Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

anisixo


amalia<3

Recommended Posts

παιδιά ακούστε....με το αγόρι μου είμαστε μαζί 2 χρονια.κάνουμε ελεύθερο πάντα και όλα καλά.....αλλα τώρα που κάναμε πάλι ελεύθερο έχω αρχίσει να ανακατεύομαι να ζαλίζομαι να νιώθω αδυναμία και νεύρα να μην έχω όρεξη για sex....είναι νωρίς ακόμα περιμένω σε λίγες μέρες περίοδο .υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγειος και αυτά να ναι συμπτώματα παρ όλο που δεν τελειωσε μέσα μου επειδή ήταν επικίνδυνες μέρες η απλά είναι αδιαθεσία?????εμφανίζονται τόσο γρήγορα τα συμπτώματα?και πριν αρχίσει η καθυστέρηση μπορώ να κάνω test εγκυμοσύνης?

:?:|:?:?:?:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ax, γιατί πουλάκι μου ελεύθερα? Πάντα υπάρχει περίπτωση να μείνεις έγκυος, ακόμη κι αν τραβιέται ο σύντροφός σου. Τα συμπτώματα πάντως δεν εμφανίζονται τόσο γρήγορα, απ'ό,τι ξέρω. Για να δούμε αν θα έχεις καθυστέρηση... Ας μας πουν κι άλλες κοπέλες την άποψή τους.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

εγω θεωρω πως ειναι ψυχολογικο!!εγω ειχα κατι ζαλαδες πριν μαθω πως ειμαι εγκυος...αλλα τιποτα αλλο που να μου δειχνει εγκυμοσυνη....μετα αρχισαν τα οργανα

 

ποσο ετων εισαι?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εμφανίζονται τα συμπτώματα δεν θα είμαι γιατί ποτε δεν είμαι!αλλα να σε ρωτήσω κάτι?ξέρεις αν υπάρχουν test που γίνονται πριν να έχεις καθυστέρηση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι 18 στα 19 ............ μόνο για παιδιά δεν είμαι τώρα.....

 

Να πας σε έναν γυναικολόγο να συζητήσεις το θέμα της αντισύλληψης.... Υπάρχουν τεστ που γίνονται από τις 5 μέρες μετά τη σύλληψη. Το selfclear και το clearblue γνωρίζω, ίσως να υπάρχουν και άλλα. Μην πάρεις selfclear για κανέναν λόγο, δεν είναι σόι. Clearblue να πάρεις.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Να πας σε έναν γυναικολόγο να συζητήσεις το θέμα της αντισύλληψης.... Υπάρχουν τεστ που γίνονται από τις 5 μέρες μετά τη σύλληψη. Το selfclear και το clearblue γνωρίζω, ίσως να υπάρχουν και άλλα. Μην πάρεις selfclear για κανέναν λόγο, δεν είναι σόι. Clearblue να πάρεις.

ευχαριστώ πολύ.....και ελπίζω να πανε όλα καλα....

Link to comment
Share on other sites

Σου το εύχομαι κούκλα μου. Και μην το αφήσεις έτσι, βρες τη μέθοδο αντισύλληψης που σου ταιριάζει με τη βοήθεια του γιατρού σου, και εφάρμοσέ την. Όπως λες και εσύ, 18 χρονών μόνο για μωρά δεν είσαι. Έχεις να σπουδάσεις, να δουλέψεις, να βγεις, να διασκεδάσεις... έχεις καιρό για οικογενειακές υποχρεώσεις μπουμπου μου!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν θελω να σε απογοητεύσω κούκλα μου (αν και πιστεύω οτι πλέον θα γνωρίζεις αν είσαι ή όχι) αλλά εγώ όταν είχα μείνει έγκυος από πολύ νωρίς είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης (ζαλάδα,ανακατοσούρα)παρόλο που δεν είχα καθυστέρηση και νόμιζα οτι είχα γαστρεντερήτιδα και όταν έκανα τεστ στις 13 μέρες καθυστέρησης ήμουν τελικά έγκυος.

και μια φιλική συμβουλή...αν δεν είσαι έτοιμη για μωρό (που μου φαίνεται πολύ λογικό για την ηλικία σου) μη μπαίνεις στη διαδικασία των γόνιμων ημερών,του τραβήγματος κτλ κτλ. γιατί δεν είναι τρόποι αντισύλληψης αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κι εγω! Οι μεθοδοι αυτοι δεν ειναι μεθοδοι αντισυλληψης!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη, ζούμε στο 2009 και οι κοπέλες 18-19 χρονών δε γνωρίζουν τι είναι αντισύλληψη ενώ η άλλη κάνει sex από τα 11; Ελπίζω στο μνμ να είναι "μουφόν" γιατί δεν είναι πράγματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Με κινδύνο να παρεξηγηθώ, και εκ των προτέρων ζητάω συγνώμη. Μήπως είναι λίγο προκλητικό, σε αυτό το forum που εμείς ανυσηχούμε για οτιδήποτε αφορά τα παιδιά μας και όσες δεν έχουν ακόμη αγωνιούν πότε θα αποκτήσουν, εσύ να εύχεσαι ότι όλα θα είναι καλά αν δεν είσαι έγκυος όταν δεν παίρνεις αντισύλληψη? Χωρίς καμία διάθεση να σε προσβάλλω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ζούμε στο 2009 και οι κοπέλες 18-19 χρονών δε γνωρίζουν τι είναι αντισύλληψη ενώ η άλλη κάνει sex από τα 11; Ελπίζω στο μνμ να είναι "μουφόν" γιατί δεν είναι πράγματα αυτά.

 

Οι αποτυχίες των γονέων παιδεύουν τα παιδιά τους.

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...