Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ ΓΟΝΕΙΣ 3ΠΑΙΔΙΑ+


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες και να χαιρεστε τα παιδακια σας.Εγω εχω μονο ενα παιδι αλλα γνωριζω οικογενεια με 21 παιδια!

Ναι ναι καλα διαβασατε!Ολα τα παιδια συνεισφερουν αναλογα βεβαια με την ηλικια τους,μετακινουνται με πουλμανακι,

τα μεγαλυτερα φροντιζουν τα μικροτερα και ου τω καθεξης.Παρολο που δεν ειναι πλουσιοι κι εργαζεται μονο ο πατερας

δεν τους λειπει τιποτα,τα εχουν ολα με μετρο,και ειναι τοσο ευτυχισμενα,κοινωνικα και με ομαδικο πνευμα παιδια.

Τελικα μαλλον εχουν δικιο αυτοι που λενε πως τα παιδια ειναι ευτυχια!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλα μου ντε τι είναι 17 μόνο παιδιά διαφορά!!;) Προλαβαίνουμε;Εγώ έχω 3 αγοράκια ε μου έχουν κανονίσει και 4ο για να κάνω την κόρη.Τι έχω ακούσει δεν λέγετα αχ την κακομοίρα πάλι γιο θα κάνει και μου λένε πως με βάζουν και στοίχημα για 4ο.Ε αν κάνω και το κερδίσουν θα ζητήσω ποσοστά!!

 

Επειδη και εμενα με εχουν σιγουρη για κοριτσι να ειναι το επομενο παιδι, δεν κανουμε ανταλαγη, μπας και κερδισουμε τα στοιχηματα; Εσυ αγορομανα, εγω κοριτσομανα...

 

Αν και εδω που τα λεμε, τι αναγκη εχεις εσυ βρε;;;Εχεις 3 παιδια, εγω 4 κοριτσια!!!

Στα μερη μου βασιλισσα θα σε ειχαν κανει, στα ωπα ωπα θα σε ειχαν.Για ελα απο εδω να σε θαυμασουν για την ικανοτητα σου να φτιαχνεις παιδια!!! :lol:

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες και να χαιρεστε τα παιδακια σας.Εγω εχω μονο ενα παιδι αλλα γνωριζω οικογενεια με 21 παιδια!

Ναι ναι καλα διαβασατε!Ολα τα παιδια συνεισφερουν αναλογα βεβαια με την ηλικια τους,μετακινουνται με πουλμανακι,

τα μεγαλυτερα φροντιζουν τα μικροτερα και ου τω καθεξης.Παρολο που δεν ειναι πλουσιοι κι εργαζεται μονο ο πατερας

δεν τους λειπει τιποτα,τα εχουν ολα με μετρο,και ειναι τοσο ευτυχισμενα,κοινωνικα και με ομαδικο πνευμα παιδια.

Τελικα μαλλον εχουν δικιο αυτοι που λενε πως τα παιδια ειναι ευτυχια!:P

 

Τι τεσσερα, τι εικοσιενα! :lol: Αυτη η οικογενεια τα γυαλια μας εβαλε!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Όπως εμένα που μου είπε μια καλοθελήτρια θείτσα: λες ότι κουράζεσαι κι εσύ...τι να πουν αυτές που έχουν οκτώ:confused: (γιατί δεν προσέχω και καταλαβαίνουν οι ξένοι πότε έχω καταρρεύσει;)

Link to comment
Share on other sites

Τι τεσσερα, τι εικοσιενα! :lol: Αυτη η οικογενεια τα γυαλια μας εβαλε!

Έλα μου ντε τι είναι 17 μόνο παιδιά διαφορά!!;) Προλαβαίνουμε;Εγώ έχω 3 αγοράκια ε μου έχουν κανονίσει και 4ο για να κάνω την κόρη.Τι έχω ακούσει δεν λέγετα αχ την κακομοίρα πάλι γιο θα κάνει και μου λένε πως με βάζουν και στοίχημα για 4ο.Ε αν κάνω και το κερδίσουν θα ζητήσω ποσοστά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλα μου ντε τι είναι 17 μόνο παιδιά διαφορά!!;) Προλαβαίνουμε;Εγώ έχω 3 αγοράκια ε μου έχουν κανονίσει και 4ο για να κάνω την κόρη.Τι έχω ακούσει δεν λέγετα αχ την κακομοίρα πάλι γιο θα κάνει και μου λένε πως με βάζουν και στοίχημα για 4ο.Ε αν κάνω και το κερδίσουν θα ζητήσω ποσοστά!!

Κι εμένα το ίδιο. Ακόμα δεν βγήκα από το μαιευτήριο (που λέει ο λόγος) μου λένε άντε το 4ο κόρη. Και εγώ τους απαντώ :ποιος σας είπε πώς θέλω κόρη;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο. Ακόμα δεν βγήκα από το μαιευτήριο (που λέει ο λόγος) μου λένε άντε το 4ο κόρη. Και εγώ τους απαντώ :ποιος σας είπε πώς θέλω κόρη;

Να σου ζήσου κοριτσάκι μου τα διδυμάκια σου!!!Πώς τα πάτε το μεγαλύτερο μωράκι πως τα βλέπει;

Κι εγω αυτό τους απαντώ αλλά ξέρεις τι μου λένε;Αχ τι να πεις κι εσύ κορίτσι μου;Χαζομάρες τέλος πάντων δεν θα καθίσω να τους δώσω και λογαριασμό αν θέλω να κάνω 4ο θα κάνω κι ας είναι ένας κούκλος όπως και τα άλλα 3 χα χα (ψωνάρα)!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Μια χαρά τα πάμε αν και έχουμε κολλήσει στη μαμά, όχι ότι δεν είχαμε και πριν. Επικρατεί βέβαια μια τρέλλα.

Mπράβο βρε κοριτσάκι μου είσαι άξια!!Εμένα έχουν κολλήσει και οι 3 επάνω μου ο μπέμπης να δεις!!Μήπως είσαι στο facebook;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο επαθα σοκ....μετα ειπα δεν θελω αλλο ενα καλα ειναι

Οταν εμεινα εγκυος στο δευτερο ειπα θα κανω τρια

Μολις γενηθηκε ο τριτος σκεφτομουν να κανουμε αλλο ενα,αλλα μεχρι να χρονισει ο μικρος,μετα ειπα καλα ειμαστε

 

Τελικα οταν κανεις σχεδια καποιος απο εκει ψηλα γελαει.....περιμενω το τεταρτο

Εχω σοκαριστει γιατι τα οικονομικα μας ειναι σε μαυρο χαλι αλλα απο την αλλη λεω θα επιβιωσουμε κι εμεις

Αυτο που μου σπαει τα νευρα,μαλλον αυτοι που μου τα σπανε ειναι η μανα μου και ο πεθερος μου

"Γερο να ναι και να ειναι κοριτσακι"

και ναι θα πω οτι μεσα μου κι εγω θα το ηθελα ,εχω 4 αντρες στο σπιτι και μια κορη καλοδεουμενη θα ηταν αλλα αυτη η επιμονη.Λες και θα παω την αλλη εβδομαδα στο γιατρο και θα μου πει "και τωρα Ηλιαννα αν θελεις κοριτσακι θα πατησεις το ροζ κουμπι,αν θελεις αγορι το γαλαζιο...."

 

Ο παθερος μου μαλιστα επειδη ο αντρας μου ηταν διδυμος λεει συνεχεια ¨στη μανα μου "Λες συμπεθερα να ειναι δυο κοριτσακια"ενω εχουμε παει στο γιατρο και εχουμε δει ενα.....

Ειναι και η ορμονες μου ανω κατω....

 

Κοριτσομανα να ερθω προς τα μερη σου ενα ταξιδακι αφου εγω εχω τρια παιδια να παρω το στεμμα;;;;

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mπράβο βρε κοριτσάκι μου είσαι άξια!!Εμένα έχουν κολλήσει και οι 3 επάνω μου ο μπέμπης να δεις!!Μήπως είσαι στο facebook;:rolleyes:

Ναι!! Το mail μου είναι [email protected].Στείλε μου αίτημα φιλίας.:)

Link to comment
Share on other sites

Λες και θα παω την αλλη εβδομαδα στο γιατρο και θα μου πει "και τωρα Ηλιαννα αν θελεις κοριτσακι θα πατησεις το ροζ κουμπι,αν θελεις αγορι το γαλαζιο...."

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κοπέλα μου γερό παιδί να είναι και δεν το λέω όπως το λένε. Το εννοώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο επαθα σοκ....μετα ειπα δεν θελω αλλο ενα καλα ειναι

Κάπως ετσι οταν εμεθα οτι ημουν εγκυος και μάλιτσα ο γιος μου ήταν 10 μηνων τωτε κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό , οταν εμαθα οτι είναι και δίδυμα εκει να δεις σε λιγο που περιμένω τις μπουμπουδες χαιρομαι απο την μια πάρα πολυ , απο την αλλη λεω τη με περιμένει !!!!!!!!!!!!!!!!. Δεν πειράζει ας ειναι γερα και ολα θα ρυθμιστουν , βεβαια ενα ζουρλομανδία σε ροζουλινι θα τον χρειασθω

Link to comment
Share on other sites

Μονο το στεμμα θα παρεις; Στα οπα οπα θα σε εχουνε, θα κυκλοφορεις με τα αντρακια σου και θα καμαρωνεις αφου θα σε κοιτανε με θαυμασμο (εμενα με λυπουνται μαλλον, ωχ, πως θα τις παντρεψει καλε; ) :)

 

Εδω εγω που εχω 4 αδελφες (ολες με οικογενεια) και 2 αδελφους, επεμενε ο αλλος ο παππους: ''ποσα παιδια ειστε;''

''Εφτα''. απαντουσα η αφελης.

''Οχι, παιδια λεω''.

''Εφτα'', ελεγα πιο δυνατα εγω, σιγουρη οτι δεν ακουσε καλα..

Τελικα, μου ηρθε ενα φλας μετα απο 4-5 φορες ιδιου διαλογου και του απαντησα οτι εχουμε 2 παιδια, τα υπολοιπα κοριτσια...(πού να μην ηταν καλοπαντρεμμενες...ω ρε μανα μου).

Ασε, δεν εχω μουτρα να βγω στην κοινωνια! :lol:

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!

οτι πειτε και εγω μαζι σας κοριτσια!

μπορει τα νευρα μας να γινονται κροσια αλλα απο 'τι φαινεται ολα τα αντεχουμε! και τα ξεχναμε μολις ερχονται τα αγγελουδια μας και μας αγκαλιαζουν !

πριν απο 23 μερες γεννησα το τριτο μου μικρουλι και μαλλον θα ερθει και κανενα τεταρτο πολυ γρηγορα!

εχουμε τρελαθει με τα μικρα μας και το τριτο μας χαζεψε τελειως!

αχ !!! τα ειχα ξεχασει με τα 2 μεγαλητερα και τωρα σαν κουκλα την βλεπω την μικρουλα!

ειναι τοσο μα τοσο μικρουλι!!!!!:-P

1142956en87jlfadd.gif

ο Ανδρεας μου γεννηθηκε 19/04/2004

και η Αννα-Μαρια μου στις 26/09/2009

tuN5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

σε μια τετοια κατασταση βρισκομαι και εγω.εχω τρια αγορια και πολυ θα ηθελα ενα τεταρτο.τα παιδια μου το ζητανε σαν τρελα .αλλα φοβαμαι το οικονομικο.μηπως δεν τα καταφερουμε .ο αντρας μου και αυτος θα το σκεφτοτανε αν δεν ηταν τα οικονομικα.τα παιδια μεγαλωνουν το ιδιο και οι υποχρεωσεις....μακαρι να ερχοταν χωρις προσπαθεια[το καταλαθος που λενε]θα ειναι το πιο ομορφο μου ''λαθος''.δεν πιστευω οτι θα μπορουσα να ζησω χωρις τα παιδια μου.νοιωθω πολυ περηφανη γι'αυτα.

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο επαθα σοκ....μετα ειπα δεν θελω αλλο ενα καλα ειναι

Οταν εμεινα εγκυος στο δευτερο ειπα θα κανω τρια

Μολις γενηθηκε ο τριτος σκεφτομουν να κανουμε αλλο ενα,αλλα μεχρι να χρονισει ο μικρος,μετα ειπα καλα ειμαστε

 

Τελικα οταν κανεις σχεδια καποιος απο εκει ψηλα γελαει.....περιμενω το τεταρτο

Εχω σοκαριστει γιατι τα οικονομικα μας ειναι σε μαυρο χαλι αλλα απο την αλλη λεω θα επιβιωσουμε κι εμεις

Αυτο που μου σπαει τα νευρα,μαλλον αυτοι που μου τα σπανε ειναι η μανα μου και ο πεθερος μου

"Γερο να ναι και να ειναι κοριτσακι"

και ναι θα πω οτι μεσα μου κι εγω θα το ηθελα ,εχω 4 αντρες στο σπιτι και μια κορη καλοδεουμενη θα ηταν αλλα αυτη η επιμονη.Λες και θα παω την αλλη εβδομαδα στο γιατρο και θα μου πει "και τωρα Ηλιαννα αν θελεις κοριτσακι θα πατησεις το ροζ κουμπι,αν θελεις αγορι το γαλαζιο...."

 

Ο παθερος μου μαλιστα επειδη ο αντρας μου ηταν διδυμος λεει συνεχεια ¨στη μανα μου "Λες συμπεθερα να ειναι δυο κοριτσακια"ενω εχουμε παει στο γιατρο και εχουμε δει ενα.....

Ειναι και η ορμονες μου ανω κατω....

 

Κοριτσομανα να ερθω προς τα μερη σου ενα ταξιδακι αφου εγω εχω τρια παιδια να παρω το στεμμα;;;;

Έχεις 4 γιους απ' ό,τι βλέπω Ηλιαννα μου. Έτσι και΄γω λοιπόν. Τον Αλέξανδρο, τον Κίμωνα και τους διδυμούλιδες μου, τον Αχιλλέα και τον Λεωνίδα. Έχω όμως και μια μοναχοκόρη την μεσαία ανάμεσα στα 5 παιδάκια μου.

Link to comment
Share on other sites

τσααα!!ανηκω κ γω εδωωωω!!!να πω??να πω???:-P:-P

 

εγω εχω 3 παιδακια!!2 αγορακια κ 1 κοριτσακι!!!θα ηθελα πολυ κ 4ο κ 5ο..κ..κ...κ!!!!:D:D

 

ειμαι πολυ ευτυχισμενη με τοση ευτυχια που μου εχει χαρισει απλοχερα ο Θεος κ ωρες-ωρες πιανω τον εαυτο μου ν'αναρωτιεται τι εχω κανει κ μου χαριστηκαν τοσα!!!

 

ειναι καποιες φορες που βγαινω εκτος εαυτου να πω την αληθεια,αλλα σε λιγα λεπτα επιστρεφω στην πραγματικοτητα κ βλεπω μπροστα στα ματια μου το μεγαλειο!!!

 

για τα οικονομικα δεν αγχωνομαι πολυ,αν κ ειμαστε οριακα,αλλα εχει ο Θεος,δεν πιστευω να μας αφησει να πεινασουμε!!

 

τα δυσκολα ειναι οταν παμε ταξιδι η'επισκεψεις....δεν συμμαζευονται κ τα 3 μαζι!!χιχι!!!

 

το ονειρο μου για μια ομορφη κ μεγαααλη οικογενεια εχει πραγματοποιηθει κ ειμαι ευγνωμων γι'αυτο!!κ ελπιζω να μεγαλωσει κ αλλο!!!:-D:grin:

 

δεν υπαρχει καλυτερο απο το να ειναι το σπιτι γεματο χαμογελα,ναζακια,χοροπηδηματα κ αγκαλιτσες!!!δεν νιωθω μονη μου ποτε!!!!ειναι παντα γεματη η αγκαλια μου!!

 

να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας!!!:-D:grin:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ....ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ .ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΥΟ ΚΟΡΕΣ 12 ΚΑΙ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΙΟ 9 ΕΤΩΝ . Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΔΗΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ,ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΙ ΕΙΧΑ ΧΑΜΗΛΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΑΣΝΤΙΣΩΜΑΤΑ . ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΗΣ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ . Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑΣΤΕΡΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ..........ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω φτάσει μόνο μέχρι τα τρία. Γι' αυτά θα σου πω πώς πάει η χρονολογική σειρά:

 

Στην αρχή κάνεις ένα παιδί και έρχεται ο κόσμος σου πάνω κάτω. Λες δεν τα βγάζω πέρα, δεν προλαβαίνω, δεν την παλεύω γενικώς...

 

Μετά κάνεις το δεύτερο παιδί, όλα τα παραπάνω επί δύο και τότε αναλογίζεσαι τί εύκολα που ήταν τα πράγματα τότε που είχες ένα παιδί. :cool:

 

Σα να μη σου έφταναν όλα αυτά πας και κάνεις και τρίτο παιδί. Η κατάσταση γίνεται πλέον βουνό. Τότε μακαρίζεις τους γονείς που έχουν δύο παιδιά και περνάνε μια χαρά και ξεκούραστα.:cool:

 

Μετά γυρνάς και κοιτάς αυτές τις χαριτωμένες φατσούλες να έχουν γεμίσει το σπίτι σου και ευχαριστείς το Θεό που ευλόγησε την οικογένειά σου μ' αυτή την πολλαπλή χαρά. Ένα λεπτό αργότερα τα κυνηγάς αλαφιασμένη να τα σκοτώσεις. :mrgreen:

 

Ακριβώς έτσι είμαστε κι εμείς!!!

 

...και συμπληρώνω: Τι τρία - τι τέσσερα! Έτσι λοιπόν πήραμε την απόφαση για το τέταρτο...το περιμένουμε από μέρα σε μέρα!

Πως τα βγάζουμε πέρα; Πολύ δύσκολα! Οι χρόνοι περιορισμένοι, τα οικονομικά σφικτά, το άγχος μεγάλο και τα νεύρα τσατάλια... όμως είμαστε ευτυχισμένοι!! :-P:razz::-P:razz:

 

Για τα 21 παιδιά: Είναι δυνατόν; (Εννοώ βιολογικώς!)

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! προέρχομαι από πολύτεκνη οικογένεια των 5 παιδιών. Δεν είναι εύκολο και έχει πολλές έννοιες και πολύ τρέξιμο, ειδικά αν δουλεύουν και οι δύο όπως οι δικοί μου. Είμαι 2η στη σειρά και βοηθούσα πολύ τη μητέρα μου. Όταν μεγαλώνουν λίγο τα παιδιά αρχίζει και φροντίζει το ένα το άλλο και συνεισφέρουν όλοι. Πολλοί λένε ότι στο σπίτι μας επικρατεί βαβούρα, εγώ απλά λέω ευτυχία! Ευλογία! Είμαι έγκυος (38η εβδομάδα) στο πρώτο μου και στόχος μου μια οικογένεια σαν τη δική μου. Η θεία μου έχει 14! όλα φυσιολογικά και ένα-ένα. Στο σόι μας γενικά από τη μεριά της μαμάς, που έχει 8 αδέρφια, είμαστε σχεδόν όλες πολύτεκνες οικογένειες. Αυξάνεσθε και πληθύνεσθε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...