυνθείς σε κάποιο αξιόπιστο τατουατζίδικο δεν καταλαβαίνω γιατι να εχεις πρόβλημα εννοω απο αποψη υγιεινής. Εγω πήγα στο dermagraphics στον Κορυδαλλο που ειναι πολυ γνωστό.

kala ρε συ μην βαρας!!:lol:οταν το κανα εγω δεν υπηρχαν μαγαζια που να κανουν τατου εδω!!γι αυτο ειναι μην πω τωρα!ασε που απο μπουμπουκι εγινε αναρυχωμενη τριανταφυλλια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμένα μου αρέσουν πολυ και αν ειναι να τονώσουν την αυτοπεποίθηση και την ψυχολογια της νεας μανουλας τοτε βουρ! Ολος ο κόσμος εχει! Καλα αιμα δεν εδινα ετσι κι αλλιως γιατι εχω υπόταση αλλα και παλι δεν θα το σκεφτόμουν ως πρόβλημα να σου πω....

και ο αδερφός μου που εχει ενα τεράστιο στην πλάτη δινει αιμα παρόλο που το αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Και ο αντρας μου που εχει 3 δινει αιμα και το λεει αλλα δεν εχουν προβλημα.

 

εντωμεταξυ η αδερφη μου δε δινει αιμα γιατι εχει προβλημα στην καρδια οποτε θα το κανειμαλλον.Θελει να κανει το ονομα του γιου της τραιμπαλ ή καλλιγραφικο δν εχω καταλαβει...στι σβερκο (ποναω και που το σκεφτομαι αουτς)

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ιδεα!η γυναικα του αδερφου μου εκανε στο εσωτερικο του χεριου της τραιμπαλ απο τον αγκωνα και κατω περισσι και ειναι 48χρονων τωρα ειναι και δασκαλα σε δημοτικο!εγω θελω να κανω στο μεγαλο δακτυλο του ποδιου καποια στιγμη αλλα δεν μου ρθε ακομη εντονα η επιθυμια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...