Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έχω πελαγώσει....


summerday

Recommended Posts

...θέλω να ρωτήσω τόσα πολλα....

Αχ κορίτσια, βαφτίζουμε την μικρή μας Τζένη στις 25 Οκτώβρη...και θέλω να σας ρωτήσω να μου πείτε και εσείς....

1. Πότε να ξεκινήσω να φτιάχνω τις μπομπονιέρες (θα είναι καμια 200αρια)

2.Μπορώ να πάρω από τώρα τα κουφέτα ή μπορεί να χαλάσουν;

3.Ξέρετε αν νοικάζουν πουθενα καλάθια για να βάλω τις μπομπονιέρες και τα γλυκάκια μου;

4.Επειδή το τραπέζι που θα κάνουμε θα είναι για πολύ λίγα άτομα, να κάνω ευχολόγιο κτλ στην εκκλησια; Ενδείκνυται ή θα με βρίζει ο παπάς;

5.Καραμέλες και γλυφιτζούρια από που να πάρω; Απο τα Jumbo;;;;

6. Θέλω να φτιάξω μικρά μπαλονάκια με στηρίγματα (σαν καλαμάκια)..Ξέρετε που μπορώ να τα βρω αυτά τα στηριγματάκια; Και που θα μπορούσα να τα βάλω στην εκκλησία;Πως νατα στηρίξω;;

 

Σας έχω ζαλίσει φιλενάδες μου αλλα είμαι σε απόγνωση...έχω μπλοκάρει..Σήμερα θα πάω να διαλέξω τα βαφτιστικά και αύριο τα υλικά για τις μπομπονιέρες και έχω αγχωθεί..Θέλω να κάνω πολύ όμορφη τη βάφτιση της μικρούλας μου και φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον, απαντω οτι ξερω...

 

1) κανα μηνα πριν

2) αν τα παρεις , να μην τα ανοιξεις και να μην τα βαλεις στο ψυγειο

3) δεν ξερω για ενοικιο. Μπες σε κανα μαγαζι με μπομπο και ρωτα αν μπορεις μονο να νοικιασεις καλαθια. Αλλιως εγω εβαψα καφασια απο το μαναβη..

4) ο παπας τι σχεση εχει? αν το βαλεις στην πορτα δεν τον ενοχλει. Απλα δεν ξερω αν θα γραψουν πολλοι..

5) εγω πηρα απο lidl

6) εχει το jumbo 0.99 τα 12 (μαζι με τα μπαλονια). Ενα καλαθι στρωστο με μια στρωση αφρολεξ και στηριξε τα εκει...

 

7) μην ανησυχεις! όλα θα πανε καλα!! το πολυ πολυ να σε πουν οι καλεσμενοι αχρηστη και τσιφουτα !!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου όντως η βάφτιση είναι αρκετά αγχωτική και στην προετοιμασία της αλλά και την ίδια μέρα φαντάζομαι. Εμείς βαφτιζόμαστε την άλλη Κυριακή και με έχει πιάσει ένα ψιλοάγχος αν και τα έχω όλα έοτιμα σχεδόν. Μόνο οι παραλαβές μου έμειναν την άλλη βδομαδα και οι εξοφλήσεις. Λοιπόν κάνε πρόγραμμα, έχεις ενάμισυ μήνα και βάλε οπότε προλαβαίνεις.

Τις μπομπονιέρες να τις ξεκινήσεις το συντομότερο γιατί σίγουρα θα σου πάρουν χρόνο, αναλόγως το σχέδιο βεβαια, εγώ τις αγόρασα οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιο άγχος. Τα κουφέτα δε νομίζω να σου πάθουν τίποτα, αλλά από εκέι που θα τα πάρεις ρώτα καλυτερα να σου πουν πώς θα τα διατηρήσεις.Για τα καλαθάκια ρώτα εκέι που θα πάρεις τα βαφτιστικά, νομίζω ότι θα σε εξυπηρετήσουν.Για το ευχολόγιο, σε εκκλησία δεν έχω δει από ότι θυμάμαι, αλλά μπορείς να το βάλεις σε κάποιο τραπεζάκι στολισμένο με κάνα κεράκι και κάνα τούλι ή άλλο πανί σε χώρο εξωτερικά της εκκλησίας και όχι μέσα σε αυτήν, γιατί μέσα δε νομίζω ότι ¨κολλάει¨. Καραμέλες, γλυφιτζούρια έχει στα jumbo αλλά και στο super μπορείς να βρεις , έχω δει και στα LIDL αν και δεν έχω πάρει για να ξέρω πώς είναι. Όσο για τα μπαλονάκια προχθές πήγα σε μια βάφτιση και τα είχαν καρφωμένα πάνω σε πλάκες φελιζόλ.

Καλή επιτυχία και με το καλό τα βαφτίσια σας!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, απαντω οτι ξερω...

 

1) κανα μηνα πριν

2) αν τα παρεις , να μην τα ανοιξεις και να μην τα βαλεις στο ψυγειο

3) δεν ξερω για ενοικιο. Μπες σε κανα μαγαζι με μπομπο και ρωτα αν μπορεις μονο να νοικιασεις καλαθια. Αλλιως εγω εβαψα καφασια απο το μαναβη..

4) ο παπας τι σχεση εχει? αν το βαλεις στην πορτα δεν τον ενοχλει. Απλα δεν ξερω αν θα γραψουν πολλοι..

5) εγω πηρα απο lidl

6) εχει το jumbo 0.99 τα 12 (μαζι με τα μπαλονια). Ενα καλαθι στρωστο με μια στρωση αφρολεξ και στηριξε τα εκει...

 

7) μην ανησυχεις! όλα θα πανε καλα!! το πολυ πολυ να σε πουν οι καλεσμενοι αχρηστη και τσιφουτα !!! :) :)

 

Vicky τα καφάσια με τί τα έβαψες; και από που πήρες τα χρώματα;;;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως ξέρετε από που μπορώ να πάρω χρυσόσκονη απλή ή με αστεράκια κτλ;;;; Ψάχνω στο νετ αλλά δεν βρίσκω πουθενά...[/QU

 

 

 

εγω ειχα παρει καλάθια απο το Ικεα και τα στολισα με κορδελες. Οι τιμές ξεκινουσαν απο 12 Ε και εφταναν τα 25€ το πιο μεγαλο καλάθι

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω εχω σε ενα μηνα τη βαπτιση, ποσο καιρο πριν να εχω ετοιμες τις μπομπο με τα κουφετα για να μην χαλασουν ή αλλιωθουν? κι εγω 200 θα εχω... οι 50 σμαρτις και οι υπολοιπες με choco almond φραουλα.

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε από που μπορώ να πάρω χρυσόσκονη απλή ή με αστεράκια κτλ;;;; Ψάχνω στο νετ αλλά δεν βρίσκω πουθενά...

τωρα που αρχιζουν τα σχολεια ειδα και στο τζαμπο

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

αν ρωτας για σπρευ χρυσοσκονης (που να κολλαει δλδ ) δεν ειχα βρει πουθενα.... μου ειπαν μονο αυτα που εχουν οι κομωριες. Τις λακ με σπρευ. Αν θες απλη χρυσοσκονη με το χερι δλδ θα βρεις σε χαρτοπολεια και ηδη χομπυ.

 

τα καλαθια μπορεις να τα βαψεις με σπρευ, αλλα επειδη εγω ειμαι λιγο (εως πολυ) τσαπατσουλα, φοβηθηκα οτι θα γεμιζω το μπαλκονι και πηρα μπογια για τοιχους και τα εβαψα με αδιαλυτη μπογια...

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη ποικιλία από ζαχαρωτά εκτός από τα lidl θα βρεις και στα carrefour και σε πολύ καλές τιμές. Στο λέω γιατι πήρα προσφατα για τα γενέθλια του γιου μου

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7) μην ανησυχεις! όλα θα πανε καλα!! το πολυ πολυ να σε πουν οι καλεσμενοι αχρηστη και τσιφουτα !!! :) :)

 

Χα χα χα!Κι αυτο θα πουν και πολλα αλλα!Ειμαστε ως γνωστον λαος εκλεπτισμενος!Γι αυτο θα ακολουθησω πιστα την συμβουλη της κουμπαρας μου.ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω εχω σε ενα μηνα τη βαπτιση, ποσο καιρο πριν να εχω ετοιμες τις μπομπο με τα κουφετα για να μην χαλασουν ή αλλιωθουν? κι εγω 200 θα εχω... οι 50 σμαρτις και οι υπολοιπες με choco almond φραουλα.

 

Monbebe,γεια σου και με το καλο να βαφτισεις το παιδακι σου,να σου ζησει!

Πιστευω πως ειναι καλα να ετοιμασεις τα κουφετα στις μπομπονιερες μια εβδομαδα πριν τη βαφτιση ειδικα επειδη εχουν και σοκολατα μεσα.Εγω τις παραγγειλα και τις εχουν φερει στο μαγαζι αλλα μου ειπαν οτι τα κουφετα τα βαζουν 3-4 μερες πριν.Θα μας τις φερουν στην εκκλησια μιση ωρα πριν τη βαφτιση.

Αληθεια ,θα μου πειτε τη γνωμη σας για τις μπομπονιερες μου?Ειναι ξυλινα αυτοκινητακια (αντικα)στο ανοιχτο χρωμα του ξυλου και οι λεπτομεριες σε σκουρο πρασινο `η μπορντω.Σιγουρα θα τις ξερετε γιατι κυκλοφορουν καμποσα χρονια τωρα.Ισως ειναι λιγο ντεμοντε αλλα μας αρεσαν γιατι ειναι σε φυσικα χρωματα και γιατι ο αντρας μου ασχοληται με αντικες (αυτοκινητα και μηχανες)σαν χομπυ και εχει μανια μ'αυτα.Στοιχισαν 1,90 Ε η μια μαζι με το τουλι και πεντε κουφετα αμυγδαλο,δεμενες ετοιμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

για τα καλαθια δε ξερω αν εκανες τιποτα παντως μπορεις να παρεις απο το elxis οπως πηρα κι εγω με 12 ευρω το ενα, κι οταν τελειωσεις τη βαφτιση, τα επιστρεφεις και περνεις τα λεφτα πισω. Κι ειναι και πολυ ωραια κιολας, baboo με ξυλινα χερουλια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...