Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ????


mari28

Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΣΚΑΛΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΜΟΝΑΚΡΙΒΟ ΤΗΣ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΤΥΠΙΚΕΣ.ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΓΙΝΕ ''Η ΚΑΛΗ ΜΑΣ Η ΓΙΑΓΙΑ''.ΣΕ 2-3 ΠΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΦΑΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΚΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΤΗΣ Π.Χ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ,ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΗΡΘΕ ΜΕ ΜΟΥΤΡΑ ΚΤΛ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ 60% ΤΗΣ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ(ΔΥΣΤΗΧΩΣ)!!ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ,ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΓΙΑΥΤΗΝ ,ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ......ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ Η ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΗΜΕΙΑ ΜEΤΑΞΥ ΜΑΣ??ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?????????????:?:?:?:?:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ούτε και εγώ έχω τρελή σχέση με την πεθερά μου αλλά τιμώντας την πεθερά μου, τιμώ τον άντρα μου. Προσπαθώ να είμαι τυπική και ως εκεί. Κολλητές δε θα γίνουμε ούτε ποτέ θα αποκτήσουμε σχέση κόρης - μάνας. Αλλά θέλω ο άντρας μου να είναι ευτυχισμένος και να μην πρέπει να παίξει τον μεσάζοντα.

 

Στη δική σας περίπτωση τα πράγματα είναι ακόμη πιο δύσκολα γιατί δεχτήκατε τα χρήματα. Έστω και οι τυπικές σχέσεις είναι κατά τη γνώμη μου απαραίτητες.

Link to comment
Share on other sites

Παράλογο δεν είναι που δεν υπάρχει χημεία μεταξύ σας... Παράλογο είναι, ας πούμε, να είναι η γιορτή της και να θέλει ο άντρας σου να πάτε να της ευχηθείτε κι εσύ ν' αρνείσαι. Δηλ. να τους αποφεύγεις συστηματικά και αυτό να φαίνεται πολύ.

 

Είναι πασιφανές ότι κι εκείνη για σένα δεν τρελλαίνεται (όπως κι εσύ για εκείνη) και το ότι σας έχει προσφέρει βοήθεια κάποιες φορές δείχνει ότι μάλλον το κάνει για το παιδί σας (και εγγόνι της). Το ότι δεν "αγαπιέστε" και φαίνεται, δεν είναι απαραιτήτως κακό. Ξεκάθαρα πράγματα. Κακό θα ήταν να στο έπαιζε ότι σε λατρεύει και από πίσω σου να έλεγε άλλα.

 

Από τη στιγμή που δεν έχουν γίνει σοβαρές μικροπρέπειες και παρατράγουδα, εγώ στη θέση σου θα κρατούσα μια τυπική στάση, έτσι, από σεβασμό στον άντρα μου και στη μάνα που τον έφερε στη ζωή για να τον χαίρομαι εγώ.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω την ιδια ακριβως σχεση εχω με την πεθερα μου .Τυπικα και μονο .Αλλα τι να κανουμε ,δεν ταιριαζουμε σαν χαρακτηρες.Οσες φορες εχω καθησει μονη μου μαζι της ,η συζητηση που γινεται ειναι εντελωσ καταναγκαστικη ,δηλαδη μιλαμε μονο για να ακουγεται κατι.Κατα τα αλλα ,και στην γιορτη της πηγαινω αλλα δεν πηγαινω τακτικα επισκεψη, ειδικα απο τοτε που γεννησα μη σου πω και 1 φορα το διμηνο.Καλυτερα ετσι ,παρα να εχω παρεξηγησεις.Αλλα νομιζω οτι η σχεση νυφης και πεθερας ειναι καταδικασμενη απο την αρχη.Βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.Πολλες φορες μετραει και η σχεση που εχει και ο συζυγος με την μαμα του.Εμενα ας πουμε ειναι ολιγον ντι μαμακιας αλλα οχι τραβηγμενα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Η σχέση νύφης και πεθεράς είναι πολύ λεπτή. Αν χαλάσει δύσκολα ξαναφτιάχνει. Για να διατήρηθει πιστέυω ότι πρέπει να υπάρχει θέληση και προσπάθεια και από τις δύο πλευρές. Αν δεν υπάρχουν τα παραπάνω δυστυχώς η ισορροπία δεν μπορεί να διατηρηθεί για πολύ.

KrEZm8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΣΚΑΛΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΜΟΝΑΚΡΙΒΟ ΤΗΣ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΤΥΠΙΚΕΣ.ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΓΙΝΕ ''Η ΚΑΛΗ ΜΑΣ Η ΓΙΑΓΙΑ''.ΣΕ 2-3 ΠΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΦΑΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΚΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΤΗΣ Π.Χ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ,ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΗΡΘΕ ΜΕ ΜΟΥΤΡΑ ΚΤΛ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ 60% ΤΗΣ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ(ΔΥΣΤΗΧΩΣ)!!ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ,ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΓΙΑΥΤΗΝ ,ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ......ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ Η ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΗΜΕΙΑ ΜEΤΑΞΥ ΜΑΣ??ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?????????????:?:?:?:?:?

γιατι να υποκρινεσαι?αφου δε ταιριαζεται!ειναι καλυτερα να το παιζεις καλη κ απο πισω να λες κακιες?θα υποφερεις.κανε αυτο που νιωθεις ,να εισαι ο εαυτος σου.

Link to comment
Share on other sites

με ενοχλεί που με τα χρήματα προσπαθεί να εξαγωράσει την εως τωρα αδιαφορία της. Ο άντρας σου τι θέση κρατά? εσυ γιατι απολογείσαι παρακαλώ? επειδή δεν εχεις λεφτά να πληρώσεις την απομάκρυνση της? τι θα πει προκατάλυψη: ενδοιαφέρθηκε ειλικρινά απο καρδιάς και εσυ δεν ανταποκρηθηκες? αυτο θα ήταν προκατάλυψη. Φέρσου όπως σου φέρεται και ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ να μην ξαναδεχτήτε λεφτά γιατί ποτε δεν ξέρεις τι θα σου ζητήσει να "αγοράσει" σε αντάλγμα

 

είμαι καμένη απο γιαγια μανιάτισα και φαίνεται:twisted:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...